Jump to content
Dogomania

Pies z lasu w okolicy KONEWKI, przeganiany kijami!!!!


maria12960

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='pomóżpomagać']Wpadłam przez przypadek na bazarek i tak się znalazłam tutaj. Piekny jest, nie wiem jak ktos mógł porzucić takie cudo!
Leonku szybkiego znalezienia domku Ci zyczę!:D[/QUOTE]

Pies jest naprawdę cudowny, ma wspaniały charakter :-) będzie świetnym przyjacielem !!!!!

Tak opisał go specjalista od psich zachowań:



Dziś poznałam magicznego psa, który niby jest po przejściach i znaleziony w lesie, a wykazał się większym luzem i cierpliwością, do wszystkiego co go spotyka niż większość psów mających domki. Chętnie podaza za człowiekiem, choć co zrozumiałe nie ma między nim a ludźmi więzi, ani wypracowanego przywołania więc chodzi gdzie chce. Jest typem wąchacza i człapaka czyli idealny do długich spokojnych sp...acerów. Nie ma odruchu napierania czy zapierania się, więc można go spokojnie prowadzić w szelkach leciutko ciagnącego lub nauczyć chodzenia na luźnej smyczy w obroży. Nie boi się wejść w nowe miejsca, nie ma odruchu zapierania się- chętnie poddaje się woli człowieka, idzie z ufnością, ale korzysta z każdej wolnej chwili, by odpocząć, pospać. Jest więc psem idealnym, choć na pewno teraz jest zmęczony przeżyciami. Jest kompletnie niekonfliktowy- nie dąży do kontaktów z psami, nie unika ich, umie powiedzieć innemu psu "dość" bez awantury. Stabilny, spokojny, zsocjalizowany, ufny i na razie zmęczony pies - idealny.

A teraz pytanie, kto jest na FB i może pomóc mi nowe fotki Leona wstawić???

A to nowe wieści o Leo :-) i złe, i dobre ;-)

03 lutego 2012 !!!!!!

Leo trafił do DT. Innego wyjścia nie było. Pieniążków oprócz tych 260zł nie mamy:( więc każdy grosz jest podwójnie cenny.

Leo jest bardzo opanowanym psem z niezłą komunikacją i bardzo, bardzo łaskawym dla człowieka.
... Nie ma lęku separacyjnego - spokojnie zostaje sam w oddzielnym pokoju - nie drapie, nie skomli, po prostu odpoczywa.
Nie niszczy też rzeczy, mebli ani ze strachu ani z nudów.

Jest psem który musiał żyć w domu z ludźmi (bez strachu jeździ windą).

Być może uciekł - bo na spacerze przynajmniej na razie spuszczanie ze smyczy jest ryzykowne. Po prostu Leo nauczył się liczyć tylko na siebie i decydować o sobie. Jednakże tempo w którym się uczy i przyzwyczaja do ludzi każe domniemywać iż szybko się przywiązuje do Swojego Człowieka.

Po obcięciu kołtunów niestety okazało się że Leo jest naprawdę szczuplutki, być może zgubił się już w okolicach Sylwestra bo zebra można mu liczyć bez trudności ;/

JEST JEDNAK JEDEN PROBLEM - PIES REZYDENT NIE AKCEPTUJE LEONA. NIE MA NA RAZIE MOŻLIWOŚCI PRZEBYWANIA OBU PSÓW W JEDNYM POKOJU. NA DWORZE, NA ŁĄCE JESZCZE OKEJ, ALE W DOMU NIE BARDZO.

Przy czym trzeba zaznaczyć, że żadna w tym wina Leo - on chce być niemalże przezroczysty - tylko żeby ktoś go pogłaskał, nie bił i dał michę.
PIES REZYDENT WALCZY O NAJCENNIEJSZY ZASÓB- UWAGĘ OPIEKUNÓW I TERYTORIUM.

Leo ma znów tydzień - do niedzieli 12 lutego - do tego czasu albo psy się polubią albo Leo będzie musiał opuścić DT :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pomóżpomagać']I wiadomo cos może czy się zakumplowali?? ze strony Leonka chyba problemu nie będzie bo z tego co piszesz jest bardzo uległy ale ten drugi...:([/QUOTE]


:shake: Niestety nie :placz: kolega Wodołaz jest bardzo zaborczy!!!! JEGO DOM I TYLKO JEGO :mad:

I mamy duży problem!!!! Mamy tymczas do końca tygodnia!!!! Z bazarku może z 200 będzie ! Jest też troszkę na FB z 260 zł ...ale to kropla w morzu potrzeb ! Tak to jest, jak pies w lesie, to zabierajcie bo zamarźnie, a jak bezpieczny :-( [B]Dziewczyny, która jest na FB i może fotki wkleić, Leona w domku ;-) nie chcę znów ellig głowy truć :-([/B]
[COLOR=red][/COLOR]
[COLOR=red]a teraz parę słów o Leo z domku :[/COLOR]
Leo jest naprawdę dobrze wychowanym Dżentelmenem! Zostaje sam i nie sieje z tego powodu paniki. Poza tym chodzi za ludziem raz za razem domagając się miziania :)

i najważniejsze:


Leo to strasznie Milusiński pies - przychodzi kładzie głowę na kolana, wpycha swój duży płowy łeb pod rękę ludzia i całym sobą mówi - polub mnie, pogłaszcz mnie :)

Leo na100% mieszkał w domku - umie bardzo dobrze sygnalizować potrzeby fizjologiczne, spacerować na smyczy... i obwąchiwać szuflady, w których jest jedzonko :)

03 lutego 2012 !!!!!!

Jest psem który musiał żyć w domu z ludźmi (bez strachu jeździ windą).

Być może uciekł - bo na spacerze przynajmniej na razie spuszczanie ze smyczy jest ryzykowne. Po prostu Leo nauczył się liczyć tylko na siebie i decydować o sobie. Jednakże tempo w którym się uczy i przyzwyczaja do ludzi każe domniemywać iż szybko się przywiązuje do Swojego Człowieka.

Po obcięciu kołtunów niestety okazało się że Leo jest naprawdę szczuplutki, być może zgubił się już w okolicach Sylwestra bo zebra można mu liczyć bez trudności ;/

JEST JEDNAK JEDEN PROBLEM - PIES REZYDENT NIE AKCEPTUJE LEONA. NIE MA NA RAZIE MOŻLIWOŚCI PRZEBYWANIA OBU PSÓW W JEDNYM POKOJU. NA DWORZE, NA ŁĄCE JESZCZE OKEJ, ALE W DOMU NIE BARDZO.

[B]Przy czym trzeba zaznaczyć, że żadna w tym wina Leo - on chce być niemalże przezroczysty - tylko żeby ktoś go pogłaskał, nie bił i dał michę.
PIES REZYDENT WALCZY O NAJCENNIEJSZY ZASÓB- UWAGĘ OPIEKUNÓW I TERYTORIUM.
[/B]
[B]Leo ma znów tydzień - do niedzieli 12 lutego[/B] - do tego czasu albo psy się polubią albo Leo będzie musiał opuścić DT :(

[B]Bardzo Was Wszystkich proszę o włączenie się W AKCJĘ SZUKANIA DŁUGOTERMINOWEGO DT LUB DS dla Leona[/B].
[B]Musimy mieć wyjście AWARYJNE[/B] gdyby psy nie dały rady jakość się minimalnie polubić. Właściwie problemem NIE jest Leo, ale to dla niego może się źle skończyć :(



Macie jakieś pomysły ????

Link to comment
Share on other sites

dobre pytanie!!!! co dalej z psem z lasu ????

Leo był dziś u doktorka :crazyeye: został zaszczepiony, czipa nie ma :-( ale był bardzo grzeczniutki !

Mówię Wam, to jest Anioł w duuuużym wydaniu XXXL :loveu:

Kocha ludzi, kocha dzieci, a teraz uwaga drogie Panie!!! Samym wyglądem odstraszy każdego intruza !!!

Edited by Malawia
Link to comment
Share on other sites

Takiego pakietu ogłoszeń brak, są podobno, gdzieś pojedyńcze!!!

Na FB jesteśmy ;-) i zapraszamy!!!!

[URL]http://www.facebook.com/events/311442082239625/[/URL]

Dziś był jakiś spacer z pewnym ludziem, zainteresowanym Leo, Pan ma sunię, zobaczymy !!!! Ale czy się uda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malawia']wiedziałam, że coś źle zrobiłam :-( inaczej nie umiem :-( , dlatego wstawiłam tylko jedno z kilku, bo tak czułam, że coś nie halo!

Dzięki, że czuwasz !!! Ci ja bym bez Ciebie zrobiła! Zaraz powalczę .[/QUOTE]
Tak mi mów! Od razu się w tak w sobie poczułam :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...