Jump to content
Dogomania

Badania a hodowla psów


flashka-g

Recommended Posts

dodam jeszcze ze Sashka zostala najlepszym szczeniakiem w rasie, dlatego tylko ona wychodzila na Bis puppy- ale zasluzyla sobie:multi:

Mam nadzieje ze Agnieszka powstawia zdjecia bo jakies tam robila.
Loczku jak macie jakies zdjecia to poprosze na mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] :loveu:

W sumie kilka psów było kiepsko przygotowanych i zle sie pokazywaly, płochliwe, stłumione, kładły sie i nie biegały. Othello tez nie wygladal najlepiej- z tego co kojarze to gorzej niz kiedys:roll: byl taki nieprzygotowany, płochliwy i troche zachudzony.. no ale zaraz bedzie ze nie powinnam sie interesowac bo to nie moj pies. Ogolnie wszystkie psy od tej pani z hodowli cos tam "Gidlewskie.." ( nie pamietam dokladnie) moim zdaniem nie wygladaly najlepiej:roll: Ja psów w takim stanie bym nie pokazała.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='flashka-g']dodam jeszcze ze Sashka zostala najlepszym szczeniakiem w rasie, dlatego tylko ona wychodzila na Bis puppy- ale zasluzyla sobie:multi:

Mam nadzieje ze Agnieszka powstawia zdjecia bo jakies tam robila.
Loczku jak macie jakies zdjecia to poprosze na mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] :loveu:

W sumie kilka psów było kiepsko przygotowanych i zle sie pokazywaly, płochliwe, stłumione, kładły sie i nie biegały. Othello tez nie wygladal najlepiej- z tego co kojarze to gorzej niz kiedys:roll: byl taki nieprzygotowany, płochliwy i troche zachudzony.. no ale zaraz bedzie ze nie powinnam sie interesowac bo to nie moj pies. Ogolnie wszystkie psy od tej pani z hodowli cos tam "Gidlewskie.." ( nie pamietam dokladnie) moim zdaniem nie wygladaly najlepiej:roll: Ja psów w takim stanie bym nie pokazała.[/quote]

Z tego co wiem, to w tej hodowli mieszka większość psów z odzysku lub po przejsciach. Othello od szczenięcia wychowany był z psami, z dala od cywilizacji, więc nie można się dziwić, że nie czuje się dobrze w zatłoczonej hali. Właścicielka teraz musi sporo pracy włożyć żeby odbudować socjalizację kilku piesków, m.in. Othella. Mam nadzieję, ze jej sie to uda. W każdym razie bedę go widziała w Rzeszowie i zobaczę jak się zachowuje. To młody pies, jako szczenię był bardzo ciekawski i odważny. Myślę, że wyjdzie na 'ludzi" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Z tego co wiem, to w tej hodowli mieszka większość psów z odzysku lub po przejsciach. Othello od szczenięcia wychowany był z psami, z dala od cywilizacji, więc nie można się dziwić, że nie czuje się dobrze w zatłoczonej hali. Właścicielka teraz musi sporo pracy włożyć żeby odbudować socjalizację kilku piesków, m.in. Othella. Mam nadzieję, ze jej sie to uda. W każdym razie bedę go widziała w Rzeszowie i zobaczę jak się zachowuje. To młody pies, jako szczenię był bardzo ciekawski i odważny. Myślę, że wyjdzie na 'ludzi" ;)[/quote]

no szkoda bo to bardzo sliczny psiak, ma w sobie wiele uroku.
Byle zeby wlascicielka dala rade z tyloma psami z odzysku badz po przejsciach, bo wiem ze przy jednym psie jets to starszna praca... a przy tylu sobie nie wyobrazam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']no szkoda bo to bardzo sliczny psiak, ma w sobie wiele uroku.
Byle zeby wlascicielka dala rade z tyloma psami z odzysku badz po przejsciach, bo wiem ze przy jednym psie jets to starszna praca... a przy tylu sobie nie wyobrazam.[/quote]

Ja też nie :cool1:
Ale skoro tak zadecydowała, moze ma tyle siły :)

Link to comment
Share on other sites

Na stronie tej hodowli ( w której jak piszecie są psy po przejściach i z odzysku) jest juz zapowiedź kolejnego miotu , tym razem właśnie po Otello:(
Ciekawe czy przebadała Otella pod kątem chorób dziedzicznych oczu zanim zaczęła go rozmnażać.
To taka moja luźna myśl.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zpr']A co tak siedliście na Otella? a może należy cieszyć się, może właśnie teraz pies trafił w dobre ręce i jego los się poprawi!!! ;)[/quote]

On wcale nie miał złych warunków tam, gdzie mieszkał poprzednio. po prostu sielanka, tyle, ze nie był wystawiany - znaczy był 3 razy ale bez efektów, bo nikt nie pracował nad jego socjalizacja. Może się to teraz zmieni. Oby...

Link to comment
Share on other sites

Monika nikt nie siadl tylko stwredzam fakty..jak Darek mi pozwoli to wstawie zdjecia Othello jaki jest zabiedzony. Nikt nie wiem czy teraz trafil w dobre rece, poki co wlasnie widze ze hodowla naskupywala psow i juz produkuje mioty i wlasnie po Othello ktory nawet nie jest w pełni socjalizowany. A szkoda bo taki ładny i wartosciowy pies. Bo poki co dla mnie lepiej nie wyglada niz w poprzednich rączkach.. wrecz na odwrót:roll:

Link to comment
Share on other sites

Macie rację dziewczyny. Ja też się tym martwię, jestem w kontakcie z właścicielką i postaram się poprowadzić w dobrą stronę socjalizację tego pas. Przynajmniej wiem, ze ona się stara. A co do miotów i zdrowia psów, to... wszyscy wiedzą, ze większość hodowli nabiera wody w usta przy pytaniu o badania. Niektórzy też mają za wzór ED i uważają, że żeby być dobrym hodowcą trzeba mieć duuuuuużo psów i duuuużo miotów i starają się nadgonić. Prawdopodobnie jest w sytuacji tej hodowli. Szkoda tylko, ze nie biorą przykładu z innych :cool3: . Ale skoro związek promuje tego typu hodowle, to dlaczego ludzie mają mieć inne zdanie :cool1: .
W każdym razie niektórym "hodowcom" nie da się przetłumaczyc, że psy powinny mieć badania, że nie powinno się kryć każdej suki w hodowli itp. Z tego co wiem, ta Pani ma bardzo duże ambicje hodowlane. Takie na przykład, zeby kryć wszystkimi Interchampionami polskimi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka'] Ale skoro związek promuje tego typu hodowle, to dlaczego ludzie mają mieć inne zdanie :cool1: .
W każdym razie niektórym "hodowcom" nie da się przetłumaczyc, że psy powinny mieć badania, że nie powinno się kryć każdej suki w hodowli itp. Z tego co wiem, ta Pani ma bardzo duże ambicje hodowlane. Takie na przykład, zeby kryć wszystkimi Interchampionami polskimi...[/quote]

Ale chyba Zwiazek nie może nakazać krycia owemu interchp więc jak zawsze można się doszukać drugiej strony. Czyli ambicje można mieć a ich realizacja w małym stopniu może zależeć od owej Pani. Cóż rozumiem magia tytułów, gdzieby nie zerknąć same mioty po Intr choćby nawet w piątym pokoleniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dachenoceras']Ale chyba Zwiazek nie może nakazać krycia owemu interchp więc jak zawsze można się doszukać drugiej strony. Czyli ambicje można mieć a ich realizacja w małym stopniu może zależeć od owej Pani. Cóż rozumiem magia tytułów, gdzieby nie zerknąć same mioty po Intr choćby nawet w piątym pokoleniu.[/quote]

Nie do końca o to chodzi. Ale masz rację, chyba magia tytułów bierze tu górę. Bo jakby zerknąć na wszystkie Polskie Interchampiony, to znacznie się różnią od siebie pod względem eksterieru i rodowodów. Więc nie bardzo wiem jak mozna uznać tytuł za jedyne kryterium wyboru. Myślę gółwnie o "starych" Interchampionach :p

Link to comment
Share on other sites

Czepiliśta się tych badań oczu, jak rzep psiego ogona....:roll:
To ja teraz kij w mrowisko wsadzę i zapytam, ilu z Was robi badania oczu swoim psom hodowalnym co roku, czyli tak, jak [U]powinno się robić[/U], żeby móc mówić, że [U]na tę chwilę[/U] pies nie wykazuje dziedzicznych wad oczu? :razz:
.....
Słysze ciszę :diabloti:
To może zakończmy ten temat nie na temat ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli o to chodzi to ja się czepiam i nie bez powodu, a konkretnie z powodu rodowodu Otella ze strony jego ojca, myslę Kasiu że wiesz o czym piszę..bo chyba lepiej zapobiegac niz potem biadolić że źle się stało nie?
Ale rozumiem, temat nie na temat, nie wypowiadam się więcej ,bo jak ów jest niewygodny to lepiej go nie ruszać, jasne.....I niech będzie że jestem rzepem:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Czepiliśta się tych badań oczu, jak rzep psiego ogona....:roll:
To ja teraz kij w mrowisko wsadzę i zapytam, ilu z Was robi badania oczu swoim psom hodowalnym co roku, czyli tak, jak [U]powinno się robić[/U], żeby móc mówić, że [U]na tę chwilę[/U] pies nie wykazuje dziedzicznych wad oczu? :razz: [/quote]

Kasiu, niech choć każdy zrobi swojemu psu raz badania oczu, to już będzie dobrze. :lol: A tak ogólnie, to przyganiał kocioł garnkowi. :evil_lol:
I tak Cię kocham. :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:
Ja robiłam moim obu psom dwa razy. :) Mimo, że nie mam produkcji szczeniąt co rok to prorok. I nie jest powiedziane, że to wszystko co mi się uda zrobić w ich i moim życiu. :)
I sądzę, że psów przebadanych i takich co będą miały powtarzane badania oczu będzie coraz więcej.
Sądzę, że cała awantura o oczy wynika z tego, że jedni wiedzą, dlaczego Magda tak się upomina o badania oczu tego psa (ja się do niej dołączam), inni nie.
Poza kwestią hodowlaną, to trzeba pamiętać, że liczy się zdrowy i szczęśliwy nasz wlasny pies. Szybka diagnoza w przypadku jaskry jest jedyną szansą na uratowanie wzroku!!! A rasa ma predyspozycje do tej choroby. Katarakty niestety nie da się zatrzymać.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Uważam ,że kwestia badania oczu nie dotyczy tylko tego jedynego psa.
Jak mozna zauważyć u nas nie są obowiązkowe te badania a szkoda . Wówczs można byłoby coś więcej wiedzieć też o innych psach z polskich hodowli i nazwijmy to po polskich psach.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Huskuś bardzo ładnie napisała, hodowla hodowlą, bada się psiaki dla SIEBIE a nie na pokaz. cyt: "Poza kwestią hodowlaną, to trzeba pamiętać, że liczy się zdrowy i szczęśliwy nasz wlasny pies."
Popieram w 100000 % wykrycie choroby przynajmniej daje możliwość leczenia, kurde przecież nie żyje sie na codzień z multi medalistą , super reproduktorem czy suka dajacą wspaniałe potomstwo, żyje sie z zwierzakiem , i o jego zdrowie trzeba dbać. No chyba że ktoś traktuje swoje psy tylko jako materiał genetyczny. ehhhhh ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolka11']Uważam ,że kwestia badania oczu nie dotyczy tylko tego jedynego psa.
Jak mozna zauważyć u nas nie są obowiązkowe te badania a szkoda . Wówczs można byłoby coś więcej wiedzieć też o innych psach z polskich hodowli i nazwijmy to po polskich psach.:cool3:[/quote]

Masz rację, ale pytanie, czy badania oczu nie są jedynie swego rodzaju "modą" i wypada mieć przebadane pod tym kątem psy, żeby nie odstawać od innych. Szczególnie, że choroby oczu są jednak rzadkością i mam wrażenie, że dumnie wypisane dane z badań na stronach www są jedynie zabiegiem marketingowym (nikt nie pisał by o tym publicznie, gdyby badania wykazały nieprawidłowość).
Jeżeli chodzi o zdrowie psów, to chciałbym zobaczyć, jak wygląda śmiertelność polskich haszczaków w zalezności od wieku - bo przecież rasa powinna dożyć w dobrym zdrowiu 10-12 lat, że nie wspomnę o mozliwości pracy zaprzęgowej (oczywiście nie wyczyn) do późnej starości. Co się dzieje ze starszymi psami w hodowlach, w których trzymanę są one na zewnątrz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Masz rację, ale pytanie, czy badania oczu nie są jedynie swego rodzaju "modą" i wypada mieć przebadane pod tym kątem psy, żeby nie odstawać od innych. Szczególnie, że choroby oczu są jednak rzadkością i mam wrażenie, że dumnie wypisane dane z badań na stronach www są jedynie zabiegiem marketingowym (nikt nie pisał by o tym publicznie, gdyby badania wykazały nieprawidłowość).
Jeżeli chodzi o zdrowie psów, to chciałbym zobaczyć, jak wygląda śmiertelność polskich haszczaków w zalezności od wieku - bo przecież rasa powinna dożyć w dobrym zdrowiu 10-12 lat, że nie wspomnę o mozliwości pracy zaprzęgowej (oczywiście nie wyczyn) do późnej starości. Co się dzieje ze starszymi psami w hodowlach, w których trzymanę są one na zewnątrz?[/quote]

Dobra taka moda ,która wnosi jednak jakiś pożytek . CZyż nie ? Sądzę równiez ,że badania jednak powinny być obowiązkowe i dostępne dla kazdego. Tylko kto to wyegzekwuje.
Szkoda również ,że lekarzy uprawnionych do tych badań jest tak niewielu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...