Jump to content
Dogomania

Ringo znalazł DT i transport Teraz zostało spokojne szukanie DS


Monika89

Recommended Posts

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=#222222][FONT=Verdana]Super, ze udało się z domem dla Ringo.

_Niva_ - wielkie dzięki, ze tu przyszłaś!

A co do wizyty przedadopcyjnej, to robiłam taką w Poznaniu w zeszłym roku. Nie jestem z żadnej fundacji, ale widziałam, ze na jednym z wątków była prośba o wizytę PA i zgłosiłam się, bo łatwiej było mnie z Poznania, niż dziewczynom z Leszna, bo stamtąd był pies....

I wtedy nikt nie widział problemu, ze nie jestem z fundacji, a co więcej to była moja pierwsza PA, a po niej następnego dnia pies trafił do Poznania do DS![/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

dokładnie, w uzgodnieniu z KTOZem, fundacja może przeprowadzić Wam wizytę. ale to jest konieczne? bo skoro nie przyjeżdżacie osobiście, to tak najpierw ktoś inny będzie musiał umowę adopcyjną podpisać odbierając psa ze schronu, potem zostanie ona tylko przepisana..

Edited by Noelle
Link to comment
Share on other sites

Ok - to z wiadomości bieżących - jesteśmy umówieni na wizytę PA z panią Kasią z Ast na sobotę (tak się dało najwcześniej). Pani z KTOZu wolałaby jednak wizytę PA przeprowadzoną przez kogoś z fundacji, więc pomysł z PA z kimś z forum nie wypalił :/
Ale podobno do soboty Ringo będzie miał jeszcze spokojnie czas i jakoś to ogarniemy.
Czy ktoś może w takim razie w weekend psiaka przetransportować? A właściwie psiaka i karmę, bo KTOZ jeszcze ma podobno wór jedzenia dla Kornela do przewiezienia.
Ewentualnie, jeśli i tak przesuwamy to na weekend, to w sobotę wieczór/niedzielę rano podjedziemy osobiście do Krk - tylko że wtedy wizyta PA nie potrzebna, i potrzebowalibyśmy jakiejś dorzutki do paliwa. Ech...

Link to comment
Share on other sites

Sytuacja sie wyklarowała.

Zastanawiam się tylko, po co fundacji wizyta, skoro pies nie jest pod ich skrzydłami?

Czy nie wystarczyłaby wizyta przeprowadzona przez jakąkolwiek pełnoletnią osobę z dogo?

Tylko pytam...bo nie bardzo rozumiem o co chodzi z fundacją, z zainteresowaniem...

Link to comment
Share on other sites

[B]MALWA[/B], chodzi o to, że pies jest w krakowskim Schronisku, gdzie psy zaliczane do ras agresywnych są wydawane do domów po przeprowadzeniu wizyty przedadopcyjnej przez inspektorów Krakowskiego Towarzystwa Opieku nad Zwierzętami. a ponieważ czasem inspektorzy z Krakowa nie mają możliwości sprawdzenia domu, np. właśnie w Warszawie, czy innym sporo oddalonym od Krakowa mieście, wyrażają zgodę, aby zrobiła to odpowiednia fundacja. stąd całe zamieszanie. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Noelle'][B]MALWA[/B], chodzi o to, że pies jest w krakowskim Schronisku, gdzie psy zaliczane do ras agresywnych są wydawane do domów po przeprowadzeniu wizyty przedadopcyjnej przez inspektorów Krakowskiego Towarzystwa Opieku nad Zwierzętami. a ponieważ czasem inspektorzy z Krakowa nie mają możliwości sprawdzenia domu, np. właśnie w Warszawie, czy innym sporo oddalonym od Krakowa mieście, wyrażają zgodę, aby zrobiła to odpowiednia fundacja. stąd całe zamieszanie. :)[/QUOTE]

A to teraz wszystko jasne.

Ja robiłam wizytę PA, i wtedy chodizło o mieszańca, kundelka, i dlatego było pewnie nie było takiego wymagania.

Zresztą ja mam starszego (12 lat ) teriera westa, i nie miałam pojęcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Niva_']Dokladnie tak jak Noelle mowi :)
Co do transportu - do wizyty PA w sobote o 14 i tak nikt psa nie wyda, wiec potrzebujemy transportu po tej godzinie.[/QUOTE]
oraz musicie umówić się [B]Rumi.[/B] lub innym wolontariuszem, który zajmuje się Ringo, bo nikt z pracowników go z klatki nie wyciągnie... no i czy z kierownikiem Schroniska już załatwiliście wszystko? bo to bardzo ważne..

Link to comment
Share on other sites

Dopiero teraz się do laptopa dorwałam, więc melduję:
- pies ma spokojnie czas do przyszłego tygodnia, z kierownikiem podobno jest dogadane (jakieś posiedzenie zarządu i tak dopiero w połowie przyszłego tygodnia dopiero ma być)
- rozmawiałam z chłopakiem, który opiekuje się Ringo w schronisku i jest osobą która najlepiej tego psa zna - trochę już przynajmniej lepiej wiem na co się porywam ;) jesteśmy w kontakcie i w niedzielę podjedziemy osobiście (jak Rumi pisała - pan Piotr nas podwiezie prawdopodobnie, jeszcze do ustalenia na 100%) żeby jeszcze na miejscu z psem na spokojnie się zapoznać, i trochę i siebie i jego przed podróżą odstresować - opiekun Ringo będzie na miejscu więc wszystko pozałatwiane
- na miejscu zalatwimy papierologię i wizytę u weta przed wyjazdem
- zostało mi chyba tylko ogarnięcie psich zakupów do weekendu i przygotowanie się psychiczne na sajgon w domu :D

Edited by _Niva_
Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Niva_']Dopiero teraz się do laptopa dorwałam, więc melduję:
- pies ma spokojnie czas do przyszłego tygodnia, z kierownikiem podobno jest dogadane (jakieś posiedzenie zarządu i tak dopiero w połowie przyszłego tygodnia dopiero ma być)
- rozmawiałam z chłopakiem, który opiekuje się Ringo w schronisku i jest osobą która najlepiej tego psa zna - trochę już przynajmniej lepiej wiem na co się porywam ;) jesteśmy w kontakcie i w niedzielę podjedziemy osobiście (jak Rumi pisała - pan Piotr nas podwiezie prawdopodobnie, jeszcze do ustalenia na 100%) żeby jeszcze na miejscu z psem na spokojnie się zapoznać, i trochę i siebie i jego przed podróżą odstresować - opiekun Ringo będzie na miejscu więc wszystko pozałatwiane
- na miejscu zalatwimy papierologię i wizytę u weta przed wyjazdem
- zostało mi chyba tylko ogarnięcie psich zakupów do weekendu i przygotowanie się psychiczne na sajgon w domu :D[/QUOTE]

super wieści w takim razie, mocno trzymam kciuki, że wszystko będzie tak jak planujecie :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...