Jump to content
Dogomania

Czika2,5 kg (Pudel Toy) Ma DS :)


Tymonka

Recommended Posts

[quote name='Energy']Rany to zwichnięcie musi ją bardzo boleć:-(
Może po nastawieniu, podczas zrastania miednicy jednak się uda i główka się ustabilizuje? Rozumiem, że operacja po zrośnięciu miednicy?
A co wet mówił o kręgosłupie?[/QUOTE]

Jest maleńka szansa , że obejdzie się bez operacji , jeśli dzisiejsze nastawianie podziała , wet wątpi , ale szansa jest . Operacja zaraz jak się okaże , że kość jednak wyskoczyła .
Z miednicą nic nie zrobimy , zresztą pęknięcie jest nie groźne . Kręgosłup wygiął się od nierównych nóżek (ta uszkodzona jest krótsza ) .Po operacji trzeba będzie z sunią dużo ćwiczyć , to powinno poprawić stan kręgosłupa .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem, że z miednicą się nic nie robi tylko do tej pory byłam przekonana, że operację biodra robi się po jej zrośnięciu:roll:

Aż takie skrzywienie od biodra? To ona musi mieć to bardzo długo:shake:
A mała nie ma mieć ograniczeń w chodzeniu itd.?
Czyli kciuki bardzo potrzebne, może się uda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']Wiem, że z miednicą się nic nie robi tylko do tej pory byłam przekonana, że operację biodra robi się po jej zrośnięciu:roll:

Aż takie skrzywienie od biodra? To ona musi mieć to bardzo długo:shake:
A mała nie ma mieć ograniczeń w chodzeniu itd.?
Czyli kciuki bardzo potrzebne, może się uda...[/QUOTE]

Właśnie nie , powinna normalnie się poruszać , bo jeśli kość ma wyskoczyć to lepiej teraz niż za tydzień .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']Mnie o miednicę chodziło;)[/QUOTE]

To prawda, przy pękniętej miednicy, skoki, biegi i inne ruchowe ekscesy surowo wzbronione!!!!

Jedynie spokojne krótkie spacerki, żednego wskakiwania na łóżko, czy ukochany fotel, po schodach też tylko na rączkach :roll:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie zawsze tak słyszałam, nawet o klatce na okres zarastania:roll:
A biodro przy niezrośniętej też może się gorzej trzymać.

Znam też przypadek psiaka, któremu dopiero po zrośnięciu miednicy robiono resekcję główki, a też
i taki gdzie jak się okazało nie trzeba było, ale to dopiero oceniono po zrośnięciu miednicy.
Jeszcze kilka tylko z miednicą gdzie zdecydowanie zalecano ograniczanie ruchu.

Link to comment
Share on other sites

I teraz już nic nie wiem , wet kazał nie oszczędzać ,ale może rzeczywiście powinnam , choć to pęknięcie miednicy jest maleńkie i nie groźne , może dlatego , wet cały czas powtarzał ,że miednicą nie mamy się co martwić . Mam 100% zaufanie do dr Masztaka , uratował mi dwa psy gdzie inni weci nie dawali szans .

Link to comment
Share on other sites

Właśnie kość wyskoczyła z powrotem:( a taką miałam nadzieję , że może się uda :(, nic dzwonie umawiać małą na zabieg i błagam o pomoc , mam bardzo kiepską sytuację finansową , nie mam skąd dołożyć .

Edit :
Zabieg umówiony na środę na 9 (udało nam się wcisnąć :) :)

Link to comment
Share on other sites

Dopytam w środę o wszystko , choć po operacji sunia i tak będzie musiała mieć ograniczony ruch bardzo . Mam naprawdę ogromne zaufanie do dr Masztaka i jestem pewna , że wie co robi i jeszcze raz napiszę miednica ma niewielkie pęknięcie w środku , to nie jest połamana miednica :)

Operacja w środę ,a ja już mam nerwy , nienawidzę takich zabiegów :shake:

Link to comment
Share on other sites

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko mocno zaciskać kciuki i wierzyć, że wet wie, co robi, a organizm suni zniesie narkozę ... nie miała robionej nawet morfologii , badaniu serduszka nawet nie wspomnę :roll:

Trzymaj się malutka, do środy niedaleko, to już pojutrze :crazyeye: ... kciuki zaciśnięte !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewanka']Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko mocno zaciskać kciuki i wierzyć, że wet wie, co robi, a organizm suni zniesie narkozę ... nie miała robionej nawet morfologii , badaniu serduszka nawet nie wspomnę :roll:

Trzymaj się malutka, do środy niedaleko, to już pojutrze :crazyeye: ... kciuki zaciśnięte !!![/QUOTE]

Była osłuchiwana przez dwóch lekarzy i żaden nie stwierdził nieprawidłowości .

[QUOTE]Jakiekolwiek fundusze są czy nic? Ja mogę zadeklarować skromne 20 zł, podajcie na pw konto.[/QUOTE]

Bardzo dziękuję za pomoc .Mamy 35 zł .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...