Jump to content
Dogomania

Akity Baby:)


Matagi

Recommended Posts

[quote name='Matagi']O W.lipcowej myślę:roll::lol:,o wrześniowej nie wiem,zależy jak się "losy" psie ułożą,ale,czemu niiiiiiii;):roll:.Ł.majowa raczej odpada:shake:,wrześniowa kusi,ale zobaczymy kto ma posędziować:roll:.Jeżeli czerwiec,to raczej nie K.,a S.:evil_lol:.W kwietniu oczywiście N.:evil_lol:,tym bardziej,że TEN sędzia będzie mnie pierwszy raz sędziował,jakoś do tej pory nie załapałam sie na jego ocenianie:diabloti: Myślę też o czerwcowym L.:lol:,majowym D.:lol:,lipcowym O.:lol:albo jego okolicach.Reszta wyjdzie w praniu:eviltong:;).[/quote]

Uuuuuuuuuuuuu toż to plany, że hej :cool3::cool3::cool3:
Ha, ja też mam na rozpisce pozaznaczanych parę wystaw, ale znając życie to ta lista się rozrośnie nieprzewidywalnie :evil_lol: Czyli u nas też "pranie" będzie decydujące ;)
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='bety']Uuuuuuuuuuuuu toż to plany, że hej :cool3::cool3::cool3:
Ha, ja też mam na rozpisce pozaznaczanych parę wystaw, ale znając życie to ta lista się rozrośnie nieprzewidywalnie :evil_lol: Czyli u nas też "pranie" będzie decydujące ;)
Pzdr[/quote]

Noooo to się pospotykamy,mam nadzieję!!!!:lol::roll::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam napisać:

[SIZE=5][COLOR=green]MAMY W KOŃCU ....ŚNIEG!!!!!!!!!!!!:sweetCyb::laugh2_2::bigcool::laola::cunao::cunao:[/COLOR][/SIZE]
[COLOR=black]Dziś wyspacerowałam towarzystwo:lol:.Wszystkim się pooooooodobało bardzo!Noooo,może mniej ta zima pasuje Darkowi,bo zaczęło się łopatowanie;)Ponoć w nocy nowa dostawa:evil_lol: Teraz jest minus 14,2,a temperatura spada....zima,na reszcie zima!!!!!:multi:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']Zapomniałam napisać:

[SIZE=5][COLOR=green]MAMY W KOŃCU ....ŚNIEG!!!!!!!!!!!!:sweetCyb::laugh2_2::bigcool::laola::cunao::cunao:[/COLOR][/SIZE]
[COLOR=black]Dziś wyspacerowałam towarzystwo:lol:.Wszystkim się pooooooodobało bardzo!Noooo,może mniej ta zima pasuje Darkowi,bo zaczęło się łopatowanie;)Ponoć w nocy nowa dostawa:evil_lol: Teraz jest minus 14,2,a temperatura spada....zima,na reszcie zima!!!!!:multi:[/COLOR][/quote]


U nasz od wczoraj zima, jak wieczorem zaczęło wiać i sypać (zawieja normalna aż wiatr zatykał :crazyeye:) to my jak te głupki całą rodziną: trzy dorosłe ludzie i dwa psy poszliśmy szaleć :diabloti:. Inni "spacerowicze" patrzyli na nas jak na debili :stupid:, bo oni ze swoimi psami to tylko siku i zwiewali do domu, a my to się prawie tarzaliśmy w śniegu z tej radochy. Co to tęsknota za zimą potrafi zrobić z poważnych ;) ludzi :ylsuper:ehhhhhhhhhh.
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Mysmy z zona byli bardziej cwani - pojechalismy 30km dalej, gdzie nas nikt nie zna i ludzi praktycznie nie ma:diabloti: Zabawa z naszym rudzielcem przednia. Tyle ze dzis do roboty jechalem 4,5 godziny. :angryy:

Ale przy tej okazji - moze mi kto wytlumaczy, ile w rzeczywistosci pojmuja akity. Kari ma 7,5 roku i do dzisiaj tak naprawde nie wiem, czy ona w rzeczywistosci jest blondyna z krwi i kosci, czy tez systematycznie rznie glupa.

Sytuacja codzienna: od 6 lat pracujemy nad tym, by mi ten rudy malpiszon przyniosl kapcia, ktorego jak zwykle ukradl. Ona patrzy na mnie slodkimi oczkami i jezeli juz go w koncu w mordke wezmie to tylko po to, by go 10metrow ode mnie strzelic na podloge. To tylko jedna z wielu codziennych sytuacji.

Sytuacja wczoraj: siedzimy rodzinnie przy sniadanku, pies wyciagniety trzy metry od nas spi jak zabity. Rozmawiamy zupelnie normalny tonem, proponuje zonie wypad w zielone... nie - w biale srodowisko troche poszalec. W tym momencie rudzielec zrywa sie na cztery nogi i robi terror, ze juz, natychmist musimy wychodzic. Ja nawet nie uzylem slow, ktorych normalnie przy Kari uzywam! Przez prawie godzine mialem rudego, warczacego, szczekajacego i szczypiacego cienia za soba.

Ludzie, jak to mozliwe?? Cos tu nie gra, ona albo z siebie albo ze mnie robi glupa! Albo byl to przypadek i Kari jest rzeczywiscie blondyna?? Sam nie wiem...

Serwus

Link to comment
Share on other sites

Przyszlam po rade:modla:
Jak sobie radzicie z meska czescia czworonoznych jak ktoras z suniek ma cieczke?
Ja wlasnie przechodze pieklo:placz:... W naiwnosci swojej myslalam ze panicz jest za mlody na amory (dzisiaj skonczyl 5 miesiecy) a mam dramat z horrorem wlasnie w domu. Pies nie zre, nie pije, nie sika.... tylko wyznaje milosc:shake:. Suka dzisiaj zaczyna mu sie nastawiac:roll:...a jeszcze wczoraj walczyla w obronie cnoty. Narobila zagrod, zamykam w klatki....ale rozpacz w glosie obojga powoduje u mnie palpitacje serca. Nie zeby mi ich zal bylo ze se nie moga pofolgowac.... ale mam sasiadow:crazyeye::placz:
Poradzcie doswiadczency:modla:

Link to comment
Share on other sites

Czesc Lolka,

mam dobre i zle wiadomosci dla Ciebie.

Zacznijmy od zlych - i Ty, i psy, i sasiedzi musicie to przetrwac. Ni ma sily, wszystko inne to pobozne zyczenia i srodki kosmetychne "na zmarszczki". Fajne jest w tym, ze musisz poznac lepiej sasiadow. Kawy i bombonierek albo dobrego piwa tez musi cos spasc. Przyjemnej zabawy...:cool1:

Dobra wiadomosc - jak chlopak nabierze doswiadczenia i zmadrzeje, bedzie darl dziob tylko przez dwa dni, co pol roku. To juz sie da strzymac.

Kiedys opisze, jak mnie Misio wykolowal...

Serwus

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius']Czesc Lolka,

mam dobre i zle wiadomosci dla Ciebie.

Zacznijmy od zlych - i Ty, i psy, i sasiedzi musicie to przetrwac. Ni ma sily, wszystko inne to pobozne zyczenia i srodki kosmetychne "na zmarszczki". Fajne jest w tym, ze musisz poznac lepiej sasiadow. Kawy i bombonierek albo dobrego piwa tez musi cos spasc. Przyjemnej zabawy...:cool1:

Dobra wiadomosc - jak chlopak nabierze doswiadczenia i zmadrzeje, bedzie darl dziob tylko przez dwa dni, co pol roku. To juz sie da strzymac.

Kiedys opisze, jak mnie Misio wykolowal...

Serwus[/quote]
dzieki Darius:placz:
chyba podusze te futra i bedzie spokoj..... ja goopia myslalam ze bedzie latwizna i bulka z maslem a tu tragedia:shake:
mam tylko nadzieje ze jak sunia przestanie sie grzac to mlody zamilknie:roll:
Ile mowisz..dwa dni? no mlody spiewa juz od soboty...dzisiaj przechodzi samego siebie...takich oktaw nikt nie wyciagnie:mad:
Teraz jak sie powydzieralam (biedni sasiedzi) to siedza cicho....ale jak odpoczna to koncercik zacznie sie na nowo:grab:
Lileczko....plasiam za marudzenie u Cia:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']Przyszlam po rade:modla:
Jak sobie radzicie z meska czescia czworonoznych jak ktoras z suniek ma cieczke?
Ja wlasnie przechodze pieklo:placz:... W naiwnosci swojej myslalam ze panicz jest za mlody na amory (dzisiaj skonczyl 5 miesiecy) a mam dramat z horrorem wlasnie w domu. Pies nie zre, nie pije, nie sika.... tylko wyznaje milosc:shake:. Suka dzisiaj zaczyna mu sie nastawiac:roll:...a jeszcze wczoraj walczyla w obronie cnoty. Narobila zagrod, zamykam w klatki....ale rozpacz w glosie obojga powoduje u mnie palpitacje serca. Nie zeby mi ich zal bylo ze se nie moga pofolgowac.... ale mam sasiadow:crazyeye::placz:
Poradzcie doswiadczency:modla:[/quote]

Łomatkoooooooo!:roll::-(A któż to puszcza małolata do suczki z cieczką?:crazyeye:Te małe to gorsze od Supermana są!:diabloti:Jak taki cos sobie uroi to do widzenia.Ale jeżeli malec zobaczył i poczuł "o co biega" to już musztarda poobiednia.Ja bym suce podała jakieś coś,które neutralizuje zapach/choc za wiele to nie da,bo jeżeli sie nastawia,to ma dni płodne na 99,9%:p/.To coś to np;vitamina B complex w tabletkach,do tego tablety neutralizujące zapach cieczki /dezo tabs,albo te z chlorofilem/,potraktowałabym panienkę też repelexem przeciwko cieczkowym/to jest w sprayu,pachnie.....landrynkami :evil_lol:/.Jeżeli siedzą w klatkach,nie powinny oglądać swoich mord!:mad:Niech jedno siedzi tu,a drugie tam/jeżeli jest taka możliwość/.Mieszkasz w bloku,pryskaj też bio-stalfrisem w mieszkaniu,powinno pomóc.Wyprowadzaj najpierw psa,potem laskę i NIE W TE SAME MIEJSCA.Ona zostawia "wskazówki".A jedzenie...no cóż,zacznie mały jeść...kiedyś:diabloti:.Ja nie mam takich problemów.Akita /np.moje samce/ mogą chodzić razem z suką w cieczce,dopóki suka nie jest gotowa.Zaglądają i mówią:"spadaj mała to nie dziś".Tylko trzeba wiedzieć kiedy suka ma te swoje dni,a z tym bywa różnie-jedne się kryją ksiązkowo-11-13 dzień,a jedne potrafia i w 8,9 lub 17,czy 18 dniu cieczki.Zapisz sobie na przyszłość i separuj następnym razem.No chyba,że mały jest temperamentny wielce,wtedy cieczka i mały do pierdla,albo panna.Niestety wtedy całkowity rozwód na jakiś czas.Teraz możesz gówniarzowi podawać jakis stresnal,serene-um,albo syrop hydroxyzinum.Ten ostatni to bym skonsultowała z wetem.Napisz coś więcej,jak nie pomoże to co napisałam,podumam:roll:.

Link to comment
Share on other sites

Lolka,

on w przyszlym roku bedzie madrzejszy. Zajarzy, ze sie nie oplaca ciagle wariowac, tylko bedzie do ukochanej dwa dni w "szczycie" arie spiewal. Przedtem i potem dostanie od niej zebami, zrozumie.

Wlasciwie...a dlaczego ma mu byc lepiej niz mnie...:diabloti:

Serwus

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius']Mysmy z zona byli bardziej cwani - pojechalismy 30km dalej, gdzie nas nikt nie zna i ludzi praktycznie nie ma:diabloti: Zabawa z naszym rudzielcem przednia. Tyle ze dzis do roboty jechalem 4,5 godziny. :angryy:

Ale przy tej okazji - moze mi kto wytlumaczy, ile w rzeczywistosci pojmuja akity. Kari ma 7,5 roku i do dzisiaj tak naprawde nie wiem, czy ona w rzeczywistosci jest blondyna z krwi i kosci, czy tez systematycznie rznie glupa.

Sytuacja codzienna: od 6 lat pracujemy nad tym, by mi ten rudy malpiszon przyniosl kapcia, ktorego jak zwykle ukradl. Ona patrzy na mnie slodkimi oczkami i jezeli juz go w koncu w mordke wezmie to tylko po to, by go 10metrow ode mnie strzelic na podloge. To tylko jedna z wielu codziennych sytuacji.

Sytuacja wczoraj: siedzimy rodzinnie przy sniadanku, pies wyciagniety trzy metry od nas spi jak zabity. Rozmawiamy zupelnie normalny tonem, proponuje zonie wypad w zielone... nie - w biale srodowisko troche poszalec. W tym momencie rudzielec zrywa sie na cztery nogi i robi terror, ze juz, natychmist musimy wychodzic. Ja nawet nie uzylem slow, ktorych normalnie przy Kari uzywam! Przez prawie godzine mialem rudego, warczacego, szczekajacego i szczypiacego cienia za soba.

Ludzie, jak to mozliwe?? Cos tu nie gra, ona albo z siebie albo ze mnie robi glupa! Albo byl to przypadek i Kari jest rzeczywiscie blondyna?? Sam nie wiem...

Serwus[/quote]

Ty jej od blondyn nie wyzywaj!:evil_lol:Kapcie służą do noszenia w nocy!!!!To powinien wiedzieć każdy Darek:evil_lol:Okii i Ojo co noc kradna kapcie Darkowi.Jak Darek chciał znaleźć kapucia,to wyciągał go spod śpiącego na stole Okiiego.Jak trzeba było szybko wstac i gdzies lecieć,to Darus przeważnie pedałował w ...jednym kapciu.Schytrzył sie ten mój chłop i zaczął chować je na półkę.I teraz jak trzeba szybko wstać i lecieć to lata.....na bosaka:diabloti:-zapomina gdzie schował:evil_lol:
A Kari na bank jakąs podniete w Waszych głosach wyczuła,stąd terror!;)To akita,wiesz?:razz::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius']Widzial ktos z Was, zeby akicie zimno zima bylo? Ja tak, popatrzcie:
[IMG]http://www.akita-welt.de/dodatki/dogomania/kaaalt.jpg[/IMG]

Tak naprawde, to ta mysz polowala wlasnie na myszy:loveu:

Serwus[/quote]

To może Ty mnie przyslij Kari jesienią;)Do mnie zimą ciągną tabuny myszowatych z lasu,każde zęby i łapy sie wtedy przydają,a shiby jak sie leją o te trofea....:roll::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nieeee, u nas ma byc jak zwykle lagodnie: w nocy -15°C :diabloti: Jak na tutejsze warunki to szal!

Tutaj dziewieciolatki w okolicach Dortmundu pierwszy raz w zyciu jezdza na sankach i lepia balwany ze sniegu. Ostatni taki snieg byl 9 lat temu:crazyeye:

No, ja mieszkam troche na uboczu, w kierunku gorek. U nas czasem jest troche bialo.

Serwus

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']To może Ty mnie przyslij Kari jesienią;)Do mnie zimą ciągną tabuny myszowatych z lasu,każde zęby i łapy sie wtedy przydają,a shiby jak sie leją o te trofea....:roll::evil_lol:[/quote]

Cos Ty! Sam mam myszy w garazu, Kari one nie ruszaja. Moze ze prawie "zadomowione"? Za to na lakach Kari to morderca myszy:diabloti:

Serwus

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius']Nieeee, u nas ma byc jak zwykle lagodnie: w nocy -15°C :diabloti: Jak na tutejsze warunki to szal!

Tutaj dziewieciolatki w okolicach Dortmundu pierwszy raz w zyciu jezdza na sankach i lepia balwany ze sniegu. Ostatni taki snieg byl 9 lat temu:crazyeye:

No, ja mieszkam troche na uboczu, w kierunku gorek. U nas czasem jest troche bialo.

Serwus[/quote]

W Polsce na reszcie ktoś kupuje sanki:evil_lol:.Ja ze swego dzieciństwa pamiętam sprzęty na których się dawało jexdzić z górki:sanki,własne nogi,różniste torby /szczególnie wspominam torbeczkę uszytą mi przez babcię.Miałam w niej nosić zeszyty na religię i katechizm.Uszyta była z jakiegoś czegos ortalionopodobnego.Super sie na niej zjeżdżało z górki św.Rocha,gdzie jest kościół i tam też były lekcje religii.Jak torbeczka po tym wyglądała nie napiszę,ani nie napisze tego,co mi babcia wtedy powiedziała;)/.Kiedyś w starej kamienicy obok mego bloku rozbierano piec.Wywalili kafle-super materiał zjazdowy!!!:evil_lol: Do wielu superowych zjazdów wystarczał też własny ...tyłek;)Taki zmarznięty po śnieżnych ewolucjach rozgrzewała mi mama po przyjściu do domu,kiedy zobaczyła dziurawe,zjechane portki!;)Ale warto byłoooooooooo!;):lol: Pamiętam tez orły robione na śniegu,zesztywniałe z zimna nogi w butach łyżwiarskich,namawianie :oops:kogoś aby językiem w mróz dotknął do metalu.....ojjjjjjjjjj były to zimy mego dzieciństwa,nie ma takich już..... i nie będzie,każde pokolenie ma coś innego......:roll:

Link to comment
Share on other sites

Lilka,

przez cala podstawowke mialem tornister z prawdziwej skory, minimum 3mm. Po kazdej zimie nowy...:diabloti: Komentarzy "starzikow" nie moge cytowac:mad:

Moj smarkacz zna Alpy, jezdzi na desce jak potepieniec, potrafi autem sie przepchac przez ciezkie zaspy w gorach. Ale zdartego tornistra w lutym nie zna i nie wie co to za radosc, na tylku z gorki zjezdzac, lacznie z odglosem sie prujacych spodni. Smutne to troche... Za to nie musialem mu tego tornistra co roku kupowac:rofl:

Serwus

Link to comment
Share on other sites

dziekuje za rady:multi::loveu:
dzisiaj mlodego zameczylam i zamienilam jego poped seksualny na ped ku karierze:multi:... nie wyje tylko lezy i popiskuje:loveu: a to juz da sie zniesc;)

co do jezdzenia zimowego to najlepsze na worku ze sloma albo na nadmuchanej starej dentce:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']
dzisiaj mlodego zameczylam i zamienilam jego poped seksualny na ped ku karierze:multi:... nie wyje tylko lezy i popiskuje:loveu: a to juz da sie zniesc;)
[/quote]

Ujj, zal mi chlopaka:loveu:
Ale. lolka, nie wyciagaj z tego zbyt daleko idacych wnioskow, to niezbyt dobre dla hmmm... rodziny:evilbat:

Ile godzin gnalas chlopaka? Jakie temperatury u Was?
U nas w ciagu dnia sympatyczne -8°C, tylko Kari zaczyna mi cos kaszlec:-(

Serwus

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']dziekuje za rady:multi::loveu:
dzisiaj mlodego zameczylam i zamienilam jego poped seksualny na ped ku karierze:multi:... nie wyje tylko lezy i popiskuje:loveu: a to juz da sie zniesc;)

co do jezdzenia zimowego to najlepsze na worku ze sloma albo na nadmuchanej starej dentce:loveu:[/quote]

Każdy sposób dobry jest;)i na wyjące małolaty i na zimowe zjazdy:lol:
A taka dętka to nie trzaśnie na wybojach jakich?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius']Ujj, zal mi chlopaka:loveu:
Ale. lolka, nie wyciagaj z tego zbyt daleko idacych wnioskow, to niezbyt dobre dla hmmm... rodziny:evilbat:

Ile godzin gnalas chlopaka? Jakie temperatury u Was?
U nas w ciagu dnia sympatyczne -8°C, tylko Kari zaczyna mi cos kaszlec:-(

Serwus[/quote]

Ojjj,Darek,Darek:roll::razz:;).

U mnie w ciągu dnia też sympatycznie -15:cool1:A Kari sobie śniegu przypadkiem nie pojadła?Daj jej popić jakiegoś syropku,jak nie przejdzie włącz antybiotyk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...