Jump to content
Dogomania

Heidi, kudlata śliczna sunia w ds


kora78

Recommended Posts

  • Replies 452
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie martwcie się, jak oni spękają, to mam super osobę kolejną (tylko, że w tygodniu nie może przyjechać). Zapowiedziała, że jak Heidi będzie w weekendzie, to podjedzie. Ale z maili wynika, że wrażliwa i ciepła osoba i też zauroczona sunią. I jeszcze jedna czeka na decyzję tych wczorajszych, którzy jak czułam zrezygnują, a nie dałam jej jeszcze znać (dam jutro).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']to ile tych domow w sumie bylo? z 5, wiecej? woow

a mnie az sie snilo w nocy koszmary z adopcja heidi, jej...[/QUOTE]

Chyba tylko 4. Ale konkretnie zainteresowane i dobre - choć dla pierwszych za duża, to jednak dobrzy ludzie i psa by nie skrzywdzili.

Sprawy jednak się nieco skomplikowały.

Właśnie pani z Chorzowa zadzwoniła, że mąż (lekarz!) w tym stanie jej nie zawiezie (sądząc po głosie nieźle ją jakaś infekcja rozłożyła). Przyjadą w piątek. Już kupiła nawet legowisko, miskę, obrożę, smycz i worek Royala. Strasznie przepraszała i zapewniała, że jest osobą poważną i gdyby sama mogła jechać przyjechałaby w tym stanie, bo bardzo się nastawiła, że będzie miała ten okres aklimatyzacji przez cały dzień z sunią wydłużony o 2 dni.

Wizyta u niej w czwartek aktualna. To plus, że odbędzie się przed, jak ma być.

A ja już przed pracą zaliczyłam cukiernię (najlepszą w mieście mamy obok mojej pracy) i będziemy teraz opychać się do nieprzytomności sami, bo do piątku nie dotrzymają te pyszności. Załatwiłam wcześniejszy wypad z pracy. Po drodze zgarniam 2 osoby (więc nie bardzo mam jak odkręcić to wcześniejsze wyjście, a wcale nie jest mi na rękę, bo teraz robię 2 kursy do Wrocka i z powrotem w ciągu dnia, a tak pojechałabym tylko raz i to pociągiem, więc o 50 zł taniej).

Nie wiem też, co mówić innym pytającym o Heidi, ale może właśnie to, że w piątek ktoś po sunię przyjeżdża. (ja już tak mam, że nigdy nie wiem do końca, co robić).

Link to comment
Share on other sites

jak ktoś bardzo chce tylko Heidi z tych następnych dzwoniących to mów im, zeby w piątek zadzwonili albo napisali maila to dasz im wtedy odp czy aktualne

to nie są częste sytuacje że jest tyle domów chętnych i dla mnie też to jest stresujące wtedy- za duży wybór tez nie jest dobry dla ludzkiego umysłu :lol: wolę jak jest jeden ale taki, ze od razu się czuje, że to jest TO

Link to comment
Share on other sites

tez sadze, ze trzeba mowic, ze wstepnie ktos ta juz jest, ale jak sie rozmysli to dasz znac, ze szukasz domku jej nadal. zachowuj tylko nr tel i spamietaj kto i skad, bo to moze sie z czasem zaczac mylic.
ja tak mialam wlasnie z obecna tymczasowiczka moją.

ja wiedzialam,ze o te slicznote sie domy beda bic :D
to sie w sumie poukladalo, bo wizyta przedadopcyjna bedzie i dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasjas']No to czekamy. Choroba każdego może dopaść, a jak sie rozmyślą, to widzę kolejka już ustawiona :)[/QUOTE]

a propos kolejki, moze by inne psy im przedstawic jak Hidi juz by miala dom? Mowicie 4 konkretne.
Marako masz znimi kontekt meilowy zeby im na przyklad inne spy pokazac. U nas w chronie teraz tyyyyle kudlaczy jest i takie bidulki też sa :(
Kora ten dziadek co sie z ziemi nie podnosi zyje jeszcze czy juz go zagryzli?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kizimizi']a propos kolejki, moze by inne psy im przedstawic jak Hidi juz by miala dom? [/QUOTE]

Też tak myślałam, a nawet pisałam, ale najpierw czekam na wyprawienie Heidi, bo choć nie apowiadają się nagłe zmiany sytuacji, ale wolę poczekać na finał, bo w tym świecie nie można być pewnym niczego.

Link to comment
Share on other sites

to super, że jednak będzie wizyta przedadopcyjna, ludzie potrafią zrobić na prawdę dobre wrażenie telefonicznie/mailowo, a potem wychodzi szydło z worka... wystarczy sobie czarne kwiatki poczytać.
nie chcę nikogo straszyć ale na prawdę warto dobrze "potencjalnych" opiekunow sprawdzic zanim sie im psa powierzy, bywały na dogo różne sytuacje
mam nadzieje ze szybciutko Heidi znajdzie swoich ludzi

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że będę mogła dowiedzieć się dziś po wizycie przedadopcyjnej (chyba o 19:00 miała być), jak poszło, a w rezultacie czy mogę ją jutro wydawać.
Proszę o tę informację najchętniej dziś o każdej porze lub jutro przed 8:00.

Dziś dowiedziałam się, że z przyczyn technicznych Provet będzie mógł już teraz rozpisać mi tylko dwie faktury i objąć te rzeczy, które były z datami grudniowymi.

Pomyślałam, w takim razie, żeby na jednej ująć szczepienia (66 zł), na drugiej sterylizację (300 zł lub mniej o 35 zł, bo te 300 jest razem z kubrakiem, a nie wiem, czy kubrak można ująć pod hasłem sterylizacja; nie wiem też, czy nici do szycia i inne akcesoria niezbędne też się liczą, czy tylko usługa, bo już zgłupiałam - jak antybiotyk niezbędny po zabiegu się nie liczy do sterylki, to może i nici też np. się nie liczą).
Tamten antybiotyk na zapalenie skóry i lek na łapkę w listopadzie (60 zł) odpuszczam. Antybiotyk grudniowy to już chyba też nie wejdzie na fakturę, bo do szczepień dopisanie go raczej nie pasuje, do sterylki, jak wcześniej pisaliście też nie można.

Pytanie tylko (do [B]Kory[/B]? [B]Malawaszki[/B]?) - sterylka nadal na AFNnŻ?
A szczepienia na jaką instytucję? Nie mam innych danych do faktury, jak tylko AFNnŻ.
Jutro zawożę przy okazji te właśnie informacje - co na kogo mają rozpisać, żeby było dobrze, więc będę wdzięczna za odpowiedź.
(zrobią mi to na poniedziałek, a de facto na wtorek, bo w poniedziałek siedzę w pracy od 8:00 do 22:00 i nie pojadę do nich).

Link to comment
Share on other sites

mam wiesci po wizycie pa u panstwa. dom super, bardzo pozytywne wrazenie, strategiczne pytania typu wakacje i wydatki na chorujacego psa, panstwo odpowiedzieli po naszej mysli. warunki super, domek, ogrodek i jakis teren do spacerow. misiek89 robil wizyte. podal panstwu swojego maila,zeby sie kontaktowali w razie problemow, podal weta dobrego im.

heidi jutro jedzie do ds :)))))))

Link to comment
Share on other sites

A ja byłam pewna, ze AFN to sterylka, a szczepienia skądś tam. Właśnie prosiłam Korę o dane do tej drugiej faktury (na pm). Mam tylko dane AFNnŻ.

To w takim razie proszę o [B]potwierdzenie jasne[/B], [B]która faktura na co[/B], bo już się całkiem pogubiłam.
(Czy ew. do szczepień można ten antybiotyk po sterylce dopisać? Czy nie?)

Link to comment
Share on other sites

tutaj jest watek sterylkowej skarbonki.
[url]http://www.dogomania.pl/threads/184498-STERYLIZACJA-potrzebne-dane-osób-które-dostały-zwrot-na-swoje-konto[/url]!!

w 1 poscie jest wszystko wyjasnione. nie widze sensu,zebym tutaj tlumaczyla, lepiej tam wejsc i czytac u zrodla. skoro zgloszenie bylo nikaragui, prosze zalatwiaj marako to z nikaragua, po co ja mam sie mieszac, zamet sie robi.
ja jutro o swicie wyjezdzam i wracam w niedzielna noc. na dogo bede dopiero w pon. wiec moge cos zawalic.

sterylka- kubrak nie. sama operacja. a do niej przeciez nici sa potrzebne. antybiotyk po- wg mnie tez, niech wlicza, nie wyszczegolniaja, nikt nie bedzie tego az tak szukal.
tam prosza, zeby nie byl owiecej niz 300, czy 400zl, juz nie pamietam. bo to pies niewielki przeciez, a od wielkosci psa cene sie liczy, ilosci szwow. bo to szwy sa drogie.

sterylka- na sandomierskie stowarzyszneie... cos tam cos tam

czyli 265zl, to jest ok.

za antybiotyk te 60zl oddam ja ze skarpety walbrzyskiej. na to faktury nie potrzebuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']mam wiesci po wizycie pa u panstwa. dom super, bardzo pozytywne wrazenie, strategiczne pytania typu wakacje i wydatki na chorujacego psa, panstwo odpowiedzieli po naszej mysli. warunki super, domek, ogrodek i jakis teren do spacerow. misiek89 robil wizyte. podal panstwu swojego maila,zeby sie kontaktowali w razie problemow, podal weta dobrego im.

[B]heidi jutro jedzie do ds[/B] :)))))))[/QUOTE]uwielbiam takie wieści

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...