Jump to content
Dogomania

Wymioty ...


KarolinaS.

Recommended Posts

Piecho na pewno pójdzie do weta, ale ja lubię podrążyć ;)
Angina nie ciągnęłaby się chyba przez 3 tygodnie... a już na pewno dałaby w tym czasie dodatkowe objawy.
A nadkwasota? Nie wiem jak się objawia u psów, ale chyba podobnie jak u ludzi...
Czy możliwe jest, żeby podawanie sterydów (podczas leczenie kręgosłupa) doprowadziło do uszkodzenia wątroby/trzustki/żołądka? Bo te wymioty zaczęły się dokładnie po tym leczeniu.

Link to comment
Share on other sites

Nadkwasota objawia się przede wszystkim porannymi wymiotami żółcią.

Ztego co wiem to sterydy działają niekorzystnie na nerki. Jak jest z wątrobą itd. to nie wiem? Być może podobnie - wątroba to też "filtr". Jednak 3 tyg. to chyba za mało by zniszczyć organy, chyba że psiak miał już je uszkodzone?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KarolinaS.']Witajcie! Mam problem z moim psem - pinczerkiem. Oskar bardzo często wymiotuje. Jest tak ze wymiotuje raz na dzien pozniej jest przerwa np. miesiąc i znów wymiotuje kilka dni. Jak był jeszcze szczeniaczkiem dawałam mu suchą karmę pedigree ale nie chciał jej jesc, więc powolutku przestawiałam go na kiełbasę ...
Czy wiecie co może być przyczyną tych wymiotów? Chciałabym się dowiedzieć, a nie będę w weekend weta z domu wyciągać ...
Będę wdzięczna za jakis odzew ;)[/quote]
Witaj, mój piesek też wymiotował, często miewał luźne qpy. Zrobiliśmy badania i okazało sie, że ma chorą trzustkę (apetytu nie miał prawie wcale, mógł nawet tydzień nic nie jeść). Teraz dostaje enzymy, jest na odpowiedniej diecie i jest ok:lol:
Zatem dołączam sie do w/w rad i sugeruję wizytę u weta i podstawowe badania.
Aha, no i jedzonko też przydałoby sie zmienić, na gotowane (ryż + indyk) lub suche (karma).
Pozdrawiamy:lol:

Link to comment
Share on other sites

o jedzeniu wiem zaczynam powolutku zmieniać, tylko mam pytanie czy można dawać np. gotowane i suchą w tym samym dniu tylko w innych porach ? czy lepiej wybrac jedną opcję ?
A co do mojego Oskara to dzisiaj jest lepiej, ale do weta i tak pojdziemy. Nie wymiotuje od kilku dni z czego się bardzo cieszę :multi: .
A co do pytań. Wymiotował o każdej porze dnia w nocy raczej nie. Wymioty były przetrawione i chyba nie było to ulanie. A co do koloru to nie pamiętam wszystkich, ale ostatnie były takie jasny pomarańcz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Wydaje mi się, że bez badań się nie obejdzie. Wymioty mogą być efektem wielu chorób.[/quote]
Dokładnie. Ja coś o tym wiem, bo Lucky miał tych choróbsk już kilka. Zazwyczaj zjadał coś niepostrzeżenie, co mu szkodziło. Ale takie nawracających się wymiotów nie należy bagatelizować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...