Jump to content
Dogomania

Psy z Gorzyc -potrzebne wsparcie na hotel, leczenie i przy oglaszaniu!!


Soema

Recommended Posts

[quote name='Montana']Bez pomocy i wsparcia dogomaniaków nie dam rady:([/QUOTE]
Montana ja Cię proszę, żebyś zebrała w jeden post wydatki i wpływy, które umieszcza Murka. Trzeba przeglądnąc wątek.
[quote name='grzenka']Bardzo niedobre te wiadomości dot.gminy:shake:
Gdyby ktoś robił bazarek dla psiaków mogę dołożyć fanty.[/QUOTE]
Grzenko, to jest chyba jedyna gmina w naszych okolicach, która tak opiekuje się bezdomnymi zwierzętami.
Nie była poinformowana dokładnie o ile psów i jakie koszty chodzi i teraz, pan Urzędnik, którego naprawdę podziwiam i szanuję i bardzo bym nie chciała, żeby stracił posadę, ma olbrzymie problemy finansowe. To maleńka gmina, a płaci kilkanaście razy więcej pieniędzy niż dużo większy i zamożniejszy Sandomierz.
Ja będę robiła bazar na swoje psy, więc jak coś zostanie znowu dołożę tu.
Nie wiem dlaczego, ale jak podsyłam orzyczaki do domów, które dzwoniły po jakiegoś mojego, to nikt czarnego psa nie chcę...:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Montana']Dług wynosi 260zł 60gr.Jak coś wpłynie to zapewne Murka poinformuje.A co do gminy to przecież osobiście mówiłam ile psów trafi i jakie będą koszty.Pan Fietko nie straci posady.[/QUOTE]
To ile miesięcznie kosztuje gminę utrzymanie psów miesięcznie?
Ja wiem, że Murka wstawi, ja Cię proszę żebyś dotychczasowy wpływy przekopiowała z całego wątku w jeden post.

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze o Czarku, bo rozmawiałam dziś z dr.
Czarek skończył już antybiotykoterapię i sterydy. Kaszle sporadycznie, jest zdecydowanie poprawa. Rozmawiałam z dr i on mówi, że tak go chyba trzeba będzie już zostawić, tzn. ten kaszel. To jest prawdopodobnie już pozostałość po chorobie, zmiany w płucach. Gdyby się kaszel pogorszył to mam się znów kontaktować.
Dr zalecił dostawienie jeszcze jednego leku poprawiającego krążenie: Polfilin. Lek ten biorą u nas dwa inne psiaki, więc mam go na stanie, ale jak się będę zaopatrywać to będę musiała dla Czarka też policzyć. Tak samo Lotensin i Theovent, bo Czarek korzystał i korzysta do tej pory z zakupionych dla innych psiaków (bo to bardzo małe dawki, ale wygląda na to, że będą musiały te leki zostać na stałe).

[B]Becia Lublin wpłaciła 20 zł[/B], więc uzupełniam :)
[B] [COLOR=#000000]-260,60 zł + 20 zł =[/COLOR][COLOR=#ff0000] -240,60 zł[/COLOR][/B]

Edited by Murka
Link to comment
Share on other sites

Dostałam dziś pismo z Gorzyc, że gmina od 1 września nie będzie opłacać hotelowania psów i zabiera je do końca tygodnia. Przykro mi :(

Dodatkowo Szaki i Czarek podłapali jakąś infekcję (kaszlą), Szaki kończy już antybiotyk i już mu przechodzi, a Czarek dopiero zaczął antybiotykoterapię. Jeśli ktoś będzie miał kontakt z Czarkiem (Montana?) to dopilnujcie proszę, aby dostawał leki. Tych leków, które dostaje codziennie nie podam niestety, chyba, że na 1-2 dni, ale czy ktoś mu te leki będzie dawał??

Link to comment
Share on other sites

Rzekomo maja trafić na zakład komunalny ale tam nikt ich nie wyprowadzi,nie rozgłosi:(.Kasę zbieram,koszty obniżone,bazarek będzie.Boże,nie wiem co dalej.Przecież te psiny przeżyją traumę:(.Jedyna nadzieja w konwersacjach Basi.Ja nic już nie mogę qźwa:(!!!

Link to comment
Share on other sites

Sprawy wyglądają tak:
psiaki zostają w hotelach.
właścicielki hoteli tj. Murka i Asia obniżyły koszty.
Murka:

[LIST=1]
[*]Czaruś przechodzi pod opiekę RENO – dziękuję Ci Reno z całego serca.
[*]Cypisek – padła propozycja od Murki by Czaruś był za przysłowiową złotówkę, a skoro Czaruś ma już sponsora, to może Cypisek załapie się na ta promocję?
[*]Ben – koszt pobytu napisze Murka – on jest nasz, będziemy zbierać na jego utrzymanie plus częściowo koszt y pokryje gmina.
[*]Szaki – tak samo w przypadku tego psiaka
[*]Magma – ma jechać do domu – różnice po 1 września zapłacę ja prywatnie
[/LIST]

Asia:

[LIST=1]
[*]Maja – koszt utrzymania 200 zł
[*]Corso – koszty napisze Asia – częściowo koszty pokryje gmina częściowo trzeba uzbierać
[/LIST]

Hotele będą na nas od 1 września wystawiać rachunki za psiaki. Rachunki muszą być z terminem zapłaty 14 dniowym.
Rachunki muszą być oddzielne na każdego psa /z podaniem imienia psa/ po odliczeniu kwot, które wpłynął od darczyńców /bazarki itp./.
Montana musisz się sprężyć i pilnować ogłoszeń, rozliczeń, trzeba poprosić ludzi o pomoc przy bazarkach.
Trzeba brać pod uwagę to, że pod koniec roku gmina może nie mieć kompletnie pieniędzy i psy nie będą miały grosza. Trzeba założyć „Skarpetę gorzyckich psiaków” i tam po prostu zbierać pieniążki. To tak w skrócie.

Proszę Murkę i Asię o wpisanie miesięcznych kosztów utrzymania psiaków: Cypisek, Ben, Szaki, Corso.
Trzeba także pamiętać, że wszelkie zabiegi weterynaryjne trzeba pokryć z uzbieranych pieniążków. Karmę dla psów gorzyckich u Murki przekażę przy okazji.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że psiaki zostaną w hotelach. Mam nadzieję, że jakoś się to poukłada.

Tak jak proponowałam, wraz z ciocią ciapuś przejmiemy Czarka. Ponieważ będzie to trzeci pies pod naszą wspólną opieką u Murków, ogromna prośba o pamięc o naszych podopiecznych: Czarusiu, Meli i Coli. Zwłaszcza w temacie adopcji :) - gdyby ktoś gdzieś słyszał, że jest fajny dom poszukujący niedużego, kudłatego psiaka to proszę o reklamę całej trójki ;).

W tym miejscu jeszcze proszę o napisanie mi, czy Czaruś ma "czyste" konto, czy ma jakiś dług?

Link to comment
Share on other sites

Jest dług [B]-240,60 zł[/B], ale on dotyczy kosztów weterynaryjnych wszystkich trzech psiaków (Czarka, Cypiska, Szakiego). W głównej mierze chodzi o Czarka, bo on miał robione badania itd. Dług się niestety zwiększy o koszty antybiotyku, bo wszystkie chłopaki podłapały kaszel kenelowy :( Szaki na szczęście już prawie nie kaszle, Czarek niestety kaszle bardzo, a Cypisek wczoraj też zaczął i już dostał antybiotyk.

Jeśli chodzi o psiaki to tak:
[B]Czarek[/B] jego hotelowanie od 1 września będzie opłacała Reno i ciapuś, koszty wet będę rozliczać tutaj jak wcześniej.
[B]Cypiska[/B] bierzemy na bezpłatny tymczas za zwrotem kosztów, tzn. koszty wet. będę tu rozliczać jak wcześniej, basia dostarczy karmę (albo mogę też naliczać gminie symboliczną złotówkę).
[B]Szaki [/B]- hotelowanie 360 zł/miesięcznie - jeśli będzie karma to wówczas 300zł/miesięcznie
[B]Ben[/B] - hotelowanie 450zł/miesięcznie - jeśli będzie karma to wówczas 360zł/miesięcznie
Od 1 września mogę liczyć ze zniżką, a na karmę mogę poczekać.

Jeśli chodzi o [B]Magmę[/B], to radek.zaba (przyszły DS) zadeklarowała, że może pokryć koszty hotelowania paru dni po 1 września. Tylko mam pytanie jak jak z transportem suni do Warszawy - czy mam to normalnie doliczyć do kolejnego rachunku dla gminy?

Link to comment
Share on other sites

Kasieńko dziekuję za informacje i juz mamy jasność.
Transportu nie doliczaj gminie. Mariusz jak będzie jechał do W-wy to może weźmie naszą Czekoladkę? może ktos się jeszcze dołączy po trasie, tylko musimy wiedziec kiedy ten transport będzie. Postaramy sie pozbierac pieniązki a FB na transport.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ciapuś']Dług za leczenie psiaków jest przede wszystkim za Czarusia więc postanowiłyśmy że my zapłacimy 200zł z tych 240,60[/QUOTE]
Jak ruszy bazarek mój w przyszłym tygodniu, zapłacę resztę.

Trzeba teraz Fundacji pomóc zbierać różnicę w utrzymaniu co miesiąc..

Link to comment
Share on other sites

bardoz dziekuję wszystkim za pomoc. W niedługim czasie będa kolejne psiaki w Gorzycach w ZK. Musimy się sprężać z ogłoszeniami, by móc miejsce zrobić kolejnym i żeby długo nie siedziały w punkcie przetrzymywania. Pocieszające jest to, że gmina chce współpracować, chce pomagać . Mamy pewność, że żadnemu psiakowi odłowionemu nie stanie sie krzywda. Obecnie z gorzyckich psiaków mamy u siebie: niewidomego Rokiego, Bobika, Kubusia, Liwię, Lady i Nelusię z Amisiem /ale one zabrane od właścicieli więc nie gminne/.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...