Jump to content
Dogomania

Ślązacy łączmy się- agility


coztego

Recommended Posts

Apeluję do Dogomaniaków z Górnego Śląska!

Czytam kolejne posty o tym, że na Śląsku nie ma gdzie trenować agility. Może moglibyśmy połączyć siły i coś zorganizować? 8)

Skoro w Gostarze jest tor, ale zaniedbany i nikt tam nie trenuje, to może dałoby się o niego zadbać, zainteresować się, powiedzieć, że jest grupa ludzi (tzn psów ;) ), którzy chcieliby tam trenować? Katowice nie są co prawda najbliżej mnie, ale myślę, ze dałabym radę np. raz na tydzień pojechać-pobiegać.

A może ktoś zna inne miejsce gdzie można by coś fajnego urządzić?

Moglibyśmy się umawiać wspólnie na transport w okolicy...

ZRÓBMY COŚ!

Czekam na odzew! :ylsuper:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

inicjatywa słuszna ;) lnawet już były nieśmiałe próby na mogilizacje lecz cóz zawsze padało tak jak się zaczynało

co do toru to gostarowy jest wykorzystywany przez gostar co prawda głównie na przedszkolu ale jednak :( więc z stałym użyczaniem torą moga się pojawić problemy

dla mnie iddealnym rozwiązaniem było by gdyby ktoś dysponował kawałkien nieużytku na którym na początek tor można by było zrobic samemu a późxxniej kto wie :)

Link to comment
Share on other sites

tak sobie troszke pomyślałem i mam mały pomysł znam jeszcze jeden ośrodek szkolenia oprócz gostaru i tam jest tylko minimalny tor (zapuszczona kładka i ścianka rozkłądana (taki trójkąt z regulowanym pochyłem)) i jakby dobrze pomysłem c to można by tam spróbować dorobić reszczte bo miejsce jest ponieważ teraz aura nie sprzyja jakimkolwiek robotom na zewnątrz można się zająć koncepcyjną pracą (to nasz specjalność narodowa 8) ) i przeliczyć siły mozliwości i czasowe i logistyczne i jak będzie wystarczająco dużo ochotników to możemy sppróbowac podjąć jakieś rozmowy i ewentualnie poszukiwania nowego obiektu

Link to comment
Share on other sites

I tak właśnie powstają osrodki agility :P

Musi sie zebrać paru zapaleńców i już.

Życzę powodzenia :D

Otóż to! Bardzo się cieszę, że państwo tak licznie odpowiedzieli na mój apel :lol:

popek, tak właśnie myślę, że trzeba wykorzystać zimę. Mamy spokojnie ze 3 miesiące zanim się zrobi w miarę stabilnie z opadami i temperaturą ;)

Myślę, że znajdzie się więcej chętnych. Popytajcie też wśród znajomych psiarzy spoza dogomanii. Najważniejszy jest teren, bo wydaje mi się, że przeszkody jakoś sobie własnym sumptem stworzymy.

W każdym razie proszę: myślcie intensywnie i dzielcie się swoimi przemyśleniami. :wink:

Link to comment
Share on other sites

JESTEŚMY ZA I TO BARDZO!!!!

Pan Pecold ma tor do agility i to profesjonalny. Nawet próbował prowadzoć takie zajęcia, ale jak to zwykle była ludzie mieli słomiany zapał i się facet zraził.

Może możnaby z nim porozmawiać aby czasami go udostępnił. Może sie zgodzi.

To w Katowicach na Piotrowicach.

Ja już dość długo tak trąbię, że u nas jeśli chodzi o agility to kaszana jest. A tu może coś uda sie z tym zrobić.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

ja myślałem o ośrodku w którym można by zbudowac tor to szkolenie psów na chorzówskim aks jest tam troszke wolnego miejsca więc może udało by się jakoś dogadać

jeśli chodzi o tomka pecolda to jak ostatnio rozmawiałem z nim to był bardzo zajęty (to było gdzieś pół roku temu) ale jak pogad z nim włascicielka miniaturk ibordera to kto wie ;)

czekamy na dalsze pomysły

Link to comment
Share on other sites

Pan Pecold ma tor do agility i to profesjonalny. Nawet próbował prowadzoć takie zajęcia, ale jak to zwykle była ludzie mieli słomiany zapał i się facet zraził.
No właśnie! Też mi to teraz przyszło do głowy :) Namówcie Pecolda! Tomek co prawda sam nie zajmuje się teraz agility, bo on tylko po łąkach z borderkami lata i coś tam zagania, ale może Wam pomoże? Jak nie, to pogadajcie z Iwoną.

Jeśli będziecie mieć jakiś problem, to napiszcie, a może uda mi się pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Ja także stawiam się chętna i zwarta do boju :D

Co prawda wątpię, aby moją Dianę na razie dało się na mówić na uczestniczenie w ćwiczeniach, ale kto wie... Dziewczyna coraz bardziej się rozbrykuje :)

Poza tym w przyszłości planuje zakup belga i dobrze, gdyby już jakiś dobrze i sprawnie dzialający ośrodek, ewentualnie tor był :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Who is Pecold?

jak byłas na jakiejs naszej wystawie to na pewno zwróciłąś uwage na pokaz (impreza towarzyszaca) borserów które pasły gęsi itp biegały za krązkakmi goniły siebie nawzajem i wogóe rózne takie cuda to gościu który nad tym wszystkim usiłował ;) zapanować to tomek pecold prowadzący hodowle borderków w katowicach i startujacy w róznych takich zawodach :)

Link to comment
Share on other sites

Carr... Nie podpuszczaj, nie podpuszczaj :)

Choć może moja Dianucha łaskawie stwierdzi, że warto ponaśladować innych :) Przecież nie będzie gorsza! :D

W każdym bądź razie ja się piszę na pewno :)

Co prawda do Katowic teoretycznie mam daleko. Ale skoro codziennie na uczelnię tam dojeżdżam, to jeden dodatkowy dzień mnie nie zbawi :D

Link to comment
Share on other sites

Tomek hoduje sliczne, uzytkowe borderki :wink: Przydomek Energizer. W jego rekach jest pierwszy wychowany w Polsce pies z tytulem pasterskim :wink:

Naprawde warto do Pecolda napisac, tudziez zadzwonic i przedstawic swoja propozycje. Facet naprawde uwielbia prace z psami, i na pewno Wam pomoze. Nie wiem jednak czy znajdzie wystarczajaca ilosc czasu na treningi, bowiem juz w kwietniu przygotowuje sie do I zawodow pasterskich w Polsce, tym razem w roli organizatora :wink:

Ewentualnie tak jak napisal Robull skontaktujcie sie z Iwona :wink:

podaje namiary

[email protected]

502866410, 501730301

Powodzenia!

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Gdzieście są?! :roll:

Z tego co właśnie przeczytałam na stronach Borderkowa, to hodowla Pecolda jest w Rudzie Śląskiej Kochłowicach a nie Katowicach...

To tam jest ten ewentualny tor, czy jednak gdzieś indziej w Katowicach?

Napisze ktoś do niego, czy ja mam to zrobić? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...