Jump to content
Dogomania

tatuaż u szczeniąt i chipowanie


Alojzyna

Recommended Posts

Do tej pory tatuowałam swoje szczenięta metodą tradycyjną (nakłuwanie) w uchu. Tatuaż jest wyraźny i czytelny nawet po kilku latach. Dla niektórych wadą jest to, że w przypadku półstojących uszu jest on widoczny. Poza tym przy białej sierści na uchu i głębokim wkłuciu igieł, często "przebija" na wierzch ucha i nie jest to zbyt estetyczne.

Pierwsza moja suczka ma tatuaż wykonany w pachwinie i w chwili obecnej pozostały z niego jakieś niewyraźne ślady.

Wkrótce znów będę tatuować szczenięta. Jedno ze szczeniąt będę musiała wytatuować w pachwinie (życzenie nabywcy). Czy moglibyście napisać o innych, mniej bolesnych metodach tatuowania? Gdzie na Śląsku tatuują szczenięta specjalnym długopisem? I czy taki tatuaż jest trwały?

I drugi problem - w jaki wieku chipować szczenieta? Jedni mówią, że dopiero gdy szczenię skończy 3 miesiące. Przyznam, że w ubiegłym roku na moją odpowiedzialność lekarz zachipował szczenię w wieku 6 tygodni. Czy bardzo ryzykowałam?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękuję bardzo. Ciekawa jestem dlaczego wyszukiwarka po wpisaniu hasła "tatuaż" nie wskazała mi tego tematu.
Niestety w podanym przez Ciebie temacie nie znalazłam wszystkich odpowiedzi na moje pytania. Jeszcze raz je powtórzę:

1. Gdzie na Śląsku dobrze wykonują tatuowanie pisakiem?

2. W jakim wieku można chipować szczenieta. Czy są jakieć dolne granice wieku?

Link to comment
Share on other sites

Z tatuowaniem Ci nie pomogę ale ja tez chipowałam miot (cocker spanieli) w wieku 6 tygodni razem z pierwszym szczepieniem i absolutnie nie było mowy o żadnym ryzyku -bo niby jakie miałoby byc?Czipuje sie małe kociaki przeciez tez,mniejsze rasy równiez..nie słyszałam o powikłaniach .No chyba ze wet sie dopiero uczy to moze mu nie wyjść coś ale to juz nie wina chipów.

Link to comment
Share on other sites

jak mozna tatuowac bez znieczulenia,przeciez to jest zabieg bolesny!!!!!!!!u nas szczepi sie szczeniaki po skonczeniu 8 tygodni,nastepnie gdy pieski maja 12 tygodni nastepne szczepienie i wykonuje sie czipy!!!!!!!!Jak mozna szczepic 6 tyg.szczeniaka? i czipowac!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']jak mozna tatuowac bez znieczulenia,przeciez to jest zabieg bolesny!!!!!!!!u nas szczepi sie szczeniaki po skonczeniu 8 tygodni,nastepnie gdy pieski maja 12 tygodni nastepne szczepienie i wykonuje sie czipy!!!!!!!!Jak mozna szczepic 6 tyg.szczeniaka? i czipowac![/quote]

Tez wolałabym zniaczulenie przy tatuazu ale jakie proponujesz?Ogólne?Czy ostrzyknąć srodkiem znieczulajacym całe ucho co trwa dłuzej i boli bardziej niż tatuaz?
A szczenieta 6 tyg mają taką samą wrazliwosc na ból jak 8 czy 12 tyg wiec nie wiem skąd ta ekscytacja,ze w tym wieku są kłute.Zwłaszcza,ze u nas jest taki własnie kalendarz szczepien ze pierwsze wykonuje sie w wieku 6 tyg.

Link to comment
Share on other sites

Ja sie dowiadywałam w moim oddziale ZK czy mogę miotu nie tatuować tylko zaczipować bo i tak to zamierzam robić-powiedzieli,ze nie bo 1.nie ma na razie czytników chip na wystawach 2.
jak pies ginie to z uwagi na brak czytników np w schronisku jest traktowany jak bezpapierowy,trudniej mu odnaleźć właściciela

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']Taka odrazu sprawa nie wiecie gdzie w krk mozna za chipowac szczeniaka :) bo mimo ze maluch którego kupiłam ma tatuaz ja cche mimo to chipa dla bezpieczeństwa :) tylko na to musze przkonac jeszcze brata bo w sumie to jego pies :)[/quote]

a gdzie dokladnie mieszkasz? jaka ulica? osiedle? :)

Link to comment
Share on other sites

A czy możecie podać mi orientacyjny koszt zachipowania psa? A tatuaż maszynką to ile? Tak plus minus, na czapki licząc, bo w ogóle nie mam pojęcia jakie to sa kwoty. Domyślam się, że w różnych miastach może być różnie, ale chodzi o poziom cen, a nie dokładne dane dziś w konkretnej lokalizacji. Plsss :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...