Jump to content
Dogomania

Trójłapka Wendy nie ma pieniędzy na hotel :(. Prosimy o pomoc !


toyota

Recommended Posts

  • Replies 426
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Maciek777']Albo mi się wydaje albo wymaga wyczesania:-)[/QUOTE]

Oj, nie wydaje Ci się. Sunia przed czesaniem jest śliczna, a co dopiero po wyczesaniu.


[quote name='Maciek777']Takie moje mniej lub bardziej mądre propozycje tak na szybko:
Chelsea, Cody, Coffee, Zuzia, Coco, Baja, Teri, Wendy:-)[/QUOTE]

Ja byłabym jak na razie za Wendy.
W niedzielę poznam sunię to może sama wymyślę jakieś imię.
(Baja to pewnie od Twojego Bajusia ;)).

Link to comment
Share on other sites

piękna :)

najlepiej by było na lato zrobić z niej zamszowego psa ;)
ogolić to brzydkie futerko, ale pyszczek zostawić na sznaucerka :)
ślicznie by wyglądała :)

Wendy ładnie do niej pasuje - wizualnie, bo charakteru jeszcze nie poznałam ;)

Edit: równo z Penny pisałyśmy i obie wybrałyśmy imię Wendy :)
to chyba już tak zostanie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Penny'](Baja to pewnie od Twojego Bajusia ;)).[/QUOTE]
Poniekąd. Nie jestem obiektywny, ale myślę, że pasuje do teriera:-)

Nie mogę się doczekać jej metamorfozy:-)

[B]Akrum[/B] - masz racje. Obcięta mogłaby ciekawie wyglądać... Oczywiście niczego też w tej chwili jej nie brakuje:-) Będzie wyczesana i wykąpana to dopiero nam wszystkim pokaże:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alexa77']Masz racje Akrum, czy jest w poblizu ktos kto by sie tym zajal? na lato wygodniej by jej bylo z krotkimi wlosami i wygladala by bardzo ladnie.[/QUOTE]

Ja znam kogoś kto mógłby to zrobić - Maciek. Raz widziałam jak ostrzygł pieska i wyszło super.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alexa77']Masz racje Akrum, czy jest w poblizu ktos kto by sie tym zajal? na lato wygodniej by jej bylo z krotkimi wlosami i wygladala by bardzo ladnie.[/QUOTE]

spróbuję coś załatwić z naszą psią fryzjerką - może znajdzie wolne miejsce dla tej suni :p

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj ją wyczesałem, a kilka najgorszych zlepków sierści musiałem uciąć. Jest już dużo lepiej, ale myślę, że przejechanie maszynką wyjdzie jej na dobre:-)
Przy tej okazji mogłem lepiej się przyjrzeć jej dwóm rankom na grzbiecie. Trzeba obserwować i ewentualnie do weta...

[IMG]http://img27.imageshack.us/img27/6673/sdc10324s.jpg[/IMG]

[IMG]http://img72.imageshack.us/img72/5070/sdc10323t.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']Dzisiaj ją wyczesałem, a kilka najgorszych zlepków sierści musiałem uciąć. Jest już dużo lepiej, ale myślę, że przejechanie maszynką wyjdzie jej na dobre:-)
Przy tej okazji mogłem lepiej się przyjrzeć jej dwóm rankom na grzbiecie. Trzeba obserwować i ewentualnie do weta...



[/QUOTE]

Super sunia wygląda !!! - napewno duzo pracy to kosztowało ,wczesniej nawet nie wiedziałam ile to pracy jest ... ja wczoraj wziełam sie za moje chwilowe tymczasy collie , ale po 5 godzinach sie poddałam i oddaje je w rece specjalisty ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Linda99

Ta akcja byla wspaniala, czytajac takie historie raduje sie serce ze sa ludzie ktorzy z takim zaangazowaniem pomagaja bezdomnym i chorym psom.Jestescie wspaniali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Linda99']Ta akcja byla wspaniala, czytajac takie historie raduje sie serce ze sa ludzie ktorzy z takim zaangazowaniem pomagaja bezdomnym i chorym psom.Jestescie wspaniali.[/QUOTE]

Też tak uważam....Jaka niesamowita metamorfoza Sunieczki....wystarczy trochę wyczesać i już wygląda o niebo lepiej:)
SUPER!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkasiiiar']Super sunia wygląda !!! - napewno duzo pracy to kosztowało ,wczesniej nawet nie wiedziałam ile to pracy jest ... ja wczoraj wziełam sie za moje chwilowe tymczasy collie , ale po 5 godzinach sie poddałam i oddaje je w rece specjalisty ;)[/QUOTE]
He he, nie no 5 h to nie trwało. Kilkanaście minut, ale dla niej to chyba cała wieczność była. Ona cały czas chce być w ruchu:-)

Sunia bardzo szybko się otwiera. Sama podchodzi, chętnie wychodzi na spacery, "uśmiecha się" itd:-) A minęły dopiero 2 dni...

Moim zdaniem ta amputacja jakoś najlepiej nie była zrobiona. Często sobie wylizuje to miejsce. Nie wiadomo czy nie obędzie się bez kołnierza:-( Z resztą chyba niepotrzebnie zostawiono jej ten kikutek - trochę nieestetycznie wygląda...

No i ma wilczy pazur, którego też przy jakiejś okazji warto by usunąć.

Edited by Maciek777
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']Właśnie się dowiedziałem, że sunia jutro jedzie do weta. Rana po amputacji nie wygląda ani nie pachnie najlepiej - coś się sączy:-([/QUOTE]


Nie oglądalam jej przed wyjazdem, bo ona raczej nerwowo reagowała na zbytnie oglądanie. Pewnie ją boli.

W schronie uznali, że jest już całkiem wygojona :roll:.

Link to comment
Share on other sites

Sunia jednak dostała kołnierz. Za często wylizywała miejsce po amputacji. Nie wygląda to najlepiej, dlatego jutro jedzie do weterynarza.
Podczas obcinania sierści wokół tego miejsca oraz wokół dwóch ran na grzbiecie strasznie się wierciła. Wszystkie rany zostały też zdezynfekowane.

Biedna mała, tak mi było jej żal podczas tych czynności, ale wiem, że to dla jej dobra.

Przed tym wszystkim byłam z nią na spacerze. Wspaniale sobie radzi bez łapki. Jest pełna energii i radości :)
Zrobiłam jej parę zdjęć, ale będę mogła je wkleić prawdopodobnie dopiero jutro.

Link to comment
Share on other sites

Sunia w schronisku jest od 3 miesięcy, przed pojawieniem się w schronie miała amputowaną łapę w punkcie przetrzymań... i do tej pory z ranki się coś sączy?? do tej pory się nie zagoiło?? bardzo dziwna sytuacja. Nasza Dianka już po miesiącu miała w miarę wszystko zrośnięte po amputacji, a tu tyle czasu już minęło.

Mam nadzieję, że dzisiejsza wizyta u weta pomoże.

I wyjaśnijcie mi, po co weci zostawiają takie kikuty?? Już któryś raz z kolei widzę psa po amputacji łapy, gdzie zostawiono długi kikut - przecież to tylko psu przeszkadza, ciągnie go w dół.
Nie rozumiem myślenia wetów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...