Jump to content
Dogomania

Falco - piękny, ZDROWY i silny husky JUŻ W DS!!


Milka__

Recommended Posts

Witam.
Chciałabym przedstawić Wam [B]Falca[/B] - ok. 3 letniego husky`ego z Gorzowskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt, w którym przebywa od ok. 2 miesięcy.
Został znaleziony.
Falco akceptuje inne suki,a jak z psami - nie jestem w stanie teraz powiedzieć.
Pobyt w schronisku jest dla niego frustrującym przeżyciem. Wychodząc na spacer szaleje biegając na wszystkie strony, chcąc dać ujście emocjom. Najchętniej cały czas biegłby przed siebie. To pies który potrzebuje dużo ruchu i uwagi, dlatego najlepszym opiekunem będzie osoba aktywna.
Z początku reagował trochę nerwowo na dotyk, przy próbie pogłaskania (kiedy był w "spacerowym amoku") powarkiwał i kłapał ostrzegawczo, jednak najprawdopodobniej było to spowodowane frustracją przez długie siedzenie w boksie, stres i brak ruchu. Po powrocie od osób które go adoptowały psiak stał się łagodny jak baranek - jest miły, lgnie do człowieka.

Kilka zdjęć:

[IMG]http://img16.imageshack.us/img16/5480/dsc05518e.jpg[/IMG]

[IMG]http://img809.imageshack.us/img809/6025/dsc05509b.jpg[/IMG]

[IMG]http://img560.imageshack.us/img560/7666/dsc05508u.jpg[/IMG]

[IMG]http://img854.imageshack.us/img854/4909/dsc05494i.jpg[/IMG]

I od razu tekst do ogłoszeń: (wszystko jeszcze do poprawki i trzeba sprawdzić kilka rzeczy, żeby dopisać)

[B][I]"Falco... tak mam na imię. "Mam" - jak to pięknie brzmi... nawet nie wiecie, jak bardzo naprawdę chciałbym "mieć..." Co? Własny kąt, kochających właścicieli, odrobinę miłości. Czy to tak wiele?
Kiedyś miałem dom, ale widocznie się znudziłem. Potem musiałem się tułać. Jakimś trafem zabrali mnie do schronu, gdzie podzieliłem los ponad setki innych psów. Wszystkie jednak miały wspólną cechę - smutne oczy, łaknące odrobiny uczucia. Byłem przerażony, to był dla mnie ogromny stres: zamknięty 24h na dobę w boksie, sam, bezradny. Dobrze, że chociaż jedzenie codziennie było w misce. Nie mogłem tego znieść, ja - taki dumny, piękny, pełen energii husky. Moje bystre oczy nagle zaczęły tracić blask... Nie wierzyłem, że będę się marnować w takim miejscu... czułem się jak zepsuta zabawka. Poczucie rezygnacji ogarnęło mnie całego... Na początku mój żal był ogromny i nie wiedziałem co ze sobą zrobić, ale kolega z boksu obok poradził mi: "Jedyne, co Ci pozostaje, to czekać...". I tak zrobiłem. Każdego dnia wyglądam zza krat w poszukiwaniu szczęścia. Będę czekać tyle, ile trzeba. Może gdzieś na świecie jest ten mój Człowiek, który spełni moje marzenie o tym, by "mieć..." Mieć i uśmiechać się całą szerokością pyska...[/I]

Falco to 3 letni husky, który został znaleziony. Obecnie przebywa w Gorzowskim Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt, dokąd trafił w październiku. Dobrze zgadza się z innymi sukami. Jest psem łagodnym i przyjaznym, potrzebującym wiele uwagi. Jest psem pełnym życia i energii i potrzebuje, jak na huskiego przystało, dużo ruchu i uwagi, więc najlepszym właścicielem byłaby dla niego osoba aktywna.
[/B]
Wszystko to na razie szkic, do poprawki ;)
Trzeba też dopisać nr telefonu i o tym, że najpierw jest wizyta p.a. itp.

Bannerki:

[IMG]http://img854.imageshack.us/img854/8930/dsc05494io.jpg[/IMG]

[IMG]http://img861.imageshack.us/img861/6025/dsc05509b.jpg[/IMG]

Edited by Milka__
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzieki Natalia :-)

Na "dzień dobry" napisałam bym, że obecnie potrzebuje karmy weterynaryjnej a doraźnie (w przypadku gdy zje coś niewłaściwego) leków - gdyż na co dzień leków nie bierze.
Bo ludzi może zniechęcać, wpis o lekach podawanych codziennie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nira13']No to psiaczkiem się zajmiemy:)
Czy mogę prosić o wycięcie nazwy miejscowości z tytułu i opisu psa to "ukradnę" link na forum SOS Husky?
Nie wiem jak dokładnie wygląda sprawa w schronisku - lepiej nie mówić dokładnie gdzie on jest...[/QUOTE]
Natalia jak się zaloguje to usunie te info.

Link to comment
Share on other sites

Skopiowałam bez nazwy:)
Dziewczyny psiakowi pilnie trzeba szukać DT/DS.
Z chora trzustką w schronisku ma marne szanse.
Rozmawiałam z dziewczyną, która miała psa z 90% niewydolnością trzustki. Dali radę i teraz psiak nawet kreonu nie musi brać bo trzustka zaczęła pracować.
Oczywiście nie wiem jaki jest powód choroby trzustki u Falko i czy można to cofnąć tak do końca czy też będzie już zawsze przyjmował kreon.
W przypadku tamtego psa był karmiony baraninąlub kurczakiem - pół na pół z ryżem. bez marchewek i innych warzyw bo błonnika nie trawił. Taki jedzenie 5 razy dziennie jednakowa porcja, o stałych porach, w jednakowej temperaturze. Potem 3 razy dziennie i obecnie raz.
Początkowo przed jedzweniem brał kreon - teraz nie.
Takie restrykcyjne podejście skutkuje ale jest niemożliwe w warunkach schroniskowych.
Inna sprawa - co dzieje sie z psami u których trzustka siada w schrobnie...eutanazja - najczęściej bo na leczenie w schronie nie ma pieniędzy...

Psiaka pilnie trzeba zabrać ze schronu - KTO MA POMYSŁ NA DT???
DT, ktore miało przyjąć DOrę - zajęte...

Link to comment
Share on other sites

na chorą trzustkę nie wolno podawc kurczaka,ma zbuyt duzo białka,powienien dostawac karmę weterynaryjną leczniczą,najlepiej Royal Canin Gastro Intestinal lub Royal Canin Sensitivity Control lub Hill's PD Canine i/d ale przede wszytskim nalezy zrobic specjalistyczne badania w kierunku trzustki.Rozumiem ze w warunkach schroniskowych moze to byc utrudnione ale od tego trzeba zacząć,na dobrej suchej będzie mógł normalnie funkcjonowac.Tylko gdzie znalezc dom,który wyda na worek miesięcznie około 300zł??

Link to comment
Share on other sites

To czy 300 zł to dużo czy mało??? Wielu ludzi jak słyszy o specjalistycznej karmie, bo psiak ma coś chore to sie wycofuje, boi...
Ja kupuję karmę za 250 zł - kiedyś na 2 miesiące - teraz mam 2 psy więc worek mi idzie na miesiąc. Psy są zdrowe - a koszty - też duże... Myślę, że sęk w tym by ktoś zrozumiał , że ten pies może funkcjonować normalnie tylko jedząc inną karmę niż większość psów.
Myślę, ze trzeba go zacząć ogłaszać - bo to dość pilne.

Link to comment
Share on other sites

niewiem ile Falco waży, moja Wega (20kg) jadła karmę wet dla psów o chorej wątrobie, i wychodziło to mniej niż 200zł (worek kosztował ok. 200zł, a starczał na ok. półtora-dwa miesiące). Myśle, że Falko więcej nie zje i ok. 200zł to realny koszt karmy.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie - ten koszt wcale nie musi być mega wielki...
Kajusza jak będziesz w schronisku spróbuj dowiedzieć sie czegoś wiecej o Falco - tak jak pisałam. No chyba ,ze haszczakami tam sie zajmuje ktoś inny - to namiary poproszę.
Podnoszę chłopaka - co tu tak cicho???

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ,ze tak późno- co chcę wiedzieć:
1. Namiary na ciebie MIlka:) W razie jakbym jeszcze coś wymysliła odnośnie Falco t o będęmieć namiary na Kajuszę i ciebie - na pw prosiłabym tel i mail - to ułatwi kontakt , bo ja nie zawsze jestem na dogo...

2.kastarcja/sterylizacja - czy była już - jak nie czy można to zrobić w schronisku
3.zachowanie w stosunku do psów/suk (w jakim jest kojcu - hasiory często sąsame bo to rasa dominująca)
4. jak chodzi na smyczy - czy w miarę ładnie, czy szarpie, ciągnie (hasiory po wyjściu z kojca zwykle szarpią ale ważne w drodze ze spaceru )
5. czy poluje - instynkt łowny : koty/gołebie/małepieski - hasiory zwykle polują
6. czy kopie dziury - zwylke kopią
7. czy zna jakieś komendy - czy chętnie współpracuje za smaczki
8. czy jest przyjacielski da sieczochrać, wywracać, miziać czy ma dystans do człowieka
9. czy pozwala na wszystko czy wysyła jakieś sygnały ostrzegawcze
10. czy potrafi szybko sięopanować, wyciszyć czy nakręca siew zabawie, bieganiu i pozostaje głuchy na człowieka
11. czy skacze na człowieka po smaczek, w zabawie...

Przydałaby sie wiedza jak on do dzieci - małe rozwrzeszczane, biegające, łapiece psa nagle...

Wiem ,ze nie zawsze i nie wszystko da sie zaobserwować ale im więcej wiemy tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...