Jump to content
Dogomania

off topic czyli pogaduszki o wszystkim i o niczym


Recommended Posts

  • Replies 633
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widzieliście? [URL]http://ekokynologia.pl/index.php[/URL]
Niby z miłości, przemyślane, ale mi się nie podoba to, że robią mieszańce różnych ras... Takie ot kundelki, jak na allegro wydarzyło się- west z yorkiem lub pekińczykiem. Zaraz będzie tego mnóstwo, bo to niby rasowe to kase trzeba zbić, a ludzie będą się cieszyć, że rasowe mają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz']Widzieliście? [URL]http://ekokynologia.pl/index.php[/URL]
Niby z miłości, przemyślane, ale mi się nie podoba to, że robią mieszańce różnych ras... Takie ot kundelki, jak na allegro wydarzyło się- west z yorkiem lub pekińczykiem. Zaraz będzie tego mnóstwo, bo to niby rasowe to kase trzeba zbić, a ludzie będą się cieszyć, że rasowe mają.[/quote]



no brawo jeszcze niedawno walczylismy z Fiolciem z allegro i jedna osoba (nie bede pisac bo juz mi tyle razy grozila i robila kolo tylka ,ze wole przemilczec) a teraz juz oficialnie sobie strony propagujace takie bzdury rozpowszechniaja :angryy:to nic innego jak produkcja kolejnych kundelkow :shake:

i jeszcze ten znak zakaz wjazdu pseudohodowcow ehhhhhh...przeciez wiadomo ,ze za kazdym razem po polaczeniu westie z czyms tam wyjdzie inny piesek bo genny za kazdym rzem beda w innym stopniu przekazane

Link to comment
Share on other sites

Brrr nie mówcie mi już nic o pseudohodowlach..
Może tak, jak westo-maniacy mają zamiar spędzać wakacje?
Chyba nie będziecie ciągle siedzieli na dogomanii :mad: ?!
Wyjeżdżacie gdzieś czy zostajecie z waszymi miśkami?
No więc ja wybieram się do Czaplinka na obóz, 04.07 już mykam :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda_Miki']Dobrze, że mało jest ludzi, którzy nabierają się na takie coś:shake: Fakt, faktem, że niektóre rasy powstały przez krzyżowanie innych ras. Teraz w Ameryce furorę robi labradoodle (labrador + pudel)[/quote]

w uk ta mieszanka labladora i pudla bardzo popularna:roll:

no fakt kazda rasa powstala z jakiej miesanki ale potem rozmnaza sie psy tylko w obrebie tej rasy a nie caly czas laczy sie kilka roznych ras (a nie jak oni propaguja na tej stronie ,ze za kazdym razem lacza dwie rozne rasy przeciez to za kazdym razem bedzie inny szczeniak jak tu mozna mowic o rasie :angryy:)


to tak jak ludzie w necie daja ogloszenie sprzedam moskiweskiego srozujacego i pisza sunia bernardyn pies kaukaz no fajnie tylko prawdziwy moskal to rasa stworzona przez wojskowy instytut „Czerwona Gwiazda” po II wojnie światowej. Stalin rozkazał utworzenie nowej sowieckiej rasy psa służbowego, zdolnego pracować w ciężkich warunkach klimatycznych. Lepszego pod każdym względem od psów służbowych krajów zachodnich. Bazą do utworzenia rasy były najlepsze psy dostępne w okupowanej części Niemiec, oraz najlepsze psy pasterskie górskie pozyskiwane przez ekspedycje wojskowe na Kaukazie i w części azjatyckiej ZSRR.Do utworzenia rasy Moskiewski Pies stróżujący użyto : - psy pasterskie w typie owczarka kaukaskiego ,potomka molosów azjatyckich ( rasa powstałą samoistnie na skutek bardzo ostrej naturalnej selekcji w warunkach ostrego mrozu , upałów i zagrożenia przez dzikie zwierzęta , uzbrojonych ludzi oraz przy stałym braku pożywienia) - bernardyny i potomkowie bojowych molosów Legionów Rzymskich – selekcjonowane przez mnichów w ostrych warunkach Przełęczy Alpejskiej do obrony przed bandytami a potem do samodzielnego odszukiwania zagrożonych ludzi - gończy rosyjski łaciaty ( niezwykle odważne i zawzięte w pogoni psy, w domu uczuciowe, posłuszne i łagodne, bardzo wytrzymałe o wspaniałym węchu). Potomkowie psów gończych francuskich i angielskich, które powstały z krzyżówek miejscowych psów myśliwskich, chartów itp. Z molosami rzymskimi. pies ma swoj rodowod a taka mieszania z allegro to poprostu kundelek w typie i tyle :mad:a do moskala tro mu tyle brakuje ,ze brak slow....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Waxy']
Może tak, jak westo-maniacy mają zamiar spędzać wakacje?
Chyba nie będziecie ciągle siedzieli na dogomanii :mad: ?!
[/QUOTE]
Oboz agility Need4Speed (Lublin),
Warsztaty agility (Wrocław)
Kurs agility w Cavano - 13 spotkań, 2x w tygodniu (Warszawa)
Wypad z rodzicami i siostrą nad morze (Łeba)
+ krótkie lub dłuższe wyjazdy do babci, dziadka, cioci, wuja, siostry, ogolnie rzecz biorac, dalszej i blizszej rodziny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Waxy']
Może tak, jak westo-maniacy mają zamiar spędzać wakacje?
[/quote]

Lipiec - mazurki za kilka dni na jakieś 5 dni, potem zawody w Radomiu, potem parę dni na działce ze znajomymi, potem Chorwacja (ale nadal nie wiem czy wypali :lol:) z rodzinką.
Sierpień - nad morze ze znajomymi, Amsterdam z przyjaciółkami (też mam nadzieję, że się uda bo nie możemy się zgrać z terminami :wink: i nie wiem w jakiej kolejności;)) i na koniec wakacji obóz agility z naszym klubem :loveu:

Tak więc nic na 100% :evil_lol: ale rok temu też tak było i jakoś się udało wszystko ogarnąć :multi:

Tak więc Bzik będzie miał długą przerwę w treningach i robieniu czegokolwiek. Jak ja wyjadę to on zostanie u mojej babci gdzie ma w zwyczaju całe dnie biegaaać po podwórku jak debil. :lol: I wszczynać awantury z 10letnim kundelkiem mojej babci.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...