Jump to content
Dogomania

Pręgowana galeria Tiny!


Pestkaa

Recommended Posts

  • Replies 501
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chyba większość whippetów w podobnym wieku przy odpowiedniej motywacji jest super posłuszna :D. Już traciłam nadzieję, że jakiś "trefny towar" mi się trafił, a od jakiegoś czasu młody pozytywnie mnie zaskakuje, odpukać, żebym nie zapeszyła :).

Tinulec słodka morda. Pamiętam jak się śmiałyśmy, że Ejden i Tina są do siebie bardzo podobni... teraz jak młody mi rośnie to coraz mniej tego podobieństwa :diabloti:

Edit: aaaa, i widzę, że też się na szafkę skusiłyście :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Demowata']Dawno mnie tu nie było. Więc witam się ponownie. Co do waszego agi.. z tego co widzę na foto przy starcie jesteś strasznie wygięta, a powinnaś stać prosto. :diabloti:[/QUOTE]

To znaczy ja byłam w roli fotografa :evil_lol:
[quote name='Kaaasia'][URL]http://i48.tinypic.com/29xy80o.jpg[/URL] Przecineczek :loveu:[/QUOTE]
:lol:

[quote name='faith35']Tinuuuulec :smile: Ślicznota, a jaka grzeczna i posłuszna, pozazdrościć :smile:[/QUOTE]
Jasne! :diabloti:
[quote name='Gezowa']Chyba większość whippetów w podobnym wieku przy odpowiedniej motywacji jest super posłuszna :-D. Już traciłam nadzieję, że jakiś "trefny towar" mi się trafił, a od jakiegoś czasu młody pozytywnie mnie zaskakuje, odpukać, żebym nie zapeszyła :smile:.

Tinulec słodka morda. Pamiętam jak się śmiałyśmy, że Ejden i Tina są do siebie bardzo podobni... teraz jak młody mi rośnie to coraz mniej tego podobieństwa :diabloti:

Edit: aaaa, i widzę, że też się na szafkę skusiłyście :evil_lol:[/QUOTE]
Też tak myślałam w 5 i 6 miesiącu . Miałam ochotę ją rozszarpać czasami :angryy:
Tina ściemniała, Ejden wyjaśniał i w ogóle inny typ mordki.

No, pozazdrościłyśmy Wam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie miałam ochotę go udusić przez cały 3 miesiąc :mad: No i kawałek 4. Okropny się zrobił, kompletnie mnie olewał, wszystko robił na odwrót, no ale jest usprawiedliwiony, bo to szczeniak - ciekawy świata, musi wszystko poznać i tak dalej... Dla mnie i tak ogromnym sukcesem jest, że udaje mi się go odwołać ok. 10m od ludzi, których spotykamy na spacerze, a przecież on tak uwielbia każdego człowieka, że musi zaraz wylizać i obskoczyć... Na polankach i polnych drogach puszczam go luzem i czasami jak krzaki zasłaniają zakręt, nie widzę po prostu czy ktoś idzie. Ostatnio była taka sytuacja, że wyszliśmy zza rogu i szedł facet z wózkiem. Młody luzem, a ja już miałam wizję jak pcha się do dzieciaka, do wózka, a że rano padało i było błoto to nie za fajnie by to wyglądało :shake:. Ale na szczęście posłuchał, zgarnęłam go na bok i zaczęłam pracować. Zawsze mnie olewał jak zjawiał się ktoś inny, wpatrzony był w tą osobę jak w obrazek, a tutaj zawołałam go raz, zacmokałam i odwrócił się do mnie. Normalnie myślałam, że go wyściskam i zaduszę z tej radości :diabloti:. P. Ula, nasza instruktorka właśnie tłumaczyła, że to jeszcze dzieciak i raz będzie lepiej a raz gorzej. Dzisiaj wyjdzie nam przywołanie, a jutro on się cofnie w postępach, dlatego trzeba tyle cierpliwości... Rano przykładowo muszę mu przypominać, że przybieganie do pańci to fajna rzecz, a później już jest cały mój :). Odpukać, żebym nie zapeszyła. Ma taki zostać i już! :evil_lol:

Wiesz, ja do końca nie wiem czy Ejden wyjaśniał, to chyba zależy od aparatu i oświetlenia. Na jednych zdjęciach ma taką rudą maść, na innych jest jasny, a na jeszcze innych pół na pół :lol:. W słońcu ma ciemniejszy kark i trochę grzbiet, takie rudawe właśnie. Ale różnica w pyskach jednak jest... Może mu się jeszcze wydłuży, mam nadzieję, bo faktycznie coraz bliżej mu do owczarka... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam różnie z przywołaniem, raz przyjdzie, raz popatrzy się na mnie jak na idiotkę. Ale dzisiaj zachowała się wspaniale! Byłyśmy na polance, na której zawsze spotykamy jakiś psich przyjaciół, więc Tina uwielbia tam chodzić. Pani (ze złamaną nogą) spuściła dwa mieszańce wielkości dużego owczarka, a Tina była jakieś 15 metrów ode mnie bez smyczy. Ja się pytam, czy nic mojej nie zrobią, a ona "Do jednej pewności nie mam, bo jest TROCHĘ agresywna". To ja w panikę i zaczęłam się drzeć do Tiny, a ona przybiegła :multi:
Zaczęłam krzyczeć na tą panią, ale nic nie dało ... Masakra, co za ludzie :angryy:
W końcu poszłam z nią do lasu, chodzenie - zabawa- chodzenie-zabawa i pies od razu jak tylko wszedł do domu poszedł spać. Kocham to :-D
Chwalimy się naszą charcią obrożą :cool3:
[IMG]http://i49.tinypic.com/2dcgvly.jpg[/IMG]
i zadowolona modelka
[IMG]http://i49.tinypic.com/2n0tzxw.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mówiłam, że będzie jej pasowała :D.

U nas spacer wygląda różnie... dzisiaj dużo ludzi chodziło, więc mogłam go puścić tylko na polanie i chwilę się pobawiliśmy, porzucaliśmy piłkę, bo on musiał coś w pysku nieść :D. Ostatnio strasznie boję się do lasu chodzić, a u nas to była główna atrakcja... bo naczytałam się o odstrzelaniu psów przez pseudomyśliwych... :shake: I przy okazji dowiedziałam się, że tak zginęła borzojka mojej koleżanki... :-( Idiota zastrzelił sukę 2 metry od właścicielki...

Ale też zauważyłam, że za dużo smaków powoduje u niego przejedzenie i mniej chętnie wszystko robi, więc muszę bardziej ograniczyć. Grunt, że w większości wypadków reaguje :)

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy Tinkowy filmik, same podstawy :evil_lol:
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=_mPiHXEw--g"]http://www.youtube.com/watch?v=_mPiHXEw--g<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_mPiHXEw--g" target="_blank">
[video=youtube;_mPiHXEw--g]http://www.youtube.com/watch?v=_mPiHXEw--g[/video][/URL]

Edited by Pestkaa
Link to comment
Share on other sites

Fajny, fajny :D I przy okazji widzę ilu rzeczy zapomniałam u siebie umieścić... :diabloti:. Chociaż młody tylu sztuczek nie zna, ale coś tam potrafi :)
No i Tinka super szafkę otwiera :D Młodemu na filmiku ciężko to szło, bo nie ma zębów, tzn. ostatni kieł mu został do wymiany, szczerbatek :loveu:

Ale mam motywację przynajmniej do kolejnego filmu... :evil_lol: Tylko niech mi aparat oddadzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']Fajny, fajny :D I przy okazji widzę ilu rzeczy zapomniałam u siebie umieścić... :diabloti:. Chociaż młody tylu sztuczek nie zna, ale coś tam potrafi :)
No i Tinka super szafkę otwiera :D Młodemu na filmiku ciężko to szło, bo nie ma zębów, tzn. ostatni kieł mu został do wymiany, szczerbatek :loveu:
.[/QUOTE]
Tylko uważaj, bo Tina otwiera szafkę nawet bez sznurka :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...