Jump to content
Dogomania

Canicross


nathaniel

Recommended Posts

niestety w CS pies wg regulaminu musi mieć min 12kg w wadze sportowej.ale na DT,jak napisała Teanka, też wiele osób biegnie/truchta/marszuje i to o wiele większy dystans od 25-50km,a tam ograniczeń dla psa żadnych nie ma:) choć są czasami organizowane CS,które rządzą się własnym regulaminem i tam też dopuszczane są wszystkie psy- o ile się nie mylę w zawodach Karnak Cup nie obowiązywał ten limit wagowy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Zapraszam serdecznie na bazarek dla Grubcia - c[FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=#3e3e3e]o miesiąc jest spory problem z opłaceniem hoteliku, gdyż część deklarowiczów opuściła Grubcia. Poza tym ze zdrowiem staruszka jest coraz gorzej, więc dodatkowe fundusze na badania i leki bardzo się przydadzą.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][COLOR=red][B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/203014-Do-domu-i-dla-Ciebie-%E2%80%93-pom%C3%B3%C5%BCmy-Grubciowi-do-7.03-wysy%C5%82ka-GRATIS%21"]KLIK[/URL][/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3]
[/SIZE][SIZE=3][FONT=Tahoma]wśród rzeczy również pas do canicrossu lub spacerów terenowych z psem [/FONT][/SIZE][FONT=Verdana][SIZE=3][FONT=Tahoma](firmy ManMat)[/FONT][/SIZE][/FONT]

[IMG]http://i1086.photobucket.com/albums/j452/bumelek/bazarek/pasdocanicrossu.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[QUOTE]Chciałbym gorąco zaprosić na 3 edycję pucharu Karnak Cup - Grand Prix w Canicrossie. Tegoroczna edycja z racji dużego zainteresowania zawodami zmienia rangę z regionalnej na ogólnopolską. Tym razem oprócz zawodów w Łodzi będziemy gościć w Legionowie i na ziemi śląskiej. Na dzień dzisiejszy możemy potwierdzić na 100% dwa terminy tj. 16.04 - Legionowo czyli II Mistrzostwa Legionowa w Biegu z psem oraz 18.06 - Łódź-Arturówek V Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Biegu z psem. Pozostałe imprezy są w trakcie załatwiania formalności (pozwolenia) ale prawdopodobnie wszystko będzie po myśli organizatorów.

Przewidywany kalendarz:

16.04 - Legionowo - Organizator LegionDog
14.05 - Rogoźnik (gm.Bobrowniki) - Orgnizator KSiP Zorza
18.06 - Łódź-Arturówek - Organizator Negro-Team.PL oraz inesSport
31.07 - Łódź-Łagiewniki - Organizator Negro-Team.PL oraz inesSport
28.08 - Łódź-Łagiewniki - Organizator Negro-Team.PL oraz inesSport


Pierwsza impreza już za niecałe 3 tygodnie dlatego zapraszamy do zapisów. Więcej informacji o imprezie w Legionowie znajdziecie na [URL="http://www.canicross.com.pl"]www.canicross.com.pl[/URL]
Na stronie zawodów ([URL="http://www.karnakcup.pl"]www.karnakcup.pl[/URL]) znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, także wyniki i zdjęcia z poprzednich lat.

P.s.
W [I] zawodach może wystartować pies każdej rasy, który ukończył 12 miesięcy oraz posiada szczepienie przeciwko wściekliźnie. Dlatego zabierajcie swoich pupili i przybywajcie na zawody z cyklu Karnak Cup[/I][/QUOTE]

Gorąco zapraszam :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witajcie

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad bieganiem razem z psem i jestem już przekonany, że chcę. Wątpliwości dotyczą wyboru sprzętu (zdecydowałem się na manmat, ma dobre opinie - chodzi o typ szelek i pasa).

W założeniu sprzęt ma służyć do biegania (canicross) oraz wypraw w góry (dogotrekking).

Kwestia szelek: Sledy czy guardy - do canicrossu zdecydowanie sled, czy nadadzą się też do chodzenia po górach, czy konieczne będą guardy ?

Kwestia pasa: w ofercie manmata są 2 typy - "szeroki" i "skijouring".
Gdzieś czytałem że zaleca się pasy, w których dodatkowy pasek biegnie pod krokiem, co umożliwia obniżenie punktu przyczepienia linki. Z drugiej strony - przeglądam właśnie zdjęcia z zawodów canicross - 90% zawodników, w tym także biorących udział w poważnych zawodach, ma pas podobny do zwykłego, "szerokiego". (jak na tym zdjęciu) [URL]http://tnij.org/myw9[/URL]

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia w noszeniu plecaka i pasa jednocześnie, też będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam,
Michał


EDIT: A i chętnie skorzystam z pomocy (może trochę przegadać to potrzebuję po prostu) w mierzeniu psa pod sledy (na ten moment wydają się najbardziej uniwersalne). Pies mieszaniec husky i chyba ON (tata nieznany), waży 30 kg (więc trochę więcej niż wzorcowo husky). Spokojnie wchodzi w obrożę 50 cm i ma troche luzu jeszcze, jednak jego szyja szybko się rozszerza :-). Nie jestem dokładnie pewny, w którym miejscu mierzyć jej obwód - jeżeli miałbym to zrobić tuż nad zaznaczającą się kością na klatce piersiowej, to byłoby sporo więcej niż 50, z drugiej strony na pewno jest mniejszy od większości ON. W proporcjach coś pomiędzy husky a ON (trochę krótszy niż ON, trochę dłuższy niż hasior) więc myślę że wymiarowo manmat powinien jako tako pasować. Teoretycznie najbardziej pasują L-ki, ale boję się, że mierzę obwód szyi za wysoko i będą za ciasne potem.

Na dole zdjęcie.

[IMG]http://i53.tinypic.com/ebcu3c.jpg[/IMG]


EDIT: Ewentualnie jeżeli ktoś w okolicach Sosnowca (tak do 20 km) dysponuje Guardami "L" lub sledami "L" lub "XL" manmat będę bardzo wdzięczny jeżeli pozwoli podjechać i założyć na mojego psa na chwilę celem zmierzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja ostatnio zaczęłam biegać z moim beagle'm mam pas i linkę z amortyzatorem no a szelki to mam zamiar kupić sledy .Terry teraz biega w takich jak do flyballa z podszyciem bo kiedyś mu kupiłam jako spacerowe .Na początku myślałam ,że takie mogą być ale niektórzy pisali , że się nie nadają i jak biegniemy to ostatnio zaczęły Tuśka po plecach bić i boję się , że to go zniechęci do biegania :( Aha i jeszcze jedno pytanko jak mierzę psu tam na karku to ma powstać z metra takie koło jak obroża ( obroża oczywiście tylko tak dla skojarzenia ) czy połowa z tego ???? Gdyby ktoś nie zrozumiał pytanka to pisać postaram się to jaśniej określić :)

Edited by madziaiterry
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

My powoli zaczynamy naszą przygodę.

Sprzęt jest w drodze z ManMata - szelki typu guard, linka i pas.

A teraz moje pytanie - pies często w obroży biegł przede mną, ale nie ciągnął ( w sumie mnie to nie dziwi też bym nie ciągnęła jakby obroża wżynała mi się w szyję).

Jak nauczyć teraz psa że w szelkach się ciągnie? Dobre słowo to oczywiste, a czy mogę też smaczkami jakoś nagradzać? Będę wdzięczna za wszelkie rady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Teba']My powoli zaczynamy naszą przygodę.

Sprzęt jest w drodze z ManMata - szelki typu guard, linka i pas.

A teraz moje pytanie - pies często w obroży biegł przede mną, ale nie ciągnął ( w sumie mnie to nie dziwi też bym nie ciągnęła jakby obroża wżynała mi się w szyję).

Jak nauczyć teraz psa że w szelkach się ciągnie? Dobre słowo to oczywiste, a czy mogę też smaczkami jakoś nagradzać? Będę wdzięczna za wszelkie rady.[/QUOTE]
Smaczkami to bedzie raczej ciezko, bo zeby dac smaka pies musi sie zatrzymac i podejsc do Ciebie, a chcemy zeby byl przed nami. Ja raczej skupilabym sie za nagradzaniu slowem (klikerem) za kazdy moment kiedy pies ciagnie. Super sprawdza sie tez drugi pies, ktory juz umie ciagnac, bo wtedy psiury zaczynaja ze soba rywalizowac.
Ja mysle, ze jesli bedziez z nim biegala to probuj sie z nim scigac. To znaczy dopinguj go, kiedy nie pozwala Ci sie wyprzedzic. Mysle, ze psiur szybko zalapie, ze w szelkach sie latwiej ciagnie, bo nic nie dusi i bedzie pracowal na calego.
Pamietaj tez, zeby zdejmowac szelki zaraz po pracy, zeby mial zakodowane, ze w szelkach nie ma zabawy, tylko praca i do przodu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hej mam pytanie czy do rekreacyjnego biegania wystarczą psu dobrze dobrane szelki norweskie? Pies biega również przy rowerze i rolkach ale zabraniam mu wtedy ciągnąć (staram się wybierać trasy żeby biegł po trawie obok). Czy nie będzie mu się mylić jesli wszystko będzie odbywać się w szelkach? czy lepiej przejść na ciągnięcie rolek i roweru?

Link to comment
Share on other sites

jeśli w nich nie ciągnie to mogą być i norwegi. co do tego mylenia się psu: naucz go komendy na bieganie obok, bez ciągnięcia i na ciągnięcie.
P.S. jesteś pewna, że chcesz zeby Twój pies Cię ciągnął na rolkach?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

no właśnie nie jestem pewna wolałabym pozostać do biegania obok rolek nawet nie dlatego że to jakieś niebezpieczne (Bemol jak biegnie to się raczej tylko na tym skupia) tylko ja się lubię ruszać a na rolkach bardzo lubię jeździć :eviltong: ale przy zwykłym bieganiu miło by było jakby ciągnął :lol:

Link to comment
Share on other sites

do ciągnięcia lepsze sledy. norwegi mają ten pasek przez środek klatki piersiowej i jak pies będzie Cię ciągnął, to dla łap będzie miał opór. szukając idealnych szelek dla mojego psa, czytałam, ze przez norweg pies nawet może doznać kontuzji, jakiegoś naciągnięcia mięśnia. a w sledach obciążenie rozkłada się po całym psie, a nie po łapach czy kręgosłupie.
tych pod tyłkiem amortyzatorów nie miałam nigdy, ale biegaliśmy z amortyzowaną smyczą, jedną, przypiętą do pasa i dawała radę.

Link to comment
Share on other sites

nie no smycz z amortyzatorem to jasne tylko te pasy mają jeszcze a ja chyba bede kombinować bez choć to może podobno dla kręgosłupa byc niefajne. Kurcze zależało mi na norweskich co by się nadawały i na miasto ;) [URL]http://allegro.pl/zaprzeg-pociagowe-norweskie-szelki-jednolite-xl-i2404504419.html[/URL] czyli nie bardzo się nadają? A guardy??

Link to comment
Share on other sites

my mamy guardy właśnie i bardzo je sobie chwalę. psa nie ograniczają i na rekreację idealnie się nadają. tak jak i na spacery zwykłe;) z tymi amortyzatorami dużo też zależy od tego, czy stoisz tuż koło psa, dajesz komendę do szaleńczego galopu i on Cię tak zaczyna ciągnąć, czy zaczynacie spokojnie. bo ogólnie te amortyzatory mają zapobiegać nagłym szarpnięciom.
a z tymi norwegami to też mnie zastanawia, czemu sa opisywane jako pociągowe. niby robione na wzór końskiej uprzęży, ale tak jak mówię, dla swojego jak szelek szukałam to chyba cały internet przetrząsnęłam i właśnie norwegi były na nie, bo ograniczają ruch. guardy na rekreację były okej, a na ciągnięcie tylko i wyłącznie sledy. ale z kolei one nie nadają się na spacer, tylko pies musi cały czas w nich ciągnąć.

Link to comment
Share on other sites

a nie masz może jakiegoś linku o tym? bo tu na dogo dużo osób właśnie poleca norweskie jako wygodniejsze np. w góry od guardów więc trochę mnie zaskoczyłaś...
[URL]http://allegro.pl/szelki-zaprzegowe-roz-l-78-85-husky-malamut-i2408829272.html[/URL] często są własnie reklamowane jako zaprzęgowe świetnie nadające się do biegania.
Mam mętlik teraz

Link to comment
Share on other sites

właśnie tu na dogo znalazłam o tym informację, konkretnie w tym wątku;) ale i owszem, wątek o smyczach i obrożach pełen jest ochów i achów dla norwegów jako szelek do ciągnięcia.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/47122-Canicross/page10[/url] na tej stronie
[url]http://www.biegi.pl/aktual/cani1.html[/url] tutaj tez masz opisane, że przednia obręcz nie powinna na barki wchodzić

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 5 months later...

Hej , chciałabym zacząć biegać z moją beagielką mamy pas , linkę i szelki ale niestety tylko norwegi :/ Myślicie ,że są jakieś firmy ,które mogły by uszyć mi takie małe sledy ? :lol: A jeśli marne szanse to jakie szelki polecacie ? Muszę kupić nowe bo norwegom się klamra często rozpina a są tak zrobione ,że nie można byłoby wszyć nowej klamerki :P
Jak nauczyć psa biegnięcia przodem ? Bona biega różnie... raz fajnie ciągnie a raz biega sobie tak o ... a jakby sledy wypaliły to raczej średnio żeby pies biegł obok xD
Aha i jeszcze jedno pytanko , robić Bonie jakieś ćwiczenia prócz biegania ? A jak tak to jakie ?
PS mam nadzieję ,ze ktoś odpisze bo widzę ,że mało kto tu pisze :c

Link to comment
Share on other sites

spróbuj zapytać happy husky, oni sprzedają na allegro i robią szelki na wymiar. mój sam z siebie umiał ciągnąć, wystarczyło, że zajarzył, że biegniemy, wyrwał do przodu, ja mu to nazwałam komendą i potem na "naprzód" już ruszał i ciągnął. a nie jest czasem tak, że Ci sucz po prostu słabnie i dlatego nie ciągnie?
możesz ją puszczać, żeby pływała, to też rozwija mięśnie i nie obciąża stawów. noi wszelkie na koordynacje, przechodzenie po pniach drzew, podkładach kolejowych, slalom wokół słupków, coś do przeskoczenia i takie podstawy jak: prawo, lewo, stój i naprzód, do tego wolniej i szybciej. ogólnie wykorzystuj ukształtowanie terenu tak, żeby urozmaicić suce spacer, np. takie schodki czy góra piachu też mogą być okazją do poćwiczenia, jak nauczysz ją wchodzić na komendę (u mnie to jest "na górę"). noi ćwiczenia typowo węchowe, przy szukaniu zgubionych przedmiotów i ogólne posłuszeństwo. nie wiem, czy do końca o takie ćwiczenia Ci chodziło;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...