Jump to content
Dogomania

Heidi, kudlata śliczna sunia w ds


kora78

Recommended Posts

  • Replies 452
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

szukam i szukam, zeby tu porzadek zrobic i mam wypowiedz marako z 13.12

W niedzielę została zaszczepiona, a 21 grudnia o 9:00 sterylka. Koszt 300 zł (chyba ze wszystkim, czyli antybiotykiem itp.). Szczepienia kosztowały 65 zł (wścieklizna i pakiet przeciw wirusówkom).
Mój wkład (odrobaczenie, odpchlenie, antybiotyk na zapalenie skóry, dowozy, przewozy, karma) i tak jest większy, a odkąd syn stracił pracę, nie jest wesoło. Dlatego jeśli uda się Wam zdobyć kasę na te dwie pozycje, to nie będzie źle, bo przyznam, że lecę na debetach i nie wiem, jak dociągnę do wypłaty.



z 31.12 marako

Dostałam fakturę (bez wyszczególnienia) i rozpiskę szczegółową oddzielnie, co było aplikowane i robione. Wet zsumował wszystko jak leci do wpisu na fakturze (czyli sterylke, szczepienia, antybiotyk na zapalenie skóry na początku i lek na kulejącą łapkę), więc wyszło dużo, bo 422 zł (razem z 8% VAT-em). Ale sama sterylka łącznie z kaftanikiem 300 zł, tak jak wcześniej obiecał, później 2 x Betamox po sterylce, a wcześniej szczepienia, a na samym początku początku Enroxil 20 sztuk, Caprodyl 10 sztuk).


14.01 marako

Faktury mam dwie:
na SSPZ 265 zł "Usługa wet. zabieg operacyjny - sterylizacja".
na AFN 126 zł "Usługa weterynaryjna" (tylko grudniowe rzeczy, bo listopadowych, jak pisałam już nie mogli rozpisać).


Nie mam pojęcia, co ujęli na tej zbiorczej drugiej fakturze, ale PO sterylce były 2 wizyty na antybiotyk, czyli 2 x 8 = 16 zł, jedna wizyta na zdjęcie szwów połączona z wyciskaniem gruczołów = 10 zł. Być może na tę drugą fakturę wpisali właśnie to + szczepienia 66 zł i może doliczyli tak czy owak kubrak, niw wiem, znam tylko kwotę na tej fakturze = 126 zł.

A PRZED były leki CARPRODYL i ENROXIL, razem z wizytą 60 zł. A do tego wykupiłam odrobaczanie i odpchlanie, żeby powtórzyć. A tego chyba nie ujęli na fakturze w ogóle, bo mówił wet, że z listopadowych dat już nie mogą.



deklaracje

Skarpeta Kudlaczy 100zl- doszlo
farmerka69 50zl - doszlo
justika cos
malawaszka za szczepienia
Skarpeta Walbrzyska cos


marako, prosze przemysl to wszystko i odnies sie do tego. napisz co, za ile i kto. zeby wiedziec, co i jak.
a jak ze sterylkowa skarbonka?

Edited by kora78
Link to comment
Share on other sites

Fakturę sterylkową wysłałam w ub. tygodniu na SSPZ, drugą lekarską na AFN.

Przedstawiam krótko:
na SSPZ - sterylka 265 zł
na AFN - szczepienie, antybiotyk PO sterylce, kubrak, wyciskanie gruczołów (65 + 2 x 8 + 35 + 10 = 126). To na niej się zmieściło. Listopadowe wydatki wet. już nie.
Pierwsza wizyta - listopadowa - Carprodyl + Enroxin (na zapalenie skóry i kulenie) - 60 zł
Przywiezienie Heidi, dojazdy, karma ...

Faktury zostaną mi zwrócone, tak wyczytałam tu na wątku.
Otrzymałam 100 + 50 (od farmerki i od Skarpety Kudłaczy)

Po odjęciu 150 - 60 = zostaje 90.

Ponieważ poniosłam spore wydatki (jechałam po Heidi do Wałbrzycha, czyli przejechałam ponad 200 km, a drugie tyle km wyjeździłam do weterynarza, odkarmiłam, co pochłonęło na pewno ponad 15 kg karmy RC), nie uważam za nieuczciwe skorzystanie z tej kwoty, która pozostała, czyli 90 zł.

Co Wy na to? Jeśli coś nie tak, to dostosuję się do Waszych sugestii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']to ok, jak domowy to ok.
a dolaczylas karteczke ze swoim adresem i nr konta, zeby Ci zwrocily?

bo teraz bez tego, to lipa. zamieszanie robia.[/QUOTE]

Oczywiście, że nie dołączyłam. To co, mam napisać liścik, że wtedy a wtedy wysłałam taką a taką fakturę i podać? Jakoś na to nie wpadłam. Ale adres zwrotny jest na kopercie, bo poleconym wysłałam, priorytetem, więc adres jest na pewno.

Link to comment
Share on other sites

napisz tu na watku, ze nie dolaczylas karteczki i bardzo przepraszasz.
[url]http://www.dogomania.pl/threads/184498-AKCJA-STERYLIZACJA-by-bezdomniaków-było-mniej!!/page139[/url]

bo zadyma bedzie. wyslesz na maila te swoje dane. na maila do soemy. ew. napisz do niej pw, ale na watku tez poprzepraszaj, bo tam teraz wsciekle sa o niedopelnienie kazdego szczegolu.

Link to comment
Share on other sites

Przejrzałam wątek sterylkowy. Ja zupełnie nie wiem nadal, jak to jest ze zwrotem za sterylkę Heidi, bo nie znalazłam w postach wśród suk zgłoszonych do sterylek żadnej informacji o Heidi (a Nikaragua zgłaszała ją, jak wyczytałam na tym wątku).
Nie wiem też nadal, kto powinien podać dane (nr konta itp.), skoro nie ja zgłaszałam ją tam. Chcę żeby była zgodność, bo jak podam swoje dane, to może ktoś mi zarzucić, że nie ja zgłaszałam i nie zwrócić poniesionych kosztów lub tylko 50%. Help!

Ja ostatnio naprawdę duże koszty mam z moimi dwiema tymczaskami i martwi mnie, że jeszcze nie wyszłam z długów za Heidi. W końcu 265 zł to dla mnie duży wydatek był, a wygląda to jakby już na mało realne, że dostanę zwrot (bo są podana jako zgłoszone już suki z roku 2012, a mojej z 2011 nie ma), a chyba tu już jakby na tym wątku wydaje się zakończoną sprawą.

Wiem, że błędem było, że nic nie napisałam przy fakturze (ale to mój pierwszy raz, gdy sterylizuję i nawet nie miałam pojęcia, że jakikolwiek wątek sterylkowy istnieje i jakie są procedury, a nie zrozumiałam na początku o co chodzi z tymi fundacjami, która za co i komu może zwrócić). Nadal nie wiem, czy tam pisać i podawać moje dane. Tym niemniej naprawdę zależy mi na odzyskaniu kasy, bo już nie mam z czego zakładać na weta maluchów, a wydatki idą już w setki zł.

Link to comment
Share on other sites

to juz Nikaragua musi tam wywalczyc. zacytowac swoj post zgloszeniowy i zadac dopisania Heidi, wg kolejki, nie na koncu.
pozniej podac te dane do zwrotu, czyli adres Twoj, nie weta. lub Niki. nie wiem.
skoro 100proc, a nie 50 to nie powinny takiego problemu robic, zeby sie te adresy zgadzaly itp.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście zawsze zanim napiszę, wywala mnie z dogo (zawsze mi ktoś w domu truje nad uchem o swoich problemach i nie daje się skupić na pisaniu, więc idzie to 3x wolniej), muszę się znów logować i pisać drugi raz i tak w koło Macieju. A net mam wolny jak ślimak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...