Jump to content
Dogomania

Grosik zagryziony. Tragedia kilkunastu psów. Głodują. Zbieramy karmę. Szukamy DT/DS


Cajus JB

Recommended Posts

[quote name='sdal2']co do Górala na razie sie nie pytałam, ale mozna ją może jakos urobić, Puszek dziasiaj został zaszczepiony i ma swoja ksiązeczke , to naprawde fajny piesek i da sie pogłaskac , nie jest dzikuskiem.Za szczepienie puszka zapłaci sonia1974.[/QUOTE]

martwi mnie ten Góral, piesek z padaczką powiniem być w domu, przy ludziach...
jeśli te ataki są rzeczywiście raz na 2 miesiące, a na tyle słabe, że nie zagrażają życiu - większym obciążeniem dla jego organizmu byłyby leki przyciwpadaczkowe, niż same ataki.... gdyby się nasilały - wtedy trzeba rozważyć podanie leków.... ale jak obserwować, kiedy i jakie ataki on ma?
dlaczego sie "mądrzę" ? bo mój ukochany malutki Kilerek
[*] miał padaczkę....8 lat z tym żył - ale w domu...
dlatego tak żal mi Górala...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 345
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mari23']martwi mnie ten Góral, piesek z padaczką powiniem być w domu, przy ludziach...
jeśli te ataki są rzeczywiście raz na 2 miesiące, a na tyle słabe, że nie zagrażają życiu - większym obciążeniem dla jego organizmu byłyby leki przyciwpadaczkowe, niż same ataki.... gdyby się nasilały - wtedy trzeba rozważyć podanie leków.... ale jak obserwować, kiedy i jakie ataki on ma?
dlaczego sie "mądrzę" ? bo mój ukochany malutki Kilerek
[*] miał padaczkę....8 lat z tym żył - ale w domu...
dlatego tak żal mi Górala...[/QUOTE]

Z tego co mówia to te ataki sa dosyc słabe i raz na 2 miesiące, ale czy mozna im wierzyć, może to nawet nie sa ataki padaczkowe , tylko cos innego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']Dziewczyny - ciotki były tak łaskawe że z bazarku ponad 100,00 będzie. Gdzie mam to przelać. A może Wam karmę zamówić? Jakieś konkrety poproszę.[/QUOTE]

Dziekuje bardzo, może na razie zamów karmę, z pieniązkami za szczepionki 2 -ch szczeniaczków moge jeszcze poczekać, a jedzenie jest najwazniejsze

Link to comment
Share on other sites

taka mogłaby być? ta 15 kg?
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bosch/bosch_adult/32721[/URL]
albo ta:
[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bosch/bosch_adult/31524[/url]
Jakieś inne propozycje?
chyba że ktoś ma ochotę się dorzucić kupimy 2 x 15 kg?

Edited by pucka69
Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']taka mogłaby być? ta 15 kg?
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bosch/bosch_adult/32721[/URL]
albo ta:
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bosch/bosch_adult/31524[/URL]
Jakieś inne propozycje?
chyba że ktoś ma ochotę się dorzucić kupimy 2 x 15 kg?[/QUOTE]

Pewnie że mogła by byc , te psy w zyciu takiej dobrej karmy nie jadły, zawsze taka za 11 zł 5 kg. w biedronce kupowana, tylko trzeba by było rozpakowac opakowanie żeby tego nie przehandlowali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sdal2']Pewnie że mogła by byc , te psy w zyciu takiej dobrej karmy nie jadły, zawsze taka za 11 zł 5 kg. w biedronce kupowana, tylko trzeba by było rozpakowac opakowanie żeby tego nie przehandlowali.[/QUOTE]

rozpakować albo przesypać do zwykłego foliowego worka, bo mogą "okazyjnie" i na kilogramy handlować, skoro to tacy ludzie....

wiem coś o tym, rok temu to puszki otwarte zawoziłyśmy bokserce od alkoholika, bo wszystko przehandlować potrafił...

Link to comment
Share on other sites

Ja nawet nie pomyślałam żeby do nich to wysyłać. Trzeba adres do wysyłki dać do kogoś na miejscu, kto tam chodzi. Np. do sdal2. To co? Tego boscha? Czy na ilość idziemy i czegoś tańszego szukać? A może lepiej Wam wysłać pieniądze? A te karmy w Lidlu np? One całkiem niezłe są. Jest tam Lidl gdzieś blisko?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgnieszkaO'][B]Ja to nawet nie dałabym całości od razu im.
[/B]A czy wiadomo co ze zdj.? Jest szansa na zrobienie kilku zdj. szczeniakom od sznaucerki?[/QUOTE]

Dokładnie,tez tak mysle ,ze trzeba wydzielać...sdal,czy te psy maja dostęp do wody??? Przy sucher karmie to podstawa,a teraz woda zamarza ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']Ja nawet nie pomyślałam żeby do nich to wysyłać. Trzeba adres do wysyłki dać do kogoś na miejscu, kto tam chodzi. Np. do sdal2. To co? Tego boscha? Czy na ilość idziemy i czegoś tańszego szukać? A może lepiej Wam wysłać pieniądze? A te karmy w Lidlu np? One całkiem niezłe są. Jest tam Lidl gdzieś blisko?[/QUOTE]

Tez bym była za tym,zeby wszystko kierowac do sdal2,ona jest najblizej tych psiaków,zna ludzi i psy...

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki, a może lepiej Brita lub Bosha dla psów aktywnych - on ma więcej białka i tłuszczu.

Zrobię porównanie:

1. Bosh link nr 1 od pucka69 białko 21,5% tłuszcz 10,5%, cena 109 zł/ 15 kg, 199 zł/30 kg
2. Bosh link nr 2 skład jak wyżej, cena 99,80/15 kg, 179kg/30 kg
3. Brit Activity [URL]http://www.swiatkarm.pl/p,brit-activity-2x15kg,1310,25.html[/URL] 28% białko, tłuszcz 18% 199zł/30 kg, 119zł/15 kg
4. Brit Adult Medium [URL]http://www.swiatkarm.pl/p,brit-premium-adult-m-medium-15kg,17091,25.html[/URL] 25 % białko, 15 % tł. 107zł/15 kg
lub
5. Bosh Active białko 25% tłuszcz 16% [URL]http://www.swiatkarm.pl/p,bosch-active-15kg,1206,23.html[/URL] cena jest taka jak bosha nr 1
a tu taniej wychodzi:) [URL]http://www.telekarma.pl/p159/bosch.adult.active.15.kg.htm[/URL]



a z tańszych i pod wzgl. ilości B i T podobnych do Bosha: [URL]http://www.telekarma.pl/p7414/all.dogs.20nbspkg.htm[/URL] 20 kg/99 zł (białko 22, tłuszcz 10)

Edited by AgnieszkaO
Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']Ja nawet nie pomyślałam żeby do nich to wysyłać. Trzeba adres do wysyłki dać do kogoś na miejscu, kto tam chodzi. Np. do sdal2. To co? Tego boscha? Czy na ilość idziemy i czegoś tańszego szukać? A może lepiej Wam wysłać pieniądze? A te karmy w Lidlu np? One całkiem niezłe są. Jest tam Lidl gdzieś blisko?[/QUOTE]

Do Lidla mam 30 km i na razie zepsuty samochód , więc to odpada, jezli o mnie chodzi to może lepiej cos tanszego , ale więcej, bo oni i tak tego nie szanuj, kiedyś wrzyciła karme do kojca na błoto i główna bez miski, pies tego nie wyjadł i sie z kilogram zmarnował, u mnie dostpne sa perigri pal , chapi i jeszcze te tańsze karmy z biedronki, ale może perigri pal, by troszke więcej tego było.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgnieszkaO']Ja to nawet nie dałabym całości od razu im.
A czy wiadomo co ze zdj.? Jest szansa na zrobienie kilku zdj. szczeniakom od sznaucerki?[/QUOTE]

zdjęcia tej suni od " sznaucerki " , moge zrobić , bo oni sa z Osięcin, ale czy ładne wyjda to nie wiem bo nie mam takich zdolności, ani dobrego aparatu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja69']Dokładnie,tez tak mysle ,ze trzeba wydzielać...sdal,czy te psy maja dostęp do wody??? Przy sucher karmie to podstawa,a teraz woda zamarza ...[/QUOTE]

jak były w kojcu to nie widziałam, ale teraz podobno trzyma je w korytarzyku więc może tam maja wode, nie wiem bo w srodku nigdy nie byłam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']a oni będą im gotować? kasza na pewno dobra? ostatnio ktoś pisał że kaszy psom nie dawać- tylko ryż.
słuchajcie - mnie jest naprawdę wszystko jedno - chciałabym zebrane 105,00 komuś przekazać/zamówić karmę. komu? i nr konta poproszę.[/QUOTE]

to juz wy zadecydujcie jaka karme kupujemy, czy cos tańszego, a więcej, czy drozszego, a lepszego, ja sie zdaję na was, a co do kaszy to owszem ona gotuje, ale np. na pół kg. daje wielki garnek, także to jest woda z kaszą, a nie kasza, nie ma zdolności kulinarnych, kiedys jej mąż chodził po Osięcinach i chwalił sie jakie żona pączki piecze , a jak sie to wzieło do ręki to normalny kamien.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sdal2']Do Lidla mam 30 km i na razie zepsuty samochód , więc to odpada, jezli o mnie chodzi to może lepiej cos tanszego , ale więcej, bo oni i tak tego nie szanuj, kiedyś wrzyciła karme do kojca na błoto i główna bez miski, pies tego nie wyjadł i sie z kilogram zmarnował, u mnie dostpne sa perigri pal , chapi i jeszcze te tańsze karmy z biedronki, ale może perigri pal, by troszke więcej tego było.[/QUOTE]

Co za ludzie... Pedigree - trzeba porównać ceny, bo jeżeli będzie kupowane w sklepie normalnym to jeszcze drożej wyjdzie. Chyba że zamówić przez internet właśnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgnieszkaO']Co za ludzie... Pedigree - trzeba porównać ceny, bo jeżeli będzie kupowane w sklepie normalnym to jeszcze drożej wyjdzie. Chyba że zamówić przez internet właśnie.[/QUOTE]

Mozna i przez internet, bo może to taniej wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...