Jump to content
Dogomania

Keks ma dom


kora78

Recommended Posts

To przecięcie nie jest bezpośrednio tam, gdzie kładzie łapeczkę, na szczęście w nieszczęściu to jest przy samej skórze na tej największej opuszce, przy zetknięciu z mniejszymi. Nie wiem, jak zrasta się skóra na opuszce, ale chyba nie łatwo ... .

Pozostałe zdjęcia:

[IMG]http://imageshack.us/a/img843/4185/nowe017t.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img805/1773/nowe024.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img805/6420/nowe025l.jpg[/IMG]

A te zdjęcia uwielbiam, jak dwa braciszki, sama słodycz :P

[IMG]http://imageshack.us/a/img842/3515/nowe018.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img94/9013/nowe028.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powiedzmy, że zabawka, bo na drzewie kicia siedziała i pewnie chciały, żeby zeszła pobawić się razem :oops: Myślę, że tekst jest ok, dawno nie ogłaszaliśmy to się nie będzie powtarzać, najwyżej przy następnych ogłoszeniach zmienić jakieś szczegóły. Rozliczenie wstawię tutaj do czwartku. Tutaj filmik jak Keksik męczy SimSima: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=wmkwNKUg9zI&feature=youtu.be[/URL] .

Link to comment
Share on other sites

Co do kotów to go nie zjadł ani nie pogryzł przez miesiąc. Żyli razem, może by się jeszcze z czasem polubili, więc nie pisałabym w ogłoszeniu, że nie nadaje się do kotów.

Męczy Simonka, ale to dobrze, bo go rozkręca. Żebyście widziały, co Keks wyprawia na nocnym spacerze z Simkiem (za każdym razem) jak nie daje mu na droge żadnej "innej zabawki", bo chcę, żeby na noc się wyciszył :) One bardzo się polubiły, mimo różnych temperamentów. Simek się wkurza, ale niegroźnie ;) Racja, że w legowisku nie jest bezpieczny, nieraz ma już ostatecznie dość to pod stół wchodzi i przy moich nogach siedzi, wie, że tu na 100% go nikt nie ruszy. A na uspokojenie to bardziej dla Sima jak jest na nowym terenie ;)

Dziś Keksio cały dzień był w towarzystwie 70kg szczeniaka :) Zdjęcia i filmik wkrótce :lol:

Link to comment
Share on other sites

Na szczęscie nie, moja ciocia była u dziadka, a ona ma doga od kilku miesięcy i z nią przyjechał aż z Rzeszowa. Do dziadka wzięłam Keksa tylko bo impreza rodzinna, Simo, z przykrością muszę stwierdzić, się nie nadawał i z TZ w domu został we Wro. Keksik szczeka ostro na mężczyzn, szczególnie gdy jest ich więcej (4 moich wujków było), ale nie atakuje, uspakaja się z czasem jak mówię "nie wolno". Teraz też dzieciaki zaczynają się bawić na dworze z piłkami, rowerami, bardzo pobudzony na ich widok jest kiedy na spacerze nie ma żadnej zabawki albo swojego patyka. Oczywiście do rodzinki nie docierało, że piesek nie może jeść wszystkiego we wszystkich ilościach, dali potajemnie tak że Keksio biedny zrobił na nocnym spacerze koopke i jeszcze w domu rano zdążył przed spacerem zrobić większą niż on sam i za każdym razem następną przy wyjściu na dwór. :shake:

A i wczoraj po raz pierwszy zaczął jeść trawę, podpatrzył od Simka, jak to śmiesznie wyglądało!!! Najpierw obserwacja, później odgapienie, nieśmiałe podskubywanie i teraz za każdym razem trawke razem wcinają, wcześniej wogóle się nią nie interesował, a Simo jeszcze jak śnieg leżał ją wcinał.

Do weta nie poszłam, bo akurat w poniedziałek przestał na łapke utykać i skóra mu się zrasta powoli z tego co widzę.

Edited by Dominika84
błąd
Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówisz Figunia, bardzo grzeczny, w porównaniu do Doga to Keksio jak szwajcarski zegarek nawet na komende "lulu" kładł się do spania na podłodze, sama zdziwiona byłam i mi trochę głupio było, że aż za bardzo się słucha. No ale tamten to 9miesięczny szczeniak jeszcze. Dziękuje za pochwałę, bardzo mi zależy na tym, żeby się dobrze u mnie czuły, a jeszcze bardziej na tym, żeby miały większą szansę na dom w przyszłości.

Rozliczenie to chyba będzie tak:
W dniu wydania Keksa miałam o 121 zł za dużo na koncie
droga po Keksika to 20 km: 0,2 km x 8l x 5,60 zł = 8,96 zł
obroża przeciwkleszczowa (zdjęcie rachunku jeszcze wstawię) 8,80 zł
Odebrałam go 7.04, DT liczony od 08.04 do 08.05 - 320 zł

121 zł
-8,96 zł
- 8,80 zł
- 320 zł

narazie ma w zaokrągleniu - 216 zł do dnia 08.05 pod warunkiem, że tak długo zostanie.

Nie wiem co z Keksikiem na czas mojego wyjazdu ? Szukać zastępczego DT ? (Oczywiście okres w którym mnie nie będzie po odjęciu karmy odejmiemy w następnym miesiącu, zobaczymy najpierw dokładnie co i jak - z Simem to samo ). Może tak być kora ?

Link to comment
Share on other sites

Rachunek za obroże - pierwsza pozycja podzielona na pół

[IMG]http://imageshack.us/a/img259/5890/dog026.jpg[/IMG]
Malutki Keksiczek :)

[IMG]http://imageshack.us/a/img21/5493/dog007g.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img541/9008/dog018.jpg[/IMG]

I krótki filmik, misja Keksika na cały dzień: obrona swojego patyka ;)

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=MD7wg2IBeFc&feature=youtu.be[/URL]

Edited by Dominika84
dodatkowe informacje
Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta0731']Szczeniak jak mały konik ;)
Keksiu nie miał ochoty go "ponękać" jak Simona? ;):D[/QUOTE]

Keks udaje, że go nie widzi...wolał zająć się patykiem. Mądry piesek!!!
A przy tym wielkopsie, Keksio wygląda jak swoja miniaturka :lol:

Link to comment
Share on other sites

troche bez neta jestem...

myslalam o simku tylko pod katem wyjazdu, na smierc zapomnialam,z edla keksa tez cos trzeba. a perpetua ich obu by nie wziela? skoro oni bezproblemowi sa razem?

ciekawe, co sobie mysli pies, jak widzi innego, 2 razy wiekszego od siebie, a po zapachu czuje, ze to szczeniak. dziwne musi byc dla niego. haha

dzielny Keksio, grzeczny na imprezce. bardzo dobrze. a na mezczyzn szczeka... racja, jak mowil pan z ds, boi sie obcych facetow. hmm

Link to comment
Share on other sites

Keksiu jakoś zaufania nie miał do szczeniaka :roll: Ale go znosił, pewnie z czasem by się zaprzyjaźniły, jednak Sima zdecydowanie woli, ale jak go zobaczył miał oczy jak 5 zł :)

Wiesz kora, my rozmawiałyśmy miesiąc temu o tym wyjeździe. To Keksia miało nie być u mnie, więc jego nie brałyśmy pod uwagę. Perpe-tua zgodziła się wziąść dwa, ale łatwo to jej na pewno nie będzie, tak dwa naraz dostać, dlatego ją bardzo podziwiam i jestem jej wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

czekaj, wlasnie sie ogarniam. szukam bazarku i tekst zaraz tu wkleje, jakies 2 zdania zmienie moze. niech spojrze na niego.

finanse uzupelnione w 1 poscie. Doma mam kase wysylac? tez w przod ma byc, jak wczesniej??

musze odszukac, kto deklaracje obiecal podtrzymac, bo kasy nam trzeba. mam 2 wplaty, od Fuguni i mparsley na nowy okres rozliczeniowy Keksa.
zaraz pm porozsylam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']biedny Keks.. sluchajcie, ja dalej chcialabym wpacac swoja skromna deklaracje, ale moge raczej po wyplacie, po 15stym.[/QUOTE]

[quote name='Panna Marple']OMFG:angryy:. Szlag by trafił! Oczywiście, podtrzymuję moją deklarację na Keksia.
To nie był dom dla naszego kawalera i tyle! Nie zasługiwali na niego[/QUOTE]


no i mam takie.
figunia nie potwierdzala, ale wplacila sumiennie :)
agnes na dogo nie zaglada, wysle pm.


216zl za 08.04-07.05 przelane do Dominiki84




[B][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Wszyscy wiemy, że jak pies pokocha, to na zabój. Keks jest jednym z najlepszych przykładów psiej miłości i wierności. Biedaczek już ponad 2 lata siedział w schronisku, a jego oczy prosiły nas o chociaż kapeczkę zainteresowania, dobrego słowa. Został więc zabrany na dom tymczasowy, gdzie nauczył się, jak być domowym psem i ukazał swoje ukryte talenty. Psiak to żywe srebro - uwielbia zabawy, również z innymi psami, aportowanie, skakanie, pokonywanie przeszkód. Zabawa z frisbee okazała się jego prawdziwą pasją. Keks chętnie i szybko uczy się nowych sztuczek, wykonuje niespotykane komendy. Co ważne, nie ciągnie na smyczy i toleruje koty. Lubi też podróżować. Najchętniej zamieszka w domu z innym psem, samcem lub suczką. Obecnie przyjaźni się z labradorką, dogiem i wieloma kundelkami, dogada się z każdym zwierzakiem.
Najlepiej zadzwoń, umów się z tymczasową opiekunką i na własne oczy przekonaj się co to za pies. Podstawowe informacje o Keksie: jest zdrowy, odrobaczony, zaszczepiony,wykastrowany, posiada czip. Jest psem średniej wielkości, waży 20kg, trochę przypomina dobermana. Zanim trafił do schroniska, był trzymany na łańcuchu (musiało to być okrutne dla niego, ponieważ jest to żywiołowy pies). W tej chwili jest w domu tymczasowym we Wrocławiu, gdzie z niecierpliwością czeka na swój nowy dom, który będzie w stanie zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu, prawdziwe zainteresowanie oraz nowe bodźce i wyzwania. Keks nie lubi nudy, marnowałby się w roli psa kanapowego. Jest zbyt inteligentny, by pół dnia leżeć bez zajęcia.
[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[B][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]Warunkiem adopcji jest zgoda na przeprowadzenie wizyty przedadopcyjnej i podpisanie umowy adopcyjnej. W razie potrzeby pomożemy w transporcie na dalszych odległościach.[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[B][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]Keks nie zostanie wydany na łańcuch do budy i kojca.[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[B][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]kontakt z wolontariuszką po godz 17stej !! tel. 668 836 964[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[B][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[/FONT][/COLOR][/SIZE][/B][/B][/B][/B][/B]

Edited by kora78
Link to comment
Share on other sites

mam kilka fot wybranych, ale kilka widz etez, ze juz usunietych jest z albumu. troche nie ma w czym wybrac wsrod fot na zielonym tle. glupio juz dawac do ogloszen foty ze snieznej scenerii.
Doma, dasz rade tak na szybko cyknac kilka fot, ale zbey sylwetke bokiem bylo widac? jak stoi lub jak siedzi Keks. bokiem, koniecznie bokiem.
mam sama glowe chyba na 10 fajnych fotach. ale sylwetke mam tak- 2szt jak jest rozciagniety w biegu, ale to na sniegu...
a moze, jak lezy na dywanie? tylko nie taki rozwalony, brzydko mowiac, a takie niby lezenie, niby siedzenie. lezenie w gotowosci, heh nie wiem, jak to nazwac. nooo... z glowa w gorze.. czy ktos mnie rozumie? bo ja sama siebie nie rozumiem, jak to czytam ;p

a co do kity- juz dawno zwrocilam uwage, ze jakas dluga i do obciecia sie kwalifikuje ten wachlarz :)

tekst powyzej poprawiony. moze byc?
zostawiam, ze z kotami ok. o dzieciach nic nie mamy, bo tamto dziecko w ds bylo niemiarodajne.
moze dopisac, ze chetnie do domu z innymi psami? ze lubi towarzystwo?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...