Jump to content
Dogomania

Bezimienna mikro sunia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Gosiapk

Recommended Posts

[quote name='paula_t']U nas z tego co ja miałam doświadczenie z Mariankiem jest tak, że jeśli psiak jest w schronisku chory albo ma jakieś dolegliwości, to można to leczyć dalej w schronisku. Jak wychodzi ze schroniska i w niedługim czasie ma np.odrobaczenie czy szczepienie to można przyjechać i oni to tam zrobią+ dają leki na jakiś czas, które przyjmuje psiak. Potem jeśli kogoś nie stać, to pisze podanie do KTOZ-u i ma wysyłane te leki do domu, za wszystko płaci miasto. U nas nie istnieje coś takiego jak DT oficjalnie w krakowskim schronisku. Jest to super zorganizowane, bo ja jak brałam Marianka, to jeszcze byliśmy 2 razy u weta w schronisku (badanie krwi, wymaz z guzka), dostaliśmy tabletkę na odrobaczanie, leki na stawy i przeciwbólówki+ mocniejsze przeciwbólówki i osłonówki do tego. Jutro idę zanieść pismo do KTOZ-u, żeby wysyłali te leki do hoteliku do michelle. Tak wynika z mojego doświadczenia. Jakby tak było na Paluchu to by było świetnie....[/QUOTE]

Rzeczywiście w Krakowie jest to super zorganizowane. Psiaki mają domy i są leczone! :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wstawiłam ją na profile Adopcje starszych psów:
[url]http://nk.pl/#profile/26096038/gallery/album/2/709[/url]
[url]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=361272300595384&set=a.167601776629105.39119.148097168579566&type=1&ref=nf[/url]

Jaki lek na serce dostaje sunia, czyżby Vetmedin?
Co to za dożywotni tymczas i z jakiego jest miasta?

Kropeczka na zdjęciach wygląda jakby bliżej jej było 15 lat niż 10, jak myślicie ile czasu jej zostało?

Link to comment
Share on other sites

Biedna sunieczka :( Jeśli chodzi bardziej o miesiące niż lata to możemy spróbować zbierać na te leki. Sam Vetmedin kosztuje najtaniej podobno 150zł, zazwyczaj około 200 można go dostać. Karsivan nie wiem ile ale 60 tabletek mam w domu, więc mogę je przekazać. Spróbujcie się dowiedzieć co trzeciego dostaje.
Jak chcecie to możemy ją podpiąć pod naszą fundację, tyle, że my dopiero zaczynamy, więc kasy brak. Ale sporo osób nas już zna, więc myślę, że będzie łatwiej zbierać pieniądze, może znajdą się jacyś wirtualni opiekunowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='siekowa']Wstawiłam ją na profile Adopcje starszych psów:
[URL]http://nk.pl/#profile/26096038/gallery/album/2/709[/URL]
[URL]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=361272300595384&set=a.167601776629105.39119.148097168579566&type=1&ref=nf[/URL]

Jaki lek na serce dostaje sunia, czyżby Vetmedin?
Co to za dożywotni tymczas i z jakiego jest miasta?

Kropeczka na zdjęciach wygląda jakby bliżej jej było 15 lat niż 10, jak myślicie ile czasu jej zostało?[/QUOTE]

Dzięki za wstawienie malizny na Waszą stronę. :)


[quote name='iwonamaj']Udostępniłam FB...[/QUOTE]

Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='siekowa']Biedna sunieczka :( Jeśli chodzi bardziej o miesiące niż lata to możemy spróbować zbierać na te leki. Sam Vetmedin kosztuje najtaniej podobno 150zł, zazwyczaj około 200 można go dostać. Karsivan nie wiem ile ale 60 tabletek mam w domu, więc mogę je przekazać. Spróbujcie się dowiedzieć co trzeciego dostaje.
Jak chcecie to możemy ją podpiąć pod naszą fundację, tyle, że my dopiero zaczynamy, więc kasy brak. Ale sporo osób nas już zna, więc myślę, że będzie łatwiej zbierać pieniądze, może znajdą się jacyś wirtualni opiekunowie.[/QUOTE]

Jesteś kochana!!!! :Rose:

Sunia bierze: theovent, karsivan, furosemid i vetmedin

Jeśli podepniecie ją pod swoją fundację, to ja będę wpłacać na nią 50zł miesięcznie na jej leki. Rozumiem, że leki będą wysyłane przez fundację do jej domu? Tak byłoby chyba najlepiej, tj. nie pieniądze tylko leki przekazać domkowi.

Na ile starcza jedno opakowanie Vetmedin za 150zł? I czy nie ma ludzkich zamienników? One są przecież znacznie tańsze. A Karsivan, na ile starcza opakowanie? Muszę sprawdzić ludzkie zamienniki. Zaraz to zrobię.


Dowiedziałam się, że jedna tabletka Vetmedinu kosztuje od 1zł do 2zł, czyli miesięcznie byłoby od 30 do 60zł. Karsivan ma odpowiedniki ludzkie. Furosemid jest lekiem stosowanym u ludzi (odwadniający). Theovent lek dla ludzi wspomagający oddychanie.

Vetmedin jest to lek wspomagający mięsień sercowy u psa, nie ma zamiennika w lekach dla ludzi. Tylko w Japonii ten lek jest dopuszczony dla ludzi. Dobry weterynarz, który nie liczy na kasę ze sprzedaży tego leku, na pewno doradzi inny lek (z grupy dla ludzi), zamiennik, który można podawać psu, a będzie tańszy. Karsivin wspomaga uklad krwionośny (przepływy).

APSA pogadaj proszę w wetem jakie tańsze, ludzkie zamienniki dla Vetmedin i Karsivin by polecił dla zmniejszenia kosztu leczenia psiaka w domu. Please :) Wet mógłby wypisywać receptę i leki kupiłoby się w aptece. Tylko, gdzie takiego ludzkiego weta znaleźć? :hmmmm:

Edited by Gosiapk
Link to comment
Share on other sites

Ooo gdzie taki tani Vetmedin na sztuki można dostać? :) W opakowaniu jest 100 sztuk. Niektóre psy muszą go dostawać dwa razy dziennie.
Właściwie to najpierw trzeba poszukać miejsca z którego można kupować najtaniej te leki. Fundacje na wszystko potrzebują faktur, a może znajdzie się ktoś kto będzie tanio załatwiać leki, ale bez faktur.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='siekowa']Ooo gdzie taki tani Vetmedin na sztuki można dostać? :) W opakowaniu jest 100 sztuk. Niektóre psy muszą go dostawać dwa razy dziennie.
Właściwie to najpierw trzeba poszukać miejsca z którego można kupować najtaniej te leki. Fundacje na wszystko potrzebują faktur, a może znajdzie się ktoś kto będzie tanio załatwiać leki, ale bez faktur.[/QUOTE]

Przeczytałam na forum krakvetu, że ludzie kupują u swoich wetów na sztuki.
W Warszawie na pewno nie będzie najtaniej :shake: Tutaj są chyba najwyższe ceny usług i leków weterynaryjnych w Polsce :angryy: Dlatego myślałam o zamiennikach dla ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że liczenie teraz kosztu zakupu leków jest bez sensu. Sunia po wyjściu ze schroniska powinna być przebadana przez kardiologa, i może okazać się, że leki na sercowe trzeba będzie ustawić inaczej. W warunkach schroniskowych diagnostyka nie jest idealna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sodalis']Ja myślę, że liczenie teraz kosztu zakupu leków jest bez sensu. Sunia po wyjściu ze schroniska powinna być przebadana przez kardiologa, i może okazać się, że leki na sercowe trzeba będzie ustawić inaczej. W warunkach schroniskowych diagnostyka nie jest idealna.[/QUOTE]

Bez wstępnego oszacowania skali kosztów weterynaryjnych, nie jesteśmy nawet w stanie określić, czy nas stać na jej wyciągnięcie ze schronu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='APSA']Nie jestem pewna, jak było z tą małą, ale przy innym psie z podonie chorym sercem i wodobrzuszem leczenie schroniskowe okazało się bdb. ustawione - pies po adopcji był diagnozowany u Niziołka i w leczeniu chyba nic się nie zmieniło. W każdym razie na pewno Vetmedin został tak, jak był przepisany w schronisku. Przy niektórych schorzeniach to jest najlepszy dostępny lek i próba zamienienia go na co innego tylko zaszkodzi psu. Bezpieczniej założyć, że tak będzie i tutaj.
O ile kojarzę, to ten lek występuje w co najmniej dwóch dawkach na tabletkę, co też daje różnicę w cenie. Nie wiem, jakie dawki dostaje teraz sunia.

Theovent ma kilka różnych zamienników, u mnie zostało kilka tabletek pod nazwą theospirex, w razie czego przekażę suni.

Furosemid jest ludzki i tani.[/QUOTE]

Czyli zakładamy, że te leki zostają i razem mogą kosztować ok. 150zł do 200zł miesięcznie.

Link to comment
Share on other sites

A tu suńka z ciocią APSA:
[IMG]http://4ogloszenia.pl/wp-content/uploads/classipress/mazowieckie-warszawa-1172184396.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.eoferty.com.pl/photo/292/292646/normal/photo1.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.eoferty.com.pl/photo/292/292646/normal/photo1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Karsivan ostatnio kupowałam po 52 pln za opakowanie.
Na pewno nie zaszkodzi małą zdiagnozować u kardiologa. Czy miała robione ekg czy echo?
Przepraszam, ze o to pytam, ale mojego Maksia wzięłam razem z lekami "sercowymi", które, po konsultacji u Niziołka, okazały się fatalnie dobrane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='naszkaarek']przeczytałam cały wątek
jeżeli chcecie ją wyciągnać ze schroniska to ja też dokładam stałą dopłatę do leków 20,00[/QUOTE]

Dzięki :Rose:

:multi: mamy już 70zł na leki :multi:


[quote name='paula_t']Trzymamy, trzymamy, nie bij...
Wiadomo coś cioteczki czy da się załatwić jakieś tańsze zamienniki?[/QUOTE]

Wg zdania cioci APSA zamiana leków nie jest wskazana dla suni ze względu na jej stan zdrowia i ryzyko nietolerowania zamiennika.


[quote name='Igam']Karsivan ostatnio kupowałam po 52 pln za opakowanie.
Na pewno nie zaszkodzi małą zdiagnozować u kardiologa. Czy miała robione ekg czy echo?
Przepraszam, ze o to pytam, ale mojego Maksia wzięłam razem z lekami "sercowymi", które, po konsultacji u Niziołka, okazały się fatalnie dobrane.[/QUOTE]

Na jak długo starcza jedno opakowanie Karsivanu? Ile w nim jest tabletek?
Myślę, że w schronisku nie robiono jej żadnych badań dodatkowych jak ekg. Jeśli wyciągniemy ją ze schroniska, to będziemy kombinować wizytę u kardiologa. Czy dr Niziołek specjalizuje się w kardiologii? Gdzie przyjmuje?


[quote name='Mapet']jestem i ja
powodzenia Mała[/QUOTE]

Witaj :)


[quote name='paula_t']Dobranoc brzdącu :)[/QUOTE]

co to za lekceważące podejście do starszej pani? :mad:




[B]A do Was wszytkich dogociocie:
[/B][COLOR=#00ff00][SIZE=4][B]TRZYMAĆ KCIUKI MOCNO!!!!! [/B][/SIZE][/COLOR]

Edited by Gosiapk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...