Jump to content
Dogomania

Iga, Roksia, Viki i reszta świata!


soboz4

Recommended Posts

[quote name='Istar19']Gaja jest piękna!

co do spaceru to faktycznie fajnie byłoby poczekać na Dele ...choć to tyyyyye czasu ^^

Skąd ja znam kopanie dołków ...Masza jak zacznie to ja sobie mogę ją wołać i wołać ... a ta głucha ...[/QUOTE]

nie mogę się odczekać kiedy zobaczę całe bractwo razem!

Masza ma chyba podobny charakterek jak Roksia

nie wiem tylko czy brać Igunię, obawiam się, że może zepsuć nam spacer, jest bardzo wolna, to staruszka i naprawdę wolno truchta...

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][COLOR=blue][B]BOŻENA[/B][/COLOR][/SIZE]

Pochodzenie: Pochodzenie: słowiańskie
Znaczenie imienia: od słów "Bóg" lub "bogaty"
Liczba dla imienia: 9
Znak zodiaku: Byk
Planeta: Jowisz
Imieniny obchodzi:
13 Marca

Swojsko brzmiące imię Bożena pochodzi z Czech, gdzie znaczyło "błogosławiona". Ale również - to druga możliwość - jest to skrót od imion w rodzaju Bogumiła lub Bożydara.

Dziewiątka, która patronuje temu imieniu, jest liczba wielkich osiągnięć, zarówno materialnych, jak i duchowych, sukcesu i doskonałości. W astrologii więc imieniem Bożena będzie się opiekowała planeta pomyślności i powodzenia - Jowisz. Głównym darem, jaki spływa wraz z tym imieniem na dziewczynkę, która rozpoczyna swoją drogę przez życie, jest zaradność, samodzielność i aktywny stosunek do rzeczywistości. Bożeny nie czekają z założonymi rękami na mannę z nieba ani na księcia z bajki. Przeciwnie, mają zakodowane dążenie do osiągnięć, rozwoju - i nic im nie sprawia takiej przyjemności, jak dojść do czegoś samodzielnie, bez pomocy i bez zachęty.

Bożeny najlepiej się czują w takich okolicach świata, gdzie życie płynie wartko, dużo się dzieje, a ludzie nie narzekają i nie marudzą, ale sami własnymi rękami budują swoją przyszłość. Bożeny są optymistkami, wierzą, że "jutro będzie lepiej", nie załamują rak z powodu kłopotów i w każdym miejscu potrafią znaleźć przyjaciół i towarzystwo.

To pełne energii imię najlepiej pasuje do jowiszowego znaku Strzelca, a także do optymistek spod znaku Byka, Lwa i Bliźniąt. Może też być dobrym darem na życie dla przedsiębiorczej Panny oraz dla Barana i Wodnika. Rakom z kolei dodaje energii. Dla Ryb i Wag to imię się wydaje trochę za mało subtelne, a dla Koziorożca i Skorpiona, przeciwnie, zbyt niepokojące.

[SIZE=5][COLOR=red][B]WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI IMIENIN[/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B]Bardzo dziękuję! [/B]

Jestem rakiem, więc dodaje mi energii! Jako dziecko serdecznie nie znosiłam swojego imienia, w ogólniaku było nas 5 Bożen...Ale teraz przyzwyczaiłam się i polubiłam, nie mam zresztą wyjścia!

No i mam tylko 1 raz w roku imieniny a to rzadkość!
Świętować będę chyba dziś tylko z psiakami i mężem, za to w sobotę rodzinka do mnie przyjdzie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciaszek']To i ja do życzeń się dołączę - wszystkiego dobrego!
Nie wiedziałam, że Bożeny jest tylko raz w roku, proszę człowiek całe życie się czegoś dowiaduje ;).[/QUOTE]

Dzięki Kasiu!

jako dziecko szukałam imienin w okolicy dnia urodzin, bo większość koleżanek i kolegów obchodziła urodziny, ale niestety nie mam wyboru przy imieninach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Celina12']No to i ode mnie spóźnione najszczersze życzenia.....a wstyd-powinnam pamiętać-mam na drugie Bożena....[/QUOTE]

bardzo dziękuję, mnie rodzice oszwabili, nie mam drugiego, dopiero na bierzmowaniu Małgorzata...

Ale i tak groziła mi (zaraz po urodzeniu padła taka propozycja, brr) Józefa po babci, więc Bożena od razu mi się bardziej podobała...

Teraz już ze spokojem patrzę na każde imię, nawet Scholastykę bym przeżyła, ale dziecku imię potrafi krwi napsuć...

Miałam kolegę Alojzego, nie iwem dlaczego ale jego imię wywoływała u wszystkich dzieciaków konwulsje śmiechu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...