Jump to content
Dogomania

Nasze tańce - filmiki z ćwiczeń i występów


Arlene

Recommended Posts

  • 1 month later...

Na początek dam filmik z kapitalnym tańcem psa i jakieś kobiety :
[url]http://www.youtube.com/watch?v=HqbVbPvlDoM&mode=related&search=[/url]

A z moim Sajgonem tańczę tak :
Narpierw poklepuje o swój brzuch co oznacza , że Sajgon ma na mnie wskoczyć i oczekuje , że złapię go za przednie łapki . Ktoś puszcza jakąś muzykę , a najlepiej piosenke Technotronic - Pump Up The Jam ( Sajgon ją uwielbia ) i tańczymy . Wykonujemy kroki takie , że jak ja ruszę prawą nogą do tyłu , to on wykonuje lewą tylną łapka ruch do przodu i tak na zmiane . Wykonujemy też bardzo podobne ruchy do salsy no i ruchy w boki i dziwne pozy . Bardzo chetnie się bawi .
A tak jak jest pokazane na filmiku też mam zamiar go nauczyć , Dzisiaj juz zaczynałam i muszę przyznać , że szybko sie uczy . Wzięłam[ przekaskę i nauczylam go skoku , obrotu , przejście pod nogami i chodzić do tyłu . Jeszcze trzeba doszlifować i będzie spoko . POLECAM !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam ;-) Rzadko tu piszę,ale to z braku czasu heh.
Trochę się pochwalę,nie jest to raczej profesjonalny DD,ale zawsze coś.Nie wiem czy te sztuczki tak mają wyglądać,to wszystko co widać podpatrzyłam na innych filmikach.
Z choreografią dopasowaną do muzyki mam problem,bo nie ma możliwości włączyć muzy na dworze,muzykę wstawiłam już na kompie no ale trudno...
Proszę o konstruktywną krytykę...acha,teraz szlifujemy dokładność,myslę że niedługo bdzie git :p
[url=http://www.youtube.com/watch?v=Im3TDZZah90]YouTube - Azura Marklowice ;)[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozwolę sobie wkleić jeszcze jeden filmik ponieważ wreszcie nauczyłam Azurkę fajnego wstecznego i jestem z niej bardzo dumna :razz:
Właściwie to jest to co zostało z tego filmiku po przepuszczeniu przez converter no ale trudno,coś tam widać...chyba:eviltong:
[url=http://www.youtube.com/watch?v=WWdd2PVdTsU]YouTube - Azura kilka sztuczek[/url]

Link to comment
Share on other sites

Brawo :) Bardzo ładnie, zwłaszcza cofanie, dość trudne dla psów. Za to drzewko ona Ci uciekła czy tak miało być? Elementy krajobrazu (że tak powiem) też można w tańcu wykorzystać. Odnalazłam film z tańcem gdzie właśnie drzewka (choć sztuczne dla potrzeb konkursu) są wykorzystane, może znajdziesz tam jeszcze inne pomysły które Ci się przydadzą. Mnie się ten taniec bardzo podoba :)
[url=http://www.youtube.com/watch?v=Nca5jE2T_dE&feature=related]YouTube - France canine freestyle[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki:p Jeśli chodzi Ci o to jak przebiegła dookoła drzewka to było koniec szkolenia,powiedziałam "biegaj" a że kamerzysta nie wyłączył kamery to swoją drogą :mad: Nie umiem przycinać filmików :shake:
A jeśli chodzi o to że wypada z kadru bo jakieś krzaczyska mi się rozrosły w ogródku to nic nie poradzę,mogę ewentualnie przejść się z piłą motorową po moim ogrodzie :evil_lol:
Ten filmik już widziałam dawno i chyba ze 100 razy heh,mam go nawet w ulubionych na you tube.Fakt,to bieganie dookoła drzewka by można wykorzystać...W ogóle to z Azurą idzie wszystko tak łatwo,ona ma już ksywkę wśród moich znajomych-uśmiechnięty pies,bo wygląda jakby cały czas się smiała.Zresztą tak jest,cieszy się z tego że niebo jest niebieskie,a trawa zielona,że wydałam jej polecenie,normalnie ze wszystkiego.Ta psinka ma niesamowicie optymistyczne podejście do życia,rozweseli największego smutasa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nasze najnowsze wypociny
[url=http://www.youtube.com/watch?v=4qaiDjk0N_k]YouTube - Azura taniec z psem[/url]
Pytasz od czego zacząć...a czy piesek umie podstawowe polecenia:siad,waruj? Ja zaczynam od tego,jak opanuje perfekt to można dodawać kolejne bardziej skomplikowane.

Link to comment
Share on other sites

No to super,ucz dalej.Ja nie wiem jakimi metodami uczą ci profesjonalni DD,ja tylko oglądam filmiki i sama kombinuję jak tego nauczyć.Oczywiście psiak musi być ogólnie posłuszny więc moim zdaniem trochę dyscypliny i tradycyjnego wychowania też jest potrzebna i jak widać nie szkodzi nawet takiemu wrażliwemu i jeszcze niedawno źle traktowanemu psiakowi.
Przeciwnie,ma jasne zasady co ma robić a co nie,zna swoje miejsce i jest jej raczej dobrze ;)
Tylko wszystko trzeba z wyczuciem ;)
Co do wieku-ja nie wiem ile moja tak na prawdę ma,mój wet ma inne zdanie niż ci ze schroniska,a dla mnie to nie ma znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Wzorowałam się na wszystkich po trochu,a jest tego od groma :razz:
Najbardziej podobają mi się takie układy które przypominają wręcz teatr np. gladiator dog (od tego filmiku się zainteresowałam DD) i motywy z filmów z tymi wszystkimi przebierankami.
Tylko że to na filmiku to nadal improwizacja,bo nie mam żadnego małego odtwarzacza CD żeby sobie podłączyć na dworze i zrobić konkretny układ do konkretnej muzyki.Muszę coś skombinować.
Co do turlania-nic trudnego,polecenie "waruj",potem naprowadzam smakołykiem tak żeby pies musiał skręcić głowę w stronę pleców i potem się przeturlać się za smakołykiem,na koniec doobry piesek i dostaje smaczka :p
Można sobie delikatnie pomóc rękami żeby go naprowadzić,pokazując smaczka delikatnie położyć na bok a potem prowadzić smaczek tak żeby wrócił do pozycji waruj.
Dzięki za filmiki,choć co prawda widziałam je już ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shakira']Nasze najnowsze wypociny
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=4qaiDjk0N_k"]YouTube - Azura taniec z psem[/URL]
Pytasz od czego zacząć...a czy piesek umie podstawowe polecenia:siad,waruj? Ja zaczynam od tego,jak opanuje perfekt to można dodawać kolejne bardziej skomplikowane.[/quote]

Świetny układ :loveu: bardzo fajnie to razem wygląda
Ja z moim miśkiem to za dużo nie zrobie bo straszny leń z niego
ale takie łatwiejsze i mniej skaczne komendy to ćwiczymy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...