Jump to content
Dogomania

SZNAUCERY(ŚREDNIE)


Guest estra

Recommended Posts

sliczny jest atos czy on est czarnym sredniakiem? fajny bo zadko widzi sie czarne a co do szkolenia to nawet nie o to chodzi tylko troche aleko jest kraków (tzn godzinke jazdy) ale nie ma mnie kto zawiesc i pstatnio znalazłam ze niedaleko trzebini w chrzanowie jest szkolenieale to jakeis prywatne przedsiebiorstwo Jadar penwie o nim nie slyszeliscie ale co sadzicie o takich "prywatnych przedsiebiorstwach"? prwenie bedzie drozej no nie? ale pisze ze skzolenia grupowe oindywidualne oraz przygotowywanie do testów i ze skozlenie godne z normami FCI i Zk!! wiec moze dobtre? ale pewnie drozej ebdzie jak prywatne no nie?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

Gratulacje dla Atosa!! i dla Pani Atosa także :)

A jak poszło Aiszy i Tomkowi??

A może mały spacerek z naszym szalonym Niksonem???

Będziesz Doroto w niedziele na wystawie? My bedziemy, po raz ostatni jak na razie, bo Nikson ma już ewidentnie dosyć wystaw:) Potem jeszcze tylko raz i mam nadzieję, że będziemy mieli małego czempionka:))

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

sliczny jest atos czy on est czarnym sredniakiem?

Dziękujemy ;-) Tak, Atos jest czarnym średniakiem

to jakeis prywatne przedsiebiorstwo Jadar penwie o nim nie slyszeliscie ale co sadzicie o takich "prywatnych przedsiebiorstwach"?

Cena, jakość szkolenia itd. - to wszystko zależy. Musiałabyś się kiedyś przejechać, zobaczyć jak takie szkolenie wygląda, czy Ci odpowiada i popytać o szczegóły (cena, terminy). Nie można z góry powiedzieć, że wszystkie związkowe szkolenia są OK, a prywatne be. Mogą być kiepskie związkowe i świetne prywatne. Trzeba się też dopytać jak wygląda sprawa egzaminu na koniec szkolenia. Często prywatne szkoły nie zapraszają uprawnionego sędziego i aby zdać egzamin trzeba się zapisać oddzielnie w swoim oddziale ZK na egzamin eksternistyczny (płatny ok. 70zł)

Ewo, dziękujemy za gratulacje. Tomek i Aisha zrezygnowali w połowie i nie podeszli do egzaminu. Zresztą popieram ich decyzję, bo szkolenie bazowało na metodach siłowych (kolczatka, szarpanie, naciskanie) a o ile te metody sprawdzają się u owczarków niemieckich to upartego, pełnego energii sznaucera mogą tylko zepsuć :-( Dlatego - jak napisałam - myśmy praktycznie szkolili się sami spotkania na zajęciach traktując tylko jako sprawdzian opanowania danego polecenia w warunkach rozproszenia ;-)

A może mały spacerek z naszym szalonym Niksonem??? Będziesz Doroto w niedziele na wystawie?

Spacerek bardzo chętnie. Ale nie wiem, czy np. sobota rano Wam odpowiada ze względu na niedzielną wystawę? Jeśli nie, to spacerek możemy przełożyć na przyszły weekend. A na wystawę wpadnę - mam nadzieję, że się spotkamy.

ilre Atos teraz ma lat?

2 lata i 7 miesięcy ;-)

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Oj i znowu mam zaległości! Strasznie mnie czas goni!

Madziorko, wszystkie metody szkolenia są dobre, tylko pamiętaj, że na egzaminie nie wolno dawać psiakowi żadnych smakołyków. I chwalić można też dopiero po skończonym ćwiczeniu. Ta opłata 200 i 250 zł jest mniej więcej za dwa - do trzech miesięcy - to zależy, czy się chodzi dwa, czy trzy razy w tygodniu.

Jesteśmy już po próbnym egzaminie PT1. Amiga zdała go niby na 4, ale chyba jednak "zarepetujemy" jeszcze do wrześnie. Amiga robi wszystko pokazując jednak, że w każdej chwili może odmówić współpracy ze mną:-)) Usiedzieć oczywiście nie mogła spokojnie, tym bardziej, że dookoła był dość spory ruch i w bardzo niewielkiej odległości tresowany był bernardyn! Trenerka stwierdziła, że Amiga jest egzemplarzem, który trzeba przed użyciem wstrząsnąć. Musi być bardzo zmęczona, żeby chciała spokojnie siedzieć. Ale wczoraj była przed egzaminem tak zmęczona, że piła z miseczki na leżąco. Ale ona regeneruje siły w sekundzie, więc i tak to wybieganie nic nie dało!

Aaaa, Madziorko - jednak aporty się przynosi swoje, tylko nie wolno go trzymać w kieszeni, jak to robimy na normalnych zajęciach. Po aporcik musi się podejść z psem w odpowiednim momencie, patrząc, żeby nie dostał "głupawki" i nie pognał gdzieś na drugi koniec stadionu!!! Ciężka sprawa :roll:

Link to comment
Share on other sites

ok dzieki amiga a czy aportem oze byc pileczka tenisowa? bo den juz umie ja przynosi i dzis cwiczylismy siad w marszu, eh madry ten mój ies amiga suerbybylo jakbys zdawala we wrzesniu:) bo ja tez do wrzesnowego sie przymeirzam (19 wrzensia) moze zdawalybysmy tazem:0 hehe fajnie......ale ze mna to nei wiem czy sie wyrobue,,,,,,zobaczymy czas pokaze a 4 to aka ocena dobra?

Link to comment
Share on other sites

Madziorko, chyba wszystko może być aportem. Tylko uczenie aportowania polegało zawsze na tym, że najpierw trzeba było "odbawiać" psa czyli trochę się z psem poszarpać tym aportem, więc lepiej, jak mu coś wystaje z pychola!

Jutro idziemy na ostatnie przed wakacjami zajęcia w szkółce, Zobaczę jaka będzie ostateczna decyzja co do zdawania, ale raczej napweno odpuscimy sobie ten egzamin teraz i poczekamy do września. Wtedy też weźmiemy parę indywidualnych lekcji "przypominających" i będziemy potem zdawać

:Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Madziorko - z tego powodu we wrześniu, że w sierpniu mam urlop i wyjeżdżam do mojego staruszka (90-letniego) ojca. Więc nie będę mogła być w Krakowie. A zresztą spokojnie sobie jeszcze trochę poćwiczymy to chodzenie przy nodze na smyczy - bo jednak ona wciąż za bardzo jeszcze ciągnie tę smycz, nie idzie ładnie przy nodze, tylko za daleko. No i to zostawanie też musimy poćwiczyć. A za dwa mkesiące i ona będzier troszeczkę starsza (może chociaż trochę spoważnieje :lol: . A może też już będzie po cieczce. Trenerka powiedziała, że sunie tuż przed cieczką mają "burzę hormonów" i są bardziej rozkojarzone. A ona miała swoją pierwszą w życiu cieczkę w styczniu, więc pewnie zbliża się pora jej drugiej cieczki. :P

Link to comment
Share on other sites

No to wreszcie mam czas, żeby się tu trochę oderwać od codziennych zajęć. Bo dotychczas to tylko szkółka i szkółka.

Madziorko pytałaś ile Amiga ma - ona jest w porównaniu z Twoim Deniskiem stara kopa, bo właśnie 17 lipca skończyła 19 miesięcy.

No a teraz czas na pochwalenie się - w niedzielę zdałyśmy egzamin PT1 na piątkę!!! Stresu było co niemiara, nie wierzyłam, że w ogóle zdamy, ale Amiga stanęła na wysokości zadania i naprawdę bardzo pięknie się pokazała. Gorzej ze mną, bo niepotrzebnie (tak odruchowo) dawałam jej dodatkowe komendy przez klepanie się po udzie i to już było zaliczane jako punkty karne!

Ale jestem bardzo zadowolona, bo obawiałam się, że w ten straszliwy upał jaki był w niedzielę koło południa Amiga całkowicie zastrajkuje!! Bo ja na jej miejscu olałabym cały ten egzamin :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...