Jump to content
Dogomania

Maleńka Gaja ...


martaipieski

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

może wczoraj sie tak objadła że dzisiaj ie chce?? Lilka na pocieszenie ja tez mam w domu psiaka który mi robi w mieszkaniu, a jak zrobi wtedy idzie pod drzwi :D tez mam nadzieje że zapach z pyszczka jest spowodowany kamieniem itd. jedna z moich suczke ma ok 13 lata tez jej nie fajnie pachnie z mordki druga ma ok8 miała juz czyszczony kamień ale szybko sie odnowił w w styczniu chyba bedziemy musieli znowu czyścić bo tez straszny ma wyziew :(

Link to comment
Share on other sites

Albo zapalenia/martwicy dziąseł. Może ma jakies zeby do usniecia? zajrzeli jej do pyszczka podczas sterylki?
Zalezy tez co w schronie dostawala do jedzenia. Czym zywila sie wczesniej. Jeszce bym nie panikowala tylko poczekala chwile az przestawi sie na dobra karme. Sucha by pomogla.(jezeli to o to chodzi)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KOSKA']Zgadzam się z ULKA, o tym samym pomyślałam, dlatego trzeba zrobic jej badania krwi. Mała może mieć mocznicę...[/QUOTE]


badania trzeba zrobic, ale ja bym tak nie straszyła tą mocznicą. to schyłkowa niewydolność nerek i przy czyms takim mała nie przezyłaby narkozy, a przeciez miała ja podowana przed sterylką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rewelacja']Albo zapalenia/martwicy dziąseł. Może ma jakies zeby do usniecia? zajrzeli jej do pyszczka podczas sterylki?
Zalezy tez co w schronie dostawala do jedzenia. Czym zywila sie wczesniej. Jeszce bym nie panikowala tylko poczekala chwile az przestawi sie na dobra karme. Sucha by pomogla.(jezeli to o to chodzi)[/QUOTE]

Rewelacja, przepraszam, ale dobra karma u psa w takim wieku nie jest wyznacznikiem dobrego samopoczucia i stanu zdrowia.

Przy takim stanie zębów, nie będzie chciała jeść suchej. To jest dla niej zmaganie się z bólem. Wiem to z doświadczenia ze swoim staruszkiem, którego po wyciągnięciu ze schronu Lumix nazwała 'wąskim', bo był tak przeraźliwie chudy, że kiedy leżał pod kołdrą nie było widać 'wzniesienia'.
Po czyszczeniu i usunięciu zębów zaczął dopiero powolutku jeść i to z początku tylko miękkie żarełko. Przy czym miał zaawansowaną mocznicę, więc to też miało wpływ na częstotliwość posiłków.

Właśnie taki nieprzyjemny wyziew może świadczyć o mocznicy u Gai (obym się myliła). Mnie on też niepokoi o czym już pisałam.
Opiekę nad Gają trzeba zacząć od diagnozy weta i badania krwi. Lika gotuje jej mięsko, a taka 'karma' dla niej jest bardzo wskazana i ważne, że chce jeść. Ona musi przytyć, bo to sama skóra i kosteczki. Tu nie ma na co czekać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KOSKA']Rewelacja, przepraszam, ale dobra karma u psa w takim wieku nie jest wyznacznikiem dobrego samopoczucia i stanu zdrowia.

.[/QUOTE]

Nie przepraszaj :-) Nie zgodzę się z Tobą.
Miałam staruszka któremu bardzo śmierdziało z pyska. W schronisku był karmiony mokrą karmą i jakimiśtam odpadami mięsnymi. Smród był nie do zniesienia nawet po usunięcia kamienia zębnego, oczyszczenia dziąseł (a było co czyścić). U mnie dostawał suchą karmę wymieszaną z mokrą. Po 2 tygodniach zapach ustał. (badania wszelakie miał robione zaraz po wyjściu ze schronu by był ciężko chory jak się później okazało).
Inna tymczasowiczka przyjechała po miesięcznej kuracji puszkowej - Royal Canin Convalescence czy Intestinal - nie pamiętam - ale dostawała wyłącznie mokre. Smród był taki, że jak wtulała pychol we mnie musiałam odwracać głowę, żeby ją przytulić :) Przerzuciłam ją na suchą. Po kilku dniach smród się zmniejszył.
Więc jak dla mnie jest wyznacznikiem :)

Czy wiemy już w jakim mała jest wieku? Bo są różne informacje na wątku? ma ok 5 czy ok 10 lat?

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie wrocilam Gaja ma swierzba :-(w uszach dostala masc jutro czyszczenie,tem.nie ma wet wyczol dwa malutkie guzki na listwie mlecznej.
Oczywiscie zabki to podstawa zrobilam jej wyniki morfologia,biochemia jutro wyniki i wtedy bedziemy dalej dzialac.
Sunia u weta aniol nawet nie pisnela siedziala grzecznitko jest bardzo kochana i taka biedna.......
Jak wczoraj apetyt wilczy dzisaj bardzo slabo kupilam jej u weta royal mokry nawet nie ruszyla,dopiero zjadla twarozek z zoltkiem.
Jej jest bardzo ciezko jesc......wet powiedzial ze 10 latek napewno ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']No to jutro będzie wiadomo po wynikach.A co wet mówił o zapachu z pyszczka,zwalił to na ząbki,czy coś sugerował innego.Moczu Lika nie robiłaś Gaji?[/QUOTE]
wet powiedzial,ze to od zebow jutro jak beda wyniki wszystko sie okaze.Moczu nie robilam,ale jutro zapytam czy jest taka potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...