Jump to content
Dogomania

Wymioty ...


KarolinaS.

Recommended Posts

Witajcie! Mam problem z moim psem - pinczerkiem. Oskar bardzo często wymiotuje. Jest tak ze wymiotuje raz na dzien pozniej jest przerwa np. miesiąc i znów wymiotuje kilka dni. Jak był jeszcze szczeniaczkiem dawałam mu suchą karmę pedigree ale nie chciał jej jesc, więc powolutku przestawiałam go na kiełbasę ...
Czy wiecie co może być przyczyną tych wymiotów? Chciałabym się dowiedzieć, a nie będę w weekend weta z domu wyciągać ...
Będę wdzięczna za jakis odzew ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KarolinaS.']Witajcie! Mam problem z moim psem - pinczerkiem. Oskar bardzo często wymiotuje. Jest tak ze wymiotuje raz na dzien pozniej jest przerwa np. miesiąc i znów wymiotuje kilka dni. Jak był jeszcze szczeniaczkiem dawałam mu suchą karmę pedigree ale nie chciał jej jesc, więc powolutku przestawiałam go na kiełbasę ...
Czy wiecie co może być przyczyną tych wymiotów? Chciałabym się dowiedzieć, a nie będę w weekend weta z domu wyciągać ...
Będę wdzięczna za jakis odzew ;)[/quote]
Niestety bez weta się nie obędzie. Badania wątroby , trzustki i oczywiście żołądka na zawatość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']ale tu się nie ma czego bać. Lepiej wiedzieć wcześniej, niż gdy już będzie za późno.
I o to właśnie chodzi. To jest początek jakichś zmaini trzeba reagować już. Pamiętaj tylko - nie daj psa leczyć "na oko" bez badań bo z oczu można tylko miłość odczytać a nie chorubsko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Silky']
I o to właśnie chodzi. To jest początek jakichś zmaini trzeba reagować już. Pamiętaj tylko - nie daj psa leczyć "na oko" bez badań bo z oczu można tylko miłość odczytać a nie chorubsko.[/quote]
Dokładnie tak :) A moż się okazać, że to coś zupełnie niegroźnego.

Karolina, jedź do veta, najlepiej do takiego, który ma cały potrzebny do badań sprzęt. I napisz potem, co się okazało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KarolinaS.'] [SIZE=3][B]Jak był jeszcze szczeniaczkiem dawałam mu suchą karmę pedigree ale nie chciał jej jesc, więc powolutku przestawiałam go na kiełbasę ...[/B][/SIZE]
Czy wiecie co może być przyczyną tych wymiotów? [/quote]
Fatalne zywienie.[SIZE=3][COLOR=red][B]Kiełbasa to nie jest pozywienie dla psa[/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=red][/COLOR][/SIZE]
[quote name='Silky']Niestety bez weta się nie obędzie. Badania wątroby , trzustki i oczywiście żołądka na zawatość.[/quote]
Jak on po takiej diecie ma watrobe ,zołądek i trzustke w przyzwoitym stanie to bedzie cud.

[quote name='KarolinaS.']Jeszcze chcialam dodac tak na szybko, że ogolnie innych objawów nie ma i po zwymiotowaniu Oskar zachowuje sie noramalnie, tak jak zawsze. Jest żywy i wesoły, nie mam pojęcia co mu może byc.[/quote]
Poczytaj cos o zywieniu psów małych ras i [B]zacznij dbac prawidłowo o zwierzę.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Nie mozesz karmić psa kiełbasą-to tak jakbyć ty jadła non stop chinska zupkę...to moze byc jedynie przysmak raz na jakis czas ale nie podstawowe żywienie. Mój pies tez nie chciał jesć suchego bo miał takiego focha i tyle-ja bardzo chciałam zeby jadł dobrą, pełnowartościową karmę-przegłodziłam go kilka dni-tzn dawalam mu suche, jak nie chciał-zabierałam miche...w koncu sie zdecydowal i teraz tylko je suche...czasem polewam mu oliwką, jogurtem, dodaje mięsko...suche to jednak podstawa.

Link to comment
Share on other sites

A nie może to być specjalna kiełbasa, przeznaczona tylko dla psów - taką mu podaję ( nie jestem pewna czy doczytałyście ... ). Jeśli nie to będę przeć w zaparte i dawać suchą ...
Przepraszam, że pytam nawet mi trochę głupio. Naprawdę uważacie, że nie dbam o swojego psa ?

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie;)
napewno dbasz-zapewne wziął Cie na litość-psy to cwaniaki:cool3:zawsze wyczują, że ktos jest "miętki"(jak ja to mówię) i wybiorą co dla nich najsmaczniejsze-ja tez mogłabym jeść non stop w Mc kub KFC ale wiadomo, że to nie zdrowe:p

taka psia kełbacha to syf-pewnie smaczna ale nie ma za grosz witamin itp-musisz przestawic psa na suche. Mój jak zje całą michę suchego to zawsze mówię dobre psisko i go głaszcze, wycałuje-pokazuje mu, że dobrze robi:)bo też strzela fochy, szczególnie jak raz dam mu miesko to potem suche jest fe...

Kup po kilogramie w zoologicznym dobrej karmy-royal, acana, nutra...odpowiedniej dla Twojego psiaka a potem zobaczysz, co mu smakuje i zaczniesz kupować w worach-tak jak ja po 15kg. Mozesz tez poprosic weta o próbki-maja ich w brud albo napisac meila do producenta:)

Link to comment
Share on other sites

Kiedy go ostatnio odrobaczałaś?

No i - jak już pisała puli - zapomnij o kiełbasie i pedigree! Rozwalisz pieskowi wątrobę, żołądek i wszystko, co się da :cool1: Przestaw się na karmę z wyżej półki, być może wet zaleci specjalną karmę dla psów z problemami trawiennymi.
Możesz też gotować mu ryż (rozgotowany na papkę) z kurczakiem/indykiem/cielęciną i marchewką. Bez soli! Wtedy jednak trzeba podawać suplementy witaminowe (np. salvical do kupienia u weta lub w sklepach zoologicznych). Nie podawaj mu kaszy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KarolinaS.']Dzieki za otuchę ...
Poza tym on nic innego nie chce jeść ... Wszelkie karmy suche i z puszek mu nie smakuja, więc co ja mam zrobić ?? Co mam mu dawać jeść ? :placz: Ma psinka umrzec z głodu ? bo na to to ja juz napewno nie pozwole...[/quote]
1. Nigdy jeszcze żaden zdrowy,normalny pies sie dobrowolnie nie zagłodził
2[B].Co robili właściciele psów przez ostatnie kilka tysiecy lat ( zanim wymyslono suche żarcie)???[/B]
[quote name='KarolinaS.']A nie może to być specjalna kiełbasa, przeznaczona tylko dla psów - taką mu podaję ( ..[B]nie jestem pewna czy[/B] [B]doczytałyście[/B]. ). Jeśli nie to będę przeć w zaparte i dawać suchą ...
Przepraszam, że pytam nawet mi trochę głupio. Naprawdę uważacie, że nie dbam o swojego psa ?[/quote]
A w którym miejscu napisałas ze chodzi o psią kiełbasę???
Zresztą ona tez jest pełna niewiadomych... (odpadki,nadmiar ciężkostrawnego tłuszczu,konserwanty). Poza tym gdzie w tej diecie błonnik,witaminy,mikroelementy....itd?? Pewnie dbasz o swojego psa,tylko niezbyt umiejetnie.Jest sporo tematów o zywieniu małych niejadków,poczytaj.

[quote name='Kenzo']
[B]Kup po kilogramie w zoologicznym dobrej karmy-royal, acana[/B], [B]nutra...[/B]odpowiedniej dla Twojego psiaka a potem zobaczysz, co mu smakuje i [B]zaczniesz kupować w worach-tak jak ja po 15kg[/B]. Mozesz tez poprosic weta o próbki-maja ich w brud albo napisac meila do producenta:)[/quote]
Kenzo - [B]to jest pinczerek :crazyeye: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KarolinaS.']Wydawało mi się, że gdzieś jest o tym, że to kiełbasa [U]dla psa[/U]. Nie wiem czy to było pytanie ale to jest pinczer. Chciałam jeszcze dodać, że nie wymiotował dzisiaj i jak narazie jest wszystko ok :)[/quote]
nawet jeśli teraz jst wszystko ok to nie można tego lekceważyć. Zawsze warto spytać veta, co o tym myśli. Nic nie dzieje się bez przyczyny...

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę się podłączyć pod temat, bo pies w mojej rodzinie ma podobny problem :(
Zaczęło się jakieś 3 tygodnie temu. Pies miał (tak zdiagnozował wet) problemy z kręgosłupem (jest jamnikiem), dostawał przez kilka dni zastrzyki (witaminy, sterydy). Może to zbieg okoliczności, ale po tym leczeniu zaczęło się codzienne wymiotowanie (wcześniej zdarzało mu się to "od święta"). Najczęściej rano, bezpośrednio po przyjściu ze spaceru (pies wchodzi po schodach na pierwsze piętro - może ma coś z sercem, męczy się i dlatego wymiotuje?).
Czasami (ale nie często) zdarza się, że go "podrzuca" jak podchodzi do miski i zabiera się za jedzenie, ale nigdy wtedy nie wymiotuje, tylko odchodzi na bok, wraca i je bez problemu.
Zmienił też zwyczaje jedzeniowe - tzn. zaczął jeść na siedząco i je bardzo powoli.
Poza tym nie ma żadnych innych problemów - jest zdrowy jak ryba, bardzo żywotny, wesoły. Żywiony jest w tej chwili Acaną (wcześniej Royal). Odrobaczany był pod koniec października (trzykrotną dawką, bo zabrał ze sobą ze schroniska "koleżków"...).
Jeśli chodzi o wymioty - tak, jak pisałam - tylko rano, niewielka ilość [U]białej[/U] wydzieliny/piany.
W najbliższym czasie czeka go wizyta u weta i badania. Chciałam wiedzieć co na ten temat myślicie i czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim, co to może być?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...