Jump to content
Dogomania

Bazyl-dlaczego jestem zły?!Nie wiem czemu gryzę...-jest u behawiorysty , brak deklary


Recommended Posts

[quote name='paula_t']Bazylek zdecydowanie swoim zachowaniem nie ułatwia sprawy, bo trzeba mu szukać domku bez dzieci, bez innych psiurów, w ogóle chyba bez zwierzaków, ale tutaj nie istnieje takie słowo jak niemożliwe :)[/QUOTE]

Dokładnie tak jak mówisz. Ale ja też wierzę , że nie ma rzeczy niemożliwych:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caryca26']Ano bazarkuje i bazarkuje bo chłopak deklaracji nie ma to wyprzedaje co się da:)[/QUOTE]

U mnie też niewiele deklaracji z dogo i fb, ale na szczęście domowo się składamy, to i jest prawie na hotelik, za to na weta cały czas się zbiera :/

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj z wizytą u mojego skarbola:) Zapłaciłam za kolejny miesiąc bo w środę wyjeżdżam i nie będzie mnie ponad 2 tygodnie.
Behawiorysta jest z chłopaka bardzo zadowolony. Już nie próbuje gryźć przy zapinaniu i odpinaniu smyczy ale wciąż przy tych zabiegach pokazuje swój uroczy uśmiech:) Jest radosny i pogodny. Na spacerach bardzo czujny , wszystko go interesuje. Dzisiaj jak zrobiliśmy sobie długi spacer po polach wywęszył nornicę i myślałam ,że przekopie pół pola tak na nią polował. A jak mu uszole stały.To naprawdę byłby wyjątkowo czujny stróż domostwa.Behawiorysta mówił ,że on praktycznie mógłby iść do domu ale do osoby ,która będzie wiedziała ,że to nie jest pieszczoszek kanapowy. Powinien mieć dostęp do podwórka i dużo miejsca do biegania.On się w tym realizuje. Taki z niego czujny , tropiący psiak.Pieszczoty dalej mogą być tylko wtedy gdy sam po nie przyjdzie. Jak się ukucnie to skacze i nawet buziaki rozdaje ale przy dłuższym głaskaniu wykazuje zniecierpliwienie i wtedy może chapnąć. Innych zwierząt nie toleruje i tak już raczej zostanie.Nie lubi dzielić się swoim czlowiekiem.Tak więc domek tak ,ale z przestrzenią , bez dzieci i innych zwierzaków.Zrobię mu narazie parę ogłoszeń i napiszę o nim wszystko i zobaczymy czy ktoś się odezwie.Aha i bazylek potrafi ładnie jeść z ręki , walczy ze zniecierpliwieniem i próbuje delikatnie brać chociaż dzisiaj żółty ser wygrał i omało tipsa nie straciłam:)
A oto parę fotek mojego słonka :
[IMG]http://img607.imageshack.us/img607/1261/p8200016.jpg[/IMG]

[IMG]http://img405.imageshack.us/img405/3803/p8200019k.jpg[/IMG]

[IMG]http://img577.imageshack.us/img577/3151/p8200022.jpg[/IMG]

[IMG]http://img688.imageshack.us/img688/456/p8200023f.jpg[/IMG]

[IMG]http://img4.imageshack.us/img4/2889/p8200024j.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Cudeńko maleńkie jakie uśmiechnięte:loveu: A wpatrzony w Ciebie jak w obrazek :p
Dobrze, że powoli psina się uczy, choć sądzę, że to jeszcze trochę potrwa, trzeba to całkowicie wyeliminować, żeby nie było takiej sytuacji, że pójdzie do nowego domku i ktoś go po paru dniach oddać, ale przede wszystkim trzeba też uprzedzić przyszłym właścicieli o przeszłości Bazylka.
Właśnie możnaby zrobić mu trochę ogłoszeń, żeby zobaczyć jaki w ogóle będzie odzew z tyloma postawionymi warunkami co do domku.

Link to comment
Share on other sites

Podczytuję wątek Bazylka.Jak widać jego adopcja nie będzie łatwa ze względu na jego charakterek.Tym nie mniej,jest na prawdę ślicznym pieskiem i mam nadzieję,że znajdzie ten właściwy i kochający domek..caryca26,chciałabym wyrazić swoje zdanie na temat powyższego postu: Czy na prawdę żółty ser jest wskazany dla zwierząt?To,że niemalże chciał ci odgryść tipsa,to się nie dziwię,bo one zawsze reagują tak na "ludzkie" jedzenie....ale dziwię się temu,że majac na swoim koncie ponad 3000 postów,takim "przysmakiem" go poczęstowałaś...jeszcze biały,no do przyjęcia,ale żółty?Czy takie jedzenie jest zdrowe i nie zaburzy jego funkcji zołądkowo-jelitowych? I od razu wyprzedzam jakikolwiek nalot na moją wypowiedź: nie szukam żadnej zwady tylko po prostu odpowiedzi....

Edited by Bogusik
Link to comment
Share on other sites

Ojej , ja nie wiedziałam ,że żółty ser to jakoś psom szkodzi... Oczywiście nie pasę nim psiaków nagminnie:) Poprostu Bazyl będąc w hoteliku je generalnie psie jedzenie a ja chciałam zrobić mu przyjemność. Było go tam raptem 2 plasterki. Jak już pisałam wyjeżdżam w środę na długo i uznałam ,że po co ma coś zostawać w lodówce i się popsuć więc wzięłam mu zamiast smaka 2 plasterki szynki i 2 zółtego serka , chyba mu nie zaszkodzi. Ja może mam i 3000 postów ale w wątkach żywieniowych się nie udzielałam bo się poprostu na tym nie znam. Moje psiaki jedzą psie jedzenie i generalnie nie podżerają z ludzkiego stołu ale naprawdę ,że żółty ser jest szkodliwy to ja nie wiedziałam. Ale dzięki za informację i zapamiętam to na przyszłość. Człowiek się uczy całe życie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Cudeńko maleńkie jakie uśmiechnięte:loveu: A wpatrzony w Ciebie jak w obrazek :p
Dobrze, że powoli psina się uczy, choć sądzę, że to jeszcze trochę potrwa, trzeba to całkowicie wyeliminować, żeby nie było takiej sytuacji, że pójdzie do nowego domku i ktoś go po paru dniach oddać, ale przede wszystkim trzeba też uprzedzić przyszłym właścicieli o przeszłości Bazylka.
Właśnie możnaby zrobić mu trochę ogłoszeń, żeby zobaczyć jaki w ogóle będzie odzew z tyloma postawionymi warunkami co do domku.[/QUOTE]

No on we mnie to wpatrzony jest cały czas ale postęp polega na tym ,że zaczał dopuszczać do siebie innych i nawet moja siostra go głaszcze a to naprawdę coś:) A co do ogłoszeń to wszystko w nich napiszę ,żeby potencjalny dom miał świadomość na co się decyduje. Bazyl owszem nie jest psiakiem łatwym ale potrafi kochać naprawdę mocno i coś o tym wiem:)

Link to comment
Share on other sites

Żółty ser podawany psu jako nagroda/smakołyk to bardzo dobry pomysł i absolutnie z niego nie rezygnuj. Pies musi mieć motywację w trakcie treningu czy socjalizacji, jeśli uwielbia żółty ser to znalazłaś jeden z motywatorów i tylko tak trzymać.
Tak samo jak wykorzystujemy parówki, kiełbaski, smażone mięso, psie przysmaki ze sklepu itd. Podawane jako posiłęk byłyby szkodliwe oczywiście, wykorzystywane jako przysmak/nagroda są super :)
Tak jak u ludzi lody, paluszki, czekolada, cukierki czy... alkohol ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caryca26']Cioteczka psinka z Twojego banerka ma taką bazylkowatą urodę , dopiero zauważyłam:)[/QUOTE]

To moja Żabulka, dlatego też Bazylek jest mi dość bliski i uwielbiam na niego patrzeć. :) A jeszcze jak czytam wieści, ze jest lepiej z jego zachowaniem to już w ogóle mam pełną radość. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='phase']To moja Żabulka, dlatego też Bazylek jest mi dość bliski i uwielbiam na niego patrzeć. :) A jeszcze jak czytam wieści, ze jest lepiej z jego zachowaniem to już w ogóle mam pełną radość. :)[/QUOTE]

Z Twojej Żabulki niezła slicznotka , napewno wpadł by w oko Bazylkowi:)
Cioteczki do 5 wrzesnia nie będzie mnie na dogo z powodu wyjazdu.
Zaglądajcie do Bazylka by nie czuł się samotny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='R-oy']Żółty ser podawany psu jako nagroda/smakołyk to bardzo dobry pomysł i absolutnie z niego nie rezygnuj. Pies musi mieć motywację w trakcie treningu czy socjalizacji, jeśli uwielbia żółty ser to znalazłaś jeden z motywatorów i tylko tak trzymać.
Tak samo jak wykorzystujemy parówki, kiełbaski, smażone mięso, psie przysmaki ze sklepu itd. Podawane jako posiłęk byłyby szkodliwe oczywiście, wykorzystywane jako przysmak/nagroda są super :)
Tak jak u ludzi lody, paluszki, czekolada, cukierki czy... alkohol ;)[/QUOTE]
Mam nadzieje,ze nikt nie weźmie sobie do serca Twoich "dobrych" rad!Wystarczy poczytać ile takie paróweczki,kiełbaski i szyneczki mają w sobie E....i oprócz tego jeszcze sól,pieprz i inne przyprawy,które niszczą zwierzętom żołądek i wątrobę.Nie zawsze skutek jest natychmiastowy,bo to zależy od stanu tych organów, ale niestety nie unikniony.A smażone mieso...?Hm,to już zostawię bez dodatkowego komentarza,bo chyba wszyscy wiemy...!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...