Jump to content
Dogomania

Iga, Roksia, Viki i reszta świata!


soboz4

Recommended Posts

Gaja bardzo źle, skurcze wykręcają jej łapy, mama i brat bardzo są zmartwieni jej stanem, w ciągu roku postarzała się bardzo, stawy jej dokuczają, ma sporo tłuszczaków, piegów i dawno mama jej nie widziała takiej wesołej jak przy spotkaniu z Roksią. W końcu Roksia jest jej najlepszą przyjaciółka i zabawy z nią sa tym co Gaja bardzo lubi, nawet gdy bolą ja łapki to dla Roksi zawsze wykrzesa trochę energii.

Gaja sama grzeczne czeka na kubraczek, trochę źle go uszyłam bo za bardzo ma odsłonięte przednie łapki, ale za to nie krępuje jej ruchów i może swobodnie biegać, uszyłam jej nowy z grubego polara, ale jest zbyt zabudowany i obciera jej paszki.

Bierze sporo leków, ale alergia daje jej w kość, chore stawy, ma delikatny żołądek i często biegunki, pewnie też związane z alergią. Na dodatek kot Kacper, który też jest staruszkiem bardzo się postarzał, śmierć Misi w XI 2010 r. i dużo nie trzeba żeby mama całkiem się załamała...

Mieszkają na wysokim III pietrze, praktycznie na IV, Gaja ma problemy z wejście, nikt jej nie wniesie jak nie będzie umieć wejść.

Na szczęście dziś jak Gaja zobaczyła Roksię to zachowywał się jak młodziutka Gajeńka sprzed lat i razem biegały takim sprintem, że nie potrafiłam uchwycic je aparatem

Witaj jakanu!!!

Marta, szkoda że Ciebie nie było Ty byś umiał je obfocić, one mają prędkość ponaddźwiękową jak biegają i tylko ogony na zdjęciu mi zostają!!!

Izadora, jakoś nigdy nie widziałam zdjęć Rambo, czy Twoje jamniki są objęte ochroną danych???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4'][...]

Izadora, jakoś nigdy nie widziałam zdjęć Rambo, czy Twoje jamniki są objęte ochroną danych???[/QUOTE]

[B]Bo Ty po prostu do mnie nie zaglądasz :evil_lol:[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/114747-Rambo-osobisty-jamnik-Isadory...-i-osobista-jamniczka-Isadory-Ruda-Fergie[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Idze dziś znowu krwawiły dziąsła, bardzo często jej się to zdarza, pewnie dlatego nie chce suchej karmy, tylko ryż z mięskiem, była już tyle razy ogląda, miała czyszczone ząbki, mimo to nie widzę żadnej poprawy. Dziś te złodziejskie nasienie porwało mi bułeczkę z torby i gdy próbowałam ja odebrać (nie dlatego, że byłam głodna..) tylko że Igunia do szczupłych nie należy, na bułce były spore ślady krwi, przy ryżu z mięsem tego nie widać, nie wiem co jeszcze można zrobić...

Igunia dolnych ząbków prawie nie ma, tylko kiełki i z tyłu, mam dla niej pastę, fakt że czasami zapominam, ale pasta jest na kamień, a miała usuwany kamień z zebów, czy brak przednich ząbków może być przyczyną???

Link to comment
Share on other sites

u mnie tez spacerek tylko z Roksią wchodzi w grę, noszenie Iguni na spacerku nie bardzo mi się uśmiecha, choć ona ma momenty, że idzie ślicznie, ale nie w takiej temperaturze.

Ona kiedyś, jeszcze rok temu nie była takim piecuszkiem, nawet pod kołdrę nigdy nie weszła, a teraz?? Psa mi ktoś podmienił, szuka ciepełka, na podłodze się nie połozy, tylko przynajmniej szmatka ma być.

Jak ona sama w lesie przeżyła 2 lata temu??? A podobno próbowali ją złapać dwa miesiące XII 2009 i I 2010, skoro teraz na mrozie się kładzie i nie pójdzie bo bolą ja łapki, jedyne co to jedzenie potrafi wytropić nieznanymi mi metodami, wszędzie, może być nawet zakopane pod śniegiem, no i dziki, za którymi nie przepadam, ich ślady odnajdzie w każdym miejscu, ale przynajmniej jak widzę jej zachowanie to mogę iść w przeciwnym kierunku.

Adasia (brata) juz parę razy dziki zaatakowały na Dolinie, faktem jest że chodził na narty, albo na rower późnym wieczorem z Gają jako obstawą, wcześniej jeszcze z Misią i gdyby nie psy, nie wiem czy przeżyłby spotkania... Raz nawet uciekał i jeszcze kręcił filmik komórka (na której zresztą nic nie było widać), ale wtedy Gaja i Misia zachowały się jak bohaterki, jak dziki zaczęły biec w kierunku brata, to one wyskoczyły i zaczęły szczekać, dziki odbiegły na 50 metrów, ale potem jakby się zorientowały ze Gaja i Misia to nie za mocna gwardia znowu rozpoczęły atak, na szczęscie brat miał juz blisko Aeroklub i przeskoczył przez płot, i to na nartach biegowych! Podobno to był mistrzowski skok!!!:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...