Jump to content
Dogomania

II Otwarte Zimowe Zawody Agility - 25.02.07


Davie

Recommended Posts

Ano właśnie, na dodatek sędziowali "pod nadzorem".

Ale zdaje się że i z tego uczyniono zarzut ("kto chce psa uderzyć, zawsze kij znajdzie", ekhem).

BTW nie do pojęcia jest dla mnie że tak wielu ludzi nie umie się BAWIĆ. :cool1:

Rany, wesoła nieoficjalna impreza, ludziska się spotykają i chcą se poskakać - a tu częśc uczestników uderza w jakieś wysokie tony, drze szaty jakież to sędziowanie było "be" - a najlepiej to tego zabronić...

Czy to o to chodzi...? Żeby w ogóle nie było zawoów nieoficjalnych - a jak ktoś zorganizuje sobie spotkanie przy pifffku i poprosi znajomego sędziego żeby dla zabawy posędziował np. konkurencję obedience na tej imprezce towarzyskiej - to może trzeba ściąć temu sędziemu głowę za to...? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 445
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='OlaAB']Robull
na adres głównej komisji już kiedyś pisałam maile i na żaden nie dostałam odpowiedzi :eviltong: [/quote]No tak, skoro kiedyś, gdy nie było jeszcze podkomisji, nie dostałąś odpowiedzi, to znaczy, że teraz tez też jej nie dostaniesz... Ola, proszę :loveu:
I skończmy już, bo nas Pati pogoni :mad: ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No i mamy reperkusje "wygłupu" ;) sędziów na Zimowych Zawodach; do Kolegium Sędziów ZKwP wpłynęło następujące pisemko:


"[B]Związek Kynologiczny w Polsce [/B]
[B]Podkomisja Agility Głównej Komisji Szkolenia Psów [/B]
[B]59-220 Legnica, ul. Libana 10 [/B]
[B]skr. poczt. 85 [/B]
[B]tel. 0-76/852 35 83, fax 0-76/862 10 30 [/B]



[B]Związek Kynologiczny w Polsce [/B]
[B]Kolegium Sędziów [/B]
[B]Ul. Nowy Świat 35, 00-029 Warszawa [/B]
[B]Przewodniczący Piotr Śliwka [/B]



[B]Informujemy, iż w dniu 25.02.2007 odbyły się w Pruszkowie nieoficjalne zawody agility. Sędziami na tej imprezie byli pan Janusz Słoniewicz oraz pani Beata Ryl. Sedziując na tej imprezie pogwałcili przepisy Statutu ZKwP oraz Regulaminu Sędziów Kynologicznych. [/B]

[B]Nadmieniam, iż osoby te były w ostatnim czasie mianowane na sędziów agility i od razu próbują wykorzystać zdobyte uprawnienia do wyprowadzenia agility poza struktury ZKwP, co godzi w zapisy Statutu ZKwP (§ 15, punkt 3 i 5). [/B]

[B]Jako sędziowie ZKwP przekroczyli swoje uprawnienia wynikające z Regulaminu Kolegium Sędziów i Asystentów Kynologicznych § 19 punkt 1 oraz złamali zasadę zawartą w § 33 pkt II ppkt 9, sędziując na zawodach, które nie zostały zorganizowane przez ZKwP. [/B]

[B]Zachowanie wymienionych sędziów jest precedensem, który może spowodować zmniejszenie zainteresowania zawodami organizowanymi przez ZKwP, a w konsekwencji prestiżu ZKwP. [/B]

[B]Jesteśmy zadziwieni i głęboko zbulwersowani zachowaniem sędziego międzynarodowego Janusza Słoniewicza oraz sędziego krajowego Beaty Ryl. W związku z tym domagamy się wyciągnięcia w stosunku do nich surowych konsekwencji. [/B]



[B]Z wyrazami szacunku. [/B]
[B]Przewodniczący Podkomisji Agility GKSP [/B]
[B]Leszek Kalisz[/B]"

Link to comment
Share on other sites

A ja myśle, że to żart (żenująco smutny ;-), po prostu Podkomisja się pośpieszyła i nie poczekała na Prima Aprillis ...

No bo jak inaczej odebrać ten akapit:
[B]"Zachowanie wymienionych sędziów jest precedensem, który może spowodować zmniejszenie zainteresowania zawodami organizowanymi przez ZKwP, a w konsekwencji prestiżu ZKwP."[/B]

Bo poprawcie mnie jeśli się mylę, ale póki co to ZKwP najskuteczniej zmniejsza zainteresowanie organizowanymi przez siebie zawodami. No i to obłędne zestawienie słów "prestiż" i ZKwP, które tak do siebie pasują jak rolnik do komputera ... To pisemko przejdzie do legendy w środowisku agility ;-) :multi: .

Link to comment
Share on other sites

No cóż to przecież nie pierwsze podobne pismo więc chyba powinniscie sie przyzwyczaić do takich metod. :razz:
A przy okazji jakoś nie bardzo widzę "przestępstwa" i łamania statutu ZKwP.

[quote][B]Jako sędziowie ZKwP przekroczyli swoje uprawnienia wynikające z Regulaminu Kolegium Sędziów i Asystentów Kynologicznych § 19 punkt 1 oraz złamali zasadę zawartą w § 33 pkt II ppkt 9, sędziując na zawodach, które nie zostały zorganizowane przez ZKwP. [/B][/quote]

No to moze ja zacytuje ten punkt

[quote]
[LEFT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]II. Sędzia kynologiczny nie może:[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman]....[/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman]9)uczestniczyć w jakimkolwiek charakterze w wystawach i imprezach kynologicznych w kraju i za[/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman]granicą, organizowanych przez organizacje nieuznawane przez FCI,[/FONT][/SIZE][/LEFT]
[/quote]

Chyba znowu mamy dwa różne Regulaminy bo to pismo ma jakiś inny punkt a w regulaminie na oficjalnej stronie jest zupałnie inny.
Jakby co to ja przytoczyłam z oficjalnej.

Sędzia owszem nie moze występować w jakimkolwiek charkterze w impreazach organizowanych przez organizowacje nieuznawane ZKwP.
Ttylko że zawody nieoficjalne nie były organizowane przez żadna organizację kynologiczną ( nawet klub jest tylko z nazwy symbolicznej bo nigdzie nie zarejestrowany), a jedynie towarzyskim spotkaniem. Podobnie się robi zloty, obozy, seminaria itd. gdzie także uczestniczą sędziowie i inne funkcyjne osoby z organizacji FCI, ale to nie jest zabronione żadnym punktem regulaminu ZKwP ani FCI.


Wiec o gwałcie chyba nie mozna mówić przynajmniej nie tym na statucie ZKwP. A przy okazji skoro podpisała jedna osoba to pismo, to dlaczego wypowiada sie w liczbie mnogiej.
Czy ktoś jeszcze jest zbulwesrwany tym sędziowaniem? A jeżeli jest to pisane w imieniu większej ilosci zbulwerswoanych i zdziwionych to powinni sie podpisać.

A przy okazji, za moment będą pisemka na klubu które organizują takie nieoficjalne zawody a za moment pisemka na zawodników członków ZKwP którzy uczstniczą w takich zawodach jak i sedziują bez uprawnien.
Przyznac się kto sędziował te zawody bez uprawnień ?:cool3:

A miało być tak pieknie bo idzie nowe . :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']A przy okazji, za moment będą pisemka na klubu które organizują takie nieoficjalne zawody a za moment pisemka na zawodników członków ZKwP którzy uczstniczą w takich zawodach jak i sedziują bez uprawnien.
Przyznac się kto sędziował te zawody bez uprawnień ?:cool3:
[/quote]
O ja cię, kręcę :placz: . Sędziowałam zawody na obozie :-o . I uprzejmie donoszę, że Ela też :eviltong: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']Ale jest to pośrednia odpowiedź na pytanie, czym się zajmuje podkomisja:p[/quote]

Dokładnie to samo mi się nasunęło... :angryy:

Piękny donosik... :diabloti:

Ciekawi mnie tylko jak ze swojej schizofrenii wytłumaczą się niektórzy członkowie podkomisji, którzy wzięli udział w tych "nielegalnych" zawodach a potem napisali taki paszkwil...

Po prostu ręce mi opadły... :shake: I mam tylko nadzieję, że Kolegium Sędziów mimo wszystko wykaże się i wyrzuci to pismo do kosza. A może nawet zainteresuje się bliżej bogatą działalnością Podkomisji Agility... :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]O ja cię, kręcę :placz: . Sędziowałam zawody na obozie :-o . I uprzejmie donoszę, że Ela też :eviltong: .[/QUOTE]

No to chociaż dobrze ze sie nie wykrecacie.
Ale licze na Waszą obywatelska postawę i prosze mi tu od razu pisać gdzie trzeba pisma, aby nie odciagać podkomisji od wazniejszych spraw.
A przy okazji załatwmy jeszcze sprawe zawodników, którzy takze powinni sie dobrowolnie zgłosic do egzekucji i napisac też pismo co, gdzie i ile razy.
Tak samo jak wszyscy sedziowie którzy sędziowali bez uprawnień.:mad:

No i przyznac sie tu zaraz w czyim imieniu było wysłane pismo i kto jest tak mocno zbulwersowany. Bo pod tą liczba mnoga chyba jeszcze ktoś się ukrywa.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Laluna, dokładnie to samo napisałam, ale mnie uprzedziłaś:p Dokładnie tak jest, II Otwarte nie były organizowane przez organizację nie uznawaną przez FCI, tylko przez osoby prywatne, nie tworzące organizacji. Więc zanim się coś napisze, pewnie warto więcej prawa postudiować:evil_lol:

Chciałam powiedzieć, że tu więcej powinno iść do odstawki, na ten przykład Robull który IAL sędziował, Mokka za IAL, Zielsko za nieoficjalne, Ula bo 3 lata temu nasze klubowe sędziowała, itp itd i całe tłumy. No i wszyscy w tym udział braliśmy:multi: jakby trzeba jakiś wiec czy coś- mogę malować sztandary:multi:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Laluna, dokładnie to samo napisałam, ale mnie uprzedziłaś:p Dokładnie tak jest, II Otwarte nie były organizowane przez organizację nie uznawaną przez FCI, tylko przez osoby prywatne, nie tworzące organizacji. Więc zanim się coś napisze, pewnie warto więcej prawa postudiować:evil_lol: [/QUOTE]
No to gdzie ta sodoma i gomora się odbywała i jakie gwałty tam robiliscie, moze to do ojca Rydzyka to pismo powinno być skierowane :razz:

[QUOTE]Chciałam powiedzieć, że tu więcej powinno iść do odstawki, na ten przykład Robull który IAL sędziował, Mokka za IAL, Zielsko za nieoficjalne, Ula bo 3 lata temu nasze klubowe sędziowała, itp itd i całe tłumy. No i wszyscy w tym udział braliśmy:multi: jakby trzeba jakiś wiec czy coś- mogę malować sztandary:multi:[/QUOTE]

No to chyba te sztandary wszyscy winni będą malowac?:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Laluna, Ty to sie nie wymadrzaj! Ciebie to widziano w styczniu w tej samej hali, z bialo czarnym psem, a nawet dwoma... i w tym samym miejscu tyczki przebywaly... i jakis pan, chyba Ian mu było, i jeszcze jakoś z obcego mówił, pewnie coś nielegalnego się działo! No i teraz się tłumacz!:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

To ja chciałbym przyłączyć się do chóru donosów: Ola Rosiak z Klubu Fort sędziowała IAL we Wrocławiu 19 marca 2006 roku (kiedyś biegała w Alternatywie wiec warto dać po łbie też temu klubowi) :diabloti: .

A tak na serio ;-) to jak widać po Waszych reakcjach ten przeuroczy paszkwilek w cudny sposób zawęża grono osób, które byłyby zainteresowane/uprawnione do startu w zawodach organizowanych przez ZKwP :multi: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']Laluna, Ty to sie nie wymadrzaj! Ciebie to widziano w styczniu w tej samej hali, z bialo czarnym psem, a nawet dwoma... i w tym samym miejscu tyczki przebywaly... i jakis pan, chyba Ian mu było, i jeszcze jakoś z obcego mówił, pewnie coś nielegalnego się działo! No i teraz się tłumacz!:diabloti:[/quote]

Mnie tam na niczym nie złapiesz mam alibi :eviltong:
Raz byłam na nieoficjanych zawodach na Eliminacjach do MSwiata Nierasowaych, ale z moją Nuka a ona bez rodowodu była, wiec wszystko gra. No i dawno było to nawet jakby co to mam amnestię bo sprawa przedawniona.
A na tym Ianie z innej organizacji to ta orgazniazacja ma podpisaną umowę z FCI a pozatym ja i tak go nierozumiałam wiec sie nie liczy. Ale jakby co to mam filmiki i byłam tam tylko po to aby uwiecznić kto przyjeżdza na takie imprezy. Potem będziemy identyfikować i lustrować i dochodzić. Kurcze już czuje się jakby pracowała w FBI . Muszę skołowac sobie ciemne okulary i taki fajny długi płaszcz i koniecznie kapelusz :diabloti: :cool1:

Link to comment
Share on other sites

No ręcę opadają nad pokrętną logiką (a raczej jej kompletnym brakiem) tego jakże uroczego pisemka... :crazyeye: Mówiąc szczerze to ja nie rozumiem zupełnie CELU jego napisania - no, ewentualnie mam dwie teorie na ten temat:
1) konkretny i personalny atak na tych sędziów, nie mający związku z ich rzeczywistymi "przewinami" (od razu nasunął mi się ten punkt regulaminu, który już przytoczyła Laluna - a regulamin mam na świeżo, bo niedawno zdawałam teoretyczny sędziowski...) - czyli po prostu chęć ich udupienia (dlaczego są tak im przeciwni?!)
2) albo - wręcz przeciwnie do deklaracji składanych w pisemku chęć zadziałania na szkodę polskiego agility i to oficjalnego jak najbardziej, poprzez efekt pisemka, którym miałoby być - odebranie uprawnień na agility sędziom - czyli sędziów nie będzie, lub - zastraszenie sędziów, żeby nie dokształcali się na zawodach nieoficjalnych, czego efekt będzie taki, że poziom sędziowania na zawodach oficjalnych się obniży albo też nikt ich nie będzie zapraszał i tak.
A chciałam zauważyć, że jakoś nie słyszy się, aby szanowna Podkomisja organizowała jakieś seminaria dokształcające czy warsztaty dla owych sędziów...

Bo chyba NIKT kto orientuje się w sytuacji w polskim agility i myśli choć trochę logicznie nie wierzy w to, co tam zostało zainsynuowane...

W każdym razie jestem głęboko, BARDZO głęboko zniesmaczona takim postępowaniem Podkomisji...

P.S. Przepraszam za dośc skomplikowany wywód, ale słowa mi się plączą na to dictum...

Link to comment
Share on other sites

Lo matko, ale syf... :angryy:

[QUOTE]
Bo chyba NIKT kto orientuje się w sytuacji w polskim agility i myśli choć trochę logicznie nie wierzy w to, co tam zostało zainsynuowane...
[/QUOTE]

Ja jeszcze dodam i jednoczesnie powtorze sie, ze naprawde jestem pod wrazeniem sedziowania Beaty Ryl na Fort Cup. Drugiego sedziego duzo mniej widzialam w akcji wiec nie bede sie wypowiadac. Ale widac, ze ten "gwalt" ma bardzo pozytywny skutek i chyba o to chodzilo...

Link to comment
Share on other sites

Normalnie bym się pośmiała z tego pisemka jest tylko jedno małe "ale"

[QUOTE][B]Jesteśmy zadziwieni i głęboko zbulwersowani zachowaniem sędziego międzynarodowego Janusza Słoniewicza oraz sędziego krajowego Beaty Ryl. W związku z tym domagamy się wyciągnięcia w stosunku do nich surowych konsekwencji. [/B][/QUOTE]

Liczba mnoga sugeruje że jest to stanowisko całego, albo większości środowiska agility ZKwP które reprezentuje podkomisja.
W takim razie pozostaje pytanie w czyim imieniu jest wysłane pismo i kogo ono reprezentuje?

Link to comment
Share on other sites

Tak, ja też chętnie poznałabym nazwiska osób, które się pod tym podpisały.

I tak sobie myślę, że o WIELE więcej osób podpisałoby się pod pismem:

"Jesteśmy zaskoczeni i głęboko zniesmaczeni takim postępowaniem Podkomisji Agility, które jest w naszej opinii prawdziwym działaniem na szkodę polskiego agility."

I mam wielką nadzieję, że pisemko od Podkomisji zostanie odpowiednio potraktowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Davie']No i mamy reperkusje "wygłupu" ;) sędziów na Zimowych Zawodach; do Kolegium Sędziów ZKwP wpłynęło następujące pisemko:


"[B]Związek Kynologiczny w Polsce [/B]
[B]Podkomisja Agility Głównej Komisji Szkolenia Psów [/B]
[B]59-220 Legnica, ul. Libana 10 [/B]
[B]skr. poczt. 85 [/B]
[B]tel. 0-76/852 35 83, fax 0-76/862 10 30 [/B]



[B]Związek Kynologiczny w Polsce [/B]
[B]Kolegium Sędziów [/B]
[B]Ul. Nowy Świat 35, 00-029 Warszawa [/B]
[B]Przewodniczący Piotr Śliwka [/B]



[B]Informujemy, iż w dniu 25.02.2007 odbyły się w Pruszkowie nieoficjalne zawody agility. Sędziami na tej imprezie byli pan Janusz Słoniewicz oraz pani Beata Ryl. Sedziując na tej imprezie pogwałcili przepisy Statutu ZKwP oraz Regulaminu Sędziów Kynologicznych. [/B]

[B]Nadmieniam, iż osoby te były w ostatnim czasie mianowane na sędziów agility i od razu próbują wykorzystać zdobyte uprawnienia do wyprowadzenia agility poza struktury ZKwP, co godzi w zapisy Statutu ZKwP (§ 15, punkt 3 i 5). [/B]

[B]Jako sędziowie ZKwP przekroczyli swoje uprawnienia wynikające z Regulaminu Kolegium Sędziów i Asystentów Kynologicznych § 19 punkt 1 oraz złamali zasadę zawartą w § 33 pkt II ppkt 9, sędziując na zawodach, które nie zostały zorganizowane przez ZKwP. [/B]

[B]Zachowanie wymienionych sędziów jest precedensem, który może spowodować zmniejszenie zainteresowania zawodami organizowanymi przez ZKwP, a w konsekwencji prestiżu ZKwP. [/B]

[B]Jesteśmy zadziwieni i głęboko zbulwersowani zachowaniem sędziego międzynarodowego Janusza Słoniewicza oraz sędziego krajowego Beaty Ryl. W związku z tym domagamy się wyciągnięcia w stosunku do nich surowych konsekwencji. [/B]



[B]Z wyrazami szacunku. [/B]
[B]Przewodniczący Podkomisji Agility GKSP [/B]
[B]Leszek Kalisz[/B]"[/quote]

:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
Szczena mi opadła.
To gdzie oni mają się uczyć?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie na lunchu się zastanawiałam, pismo jest w imieniu całej Podkomisji, czyli jest tekstem uzgodnionym m.in. przez Robulla, który IAL sędziował i na nieoficjalnych nie raz startował:razz: , Belgunię- która takie nieoficjalne to nawet organizowała:razz: , Rauni- która na przytoczonej skandalicznej imprezie startowała:razz: , Marzenę (przepraszam, lokalny nick mi umknął:oops: )- też startowała na nieoficjalnych nie raz:razz: i Parsonrk- która takie skandaliczne nieoficjalne zawody IAL w zeszłym roku zorganizowała:razz: ...

Więc po przemyśleniu ja się zapytuję- czy jest to Pismo wystosowane przez całą Podkomisję, czy jednak tylko przez Pana Przewodniczącego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...