Jump to content
Dogomania

Ślązacy łączmy się- agility


coztego

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam ponownie :) Byłam dziś w Borderkowie i rozmawiałam z Tomkiem o agility. Tomek trochę sie obawia, że to słomiany zapał, ale zgodzi się udostępnić tor na określonych warunkach.

Tomek ma swoją "starą załogę", którą współpracuje od dłuższego czasu, postara się jednak znaleść chwilę dla "młodzieży" :) Przy czym od razu zaznaczył, że nie ma sensu zabawa z psami, które nie są posłuszne. Każdy pies się nadaje do ćwiczenia agility, jednak musi to być pies, który ma opanowane posłuszeństwo. Zatem panowie i panie do roboty :) Macie czas do końca marca - Tomek będzie miał pokaz na katowickiej wystawie, wiec wcześniej nie znajdzie czasu. Kolejna rzecz: Tomek podziekował za chęć pomocy przy budowoie toru (z różnych wzgledów woli tym się zająć sam), jednak przewiduje jakieś składki, które idą na renowacje itp. Zajęcia mogłyby się odbywać w soboty lub niedziele.

Ja mogę ze swej strony dodać, że jeżeli ktoś oczekuje głaskania po głowie i słodkiego zachęcania do pracy to raczej niech nie przyjeżdża :( Przy pracy Pecold jest milszy dla psów niż dla właścicieli :)

Mam nadzieję, że przkazałam wszystko. Szczegóły i tak będą ustalone na miejscu wiosną :) Pozdrowienia dla wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Uuuu to musze sie wziasc z Mejkiem ostro do roboty zeby posluszenstwo miec w malym palcuu.. :lol: No szkolonko zaczyna sie od marca - konca :(

To ja wroce do pytania ktore bylo i chyba odpowiedz tez byla.. :wink: Gdzie odbywalo by sie to Agility??

Ooo w katowicach bede to popatrze sobie na pokaz.. :)

Link to comment
Share on other sites

Przy czym od razu zaznaczył, że nie ma sensu zabawa z psami, które nie są posłuszne. Każdy pies się nadaje do ćwiczenia agility, jednak musi to być pies, który ma opanowane posłuszeństwo. Zatem panowie i panie do roboty :) Macie czas do końca marca

Bożesztymój! Już się boję. Moja będzie miała wtedy pół roku, trochę się obawiam jak to będzie z posłuszeństwem :roll:

Chyba wszyscy liczymy na to, że to nie słomiany zapał i mam nadzieję, że się spotkamy w Borderkowie! :D

Swoją drogą, ciekawe dlaczego nie chce nam umożliwić majsterkowania :beerchug:

A może się umówimy na podziwianie Pecolda w Katowicach (gdzie pewnie i tak wielu z Was będzie wystawiać?) i przy okazji trochę pomajsterkujemy :lol:

Link to comment
Share on other sites

To ja wroce do pytania ktore bylo i chyba odpowiedz tez byla.. :wink: Gdzie odbywalo by sie to Agility??

Ooo w katowicach bede to popatrze sobie na pokaz.. :)

Odbywało by się to w Borderkowie :) Nie wiem jak CI wytłumaczyć jak tam dojechać :( może masz jakieś mądre mapy???

Link to comment
Share on other sites

Tomek ma rację z tym posłuszeństwem. Ciężko pracuje się z psem, który co chwila ucieka do innych piesków i nie zwraca uwagi na przewodniku. Musicie na codziennych spacerach ćwiczyć podstawowe komendy (siad, zostać, do mnie...) i skupiania uwagi na sobie. Proponuję pracę na piłeczke i smokołyki.

Link to comment
Share on other sites

Robull mysle ze wszyscy cwiczymy na smakolyki jednakze nie wszyscy na pileczke tylko niektorzy na pluszaka :lol:

Ale nie bede narazie wymagac glanc posluszenstwa z prostej przyczyny ze to jest dziecko i w sumie nawet nie szloby go zrobic jak narazie na glanca poki nie dojrzeje psychicznie :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że Tomek mógł mieć na mysli podstawowe posłuszeństwo, bo tak jak mówiłem jest ono w pracy z psem niezbędne. Raczej nie chcodziło mu (ale nie jestem pewien) o perfekcujne chodzenie przy nodze, zmiany pozycji na odległość itp.

Robull wiem wiem o co Ci chodzi i staram sie jednakze nie beda tak blyskawiczne efekty jak z belgiem chocby z racji dojrzewania.....

a posluszenstwo jako takie jest :D

ale zawsze moze byc lepiej :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzilam, to wlasnie tam, kiedys tamtedy czesto na koniu przejezdzalam i tak mi zapadlo w pamiec :) Posluszenstwo... a coz to jest posluszenstwo.. ehh przede mna jeszcze duuzo pracy, ale nie takie rzeczy sie juz robilo. Na razie mnie slucha jak mu kaze z lozka zejsc :) A i tak na wiosne chyba bedzie za maly, zeby cwizyc, wiec zmobilizuje konia i sobie tam konno wpadne popatrzec jak radza sobie dogomaniacy :) I zeby wiedziec co mnie czeka :)

Carr kwarantanna konczy nam sie dokladnie 12 lutego.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ludkowie:)

Zastanówcie się sami: Jak chcecie przekonać psa, żeby np. skakał przez płotki jeśli obok jest coś ciekawszego np. inny pies? Tu nie chodzi o to by Wasze psy miały pokończone PT1,2 itd, ale żebyście byli dla nich najważniejsi! Poczytajcie sobie na stronach Borderkowa o Jondzie. Miała 6 miesięcy gdy zaczęła pracować przy owcach. Teraz ma (chyba) 9 i wydaje mi się, że bije na głowę niejednego psa. Musielibyście ją widzieć w akcji :) Marzenie!

Sądzę, że trzeba pracować nad tym, by pies był skoncentrowany na przewodniku. A najłatwiej do tego dojść ucząc podstawowych rzeczy. Elementarne zasady posłuszeństawa powinny wystarczyć:)

Wydaje mi się, że posłuszeństwo psa w tym wypadku nie powinno polegać na tym, że zna milion pięćset poleceń, ale na tym, że chce dla nas pracować i wpatrzony w przewodnika czeka na to co ten mu powie. Ale takie zapatrzenie trzeba sobie wypracować.

Bardzo niechętnie się wypowiadam w tym temacie, bo nie jestem ekspertem i są tu osoby znające się na tym dużo lepiej. Może lepiej niech Robull i inni wyjaśnią o co tu chodzi? :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...