Jump to content
Dogomania

Figa znalazła dom! :)


Eurasierka

Recommended Posts

  • Replies 529
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tylko na kogo ma zostac wstawiona...telefon do kogo?
a moze Eurasierka? Pidzej obawiam sie ze ma dosc po tej nieudanej adopcji..trzeba to powiedziec
bo nieudanej
i do bolu powtarzajcie sobie, mowie to szczegolnie to tych nowszych dogo:

[B]niesprawdzone domki - adopcja nie![/B]

proponuje mlodszym dogomaniakom poczytac [U]najdluzsze watki[/U] nawet te najstarsze z [COLOR=red]Juz w nowym domu [/COLOR]
zwlaszcza tam dopiero sie naczytac mozna i nauczyc wiele i poznac ludzi z dogo, ich reakcje, pomysly etc
[B]to jest chyba najciekawsza i najbardziej ksztalcaca lektura[/B]

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze potrzebna osoba która 'zaopiekuje się' adopcją Figi, ktoś doświadczony i wygadany. Ja mogę pomóc ale na pewno nie rozmową z potencjalnym domem i sprawdzeniem go.
Trzeba podawać namiary na te wlasnie osobę.

Bardzo potrzebne są pieniądze!!!

Prawdopodobnie jutro rano spotkam się z diegulą, da mi kasę i kocyk.

Prosimy o wpłaty.

Dzięki asiuniap i pixie za szybką akcję.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Pidzej obawiam sie ze ma dosc po tej nieudanej adopcji..[/quote]
ja mam dość życia po ostatnich paru dniach!

eurasierka-moze, ale ona nie jest doswiadczona w adopcjach a chyba taka osoba jest tu wskazana jak najbardziej

dzis dzwonila pani, ma juz azjatę w hektarowym kojcu i szpica miniaturę w domu, chce psa do budy, powiedziałam że wyślę zdjęcia ale Figa typowo kanapowa i raczej nic z tego.

eurasierka dopisz w tytule że wpłaty na hotel potrzebne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pidzej']dzis dzwonila pani, ma juz azjatę w hektarowym kojcu i szpica miniaturę w domu, chce psa do budy, powiedziałam że wyślę zdjęcia ale Figa typowo kanapowa i raczej nic z tego.
[/quote]jasne, zabrałaś ją z dnia na dzień z nowego domu i planujesz dla niej życie w budzie - faktycznie, chyba nie łapię, o co tu chodzi...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wpłaciłam 50 zł na AFN dla FigaWawaHotel :lol: Jutro rano (ok.11) będzie na koncie AFN-u
Nie mam posłania w tym momencie ale może coś mogłabym znaleźć ale nie u siebie :shake:

I Figa jeszcze tu w necie :lol:

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][URL="http://www.4lapy.pl/ogloszenia/pokaz.php?id_ogl=24889&id_kat=11"]4lapy[/URL][/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [URL=" http://ale.gratka.pl/ogloszenie/480091_figa_traci_dom_10_lutego.html"]ale.gratka[/URL][/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][URL=" http://www.psy.pl/adopcje/?A=view&sort=0&R=a&if=9405"]psy[/URL][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][URL="http://kupiepsa.pl/detail.php?siteid=9683"]kupiepsa[/URL][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][URL="http://www.bono-polska.pl/index.php/a/3/b/2/c/101/d/3/id/5210"]bono-polska[/URL] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][URL="http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=664&w=56688070"]forum gazeta[/URL] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pidzej']ja mam dość życia po ostatnich paru dniach!

eurasierka-moze, ale ona nie jest doswiadczona w adopcjach a chyba taka osoba jest tu wskazana jak najbardziej

dzis dzwonila pani, ma juz azjatę w hektarowym kojcu i szpica miniaturę w domu, chce psa do budy, powiedziałam że wyślę zdjęcia ale Figa typowo kanapowa i raczej nic z tego.

eurasierka dopisz w tytule że wpłaty na hotel potrzebne[/quote]


powiem tak, ze nie do konca zgadzam sie z Toba

mozna znalezc dom, wyluskac ogloszenia wypytacv..dobrze wiesz o co pytac, pamietasz liste wielu pytan ktore zadaje sie przyszlemu domkowi kiedy otworzylas watek o pomocy i kiedy wysylalas x ogloszen i jak po wielu rozmowach sama roztropnie eliminowalas rodziny adopcyjne...
tak tylko ze bylo to w ciszy i spokoju anie na dogo
gdzie wiele osob wchodzi po to by dodac sobie adrenaliny, by hop hop, by tu wejsc tam wyjsc, potem zmienic watek...i czlowiek jest napedzany i rozum mu odbiera, albo maci sie calkowicie

ja tez wolalabym by takich sytuacji nie bylo, bo tez mowiac szczerze mam dosc

dopiero jak bedzie domek potencjalny to wtedy wizyta adopcyjna niekoniecznie osoby ktora watek zalozyla, tylko ktora wypyta...a pierwsza druga selekcje mozna przeprowadzic na pismie, przeciez wygadania do tego nie potrzeba
spotkanie owszem, wiesz dobrze kogo ja zawsze wskazuje jako osoby do przedadopcyjnych rozmow..zawsze mozna je poprosic

domek trzeba znalezc dobry i szukac do oporu,
ale tez i pieniadze musza sie znalezc na hotel
za rada beaty napisalam do kajolki by z bazarku przekazala moze cos dla suni w klopocie

moze i Ty pidzej zabierzesz sie za obrazki, moze w ten sposob pomozesz Fidze ..

[B]no prosze kto zamawia u Pidzej rysunki psow?[/B]

pochwal sie tutaj co potrafisz, nie krepuj sie :oops: :oops: to na szczytny cel

winy trzeba odkupic!:roll: ;) ;)

a wplaty...niech choc po 1zl lub 2 beda

dopisuje teraz dla jasnosci...bo mnie poczytano za nieuka plastycznego... :oops: , za rysunki pidzej nie wiem ile..tu pisze o najzwyklejszych wplatach, nawet malutkich

jak jutro bedzie z pieniedzmi na oplate hoteliku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eurasierka']jasne, zabrałaś ją z dnia na dzień z nowego domu i planujesz dla niej życie w budzie - faktycznie, chyba nie łapię, o co tu chodzi...:shake:[/quote]


pidzej wysylac pani zdjecia psa ktora pisze ze pies do budy!!!!!

to cos nie tak rzeczywiscie! nabierz torche dystansu..pidzej zanim cos wyslesz, tak jak robilas w ciszy i spokoju pol roku temu..i nie bierz tego do siebie to sa rady dla tych wszystkich, ktorzy dopiero ucza sie, ale tez piszac to sama siebie tez przywoluje...
jak najmniej emocji, jak najwiecej wyobrazni, co moze sie wydarzyc, o co pytac gdybym miala wyadoptowac swojego wlasnego psa i nie chcialabym by mu wlos z glowy nie spadl

Pidzej nie bierz tego do siebie...powtarzam raz jeszcze, cieszmy sie ze udalo sie ja odebrac, ze jest hotelik, ale niech to bedzie doswiadczenie dla nas wszystkich

nie wolno dopuszczac do takich sytuacji
pies tez bardzo z pewnoscia to wszystko przezywa!
dobrze ze nie stala sie jej krzywda

a wszystko przez emocje niekontrolowane i nieskontrolowany domek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eurasierka']jasne, zabrałaś ją z dnia na dzień z nowego domu i planujesz dla niej życie w budzie - faktycznie, chyba nie łapię, o co tu chodzi...:shake:[/quote]

Szanowna koleżanko! No chyba nie zdzierżę. Szczególnie dzisiaj. Nie wiem, czy wiesz, ALE na dogo w dziale Psy w potrzebie jest tak, ż osoba zakładająca wątek staje się AUTOMATYCZNIE główną osobą odpowiedzialną za psa. No i? Masz coś jeszcze do powiedzenia?! Bo krytyków ci u nas pod dostatkiem, ado roboty jakoś brak...

Link to comment
Share on other sites

musi byc dobrze
kazdy chcial dobrze, wyszlo srednio dobrze, lecz zawsze moglo byc gorzej
teraz z taka nauka, a pidzej w chwili adopcji nie byla sama, wiec ta druga glowa tez dala sie poniesc emocjom, choc i bardzo chciala pomoc i pomogla DT dla suni...

teraz skoncetrowac sie nalezy na tym
skad pieniadze
ogloszenia do GW takze moze mail przechodni..
nie wiem
myslcie

pidzej a ty rysuj juz! rysuj! chocby Fige!

Link to comment
Share on other sites

[quote][B]Eurasierka[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=3386572#post3386572"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]jasne, zabrałaś ją z dnia na dzień z nowego domu i planujesz dla niej życie w budzie - faktycznie, chyba nie łapię, o co tu chodzi...:shake:[/I]
[/quote]

[B]Proszę bardzo- ja spróbowałam i nawaliłam na całej linii- teraz Ty się wykaż i szukaj Fidze domu, kasy na hotel czy może jak wolisz- schroniska.[/B]

Ostatnie dwa dni to koszmar. Ta pierdząca, teraz już była, właścicielka Figi ciągle zmieniała zdanie, krzyczała i była strasznie niemiła. Dzwoniłam do niej z 15 razy, ona do mnie też, zmieniała miejsca, godziny i wszystko. "teraz albo nigdy". I dziś, pomiędzy rozmowami z babą, jej mężem, diegulą i asiuniap, a jeszcze z doskoku na gg, zadzwoniła ta pani, i ja już nie miałam siły, przystałam, że wyślę zdjęcia. Zbrodnia. Mam osiemnaście lat i nie zarabiam, nie mam pieniędzy, a w tym momencie zdobycie kasy na hotel spada na mnie- więc nie wiem co robić. Figę mieli oddać jutro o 17stej w tym swoim Łosiu, a dziś po południu zadzwonili, że to musi być koniecznie dziś, ja miałam inne plany, z bielan na ursynów jest kawałek, miałam figę odwieźć na Żerań, czyli drugi koniec wawy, rano po nią pojechać i zawieźć na ursynów, i asiuniap zawiozłaby nas do hotelu. Na szczęśćie Pixie wymyśliła lecznicę. Na szczęście asiuniap pomogła z wszelkim transportem.

Wątek był mało popularny a ja pechowo na niego weszłam i postanowiłam pomóc, ale widać porwałam się z motyką na księżyc.

Pixie w trakcie poszukiwania domu zaproponowała dwie opcje- jedna nie wypaliła, druga to hotel, a ja bałam się odpowiedzialności finansowej i liczyłam na szybkie znalezienie dobrego domu.

swoją drogą słabo mnie pixie wyceniasz ;)

[quote]pidzej a ty rysuj juz! rysuj! chocby Fige![/quote]
jelito mnie boli:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pidzej']swoją drogą słabo mnie pixie wyceniasz ;)
[/quote]


:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

:hmmmm::hmmmm::hmmmm:
:chaos:
:grab: :grab: :grab: :grab:

Link to comment
Share on other sites

no to zle zroumialas
1-2 zlote..by nie obciazac kieszeni,bo potrzeb na dogo ze hoho
rysunki, nawet od razu w tym watku pokaz, nie kazdy wie, ze rysujesz, a odyslanie do watku Pomaluj moj swiat czy cos takiego..za dlugo, za daleko
trzeba kuc zelazo poki gorace no i potrzeba ogromna

paros wplacila 50 zl
beatka wyprosila u kolegi 30 zlotych
30 zlotych te juz w dyspozycji

jeszcze musze jutro negocjowac tego strzeleckiego - 35 zlotych - hmmm
i to asiunia zaplacila, tez koszty

co do rysunkow
od razu na pniu pokaz to, co masz narysowane i aukcja szybciutka na bazarku..blyskawiczna kto da wiecej
a ty maluj rysuj

to bardzo tani hoteli, ale placic za niego trzeba regularnie - nie mozna stracic tego miejsca bo to zlote miejsce i dzieki asi!

bazarki, jesli ktos, cos ma do wystawienia
co kto ma - pomyslcie
tylebibleotow w mieszkaniach, nielubiane wazoniki, nieudane prezenty, pluszaki, misiaki, breloczki do kluczy
przejrzyjcie szuflady, szady, polki
moze jakies ksiazki?

moze ktos cos potrafi zrobic, szydelkiem, na drutach
moze decoupage?

dla FIGI!

Link to comment
Share on other sites

przypominam o watku
[B]1/ Czarnych kwiatkow:[/B]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=24905"][B]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=24905[/B][/URL]

moim zdaniem nalezy zglosic te osoby i ostrzec dogo


i jeszcze jeden watek do poczytania - uwag

[B]2/ Vademecum adopcyjne [/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=25135[/URL]

poprosze zaraz o przeniesienie tego watku bop utknal gdzies przyklejony w Inne
poczytajcie ku pomocy i ku przestrodze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lavaa']ja szydełkuje, maluje, papier mache i wszystko co manualne. Jezeli wiecie co idzie najbardziej (np. na szydełku)to napiszcie to zrobie i wstawie na bazarek. allegro niestety w tym przypadku to słabo idzie.[/quote]


Lavaa, iwop, ChiQuita !:multi: :multi: :multi:

W bazarku znajdziecie przyklejony post z ofertami zakupu - cala lista potrzebnych dogomaniakom przedniotow, ksiazek, drobiazgow, zapytan kolekcjonerskich

moze akurat cos macie, czy wlasnie mozecie zrobic
ktos wystawil rozyczki robione szydelkiem, unikalne

przed swietami kupilam sama robione szydelkiem z kordonku piekne aniolki do powieszenia na choinke

teraz idzie wielkanoc, moze cos w tym kierunku...Florida Blue np ma zrobic baranki na wielkanoc do swieconki, tez gdzies takie widzialam z masy solnej..ona wlasnie masa operuje swietnie
moze ty z papier mache jakies baranki, albo koszulki na pisanki z kordonku...

moze kartki swiateczne...

Pidzej ponawiam apel nie daj sie prosic pokaz co robisz!

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]Lavaa[/COLOR] o zlotych rekach[/B] - kartki super!

poczytaj Bazarek - jest mnostwo pomyslow..
wystarczy przejrzec nawet te manualne, aktualne i starsze, oferty z bazarku z pewnoscia jeszcze cos wymyslisz

moze zakladki do ksiazek,
moze ramki do zdjec,
moze wymyslna bizuterie

moze macie inne pomysly, moze wlasnie ktos czegos potrzebuje to jest bardzo potrzebne dla Figi -


to jest [B]HONOROWA sprawa[/B]
[B]Hotelik nie moze sie spalic dla OSOBY ktora w tym momencie WLASNA OSOBA reczy za wyplacalnosc,[/B] a tym samym dla[B] psow z DOGO[/B]

Nie wiem, naprawde nie wiem co bysmy zrobili
Olenka, wielkie dzieki za oferte, ktora Asiunip zlozylas, lecz juz sunia byla w lecznicy

[B]Dzieki wszystkim za odzew![/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...