Jump to content
Dogomania

szkolenie w Alterii


Agnisia =)

Recommended Posts

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agnisia =)']Sprawa jest taka, że muszę tam dojeżdżać, więc z kimś byłoby łatwiej. A druga rzecz to jestem na liście rezerwowej i im więcej osób jeszcze się wpisze, tym większe szanse, że utworzą równoległą grupę. A jutro kończą się zapisy...[/quote]

Ja też jestem na rezerwowej :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']eh, miałam nadzieję, że powiesz nie :roll:
[/quote]

Dlaczego? :razz:

[quote] Termin zgłoszeń minął więc czekamy na odzew. Znasz jeszcze kogoś, kto jedzie?[/quote]

Nie, nikogo. Wogóle to u mnie tak nagle wyszło, w ostatnich dniach terminu :lol: nawet nie wiem z którym psem będę ćwiczyć, jakoś te moje dziewczyny niebardzo się garną ;) No ale w końcu przydałyby się na coś :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

U mnie też decyzja padła z dnia na dzień. Mój pies ma 6 lat, ale myslę, że sobie poradzimy ;) Za szkoleniem rozglądam się już dłuuuugo. A tu nagle w ręce wpadło mi coś takiego i strierdziłam, że jek teraz mi się nie uda to już nigdy. No i zaliczka jest wpłacona i czeka tylko na terminy zjazdów :)

Link to comment
Share on other sites

A jakiej rasy? Był szkolony?

Ja mam "do wyboru" Megi - 3 letnią berneńkę o dość wrażliwej i delikatnej psychice i Sonie - dobermankę ze schroniska z tzw. "przeszłością" :razz: ma ok 6-7 lat.
Oczwiście najlepsza byłaby Abra, niestety choruje i nie da rady... A ona tak kocha brać udział we wszystkim...

Czy odpisali Ci już o możliwościach noclegu?

Link to comment
Share on other sites

Psa mam przybłądę miesznca. Jest pojętny i podporządkowuje się momentalnie. "Szkolony" jest od 3 lat, w cudzysłowiu, bo tylko ja się tym zajmuję, a doświadczenie mam jedynie z książek (których przyczytałam sporo) ale to zawsze tylko książki. Szkolimy się pod kątem PT i narazie dopracowujemy stój, wydłużamy czas zostań i ćwiczymy zakręty przy nodze. Szkoleniem psów interesuje się od zawsze. Wydaje mi się, że coś o tym wiem, ale rzeczywiście to tylko mi się tak wydaje, ponieważ mój pies jest wyjątkowo łatwy do szkolenia, a z żadnym innym nie miałam okazji dłużaj pracowac. Więc czaka nas dużo pracy.

Tutaj fragment maila, który dostałam w zeszłym tygodniu:

"Nasz Ośrodek niestety nie dysponuje pokojami gościnnymi. Jak dotychczas wszyscy nasi kursanci szukali na własną rękę noclegów w okolicznych
kwaterach prywatnych (niestety nie dysponujemy ich adresami, ponieważ są to grzecznościowe gościny tutejszych mieszkańców i nikt w okolicy nie
prowadzi oficjalnie wynajmu pokojów gościnnych). Ci z Państwa którym nie
straszne spartańskie warunki, czyli: nocleg na podłodze na karimatach i
w spiworach, w towarzystwie gromady poszczekujących nocą psów, przy
akompaniamencie chrapania współlokatorów i gwarze rozmów ciągnących się czasem do świtu zostają na noc z soboty na niedziele.
W wyborze miejsca noclegowego w Krakowie pomocna może być strona
[URL="http://www.krakow.pl/turystyka/noclegi/"][COLOR=#0000ff]http://www.krakow.pl/turystyka/noclegi/[/COLOR][/URL]"

My spać będziemy chyba w ośrodku ;)

Czy twoje psy wykazują jakąś skłonność do agresji, bo mój nie przepada za samcami. Na kurs nie przyjmują psów agresywnych, więc będę musiała tułmić jego instynkty ;) No i bardzo broni swojego terenu, ale tam nie zdąży uznać ośrodka za swój :)

A wy się szkolicie? Byłaś już gdzieś na jakimś kursie, lub miałaś kontakt z trenerem?

Masz przeczytane jakieś książki z bibliografii? Bo perspektywa książek po angielsku nię przeraża... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Czy twoje psy wykazują jakąś skłonność do agresji, bo mój nie przepada za samcami. Na kurs nie przyjmują psów agresywnych, więc będę musiała tułmić jego instynkty ;) No i bardzo broni swojego terenu, ale tam nie zdąży uznać ośrodka za swój :)[/quote]
Rozumiem, ze to zart (biorac pod uwage, ze bedziesz spac w osrodku na kupie z innymi psami?) i instruktorzy Alteri wiedza o sklonnosciach Twojego psa? W innym watku pisalas:
[QUOTE]
Mam psa, mieszańca, przybłędę. Jak przyszedł do nas wszystko było ok. Potem, gdy już się zadomowił, zaczął pilnować swojego terenu. W rezultacie ugryzł już 4 osoby. Poza domem każdy jest dla niego przyjacielem, ale jak wejdzie do ogrodu... lepiej nie mówić.
[/QUOTE]
[QUOTE]Atakuje w każdej sytuacji, bez względu na to czy jestem w pobliżu czy też nie. Na początku problem dotyczył tylko listonoszy, a potem już każdego.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

tak, ale to jest u nas w domu, czyli na jego terenie. Gdy odejdzie pare metów od ogródka jest przyjacielem każdego. Jeszcze nie zdażyło mu się warknąć na kogoś poza domem. Spokojnie, przecież nie przywiozę ze sobą psa mordercy. Poza tym okazało się, że oprócz mnie jadą jeszcze 3 osoby z Żywca i w związku z tym, kto wie, czy nie będziemy czegoś wynajmować.

Ulaa
Masz jakieś wiadomości o terminach?

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie. Zaraz napiszę maila.

Moje sunie nie są agresywne zupełnie, do innych psów raczej obojętne (ale nie lubią zaczepek samców i pozwalam im odwarkiwać czy szczypnąć natręta:evil_lol:).

Tylko najstarsza - Abra była szkolona w grupie (pt1 na bdb), pozostałe sunie potrafią to, co do życia potrzebna + parę sztuczek:lol: (typu "przybij piątkę", "zaśpiewaj" itp).
Oprócz nich, opiekuję się jeszcze amstaffem sąsiadki, która jest straszą osobą i syn "podrzucił" jej psa :roll:, także powiedzmy, że mam więcej praktyki niż teorii :razz: mam nadzieję, że taki miły kursik to zrównoważy :p

Poza tym odkąd przestałyśmy z Abrą jeździć na wystawy, cierpię na niedosyt kontaktów "psiolubnych"...

Mam nadzieję, że będziemy się wszyscy świetnie bawić z naszymi psami :multi:

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj miały dotrzeć wieści co do ostatecznych ternminów, ale nie dotarły. Czekamy nadal. W sumie to wcale nie powiedzieli, że na pewno otworzą drugą grupę. ale myślę, że tak zrobią.
Zazdroszcze ci tylu potencjalnych uczniów. Ja mam jedynie swojego jednego, a teraz zaczynam pracować z wyjątkowo samodzielną seterką koleżanki, więc liczę na nowe doświadczenia ;)
Mi też bardzo brakuje pogawędek na psie tamaty. Jak zaczynam mówić w towarzystwie, jak to uczyłam psa chodzić przy nodze to ludzie dziwnie na mnie patrzą ;)
Mam nadzieję, że to wszystko wyjdzie i się uda :)
Ulaa, Czy my tam będziemy pracować tylko ze swoimi psami? Wiesz o jakis szczegółach o których nie mówią na stronie internetowej?

Link to comment
Share on other sites

Napisał(a) [B]Agnisia =)[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2808974#post2808974"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Czy twoje psy wykazują jakąś skłonność do agresji, bo mój nie przepada za samcami. Na kurs nie przyjmują psów agresywnych, więc będę musiała tułmić jego instynkty ;-) No i bardzo broni swojego terenu, ale tam nie zdąży uznać ośrodka za swój :smile:[/I]
[I] [/I]
[I]hej lepiej daj znać instruktorom o tym bo tam na prawde nie ma jak izolować psów no chyba że twój pies jest przyzwyczajony do kennel klatki.[/I]
[I]W ośrodku przebywają również psy szkolone na assist dog i na prawde nie może się zdażyć że jakiś pies je pogryzie bo to może zawalić całą socjalizacje. Jeżeli on bardzo bardzo broni terenu to może byc tak że szybko się zadomowi w Brzeźnicy i tam również zacznie i co wtedy...? [/I]

Link to comment
Share on other sites

[B]Agnisia [/B]pierwszy stopień to praca tylko ze swoim psem, z tego co mówiła znajoma (właśnie kończy poporzednią edycję kursu).

[B]nadzieja [/B]podobno nie ma żadnych ograniczeń co do rasy psa, powinien być tylko dobrze socjalizowany by nie wprowadzał chaosu na zajęciach :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...