Jump to content
Dogomania

Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)


kacha_wawa

Recommended Posts

[quote name='Majaa']Kociaczku biegaj szczęśliwy za TM
[*]
[*]
[*]
________________________________________________
Ale kacha_wawa trzeci wątek ? Cóż to jest? Tylko pozazdrościć Wam można ! My obecnie mamy jakieś 50 - 60 psiaków do adopcji (większość na ulicach:-( ) i stały wyścig z hyclem, u którego psy są usypiane najdalej w trzeciej dobie!! Nie wszystkie nasze psiaki mają jeszcze wątki! :-(
Ale my na świętokrzyskiej wsi żyjemy, którą miastem zwą, a to zupełnie inny świat, wierzcie mi! Kiedy w W-wie kupe lat mieszkałam, wydawała mi się dżunglą bez serca, bo co rusz to zwijałam jakiegoś psiaka z ulicy, a głównie z Wału! Ale teraz wiem, po latach, że to luksius po prostu był, choć nie taki, jakbym sobie wyobrażała!
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!
_______________________________________________
Ah I jakby się ktoś zdecydował na dziką myszkę, to ja mogę klika gratis dołożyc również ;)[/quote]

Oj wiem o czym piszesz, moi rodzice mieszkają pod Wołominem, tam non stop pełno psiaków się błaka...
Jedną sforę dokarmiam, do niedawna dwa szczeniaki tam były, teraz po nich ślad zaginął i obawiam się tego, że trafią gdzieś na łańcuch :(
Piep...ny naród, który nazywa się katolikami, co tydzień leży plackiem w kościele, a psy ma gdzieś...
A to podobno nasi bracia mniejsi...
A jacy oni mniejsi?? Dla mnie człowiek bez jakiejkolwiek wrażliwości to nie człowiek... A Ci tzw. bracia mniejsi często nas przerastają swoją inteligencją i nigdy nas nie oszukają w przeciwieństwie do tzw. katolików...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kacha_wawa']Tak sobie myślałam dzisiaj, że może by podzwonić po hodowlach teriera rosyjskiego, bouviera i sznaucera olbrzyma, coby jakieś różnice mi podpowiedzieli...
[/quote]

Jeśli pies nie posiada tatuażu , ani czipa to identyfikacja rasy bez lepszych zdjęć będzie prawie niemożliwa .

A co do połykania różnych rzeczy , to nasza filka , o której pisała Majaa jest bezkonkurencyjna . W czasie kiedy jeszcze się błąkała pożarła męskie bokserki w rozmiarze xxx , a po wielu tygodniach je zwymiotowała , ku ogromnemu zdziwieniu wszystkich !

Z adopcją psa w tym wieku też nie będzie łatwo , ale mam nadzieję , że znajdzie prawdziwie kochających opiekunów , tak jak nasza leciwa sznaucerka Sonia .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aquirre']Jeśli pies nie posiada tatuażu , ani czipa to identyfikacja rasy bez lepszych zdjęć będzie prawie niemożliwa .

A co do połykania różnych rzeczy , to nasza filka , o której pisała Majaa jest bezkonkurencyjna . W czasie kiedy jeszcze się błąkała pożarła męskie bokserki w rozmiarze xxx , a po wielu tygodniach je zwymiotowała , ku ogromnemu zdziwieniu wszystkich ![/quote]


To gratulacje dla Filki ;)
Czekamy aż nasze Maleństwo zwróci folijkę... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Oj wiem o czym piszesz, moi rodzice mieszkają pod Wołominem, tam non stop pełno psiaków się błaka...
Jedną sforę dokarmiam, do niedawna dwa szczeniaki tam były, teraz po nich ślad zaginął i obawiam się tego, że trafią gdzieś na łańcuch :(
Piep...ny naród, który nazywa się katolikami, co tydzień leży plackiem w kościele, a psy ma gdzieś...
A to podobno nasi bracia mniejsi...
A jacy oni mniejsi?? Dla mnie człowiek bez jakiejkolwiek wrażliwości to nie człowiek... A Ci tzw. bracia mniejsi często nas przerastają swoją inteligencją i nigdy nas nie oszukają w przeciwieństwie do tzw. katolików...[/quote]
Nic dodać, nic ująć Własciwie zrobiłaś, co prawda delikatne, ale podsumowanie moich przemysleń ! No cóż w takim społeczeństwie przyszło nam żyć! :angryy:
Choć może dodać mogę tylko jedno - kilkadziesiąt, jak nie kilkaset tysięcy dzieci czeka na dom w tym katolickim kraju, który na aborcję nie pozwala, równocześnie niewiele robiąc, żeby te dzieci miały opiekę! A tym bardziej jest dla mnie szokująca cyfra, że do rodzinnych, obecnie promowanych, domów dziecka trafiają w ponad! 90% dzieci z pełnych, ale patologicznych rodzin!
Aquirre filka faktycznie miała takie jazdy !Zapomniałam! Ale Ona już nie nasza świętokrzyska jest! Tylko własnie stolicowa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majaa']Nic dodać, nic ująć Własciwie zrobiłaś, co prawda delikatne, ale podsumowanie moich przemysleń ! No cóż w takim społeczeństwie przyszło nam żyć! :angryy:
Choć może dodać mogę tylko jedno - kilkadziesiąt, jak nie kilkaset tysięcy dzieci czeka na dom w tym katolickim kraju, który na aborcję nie pozwala, równocześnie niewiele robiąc, żeby te dzieci miały opiekę! A tym bardziej jest dla mnie szokująca cyfra, że do rodzinnych, obecnie promowanych, domów dziecka trafiają w ponad! 90% dzieci z pełnych, ale patologicznych rodzin!
Aquirre filka faktycznie miała takie jazdy !Zapomniałam! Ale Ona już nie nasza świętokrzyska jest! Tylko własnie stolicowa :evil_lol:[/quote]


Tia i jeszcze wypominają nam, ze nie zajmujemy się dziećmi a psami...
A sami są w pełni sił, ale rzucą co tydzień na tacę i uważają, że są ok...
Nic nie zrobią, bo fajniej jest posiedzieć po pracy przed telewizorem...
Po co się przejmować innymi skoro tak jest fajnie...:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.hauward.pl/jpg/czterros3.jpg[/IMG]

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v410/Pasavera/Pasavera2/CTR5.jpg[/IMG]

[IMG]http://img247.imageshack.us/img247/3817/kopia20070225lesznowystzv8.jpg[/IMG]



To dla przykładu i porównania CTR .

Link to comment
Share on other sites

Czytam i podnoszę, i czytam, i czytam, i mam takie głoopie pytanie... :oops:
Ja się na rasach nie znam aż tak dokładnie, dla mnie to sznaucer olbrzym vel brodacz monahijski, ale co to jest CTR?!? :crazyeye:
A inna rzecz, że to fajne psiska :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zdrojka']Czytam i podnoszę, i czytam, i czytam, i mam takie głoopie pytanie... :oops:
Ja się na rasach nie znam aż tak dokładnie, dla mnie to sznaucer olbrzym vel brodacz monahijski, ale co to jest CTR?!? :crazyeye:
A inna rzecz, że to fajne psiska :p[/quote]

CTR Czarny Terier Rosyjski ;)

Link to comment
Share on other sites

No wiecie co, dla mnie to wszystko to samo.
To jest CTR (juz wiem, co to znaczy :cool3: dzięki)

[IMG]http://www.dogomania.pl/pics/2007/2/17/1171718524-5969052.jpg[/IMG]

Sznaucer olbrzymi w poście poniżej, bo mój przykład był taki... mało pokazowy

Bouviera w dogomaniackiej galerii brak. I przyznaję się, że wcale się wetowi nie dziwię, że miał kłopoty z rozpoznaniem... Jakby oba inaczej ostrzyc, to nie wiem, w czym różnic szukać.
Ja widzę tylko nieznaczną różnicę w... nie wiem, czy to sie jakoś inaczej nazywa, ale w rodzaju sierści.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][IMG]http://ztartaku.com/images/psy/aiwen/aiwen.jpg[/IMG][/CENTER]

[CENTER][IMG]http://www.ztartaku.com/images/psy/ontario/ontario_zaw.jpg[/IMG][/CENTER]

[CENTER][IMG]http://www.ka-vanga.com/images/lord-glowne.jpg[/IMG] [/CENTER]

[CENTER]Sznaucer olbrzym[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aquirre']

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v410/Pasavera/Pasavera2/CTR5.jpg[/IMG]

To dla przykładu i porównania CTR .[/quote]
Ciotka Aquirre! Poszalałaś :cool3: Co do tego zdjecia to sama się zawahałam w pierwszej chwili, co Ty nam tu zapodajesz :oops: Eh... te klaty ....;) a najpierw na klatę spojrzałam! Sama zresztą widziałaś jakie różnice są u bouvierów i CTRów na światówce w Poznaniu. Ten bouvie, którego obie znamy, to mutant jest :cool3: ale jaki piękny ....
Dziewczyny Po tych zdjęciach tak sobie myslę, że dobrze by było podać wymiary psa, bo naprawdę różnice w ramach tej samej rasy bywają przeogromne! A identyfikacja rasy Krucha pozwoli na określenie domku do którego trafić powinnien !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zdrojka']Ja widzę tylko nieznaczną różnicę w... nie wiem, czy to sie jakoś inaczej nazywa, ale w rodzaju sierści.[/quote]
Zdrojka dokładnie Różnica w sierści, w proporcjach, w budowie głowy, kufy, teoretycznie we wzroście, ale to też różnie bywa. MYślę że Aquirre Ci w szczegółach może odpowiedzieć na to pytanie, bo to jakoś kompletnie nie "moje" rasy, choć do bouvie nabieram coraz większego przekonania i niewykluczone, że kiedyś ....niedługo .....

Link to comment
Share on other sites

Mało miałam styczności z takimi psami, ale jak dziś pamiętam, jak koleżanka Inga zostawiała swojego sznaucera Bonusa z żółwiem na trawniku przed blokiem, mówiła "pilnuj", a pies kiedy żółw schodził z trawnika, brał go delikatnie w zęby i zanosił z powrotem na środek trawki, siadał i czekał, aż znów wyjdzie :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majaa']Ciotka Aquirre! Poszalałaś :cool3: Co do tego zdjecia to sama się zawahałam w pierwszej chwili, co Ty nam tu zapodajesz :oops: Eh... te klaty ....;) ....
Dziewczyny Po tych zdjęciach tak sobie myslę, że dobrze by było podać wymiary psa, bo naprawdę różnice w ramach tej samej rasy bywają przeogromne! A identyfikacja rasy Krucha pozwoli na określenie domku do którego trafić powinnien ![/quote]

Majaa właśnie dlatego wkleiłam zdjęcia wszystkich 3 ras .
Niektóre egzemplarze , szczególnie z dłuższym włosem trudno rozróżnić .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zdrojka']Mało miałam styczności z takimi psami, ale jak dziś pamiętam, jak koleżanka Inga zostawiała swojego sznaucera Bonusa z żółwiem na trawniku przed blokiem, mówiła "pilnuj", a pies kiedy żółw schodził z trawnika, brał go delikatnie w zęby i zanosił z powrotem na środek trawki, siadał i czekał, aż znów wyjdzie :crazyeye:[/quote]
Dobrze wyszkolony sznaucer! Brawa! I to jest między innymi ta różnica między rasami w charakterze ! Warto zobaczyć bouviera, jak pilnuje swojego stada - nieważne ludzkiego, zwierzęcego ....owczarek w końcu!
Hmmm Cjciałabym, żeby moje terrierki wszystkie miały tyle cierpliwości żeby żółwia pilnować !!!!!!!!!!!
Cioteczka Aquirre stanęła na wysokości zadania i trzy rasy przedstawiła Bouviery, któe są na zdjęciach nie są czarne, ale mogą być! Pamiętajcie o tym proszę

Link to comment
Share on other sites

To fragment z wzorca bouviera :
[U]MAŚĆ:[/U]
Szata jest ogólnie płowa lub szara, często pręgowana lub z czarnym nalotem /karbowanie/, czarna szata jest na równi dopuszczana ale nie faworyzowana. Jasne szaty nazywane rozmytymi, są niepożądane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aquirre']To fragment z wzorca bouviera :
[U]MAŚĆ:[/U]
Szata jest ogólnie płowa lub szara, często pręgowana lub z czarnym nalotem /karbowanie/, czarna szata jest na równi dopuszczana ale nie faworyzowana. Jasne szaty nazywane rozmytymi, są niepożądane.[/quote]
Nos, wiedza niewielka i statystyka mi jakoś nawet na podstawie tych zdjęć, które są, mówią, że to nie bouvie raczej Obstawiam jednak Sznaucera olbrzyma, ale tylko obstawiam i to za niewielką stawkę!:cool3: Albo mix CTRa

Link to comment
Share on other sites

Cholercia... No faktycznie one wszystkie podobne są do siebie... Ale z powodu koloru sierści, chyba można wykluczyć bouviera...
Ciężko będzie porównać rozmiary i masę... bo Kruch jest zabiedzony i wszystkie proporcje są w związku z tym przekoszone...
Ach jak ja sie tych zdjęć nie mogę doczekać...
Chciałyśmy z Ciotka Elą profesjonalnie ostrzyc sierściucha - wygląd przy adopcji jest bardzo ważny ...ale okazało się że to kosztuje 150 zł :crazyeye: (powiedziałam, że to znajda itd.). To strasznie dużo kasy... 5 dni w hoteliku, do którego Kruch prawdopodobnie trafi w piątek...:shake: A my narazie nie mamy złotówki...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...