Jump to content
Dogomania

SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów


egradska

Recommended Posts

[quote name='Marycha35']Magduś a może tę bidkę - 4-letnią DINKĘ- też pokaż, ona jest w schronie, źle tam jej:( [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248318-DINA-porzucona-suczka-w-typie-owczarka-niemieckiego-do-adopcji[/URL]

[IMG]http://imageshack.us/a/img820/7314/tum6.jpg[/IMG][/QUOTE]Oczywiście, że pokaże-ale piękna! A wiemy o niej cos więcej?

Link to comment
Share on other sites

ZAGINĘŁY 2 DON-KI WE WROCŁAWIU
KOPIUJĘ Z FB

[IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/p480x480/1014031_573786976026880_1298895090_n.jpg[/IMG]
[COLOR=#37404E][FONT=lucida grande]BŁAGAM O UDOSTĘPNIANIE I POMOC![/FONT][/COLOR]

[COLOR=#37404E][FONT=lucida grande]W dniu 10.11.2013 rano na terenie Wrocławia zaginęły owczarki niemieckie długowłose. Pies Ipsos i suka Xyla. Xyla jest jasnego umaszczenia, ma przyjazne usposobienie. Jest oznakowana tatuażem 85130 w prawym uchu. Razem z nią zaginął pies o imieniu Ipsos, ciemno umaszczony, oznakowany chipem o numerze 967000009034663 oraz tatuażem w lewej pachwinie W668 (może być słabo czytelny lub zarośnięty włosami).[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#37404E][FONT=lucida grande]Psy mogły przemieszczać się razem.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#37404E][FONT=lucida grande]Na znalazcę czeka nagroda.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#37404E][FONT=lucida grande]Właściciele są zrozpaczeni.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#37404E][FONT=lucida grande]tel. 603913770 lub 607828984[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#37404E][FONT=lucida grande]email:[email protected][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Witam kochani, to mój pierwszy post tutaj, ale już czuję ciepłe przyjęcie :) to ja jestem tą, która szuka kolejnego owczarka. Na razie nie mogę się pozbierać i każdy obiad psuje :( nie spodziewałam się, ze tak można kochać zwierzaka, dopóki go nie straciłam :( nasza Arusia była naszym pierwszym psem, naszą królewną i naszym stróżem. Nigdy nie zrobiła nikomu krzywdy, ale wszyscy się jej bali. Teraz gdy jej nie ma, to sąsiedzi mówią, ze strasznie cicho na wsi, a my nawet na ogród nie mamy po co wychodzić, bo nie ma w nim życia :( oczywiście dla mnie była najpiękniejszym psem i na razie jak szukam w ofertach, to szukam jej...pieska podobnego do niej chociaż w wyglądu, bo przecież wiem, ze to będzie zupełnie inny charakter. Aria miała u nas wszystko, ale od samego początku interesowało ją zycie za płotem a szczególnie śmieci sąsiadów. Wszystkie jej wyjścia kończyły się szybkim powrotem, oprócz tego jednego nocnego ... przegryzła siatkę i uciekła tak daleko, ze nie mogę pojąć co ją do tego skusiło...inny pies?zając? nie wiem :( w każdym razie skończyła pod kołami tira :( żałoby u nas nie ma końca, pisząc to leją mi się łzy na klawiaturę ale tak myślę, ze jedyne co możemy zrobić, to znaleźć nowego psiaka. Inaczej oszaleje :( nasłuchuję jej szczekania, jak gdzies cos trzasnie, to biegnę do okna czy to ona wróciła...ale mąż mój nie miał cienia wątpliwości przy identyfikacji zwłok :( niestety :( i tak zerkam na ogłoszenia i jest mnóstwo potrzebujących psiaczków, ale serce zabiło nam mocniej dla MAXa- z chorą łapką, którego oczy sa tak smutne, ze po prostu chciałoby się mu dać dom, ale ma agresję lękową a mam małe dzieci... no i do Nikity, która miała mieć właśnie na imię ARIA!!! więc może to przeznaczenie??? jutro rano będę dzwonic i pytac o szczegóły, jak się uda ze nas polubi i nikt mi jej nie skradnie, to będę przeszczęsliwa :) a jeśli nie, to będę prosić Was o pomoc. Wszystkie wizyty przed i poadopcyjne oczywiście są dla mnie wskazówką, traktuję to jak obowiązek, choć wiem ze piesek jest wtedy w stresie, ale ktoś jednak go zna dłużej ode mnie i ma większe doświadczenie i służy rada i pomocą. Rozpisałam się, ale czyta się szybciej niż pisze ;) a na zakończenie pokażę Wam zdjęcia mojej ukochanej [IMG]https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1456490_551247031619190_807100800_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Pieskowi gwarantujemy Dom przez duże D - ciepłą budę, z której Aria nie korzystała (wolała spać w mojej wielkiej donicy przed domem z rododendronem :) ), duzy ogród do biegania, gwarancję braku kojca, tresurę z naszym znajomym - emerytowanym policjantem, który tresował pieski, dobrą karmę i serca czworga załamanych ludzików - w zamian za szczekanie na obcych a kochanie swoich :) i wlasnie z tym mam problem - bo jak czytam w opisie, ze piesek nie przejawia agresji tzn. ze nie będzie szczekac?? aaa i jeszcze- mamy za płotem młodziutką sunię owczarka podhalańskiego (8m-cy), fajnie byłoby gdyby się tolerowały ;)

Link to comment
Share on other sites

przepraszam, ze tak z przerwami, ale musze łzy wycierać... :( bardzo dziekuje Pani Madzi (Madziakato) za bezinteresowną i błyskawiczną chęć pomocy!!!! bardzo!!! i za podanie linka owczarek.pl bo nie dotarłam do niego i tych ogłoszen a są tu przepiękne pieski!!! jest piękna Ira i Alex, jedynie czego się obawiam, to znajduję pieski które mieszkają coraz dalej ode mnie :( a nie wiem czy da się zaadoptować pieska po jednej wizycie??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILUtosi']Czy Aria była wiązana na łańcuchu? Bo taki jej wisi u szyi.[/QUOTE]
tylko okazjonalnie - jak byli goście którzy się jej bali, tutaj tak było właśnie, widziałam, ze o to zapytacie :) to tylko swiadczy o tym, że dobro psa ponad wszystko!!! my z mężem nie tolerujemy traktowania psa na łańcuchu, dlatego tez nie mamy kojca :) nie chcę tutaj ładować tony zdjęć, chociaż jeśli będzie taka potrzeba, to oczywiście mogę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILUtosi']Czy Aria była wiązana na łańcuchu? Bo taki jej wisi u szyi.[/QUOTE]

Też mi się ten łańcuch rzucił w oczy, piszesz, że psiak nie będzie w kojcu, kojec nie zły jeżeli jest używany w dobry sposób i pies ma kontakt z ludźmi. Natomiast łańcuch jest bardzo zły.
Pies nie przejawiający agresji to taki co ci się nie rzuci do szyi.

Link to comment
Share on other sites

A tu - sami zobaczcie - piekny onek,ma 14 lat,własciele oddali do schroniaska,bo wyjeżdżają gdzieś.On przez cały czas ,od miesiąca tak stoi i wpatruje sie w bramę

[IMG]http://imageshack.us/a/img11/5652/ar9n.jpg[/IMG]

Wiecej na temat tego ONka moze wiedziec cancer43, bo skopiowałam jej post.

Link to comment
Share on other sites

przepiękny pies! A Aria miała kolczatkę...po pierwszej tresurze tak nam polecono, bo ona miała tyle siły, że ręce wyrywała...na spacerach była bardzo dominująca i nie lubiła innych psów, nawet bardzo. Ale pięknie ćwiczyła na placu zabaw dla piesków. Tylko mi nie piszcie, ze kolczatka jest zła :( :( :( dla mnie ten treser to jak guru...dla Arii tez był, z nikim tak nie chodziła przy nodze...

Link to comment
Share on other sites

Kochani, nie wiem, może ja nie powinnam w ogóle z domu wychodzić...Dwa owczarkowate w pilnej potrzebie...[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/248637-Dwa-psy-traktowane-jak-%C5%9Bmie%C4%87-znowu-okolice-zawiercia-r%C4%99ce-mi-ju%C5%BC-opadaj%C4%85-%28"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248637-Dwa-psy-traktowane-jak-%C5%9Bmie%C4%87-znowu-okolice-zawiercia-r%C4%99ce-mi-ju%C5%BC-opadaj%C4%85-%28[/URL]

Link to comment
Share on other sites

powodzenia zyczę z waszą stroną, dobry pomysł :-). mogę przesłać bosskie zdjęcia dziuńka, beneficjenta skarpety - jest w hoteliku, obawiamy się, ze z racji wieku juz tam zostanie, ale ponieważ ma świetny charakter oraz jest, mimo 15 lat - w bardzo dobrej kondycji fizycznej, to go ogłaszamy. jest to jakas historyjka, zdjęcia są do publikacji, byle wygrawerowany autor nie został ze zdjęcia usuniety.

będe dziś robić bazar min na regulaminowy zwrot części zapomogi, zalinkuje jak go otworzę.
donka, czy murka odezwała się do ciebie w kwestii faktury?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brzośka']Piękna sunia, podobna do naszej Iruni
[*]
ale chyba też kolczatkę widać...[/QUOTE]

Wg mnie kolczatka PRAWIDŁOWO używana nie jest zła, jeśli służy jako pomoc do nauki chodzenia psa przy nodze, gdy nie działają inne metody a potem staje się zbędna, ale...dla mnie połączenie łańcucha z kolczatką to jakieś delikatnie nazywając nieporozumienie. Rozumiem, że psa trzeba chwilowo "upalować" w pewnych sytuacjach, ale nie na kolczatce ! Mozna chyba załozyć obroże...
No i emerytowany policjant jako szkoleniowiec dla psa średnio dobrze mi się kojarzy.
No, ale nie mnie oceniać :)
Pozdrawiamy i miłego dnia wszystkim !

Link to comment
Share on other sites

bazarek na skarpetę owczarkowa i na pokrycie długu za leczenie midi onka dziuńka, zapraszam wszystkich:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/248646-KSIONSZKI-I-M%C3%93WISY-I-CO%C5%9A-Dla-Skarpety-ONkowej-i-na-leczenie-Dziu%C5%84ka-Do-19-11-21-00"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248646-KSIONSZKI-I-M%C3%93WISY-I-CO%C5%9A-Dla-Skarpety-ONkowej-i-na-leczenie-Dziu%C5%84ka-Do-19-11-21-00[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']bazarek na skarpetę owczarkowa i na pokrycie długu za leczenie midi onka dziuńka, zapraszam wszystkich:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248646-KSIONSZKI-I-MÓWISY-I-COŚ-Dla-Skarpety-ONkowej-i-na-leczenie-Dziuńka-Do-19-11-21-00[/URL][/QUOTE] Wpadamy koniecznie!

Link to comment
Share on other sites

Cygaro zajrzyj tu [URL]https://www.facebook.com/events/350426658435416/[/URL] ewentualnie dzwoń 602-557-035 [URL="https://www.facebook.com/PdZ.SekcjaOgolna"]Pogotowie dla Zwierząt: Sekcja ogólna Wlkp. [COLOR=#000000][B]jest kilka suczek owczarka niemieckiego .Oni też ewentualnie sprawdzą zasadność adopcji :cool3:[/B][/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']powodzenia zyczę z waszą stroną, dobry pomysł :-). mogę przesłać bosskie zdjęcia dziuńka, beneficjenta skarpety - jest w hoteliku, obawiamy się, ze z racji wieku juz tam zostanie, ale ponieważ ma świetny charakter oraz jest, mimo 15 lat - w bardzo dobrej kondycji fizycznej, to go ogłaszamy. jest to jakas historyjka, zdjęcia są do publikacji, byle wygrawerowany autor nie został ze zdjęcia usuniety.

będe dziś robić bazar min na regulaminowy zwrot części zapomogi, zalinkuje jak go otworzę.
[B]donka, czy murka odezwała się do ciebie w kwestii faktury?[/B][/QUOTE]

Tak, podałam namiary i czekam
Dziękujemy za bazarek :loveu:
Zapraszamy serdecznie :)

[quote name='cygaro']Pieskowi gwarantujemy Dom przez duże D - ciepłą budę, z której Aria nie korzystała (wolała spać w mojej wielkiej donicy przed domem z rododendronem :smile: ), duzy ogród do biegania, gwarancję braku kojca, tresurę z naszym znajomym - emerytowanym policjantem, który tresował pieski, dobrą karmę i serca czworga załamanych ludzików - w zamian za szczekanie na obcych a kochanie swoich :smile: [B] i wlasnie z tym mam problem - bo jak czytam w opisie, ze piesek nie przejawia agresji tzn. ze nie będzie szczekac?? [/B]aaa i jeszcze- mamy za płotem młodziutką sunię owczarka podhalańskiego (8m-cy), fajnie byłoby gdyby się tolerowały ;-)[/QUOTE]

[SIZE=3][B]Cygaro[/B][/SIZE], jesteście z Pszczyny ?
Zasadnicze pytanie jest takie: czy szukacie psa z okolicy (województwa) czy możecie po niego pojechać gdzieś dalej w Polskę ?
I jeszcze jedno: nie tylko psy przejawiające agresję szczekają :razz: Owczarki to raczej "rozmowne" psiaki i lubią sobie poszczekać w różnych sytuacjach, nawet w zabawie :) A tryb "stróżowania" włącza im się niejako automatycznie, jak tylko poczują się "u siebie" ;)
Jeśli zaś chodzi o tresurę to mam nadzieję, że odbywa się metodami pozytywnymi :) A po tresurze kolczatka nie powinna być potrzebna (jeśli w ogóle kiedykolwiek była :roll:)

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...