Jump to content
Dogomania

Bastek - Kudłaty aniołek . odszedł za T.M ...Kocham y Cię ,,nadal....


aanka

Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anula']Docha wysłałaś zapytanie na pw do michell.Może za odpłatnością by Bastka przyjęła.To jest jeden z bardzo dobrych DT.[/QUOTE]

najlepszy bylby dla Bastka domowy tymczas platny lub nie, ale pewnie bedzie bardzo, bardzo trudno o taki
zmiencie, prosze tytul na bardziej "przyciagajacy"
ja tez doloze swoja deklaracje stala

Link to comment
Share on other sites

Jestem chaotyczna - wiem i z góry przepraszam. Nie mam daru pisania. Postaram się usystematyzować, to co na dzisiaj o Bastku wiem.
Bastek został znaleziony na ruchliwym rondzie w Bolesławcu. Jego zachowanie wskazywało, że może być potrącony przez samochód. Nie zwracał uwagi na nikogo i na nic. Jak wyglądał widziałyście na zdjęciach. Okazało się, że w zasadzie fizycznie nic mu nie dolega, tzn. żadnych widocznych urazów, czy śladów po urazach. Wetka go przebadała i ogólnie - stan zdrowia - stosownie do wieku. Ten jego świat to najprawdopodobniej wynik warunków w jakich żył.... czyli jakich mogę się tylko domyślać , ale po prostu nie wiem. Proszę nie wymagajcie ode mnie abym strawiała jakiekolwiek "diagnozy", możemy się tylko domyślać. Wiem, że dla niego najwsapnialszym rozwiązaniem byłby dt, gdzie można by go lepiej poznać....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Docha wysłałaś zapytanie na pw do michell.Może za odpłatnością by Bastka przyjęła.To jest jeden z bardzo dobrych DT.[/QUOTE]
teraz wysłałam, czekałam na decyzje co z nim robimy. poprosiłam aby michelle tu na wątku się wypowiedziała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']teraz wysłałam, czekałam na decyzje co z nim robimy. poprosiłam aby michelle tu na wątku się wypowiedziała.[/QUOTE]
Witam, odebrałam wiadomość od Ciebie Dorotko i prześledziłam wątek Bastka. Bardzo chcialabym Jemu pomóc. Na chwilę obecną nie dysponuję wolnym miejscem, jednak jest nadzieja. Proszę napiszcie jak Bastek reaguje na inne psy, jesli macie taką wiedzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michelle04']Witam, odebrałam wiadomość od Ciebie Dorotko i prześledziłam wątek Bastka. Bardzo chcialabym Jemu pomóc. Na chwilę obecną nie dysponuję wolnym miejscem, [B]jednak jest nadzieja[/B]. Proszę napiszcie jak Bastek reaguje na inne psy, jesli macie taką wiedzę.[/QUOTE]

aanka jak bedziesz jutro w przechowalni lub inna cioteczka, czy mozecie sprawdzic jak Bastek do innych pieskow, moze uda sie zrobic nowe zdjecia psiaka i wyjsc z nim na spacer, zeby cokolwiek wiecej powiedziec

Link to comment
Share on other sites

O widzę, że z Dochą wspólne imiona mamy .
Michelle - Kasia napisała - szedł na spacerk z psiakiem, oczywiście w pewnej odlegości i nie reagował na niego. Na imię nie reaguje, bo to imię nadane przez nas. Nie reaguje też na cmokanie itp. Głaskanie nie sprawia mu zbyt wielkiej radości, nie widać merdania ogonkiem. Nie jest młody, ale maszerował na spacerku w miarę dziarsko. Z tego co wiem jak był u weta, to załatwiał się w pomieszczeniu, i niestety jescze rozdeptywał.
Bardzo bym chciała, aby trafił na tymczas... ale niestety sama nie podołam takim zobowiązaniom. Nie mogę też umawiać się z ewentualnym DT jeśli nie będę pewna, że zapewnię jego utrzymanie.

Link to comment
Share on other sites

Może on jest głuchy?
Doroto, jesteśmy tu po to aby mu pomóc. jeszcze nie poruszaliśmy tematu deklaracji na dt bo sytuacja psa jest mało jasno określona.
może faktycznie ruszmy z deklaracjami, żebyśmy wiedziały na czym stoimy.
Ja zadeklaruję 15 zł miesięcznie.

Link to comment
Share on other sites

Ja deklaruję 20zł miesięcznie przez pół roku,ponieważ zakładam,że Bastek po pobycie w DT znajdzie domek,jest pięknym psem tylko kontaktowo zaniedbanym.A głuchy to wetka nie określiła?
Nie takie psy znajdują domki.Mamy przykład Denisa,Anika a więć jest szansa dla Bastka nawet gdyby był głuchym psem.

Link to comment
Share on other sites

wstyd przyznać ,ale nie wiem jak zmienić tytuł ,nie wychodzi mi ..
ode mnie 15 zł. dekl .-mam jeszcze 1 deklarowicza.
byłam dzis póżniej w przechowalni -wzięłłam Bastka jeszcze raz na spacerek mały.
Idzie dziarsko , przed siebie głównie .Nie reaguje na głos ,dżwięki -być może jest głuchy.,mówię być może ..
Nie lubi ,gdy się go za bardzo przytula .głaskałam go po grzbiecie ,z boku ,po główce stal spokojnie ,ale trudno powiedzieć ,czy to lubi ..za krotko i zbyt słabo go znamy ..nie reaguje ,nie macha ogonkiem tez..
W budzie miał niestety pełno kupek ,z całego tyg. chyba:angryy:.- to niedopuszczalne -nikt nie posprzątał ..w środku budy .,żaden pracownik...
Bastek i inny piesek w drugim kojcu się w to kładly .
Slomy też mało ,ale powiedziałam o slomie .Gdy nie zamówią zrobię więcej szumu...
już mnie straszono ,ze nie podpisze sie ze mną umowy , po śmierci Tygrysa - ..wygarnęłłam co nieco wtedy .........
Odnośnie Bastka jeszcze .
w boksie zaraz położył się na czystej słomie .w swojej budce..
zauważyłam,ze gdy oddalałam się od krat ,wodził za mna wzrokiem i obserwował ,jakby nie chcial , abym odeszła bidny,,,
Czyli zaczyna sie lepszy kontakt wzrokowy i ogólny.
Jeszcze z nim posiedziałam trochę ..glaskalam i mówiłam do niego - ..
jak do każdeg o psa zresztą ...
Najgorzej chyba z tym załatwianiem sie ..

Edited by aanka
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze o tym , ,ze pies nie musi słyszeć ,aby reagować na bodżce ,ruch ,rwetes i td. -ma inne do tego zmysły ..my nawet ich nie znamy w pełni ..
On to czuje i czuje ten ruch i drgania wokol siebie ....
Bunia ,staruszka -nic nie słyszy .Jest u mnie -wzięłłam ją z przechowalni ,ale gdy zaczyna się szum ,ruch itd, od razu wstaje i wypatruje np. mnie ,gdy przychodzę do domu ..
czyli tego nie wiemy na st procent .,czy jest głuchy..czy nie ..

Edited by aanka
Link to comment
Share on other sites

aanka serdeczne dzięki za poświęcenie Bastkowi więcej czasu.No i ta słoma chociaż załatwiona.Trochę to jest zastanawiające z tym robieniem koo w budzie.Może on był trzymany w jakiejś szopie,komórce przez lata i dlatego tak się zachowuje.A na spacerze obsikuje krzaczki czy nie?

Link to comment
Share on other sites

sprawdzę w tyg ,czy dowieżl i tą słomę ....chociaż ..
Bastuś jest ślicznym i kochanym psem - tylko przytulać ,za czym na razie nie przepada bidny .
Miałam kudlatą suczkę -Szyszkę ... kochałam ją nad życie!!!.
Uwielbiam kudłacze .. i wszystkie inne stworki . ,,te tzw. agresywne także ..,czesto wiele przeszly ktoś je krzywdził ,drażnił itd.. i są niezrozumiane ..................jak Tygrys.:-(:-(........................................................................
trochę szwankuje m i zdrowie ,więc nie mogłam być dlugo dziś ...żałuję ...
być może ,że Bastek był trzyman y w komórce np..

Edited by aanka
Link to comment
Share on other sites

Jeśli u mnie wszystko się wyklaruje będę miała następującą propozycję:
Bastek będzie mógł zamieszkać w pokoju razem z suczką, która jak mniemam jest nauczona czystości i mam nadzieję, że to zmobilizowałoby Bastka do utrzymywania czystości w domu. Mam taką nadzieję ponieważ z moją tymczasowiczką Adą też był taki problem. Załatwiała się w domu i dodatkowo była bardzo bojaźliwa i podsikiwała pod siebie przy każdej próbie kontaktu. Gdy zamieszkała z Florkiem(również mój podopieczny) w jednym pokoju, zaczęła powielać jego zachowanie i szybko nauczyła się, że potrzeby załatwiamy na ogrodzie oraz ......obszczekwiania psa sąsiadów(choć jest bardzo bojaźliwa) czy sprawdzania co też pysznego znajduje się na stole. To ostatnie nie jest pożądane, jednak pokazuje, że Adzia naśladuje Florka we wszystkim.
Jeśli uznacie, że to dobra propozycja jestem w stanie podjąć się tego wyzwania i wspomóc Bastka w powrocie do "normalności".
Decyzja w Waszych rękach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...