Jump to content
Dogomania

Patusia już znalazła swoją przystań- ma wspaniały DS :).


toyota

Recommended Posts

[quote name='LAleczka_666']Na fb jest pytanie o wiek, bo jest tylko, że młoda. Można powiedzieć coś więcej?[/QUOTE]

Moim zdaniem ma nie więcej niż rok, dlatego umrze w schronisku. Jakby była starsza miałaby większe szanse nie zachorować nawet nie będąc szczepiona.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='toyota']Nie jest wysterylizowana, szczepienie jedynie na wściekliznę. Dużego psa najprawdopodobniej będzie się bała, do kotów nie wiem, jest tak wystraszona, że nie reaguje. Nie mam pojęcia czy nie będzie niszczyła.

Moim zdaniem więcej już nie urośnie. Nie jest wcale taka mała, jest bardzo drobna, waży może 4 - 5 kg, ale ma bardzo bardzo wysokie i cienkie nóżki.

Nie mieli co z nią zrobić i dali ją do izolatki, w której są chore szczeniaki i mają biegunkę. Zawsze się to kończy tak samo :placz:. Osoba, która ją weźmie powinna mieć zaszczepione dorosłe psy. Musimy się liczyć z tym, że już coś złapała. Jeśli się nie znajdzie DT to ona już nie żyje.[/QUOTE]

Nieszczepiony chory pies do izolatki z chorymi szczeniakami. Bo nie było miejsca gdzie indziej. Conajmniej dziwne rozwiązanie. Ręce opadają . I to jest w porządku w stosunku do psa ?! Moze ja sie czepiam ale to nie jest normalne. Ratowac za wszelką cene i na koniec do izolatki z chorymi psami, eh.
Nie rozumiem tego. a za chwilę będzie ogólny płacz bo sie sunia zaraziła...z powodu decyzji kogos kto ma pomagac

Link to comment
Share on other sites

To jest jakieś chore, odławiają gdzieś psa aby go niby ocalić i wrzucają do chorych szczeniaków? Przecież wiadomo, że ona może coś złapać, jak ją niby teraz zaszczepić skoro objawy choroby mogą się ujawnić za kilka dni jeśli coś złapie, a jak ją wziąć teraz do Dt skoro może już coś przywlec?
Jak ją ktoś weźmie na tymczas to musi ją izolować przez pewien czas, chyba że będzie miał tylko zaszczepione już psy.
Przez chwilę o niej pomyślałam aby ją na kilka dni zabrać, ale w takim układzie to niemożliwe bo mam dwa psiaki w domu przed szczepieniem.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie wszyscy na dogo wiem jak działają schroniska i ile jest nieprawidłowości w tych ich działaniach więc skupmy się lepiej jak biednemu psu pomóc bo to że przebywa z chorymi szczeniakami to już wiadomo i że jest to bardzo złe i stanowi ogromne zagrożenie to też wszyscy wiemy więc trzeba teraz zrobić coś żeby go z tego boksu wyciągnąć a nie dyskutować jaki to oni błąd popełniają bo to jest jasne ale w żaden sposób nie polepsza sytuacji tego biednego psa,schron nie ma gdzie psa umieścić bo jest tak drobny, że przechodzi przez kraty myślę więc, że trzeba zorganizować mu jakieś miejsce żeby można go było stamtąd zabrać, to młody nieszczepiony pies więc zagrożenie chorobą ogromne i tylko czekać aż podzieli tragiczny los chorych szczeniaków :( Myślę, że można zrobić zrzutę czy bazarki na klatkę dla niego, macie możliwość ustawienia jej na dworzu ale pod jakimś zadaszeniem?
Asiu nawiązując do naszej wczorajszej rozmowy znalazłam coś takiego: [URL]http://allegro.pl/klatka-dla-psa-czarna-61x43x49cm-gratis-i2162554709.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/kojec-klatka-dla-psa-krolika-60x60-8-elem-gratis-i2150901585.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/kojec-wybieg-dla-psa-gryzonia-104x81cm-gratis-i2155486713.html[/URL]
jesli byś się zdecydowała na pożyczenie a nie na kupno to ja mogę wysyłać taką do was: [URL]http://allegro.pl/metalowa-klatka-dla-psa-podwojne-dno-xxl-107x72x8-i2155989530.html[/URL] na nią możesz jakiś blat położyć żeby to dach stanowiło
ceny są koszmarne takie solidne większe są za ponad 200 zł więc nie biorę ich pod uwagę szukałam tańszych co myślisz? zamawiać coś dla Patyczaka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania J']wiem, że to może dużo kosztować, ale może jakaś lecznica z pobytem z Waszej okolicy wzięłaby małą na kwarantannę i pod obserwację[/QUOTE]



Nie ma u nas takich lecznic, gdzie można zostawić psa, poza jedną najdroższą w Polsce, gdzie pobyt za dobę kosztuje 100 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']To jest jakieś chore, odławiają gdzieś psa aby go niby ocalić i wrzucają do chorych szczeniaków? Przecież wiadomo, że ona może coś złapać, jak ją niby teraz zaszczepić skoro objawy choroby mogą się ujawnić za kilka dni jeśli coś złapie, a jak ją wziąć teraz do Dt skoro może już coś przywlec?
Jak ją ktoś weźmie na tymczas to musi ją izolować przez pewien czas, chyba że będzie miał tylko zaszczepione już psy.
Przez chwilę o niej pomyślałam aby ją na kilka dni zabrać, ale w takim układzie to niemożliwe bo mam dwa psiaki w domu przed szczepieniem.[/QUOTE]

Myślę dokładnie tak samo ! Odłowili psinę i do chorych wrzucili.
Nikt przy zdrowych zmysłach tak nie zrobi. To albo tam pracują gnomy albo chcieli się suni pozbyć.... Zresztą ostatecznie mogli obdzwonić parę miejsc i poczekać chwilę bo nowemu należy się kwarantanna. A teraz szukają domu bo umrze?! I nikt nie chce nic powiedzieć. Ani gdzie to jest ani co się stało ...A wogóle to na co zbierac pieniądze ? Na weta, na tymczas, na co ????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martik b']Słuchajcie wszyscy na dogo wiem jak działają schroniska i ile jest nieprawidłowości w tych ich działaniach więc skupmy się lepiej jak biednemu psu pomóc bo to że przebywa z chorymi szczeniakami to już wiadomo i że jest to bardzo złe i stanowi ogromne zagrożenie to też wszyscy wiemy więc trzeba teraz zrobić coś żeby go z tego boksu wyciągnąć a nie dyskutować jaki to oni błąd popełniają bo to jest jasne ale w żaden sposób nie polepsza sytuacji tego biednego psa,schron nie ma gdzie psa umieścić bo jest tak drobny, że przechodzi przez kraty myślę więc, że trzeba zorganizować mu jakieś miejsce żeby można go było stamtąd zabrać, to młody nieszczepiony pies więc zagrożenie chorobą ogromne i tylko czekać aż podzieli tragiczny los chorych szczeniaków :( Myślę, że można zrobić zrzutę czy bazarki na klatkę dla niego, macie możliwość ustawienia jej na dworzu ale pod jakimś zadaszeniem?
Asiu nawiązując do naszej wczorajszej rozmowy znalazłam coś takiego: [URL]http://allegro.pl/klatka-dla-psa-czarna-61x43x49cm-gratis-i2162554709.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/kojec-klatka-dla-psa-krolika-60x60-8-elem-gratis-i2150901585.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/kojec-wybieg-dla-psa-gryzonia-104x81cm-gratis-i2155486713.html[/URL]
jesli byś się zdecydowała na pożyczenie a nie na kupno to ja mogę wysyłać taką do was: [URL]http://allegro.pl/metalowa-klatka-dla-psa-podwojne-dno-xxl-107x72x8-i2155989530.html[/URL] na nią możesz jakiś blat położyć żeby to dach stanowiło
ceny są koszmarne takie solidne większe są za ponad 200 zł więc nie biorę ich pod uwagę szukałam tańszych co myślisz? zamawiać coś dla Patyczaka?[/QUOTE]

No,właśnie! Nawet ten płotek za 99 zł oddzieliłby sunie od innych i taniej by wyszło . Mógłby stać gdziekolwiek..A teraz wielka niewiadoma !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAleczka_666']Toyoto zadzwoń do Katarzyny, może ją weźmie. Jest też osoba z Wojcieszyc (Dolnośląskie), która mogłaby wziąć na DT, ale sunia jest za daleko. Może gdyby był transport to by się zdecydowała.
Jeszcze jedna osoba napisała, żeby napisać o niej do Puław, nie wiem o co chodzi, ale dopytam.[/QUOTE]

Co z propozycją pani Katarzyny?
Toyoto, czy udało się skontaktować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania J']dziewczyny, wpłacę jednorazowo dla Patyczka 50 zł od grupy Podaj Łapę z fb - na klatkę, weta, co Wy uznacie za potrzebne
jesteśmy z południa Polski, więc inaczej nie możemy pomóc
będę tu zaglądać

proszę nr konta[/QUOTE]

[quote name='maja602']Oczywiście ja też coś dorzucę dla kruszynki, tylko żeby domek się znalazł.[/QUOTE]

Super!!! To co Asiu zamawiać klatkę dla Kruszyny?

[quote name='LAleczka_666']W którym schronisku jest Patyczek? (pytanie z fb)[/QUOTE]
W grudziądzu

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj, ale nie zostałam wpuszczona do tej izolatki.

Szczeniaki mają biegunkę, niektóre z krwią. Jeden już umarł.

Nie odpowiedziałam jeszcze na kontakt z FB, ponieważ dowiedziałam się dzisiaj, że Pati musi być w schronie na kwarantannie do 9 marca. ŁADNA MI KWARANTANNA :placz:.

Myślę jak to rozegrać. Przecież oni ją wykończą do tego czasu :placz:.

Link to comment
Share on other sites

Może nasłać media? Tylko to trochę potrwa, a nie ma czasu. ;( Co to w ogóle za schron, nie diagnozują, nie leczą tylko czekają aż dzieciaki poumierają i jeszcze dają tam inne psy... ;( kasę za przyjęcie dostali, a resztę mają gdzieś...
DT niestety psa z zagrożeniem parwo (a tak to wygląda) pewnie nie weźmie, bo ma psa. Jedyną opcją byłaby kwarantanna i dopiero do DT (ale próbuj się kontaktować, może uda się wymyślić). Napisałam jeszcze do 1 osoby, która proponowała, ale to z okoli Jeleniej Góry, więc potrzebny byłby transport i też nie wiem czy nie maja psów. ;(
Trzeba coś wymyślić jak ja wyciągnąć i chyba organizować surowicę. ;(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...