Jump to content
Dogomania

Muj pies wymoiotuje !!!


lukasz_rex

Recommended Posts

Mam wielki problem muj pies wymoituje co zje i hudnie na oczach czasami zjada co wymiotuje kupuje mu nailepsze zarcie jakie jest na tym sfiecie dla psow i nic pies zostal zaszczepiony jusz 2 razy od robakow pies ma 2 i pul miesionca prosze o pomoc bo pies moze w kazdej chfili zdechnonc a szkoda psa
pies jest rasy Amstaf nazywa sie Saba i oczywiscie to jest suka
prosze o pomoc moje gg 3933533 ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I do tej pory nic nie zrobiłeś??? To po co ci on był??? Pies ma pewnie achalazje przełyku lub przełyk olbrzymi są to wady wrodzone i dla tego tak wymiotuje. Może nawet ma zachłystowe zapalenie płuc. Trzeba by było zrobić rtg z kontrastem, żeby to sprawdzić.

Brak mi słów. Jak można tak długo czekać i patrzeć jak pies umiera z głodu...

Link to comment
Share on other sites

Mam pieniondze tylko zebys ty wiedzial ile ja na niego wydaje same 2 szczepionki od robakow kosztuiol 10 € + szczepionki podstawowe = na psa wydalem gdzies +- 120 € + karma + leki weterynasz pszepisal mu jakies ludzkie leki od wymiotow i dal szczepionke ale potym to sie mu tylko pogorszylo

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem... jak można tyle zwlekać???
I szkoda Ci go [B]BO [/B]to amstaff? Wnioskuję, że kundla by ci nie było żal.

Ja dwa miesiące temu znalazłam psa (najzwyklejszego kundla), najpierw byłam z nim u jednego weta, który stwierdził, że pies ma robaki i dlatego wymiotuje. Ale nie miał robaków, wymiotował dalej (a raczej zwracał nieprzetrawioną treść żołądkową, po każdym jedzeniu). Poszłam do innej lecznicy, tam zajęto się nim fachowo, zalecono zrobienie zdjęcia rentgenowskiego z kontrastem. Zdjęcie wykazało wadę przełyku - achalazję (jedzenie nie trafia do żołądka tylk zatrzymuje się w przełyku, po czym wypada z niego gdy pies postoi trochę z głową w dół). Jest to wada nieuleczalna, można tylko pomagać psu nosząc go w pozycji pionowej po każdym jedzeniu (tak żeby jedzenie mogło wpadać do żołądka). W zależności jakiego rodzaju jest to wada, można to zoperować lub nie. Ale nie dowiesz się tego bez zrobienia zdjęcia (u WETERYNARZA a nie KONOWAŁA!)

Z moim psem w tym momencie jest lepiej, ale tylko dlatego, że poświęcam na jego karmienie mnóstwo czasu (zmiksowane jedzenie, karmienie w pozycji pionowej - tak że pies stoi na tylnych łapach, i noszenie go przez około 20/25min). Dostaje też tabletki o nazwie Metoclopramidum, które zwiększają ruchliwość mięśni przełyku. Zresztą, temat ten był już poruszany w innych wątkach, wpisz w wyszukiwarce "achalazja" a z pewnością znajdziesz.

I wybacz, pies to nie maskotka z którą nie trzeba chodzić do weta (bo tyle kasy już się na niego wydało). Nigdy nie liczę kasy którą wydaję na zwierzęta, bo bym się załamała. Poprzedni właściciele mojego psa też chyba wychodzili z takiego założenia jak ty, bo zamiast zabrać go do weta, woleli wyrzucić z samochodu.

Napisz co z psem.

Link to comment
Share on other sites

Mam takie wrażenie, że lukasz_rex albo nie pójdzie do weta wcale, albo psa wyrzuci na ulicę/podrzuci do schroniska, albo po prostu uspi. :angryy: Na pewno zailknie na dgm. :mad: Z doswiadczenia wiem (a zdarzyło się kilka razy i to właśnie z psami "bojowymi"), że jesli już teraz wylicza pieniądze, to nie będzie go stać ani na konieczne tu badania, ani naleczenie. Nie wspomnę juz o tym, że przerazi go ewentualne dożywotnie leczenie psa lub trzymanie go na specjalistycznej karmie.
Lukasz_rex musi być bardzo młody i nie nauczony szacunku do zwierząti nieuświadomiony przed wzięciem psa o odpowiedzialności i kosztach, albo... (każdy z Was dopisze sobie to co chce, mnie cenzura nie przepuści)

Biedny pies, krew mnie zalewa za każdym razem w takiej sytuacji.:angryy:

Obym sie myliła - dla dobra psa.

Link to comment
Share on other sites

jak czytam takie posty noz mi sie w kieszeni otwiera - poza tym co to w ogole za bzdury???? pies ma 2 i pol miesiaca, wymiotuje odkad jest u ''wlasciciela'' 2 miesiace - czyli zostal kupiony/wziety w wieku 2 tygodni ?!?!
Moj starszak jak mial 8 tygodni zlapal jakiegos wirusa - nie jadl i nie pil przez tydzien (byl na kroplowce) i po tygodniu wygladal jak szkielet obciagniety skora.na szczescie byl dobrze leczony i wyszedl z tego. Jakos nie chce mi sie wierzyc, zeby jakis sczezniak nic nie jadl wymiotowal przez bite 2 miesiace. cala ta historia (pomijajac ortografie) nie trzyma sie kupy.
Tak czy inaczej jesli ten pies istnieje to wielka szkoda i żal..... :-(

Link to comment
Share on other sites

DLACZEGO wszyscy zaatakowali chlopca -napisal ,ze jego mama obecnie nie ma pracy,maja pewnie w chwili obecnej trudna sytuacje finansowa,nikt nie wie co go moze spotkac
Jest to oczywiste ,ze chlopiec nie mieszka w Polsce,stad te bledy
OJ DOGOMANIACY ostatnio zbyt czesto TLUMNIE NAPADACIE:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
widoczne to jest w wielu tematach:placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...