Jump to content
Dogomania

Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.


iwoniam

Recommended Posts

Missi juz pisałam na temat tego dt oferowanego od 7go stycznia. Dziewczyna stawia warunki, że pies ma byc spokojny w domu, a przecież ona ze schroniska jest...a dziewczyna pisze że może brać i bierze zwierzęta z katowickiej fundacji(czyli powinna wiedzieć co oznacza pies ze schronu...) i do mnie napisała bo żal jej ciężarnej suczki w schronie...tylko że za chwilę gdzie indziej też pojawi się ciężarna i to jej może zaproponować pomoc jak ja jej powiedziałam, że nikt na własne konto nie wyciągnie psa do hoteliku bo co jakby jednak niszczyła, kto będzie płacił...nawet awaryjny tymczas do 2go nas nie ratuje bo co potem, jak nie znajdziemy nic innego po Nowym Roku??!! a teraz podczas i między Świetami będzie ciężko cokolwiek znaleźć...chyba że ktos ma propozycje tymczasu po sterylce suni tzn po 2stycznia??!!

Szukamy też PILNIE dt/ds dla tej astki która już jest wysterylizowana z O. tej biało-brązowej!! Iwonia już nie wyrabia!!!!!!!
jej wydarzenie na fcb:
[URL]http://www.facebook.com/events/482001445183387/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwoniam']
missiaa...mam ochotę wsiąść teraz do samochodu i popędzić je zobaczyć...
to one, to te pieski...
żyją....
Jak mi serce teraz kołacze....

ten collie... pamiętam tę historię, i ten moment, gdy zaginął...[/QUOTE]

nie wiadomo czy tam są... umieszczone są w dziale "w nowym domu" w co niestety nie wierzę...po sytuacji z ponami.. i kilkoma psami które były w dziale" w nowym domu" a w rzeczywistości były widziane dalej w schronisku w Racławicach. O tamtym schronisku nie wiem nic więc się nie wypowiadam, Ty masz lepsze rozeznanie. Ale dziwne wydaje mi się, że w dziale " w nowym domu" jest masa psów.. a "do adopcji" jest pokazanych mało psów.. to co tam tylko kilkanaście psów jest? Aż tak rewelacyjnie idą im adopcje?

Jedno jest pewne, psy na zdjęciach w Olkuszu są zabiedzone i smutne. A na zdjęciach ze schronu z Racławic wydają się piękne i zadbane.

Link to comment
Share on other sites

[B]co do Amora[/B] - czyli do kiedy mamy czas?
wg mnie to jest troche nieodpowiedzialna adopcja

no i z Amorem nie ma już wcale czasu ponieważ dziś miałam kolejne "miłe telefony"....panie zamiast trzymać psy oddzielnie to Amor leżał na łóżku, do pokoju wszedł rezydent no i akcja, pogryzły się, a jak rozdzielała je córka to ją też kłapnęły, tzn. ponoć Amor, ale nie celowo tylko, że tak powiem rykoszetem jej się oberwało. psa kazali natychmiast odebrać, dodam, że przemieścili się już za Częstochowę, o czym wcześniej nie było mowy. Długie słowne spory typu jak mogliśmy wyadoptować agresywnego psa, że wywalą go na ulice jak zaraz nie przyjadę, później, że do schroniska, że jest zakaz wydawania "agresywnych psów"itp.ale mądre panie nie wpadły na pomysł żeby zapoznać psy na neutralnym gruncie, a nie w domu rezydenta w domu rezydenta i to jeszcze leżąc na kanapie, dwa duże, niewykastrowane samce w podobnym wieku. Opadają ręce...po długich dyskusjach skończyło się na tym, że jutro w południe go przywiozą:(u mnie siódemka, też takie które trzeba oddzielać i nie mam już wolnego dla kolejnego, nie wspomnę już o tym, że nie mam już nawet na wyżywienie kolejnego małego, a co dopiero dużego. Nie wiem gdzie go dać, u mnie nie może zostać, ale się porobiło...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Till']Dane do przelewu dla [B]B[/B]arbórka wysłałam Ci na PW, ale zaraz umieszczę do wiadomości wszystkich, którzy chcieliby pomóc. Ważne żeby teraz znalazły się pieniądze na szczepienia. Wpłaty będą na konto hoteliku, a ja będę pisać na forum kto wpłacił. proszę również o pomoc w ogłoszeniach Barbórka i Romiego. Dziś chyba będą nowe zdjęcia Barbórka :)
Dane do przelewów:
[SIZE=3][B][COLOR=#000000]Angelika Nieduziak
32-075 Gołcza
Kamienica 29
nr konta 06 1140 2017 0000 4102 0978 5660
[/COLOR][/B][/SIZE][COLOR=#000000][INDENT]
[/INDENT]
[/COLOR][/QUOTE]

przelew dla Barbórka poszedł na sumę 400 zł
proszę o potwiedzenie, jak dotrze:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa']nie wiadomo czy tam są... umieszczone są w dziale "w nowym domu" w co niestety nie wierzę...po sytuacji z ponami.. i kilkoma psami które były w dziale" w nowym domu" a w rzeczywistości były widziane dalej w schronisku w Racławicach. O tamtym schronisku nie wiem nic więc się nie wypowiadam, Ty masz lepsze rozeznanie. Ale dziwne wydaje mi się, że w dziale " w nowym domu" jest masa psów.. a "do adopcji" jest pokazanych mało psów.. to co tam tylko kilkanaście psów jest? Aż tak rewelacyjnie idą im adopcje?

Jedno jest pewne, psy na zdjęciach w Olkuszu są zabiedzone i smutne. A na zdjęciach ze schronu z Racławic wydają się piękne i zadbane.[/QUOTE]

Widać, że panowie znaleźli świetny sposób na robienie pieniędzy. Niestety kosztem biednych psów :(

Link to comment
Share on other sites

iwoniam....co do Maxa, rozumiem, że Pani nie dzwoniła, a obiecała ........ja jej rad behawioralnych nie udzielę....
prosiłam , żeby zadzwoniła do Ciebie
z tego wynikałoby, że jednak nie chce współpracować, nie wiem co o tym myśleć....
dochodzi do tego , że Max cały czas na smyczy i często w kagańcu...

Pani niby nie chce oddawać, im jest żal, nawet wspomniała coś o szkoleniu...... tylko do nich chyba nie docierają podstawowe rady, a pies jest coraz bardziej agresywny, ja się boję, że potem to już się nic nie wypracuje..........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='skorupiaczek']Nie liczyłabym, że koniec świata rozwiąże nasze problemy. Koniec świata, Końcem świata, a my domków dalej szukamy.
[URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/141990/Przepiekny-dostojny-Atos-szuka-kochajacych-opiekunow/[/URL][/QUOTE]

tak, kolejny 'Scam' czyli zarobmy a czyms pieniedze...

[quote name='Justyna Lipicka']Missi juz pisałam na temat tego dt oferowanego od 7go stycznia. Dziewczyna stawia warunki, że pies ma byc spokojny w domu, a przecież ona ze schroniska jest...a dziewczyna pisze że może brać i bierze zwierzęta z katowickiej fundacji(czyli powinna wiedzieć co oznacza pies ze schronu...) i do mnie napisała bo żal jej ciężarnej suczki w schronie...tylko że za chwilę gdzie indziej też pojawi się ciężarna i to jej może zaproponować pomoc jak ja jej powiedziałam, że nikt na własne konto nie wyciągnie psa do hoteliku bo co jakby jednak niszczyła, kto będzie płacił...nawet awaryjny tymczas do 2go nas nie ratuje bo co potem, jak nie znajdziemy nic innego po Nowym Roku??!! a teraz podczas i między Świetami będzie ciężko cokolwiek znaleźć...chyba że ktos ma propozycje tymczasu po sterylce suni tzn po 2stycznia??!!

Szukamy też PILNIE dt/ds dla tej astki która już jest wysterylizowana z O. tej biało-brązowej!! Iwonia już nie wyrabia!!!!!!!
jej wydarzenie na fcb:
[URL]http://www.facebook.com/events/482001445183387/[/URL][/QUOTE]

dolaczylam i wyslalam do absolutnie wszystkich znajomych i rodziny... juz nie wiem do kogo wiecej moge slac
w Ndz siade do ogloszen nawet takich na szybko
powiadomilam tez fundacje Ast.

[quote name='Till'][B]co do Amora[/B] - czyli do kiedy mamy czas?
wg mnie to jest troche nieodpowiedzialna adopcja

no i z Amorem nie ma już wcale czasu ponieważ dziś miałam kolejne "miłe telefony"....panie zamiast trzymać psy oddzielnie to Amor leżał na łóżku, do pokoju wszedł rezydent no i akcja, pogryzły się, a jak rozdzielała je córka to ją też kłapnęły, tzn. ponoć Amor, ale nie celowo tylko, że tak powiem rykoszetem jej się oberwało. psa kazali natychmiast odebrać, dodam, że przemieścili się już za Częstochowę, o czym wcześniej nie było mowy. Długie słowne spory typu jak mogliśmy wyadoptować agresywnego psa, że wywalą go na ulice jak zaraz nie przyjadę, później, że do schroniska, że jest zakaz wydawania "agresywnych psów"itp.ale mądre panie nie wpadły na pomysł żeby zapoznać psy na neutralnym gruncie, a nie w domu rezydenta w domu rezydenta i to jeszcze leżąc na kanapie, dwa duże, niewykastrowane samce w podobnym wieku. Opadają ręce...po długich dyskusjach skończyło się na tym, że jutro w południe go przywiozą:(u mnie siódemka, też takie które trzeba oddzielać i nie mam już wolnego dla kolejnego, nie wspomnę już o tym, że nie mam już nawet na wyżywienie kolejnego małego, a co dopiero dużego. Nie wiem gdzie go dać, u mnie nie może zostać, ale się porobiło...[/QUOTE]

[quote name='elke']iwoniam....co do Maxa, rozumiem, że Pani nie dzwoniła, a obiecała ........ja jej rad behawioralnych nie udzielę....
prosiłam , żeby zadzwoniła do Ciebie
z tego wynikałoby, że jednak nie chce współpracować, nie wiem co o tym myśleć....
dochodzi do tego , że Max cały czas na smyczy i często w kagańcu...

Pani niby nie chce oddawać, im jest żal, nawet wspomniała coś o szkoleniu...... tylko do nich chyba nie docierają podstawowe rady, a pies jest coraz bardziej agresywny, ja się boję, że potem to już się nic nie wypracuje..........[/QUOTE]

No to bardzo zle w obu przypadkach
Blagam, zanim wyciagniemy kolejne psy w Olkusza (i wierzcie mi ze mam lzy w oczach jak to pisze, wiem jaki tam jest koszmar), no chyba ze ich stan jest bardzo alarmujacy, musimy wyadoptowac/znalezc DT dla tych, ktore wracaja z adopcji

Do Iwony sie nie moge dodzwonic, dopisac i w ogole, ona nie wyciaga a ja w Krk bede dopiero 8 I 2013 na tydzien, czyli teraz przez Swieta nie pomoge (zreszta z tego co mi kiedys opisala, oni Swiat nie neda miec, no bo jak sie nawet ruszyc za Krakow do rodziny...?)

Till, zamowie kilka kg karmy, na juz, tylko powiedz mi w jakim wieku jest Amor - zebym czegos zlego nie kupila
wezme jedna z tych, ktore Iwonia opisala wyzej
I wyslij mi na pw twoj adres, to tam wysle

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krakowianka.fr']tak, kolejny 'Scam' czyli zarobmy a czyms pieniedze...



dolaczylam i wyslalam do absolutnie wszystkich znajomych i rodziny... juz nie wiem do kogo wiecej moge slac
w Ndz siade do ogloszen nawet takich na szybko
powiadomilam tez fundacje Ast.





No to bardzo zle w obu przypadkach
Blagam, zanim wyciagniemy kolejne psy w Olkusza (i wierzcie mi ze mam lzy w oczach jak to pisze, wiem jaki tam jest koszmar), no chyba ze ich stan jest bardzo alarmujacy, musimy wyadoptowac/znalezc DT dla tych, ktore wracaja z adopcji

Do Iwony sie nie moge dodzwonic, dopisac i w ogole, ona nie wyciaga a ja w Krk bede dopiero 8 I 2013 na tydzien, czyli teraz przez Swieta nie pomoge (zreszta z tego co mi kiedys opisala, oni Swiat nie neda miec, no bo jak sie nawet ruszyc za Krakow do rodziny...?)

Till, zamowie kilka kg karmy, na juz, tylko powiedz mi w jakim wieku jest Amor - zebym czegos zlego nie kupila
wezme jedna z tych, ktore Iwonia opisala wyzej
I wyslij mi na pw twoj adres, to tam wysle[/QUOTE]
krakowianko, Amor wraca z powrotem do hoteliku missieek.. więc może bezpośrednio do niej, bo gdybyś wysłała do Till to ona by musiała wysłać do Till...
wątek Amora:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232988[/url]

Tu jest opis jego i co lubi jeść.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciłam od weta z Malinką vel Ryśką, młoda waży 6,5 kilo i ledwo mi się mieści do transportera stąd dzisiaj dostała ode mnie obróżkę i zaczynamy intensywny trening chodzenia na smyczy. Doktor obciął jej pazurki i zbadał, jest zupełnie zdrowa tylko łupież jej się zrobił ( prawdopodobnie nie toleruje nabiału a mój mąż jej dał troszkę twarogu). Niestety w busie zwymiotowała ( wcześniej jak jeździła to choroby lokomocyjnej nie miała ,ale może wyrośnie jak moje psy). Dostałam dużą zniżkę na moje tymczasy i trochę próbek karmy, na kilka dni starczy. Koszt szczepienia biorę na siebie.

Link to comment
Share on other sites

i Misiu spędzi święta w schronisku :( jak i inne psiaki... ale to chyba już jego nie pierwsze samotne święta, głodne i zimne :(
Tak bardzo chcemy mu pomóc i główkujemy jak....a on wciąż czeka:( Cholerne pieniądze, gdyby nie one, a właściwie ich brak, wreszcie i on otrzymałby pomoc, tak strasznie mu się należy :(
Wklejam zdj.. tu jeszcze na trawce w lato.... tak długo czekał na swoją kolej :( i czeka dalej ;(
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-uWhXG07qLCw/UGHsCY2vB7I/AAAAAAAAEnc/0A-2DpM79d0/s640/DSC03360.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Therion']Szlak mnie trafia jak widzę zdjęcia psów przerzucanych z pseudoschroniska do pseudoschroniska , a panowie biorą za to spore pieniądze.[/QUOTE] A mnie szlag trafia jak obserwuje wielka rzesze osob ktore pomagaja zorganizowanej grupie hycli w tym procederze, bo to nie tylko ta dwojka wspolpracuje z soba ale jest ich o wiele wiecej, pokazujemy to na naszej stronie ( lista nie zakonczona)

[URL]http://proanimals.org/gminy-i-zwierzeta/218-korespondencja-w-sprawi-hycli[/URL].

Ubolewamy nad brakiem wspolpracy przeciwko tej zorganizowanej grupie :-(

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-PRZEPI-KNY-ATOS-SZUKA-DOMU-W0QQAdIdZ441734289"][COLOR=#4444ff]http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki...AdIdZ441734289[/COLOR][/URL]

[URL="http://www.morusek.pl/ogloszenie/141990/Przepiekny-dostojny-Atos-szuka-kochajacych-opiekunow/"][COLOR=#4444ff]http://www.morusek.pl/ogloszenie/141...ych-opiekunow/[/COLOR][/URL]
Tyle tego biedactwa szuka domów. I pomyśleć, że jedni dwoją się i troją biorą do domu ile mogą, ratują, naet jak już nie bardzo mogą , a jakby przykładowo każda rodzina w Krakowie, przyjęła do mieszkania jednego psinę to problem bezdomności w tym rejonie przestałby istnieć. Ale się rozmarzyłam na te Święta. [SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]rzeczywistość skrzeczy [/FONT][/COLOR][/SIZE]

Edited by skorupiaczek
Link to comment
Share on other sites

Zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt, mnóstwo miłości i czasu spędzonego w gronie najbliższych. Szampańskiej zabawy sylwestrowej i aby Nowy Rok przynosił same dobre wiadomości - przede wszystkim odnośnie adopcji :) Tego życzę wszystkim Forumowiczom i czworonożnym przyjaciołom :)


A co do Abi - to szkolenie bardzo potrzebne :) mam nadzieję że z Iwonka uda nam się opanować tego małego diabełka (dziś rozwaliła toster) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa']nie wiadomo czy tam są... umieszczone są w dziale "w nowym domu" w co niestety nie wierzę...po sytuacji z ponami.. i kilkoma psami które były w dziale" w nowym domu" a w rzeczywistości były widziane dalej w schronisku w Racławicach. O tamtym schronisku nie wiem nic więc się nie wypowiadam, Ty masz lepsze rozeznanie. Ale dziwne wydaje mi się, że w dziale " w nowym domu" jest masa psów.. a "do adopcji" jest pokazanych mało psów.. to co tam tylko kilkanaście psów jest? Aż tak rewelacyjnie idą im adopcje?

Jedno jest pewne, psy na zdjęciach w Olkuszu są zabiedzone i smutne. A na zdjęciach ze schronu z Racławic wydają się piękne i zadbane.[/QUOTE]

A jednak się Pani wypowiada! No i jak sama Pani zauważa NIC Pani nie wie o schronisku, więc skąd takie wnioski?

Szkoda, że nie chciało się Pani liczyć dalej piesków w dziale do adopcji i zaprzestała Pani przy kilkunastu. Jakby doszła Pani do końca to nie pisałaby takich bzdur.

[quote name='missiaa']Pamiętacie psa którego dziewczyny z fundacji collie chciały wyciągnąć a później zniknął?

A gdzie potem był?
[IMG]http://schroniskopsiepole.files.wordpress.com/2012/02/oskar-1.jpg?w=700&h=[/IMG]

w konkurencyjnym schronisku. Racławice.... obecnie podobno (według ich strony) w nowym domu(?).. albo znowu na ulicy...

Tak jak pony które były umieszczone w dziale "w nowym domu" a wciąż siedziały w schronisku Psie Pole[/QUOTE]

Oskar ma [B]NOWY DOM[/B] w Dębnie.

[quote name='missiaa']ten też miał być wyciągany..... i zniknął...
i co? gdzie się pojawił? czary!:crazyeye: w Racławicach!:smhair2::lying:
Czy to są te cudowne adopcje pana P?!:question:
[IMG]http://schroniskopsiepole.files.wordpress.com/2012/02/059-640x6291.jpg?w=700&h=[/IMG]

Również w dziale "w nowych domach".. ciekawe a stamtąd gdzie? czyżby podróż do kolejnego schroniska ?!?!?!?![/QUOTE]

Ben ma[B] NOWY DOM [/B]w Przegini.


[quote name='missiaa']Pamiętacie Płaczusia?

Myślicie że to mógłby być ten sam pies?
[IMG]http://schroniskopsiepole.files.wordpress.com/2012/02/img_9756-809x1024-632x800-316x400.jpg?w=316[/IMG][/QUOTE]

Płaczuś ma [B]NOWY DOM[/B] w Skalbmierz.

Wszystkie adopcje psów są [B]UDOKUMENTOWANE [/B]danymi osób adoptujących, wraz z nr tel i [B]PODPISEM TYCH OSÓB[/B].
Radzę teorie spiskowe odłożyć na półkę.

[quote name='Ada-jeje']A mnie szlag trafia jak obserwuje wielka rzesze osob ktore pomagaja zorganizowanej grupie hycli w tym procederze, bo to nie tylko ta dwojka wspolpracuje z soba ale jest ich o wiele wiecej, pokazujemy to na naszej stronie ( lista nie zakonczona)

[URL]http://proanimals.org/gminy-i-zwierzeta/218-korespondencja-w-sprawi-hycli[/URL].

Ubolewamy nad brakiem wspolpracy przeciwko tej zorganizowanej grupie :-([/QUOTE]

Dziwi tylko fakt, że Pani Prezes fundacji daje nam rady jak prowadzić schronisko, kontaktuje się z nami, spotyka, rozmawia. Pojawia się teraz pytanie na ile to jest szczere?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='podaj łapę']
Dziwi tylko fakt, że Pani Prezes fundacji daje nam rady jak prowadzić schronisko, kontaktuje się z nami, spotyka, rozmawia. Pojawia się teraz pytanie na ile to jest szczere?[/QUOTE]
Panie Damianie, prosze sobie odpowiedziec na to samo pytanie zadane sobie, a bedzie Pan znal odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='podaj łapę']A jednak się Pani wypowiada! No i jak sama Pani zauważa NIC Pani nie wie o schronisku, więc skąd takie wnioski?

Szkoda, że nie chciało się Pani liczyć dalej piesków w dziale do adopcji i zaprzestała Pani przy kilkunastu. Jakby doszła Pani do końca to nie pisałaby takich bzdur.



Oskar ma [B]NOWY DOM[/B] w Dębnie.



Ben ma[B] NOWY DOM [/B]w Przegini.




Płaczuś ma [B]NOWY DOM[/B] w Skalbmierz.

Wszystkie adopcje psów są [B]UDOKUMENTOWANE [/B]danymi osób adoptujących, wraz z nr tel i [B]PODPISEM TYCH OSÓB[/B].
Radzę teorie spiskowe odłożyć na półkę.
[/QUOTE]

Dziękuję, za wyjaśnienie, nie trzeba się unosić. Wiem, że jeśli chodzi o warunki i formalności to bez porównania z Olkuszem. A czy jest szansa uzyskania informacji skąd mieliście te przykładowe 3 psy? skoro widziane były w Olkuskim schronisku i małe prawdopodobieństwo że zostały stamtąd wyadoptowane i zaraz wyrzucone. Prowadzicie rejestr skąd macie pieski? z jakich miejscowości?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...