Jump to content
Dogomania

off topic czyli pogaduszki o wszystkim i o niczym


Recommended Posts

[B]Bzikowa[/B] masz racje z tym ze to zalezy kto ocenia.Pamietam jak 12 lat temu poszlam do Zwiazku Kynologicznego z naszym wowczas szczeniakiem collie..pamietam ,ze jacys ludzie przyniesli caly miot terierow mialy byc tatulowane .przy stole siedzaily 4 panie wnioskuje ,ze chyba jakies sedziny kazdego szczeniaka braly kolejno na stolik i ogladaly ustawialy w pozie wystawowej robily jakies notatki .Jeden z tych psiakow byl zupelnie inny od pozostalych byl duzo mniejszy i krotszy jedna z pan ocenila go niezbyt dobrze a 2-ga powiedzial ,ze wlasnie ten jej sie najbardziej podoba ..wiec to wszystko zalezy od gustu ..to troszke tak jak z wyborami miss kazdemu podoba sie inna kandydatka

[B]Duzebzium[/B] nie ma za co :)

a chcialam bardzo zobaczyc zdjecia tylko ten podany link u mnie nie dziala:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 633
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to zeby ciotki sie psmialy,mam pytanie : dlaczego trzeba trzymac te ogony??

Dziekuje za zainteresowanie Juvenka,dzis pojechala do pani fryzjerki (podobno sie nawet ucieszyla jak ja zobaczyla).Pani ma jakiegos psiuta 13-to letniego,ktory akceptuje wszystkie psy.Teraz to juz tylko od Juvenki zalezy,jesli bedzie grzeczna (tzn dogada sie z psiutem),to zostanie.
Szkoda mi tej malej,ale mam nadzieje,ze jesli zna ta fryzjerke,nie bedzie to az tak bolesne.

Link to comment
Share on other sites

Hmm chyba po prostu tak się westy wystawia. Żeby uwydatnić eksterier. Ale niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony wystawach :evil_lol: Chociaż myślę, ze moj na wystawie widząc tyle innych samców będzie trzymał ogon w górze sam z siebie...
Niektórym innym rasom, o ile się ne mylę też się trzyma ogony tylko, że w innym ustawieniu - chyba retrieverom na płasko ale nie jestem pewna :hmmmm: Proszę mnie zlinczować jakbym się myliła.

Link to comment
Share on other sites

zaba, westki jakimś malutkim szczegółem się różnią, np. swojego psa od innych odróżnić można po charakterze, stylu chodzenia etc różne sposoby się znajdą :cool1:
ewentualnie po obróżkach można rozróżniać wprawdzie gorzej jak mają te same :evil_lol:

Co do ogonków westie powinny mieć ogon wysoko osadzony, a niektórzy wystawcy pomagają sobie właśnie go podtrzymując, podobno też ogon opuszczony jest oznaką ospałości psa i braku temperamentu :razz:

trzymam kciuki za westka fryzjerki :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981'][B]ewelinka_m[/B]

z tym ogonkiem to u nas np jest roznie bo jak np sie bawi ,szaleje po ogrodzie cos obserwuje to trzyma ogonek jak antenke :cool3:ale jak cos go zaiekawi ale sie tego boji to juz ogonek opada :razz:[/quote]
dlatego napisałam podobno :evil_lol:
bo gdzieś tak czytałam w jakiejś książce o wystawach że niby tak jest :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelinka_m']dlatego napisałam podobno :evil_lol:
bo gdzieś tak czytałam w jakiejś książce o wystawach że niby tak jest :hmmmm:[/quote]

ale to jest bardzo prawdopodobne bo tak na zdrowy rozsadek jesli pies jest pewien siebie to zawsze ma uniesiony ogon bez wzgledu na rase-oczywiscie nie mowie o cietych ogonkach) a jak sie czegos boji lub cos go niepokoji ,lub poprostu odpoczywa jest wyciszony to opuszcza .Tylko nie wiem czy tak jest u westikow :oops:

Link to comment
Share on other sites

Zaba - i tak się westy wystawia wlasnie! - mój na dworze prawie cały czas ma ogon w górze - chyba, ze sie czegoś przestraszy albo dostanie głupawki i biega naokoło z podkulonym ogonem, żeby być bardziej opływowym :evil_lol:.
I to jest charakterystyczne dla whwt , ze ogon im stoi - i dlatego się je tak pokazuje. :razz:

Link to comment
Share on other sites

My chcemy zamówić super adresówkę z głową westa z bazarku - taks robi takie własnoręcznie. Za jedyne 5zł/szt.
Z tym że nie ma już ID z głowami westów - ale może TAKS zrobi specjalnie dla mnie taką adresówkę.
Chociaż lepiej gdyby zrobiła 3,4 identyfikatory.
Tyle mamy westomianaków na podforum - może byście się skusili. :cool3:

Na obrozy wyglada tak
[url]http://img155.imageshack.us/img155/4876/p1000510anl0.jpg[/url]
Z tym że zamiast tego kundelka jest taki west
[url]http://img260.imageshack.us/img260/9210/p1000509awq4.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Tylko powiedz z czego to zrobione? Bo nie mogę dociec. To się jakoś zapina na obroży na rzep czy jak? Pierwszy raz się spotykam z takim rodzajem adresówki ;) I gdzie tam sie adres wpisuje?

Aaa i poproszę link do bazarku :loveu:[/QUOTE]

Podaje Ci link do bazarku TAKS
[url]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=103839&page=3[/url]
Wszystkie jej ID się rozeszły a dla mnie nie zostało! :shake:

Link to comment
Share on other sites

:roll:[quote name='Enchantress*']Podaje Ci link do bazarku TAKS
[URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=103839&page=3[/URL]
Wszystkie jej ID się rozeszły a dla mnie nie zostało! :shake:[/quote]


kurcze ale fajne te adresowki :p.Mnie sie wydaje, ze je sie zapina na ten rzep wokolo obrozy ale nie wiem czy sie nie myle. wogole na tych aukcjach sliczne rzeczy i na szczytny cel moze tez se skusimy tylko jak z przesylka do uk??:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981']
kurcze ale fajne te adresowki :p.Mnie sie wydaje, ze je sie zapina na ten rzep wokolo obrozy ale nie wiem czy sie nie myle. wogole na tych aukcjach sliczne rzeczy i na szczytny cel moze tez se skusimy tylko jak z przesylka do uk??:([/quote]
Tak! Są zapinane na rzep wokół obroży.
Taks robi świetne rzeczy - ładnie i solidne. A z wysyłką do UK jakoś by się dało rade. Chyba. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Enchantress*']Tak! Są zapinane na rzep wokół obroży.
Taks robi świetne rzeczy - ładnie i solidne. A z wysyłką do UK jakoś by się dało rade. Chyba. :cool3:[/quote]

przegladam jej bazarki i jestem naprawde pod wielkim wrazeniem ...nawet luzeczka dla pisakow sa ale jakie wymyslne:cool3:.musze sie wywieziec jak to z przesylkami jest.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że nie ma już westowych...

Ale szczerze mówiąc - wg mnie te adresówki wyglądają na średnio stabilne i bałabym się, że powiedzą papa już na pierwszym spacerze :roll: Oczywiscie mogę się mylić bo to tylko zdjęcia ;) No i skoro to tylko 5 zl to mogę zamówić jak będą westikowe kiedyś, przekonam się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981']przegladam jej bazarki i jestem naprawde pod wielkim wrazeniem ...nawet luzeczka dla pisakow sa ale jakie wymyslne:cool3:.musze sie wywieziec jak to z przesylkami jest.[/quote]
Posłanka są boskie. Z tym że Wenka na pańciowym łóżku śpi i nie w głowie jej posłanka. :lol:

[quote name='Bzikowa']Szkoda, że nie ma już westowych...

Ale szczerze mówiąc - wg mnie te adresówki wyglądają na średnio stabilne i bałabym się, że powiedzą papa już na pierwszym spacerze :roll: Oczywiscie mogę się mylić bo to tylko zdjęcia ;) No i skoro to tylko 5 zl to mogę zamówić jak będą westikowe kiedyś, przekonam się.[/quote]
Podobno adresówki na rzepy od TAKS są BARDZO wytrzymałe. Dlatego też m.in zamawiam.

[quote name='ewelinka_m']taks robi piękne rzeczy ;)
ja mam nawet jej wykonania westową figurkę jest śliczna :loveu:[/quote]
Teraz westowych już nie ma! :shake:
Ale chyba sobie zamówię ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...