Jump to content
Dogomania

Co można po sterylce!


edziakalitowa

Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='edziakalitowa']Mam zaplanowana na piątek sterylizacje suczki .A wsobotę z rana zamierzam rano wyweżc syna na ferie zimowe:cool3: czy mogę z sobą zabrac sunię [/quote]

Pewnie Ci większość powie, że nie :roll: , ale dużo zalezy od tego jak sunia będzie się czuła. Nasza Vega pokonała 150km tuż po zabiegu (sterylka byla w W-wie, mieszkamy w Łodzi). Druga sunia, sterylizowana w dość podeszlym wieku (10-12lat), 2 tyg. wczesniej zabrana ze schroniska zasuwała na 2km spacer na własnych łapkach już 2 doby od zabiegu..Po prostu na tyle dobrze się czuła, ze sama chciała i nie sposób ją bylo zostawic w domu. Obie pięknie się goiły, szwy byly cały czas [B]suche[/B], żadnego opuchnięcia i w zasadzie normalnie zachowywały się już na 2 dzień po zabiegu, normalnie jadły, nie miały żadnych wymiotów etc., ale różnie bywa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mila_2']moja suka ma zaplanowana sterylkę na poniedziałek. Idą mrozy i ja zaczynam się zastanawiać czy to dobry pomysł teraz operację wykonywać...[/QUOTE]
A zamierzasz ją trzymac na dworze bezpośrednio po zabiegu?
Jeśli nie, to mrozy nie mają nic do rzeczy :cool1: Kilka dni po zabiegu i tak nie będziesz chodzić na długie spacery, więc sunia nie bedzie miała okazji do przeziębień ;) Jeśli przyjda mrozy to przynajmniej nie będzie błota, dzięki czemu psica nie będzie się brudziła na spacerach i łatwiej będzie utrzymac ranę w czystości.

[B]edziakalitowa[/B], ja bym nie brała. Niech sobie sunia spokojnie wypoczywa w ciepłym domku (mam nadzieję, że ktoś zostanie w domu i będzie psicy doglądał?).

Link to comment
Share on other sites

u nas Młoda cieczkę dostała w niedzielę:cool3::cool3::cool3: Zatem starylka przełożona została na końcówkę marca:cool3::cool3::cool3:

Myśleliśmy że zdążymy z zabiegiem - weci byli przygotowani, że pierwsze w poniedziałek to wymaz czy Młodej cieczka się nie zbliża - jak widać wymaz był zbędny

Link to comment
Share on other sites

:shake: mam nadzieje że nie będziemy mieć zdnych kłopotów .Sterylka dzisiaj o 13 .Bardziej sie denerwuję niż ona może sobie:drinking:[quote name='mila_2']u nas Młoda cieczkę dostała w niedzielę:cool3::cool3::cool3: Zatem starylka przełożona została na końcówkę marca:cool3::cool3::cool3:

Myśleliśmy że zdążymy z zabiegiem - weci byli przygotowani, że pierwsze w poniedziałek to wymaz czy Młodej cieczka się nie zbliża - jak widać wymaz był zbędny[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edziakalitowa']Własnie ja zawieżliśmy .Wet kazał przyjechac za godzine .:modla:[/quote]

I jak po powrocie do domu?

U mnie sunia cały czas leży i przysypia. Nie bardzo chce stać na nogach i ciągle sika pod siebie. :shake: Rana pieknie się goi.
Stan suni spowodowany jest tym, że w czasie zabiegu trzeba było podać bardzo dużą ilość narkozy, bo szybko się wybudzała. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Na "końcówkę marca" jak ma teraz początek cieczki?!
Wg moich obliczeń w grę wchodzi max. początek kwietnia - wcześnie nie bo hormonki jeszcze buzują[/quote]

słowa weta, że trzeba co najmniej 2 m-ce poczekać. Moze źle się wyraziłam - termin przesunięty, ale dokładna data nie została jeszcze wyznaczona:cool3::cool3::cool3:

Link to comment
Share on other sites

Moja suńka też niedługobędzie miała sterylkę. Dzisiaj miała pobieraną krew i nawet nie zwiała przed igłą, tylko ją obwąchała. Ja byłam trochę mniej dzielna, ale obyło się bez omdleń czy większych stresów ;) . Dzisiaj wieczorem wyniki i umawiamy się na dokładną datę. Tylko tak się zastanawiam gdzie suńkę w domku ulokować. Nasz pokój jest na górze (sporo schodów do pokonania) i tak się zastanawiam czy na pierwsze dni nie przenieść się z suńką na dół, żeby miała całą rodzinkę na oku i wrazie wyjść na dwór nie musiała chodzić po schodach. Jak myślicie? Ja się strasznie stresuję, a moja biedna niunia nie wie co ją czeka.. Ale przynajmniej nie będziemy się już męczyły z ciążami urojonymi i stresami z tym związanymi (już 2 komplety pościeli mi pogryzła przez te swoje urojenia :shake: ale i tak ją kocham :loveu: ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...