Jump to content
Dogomania

Maniuś cudny labradarowaty 14-letni staruszek za TM:(


Zofija

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Toczy się :-) Wzbudza zainteresowanie, bo "taki biedny piesek, po wypadku chyba".
Parę dni temu odkrył jak się wyżywić lepszym żarciem. Jak są otwarte kojce to melinuje się w jakiejś budzie bo wie, że na koniec będzie micha z normalnym jedzeniem a nie z tym jego dietetycznym syfem. Jak już ma pewność, że wszyscy są pozamykani a nas nie ma w zasięgu wzroku to wyłazi i obżera się. Już się kilka razy zdarzyło, że szukaliśmy go po okolicy bo myślałam, że znowu zwiał a rano okazało się, że tkwi w kojcu razem z Uszatkiem. On się sam kiedyś wykończy.
Jak będzie cieplej ( oby jak najszybciej) to go muszę wykąpać, bo jest niemiłosiernie brudny.

Link to comment
Share on other sites

Maniek od wczoraj ma złą passę. Najpierw chciał zobaczyć co Uszatek ma w mordzie do jedzenia i zarobił w oko. Spuchła mu powieka. Potem w nocy dokumentnie załatwił kołdrę. Wyszedł rano masakrycznie oblepiony kupami. Trochę to z niego zmyłam ale jest za zimno żeby go dokładnie odmoczyć. Do tego wilgoć i znowu łapy ma gorsze.
Na razie dostaje krople do uszu, sulfonamid na kupę a Trocoxil został zwiększony do 1,5 tabletki na miesiąc.
Co oczywiście nie znaczy, że przestała go interesować uchylająca się furtka :-) i sprawdzanie co kto przyniósł do jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Noooo, ten. Jedyny pies, który nie lubi Mańka :-(
Jak jest zimno to Maniek się trzyma jako tako ale jak zaczyna być wilgotno to go łamie. Ciągnie na Trocoxilu na razie. Jakby było ciepło ( jak to drzewiej na wiosnę bywało) ty bym go umyła, bo ma cały ogon z kupy. Trzeba go odmoczyć porządnie...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z Mańkiem źle. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe problemy. Ledwo chodzi - każda łapa w swoją stronę i jakoś nie umieją się zgrać. Wczoraj nie umiał wyjść z budy. Leżał, piszczał i próbował wstać. Przez 10 minut mu się nie udało...
Dostaje już wszystkie leki, które moze dostawać. Nie mam koncepcji jak jeszcze można mu pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Maniek jest już za TM. Chciałm bardzo podziekować Dei, która zawsze wypatruje takie przypadki- stare, nierasowe, nieadopcyjne. Takie, które mają najmniejszą szansę na pomoc. I Izie za super opiekę!!!! Przynajmniej dziadzio nie odszedł w męczarniach w schronisku!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Kilka dni temu sąsiad przyprowadził czarnego labradora w świetnej formie ( no, ciut upasionego) ze słowami: "Maniek biegał tak po osiedlu, pomyślalem, ze znowu zwiał, to go wam przyprowadziłem".
A tu jest kolejny Maniek: [url]http://schronisko.ustronet.com/index.php?option=com_easygallery&task=category&cid=2433&Itemid=33[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...