Jump to content
Dogomania

NOWE TWARZE


Nat

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tajraga napisała

Ktos kiedys napisal, ze biale husky nie sa tak ladne

ten ktoś chyba nie znał Alaski i Natana :D

A poza tym jest ich niewiele. To prawdziwe białe kruki.

Mój "blondyn" Snoopy zwykle jest brany za akitę albo owczarka amerykańsko-kanadyjskiego :lol:

Kiedy wyjaśniam, że to husky to ludziska robią :o

Link to comment
Share on other sites

No coś Ty, na pewno widziałaś :)

A jeżeli nie, to możesz je zobaczyć w topicu "ciekawostka przyrodnicza" na 4. Nie ma tam co prawda mojego drugiego psa, o którym ludzie zawsze mówią, że jest biały czyli Flasha.

A Flash tak na prawdę to jest biały z beżowym siodłem/czaprakiem; ma czarny nos i ciemnobrązowe oczy. Właściwie przypomina bardziej syberyjskie zaprzęgowce zwane "jezdowyje sobaki". Ale ma najprawdziwszy rodowód jako siberian husky. Jest raczej w typie "szczurków", które tak lubi Wiosna :)

Za to Snoopy jest totalnie biały, tylko brzegi uszu ma waniliowe. Nos ma brązowy a oczy żółte jak wilk!

Link to comment
Share on other sites

Właśnie ten brak pewności co do ostatecznego umaszczenia jest fantastyczny.

Przecież tak na prawdę pewne jest tylko, że psiak z czarnym noskiem nie będzie brązowy czy kremowy ( jak np. Lukas Grzesia ); a ten z brązowym nosem nie będzie czarny, wilczasty lub szary. "Białasy" miewają nosy w obu kolorach a nawet całkiem cieliste.

To, że rudych czy czekoladowych jest mniej (na forum, bo na wystawach proporcje są odwrotne ) bierze się chyba stąd, że więcej tu miłośników zaprzęgów niż wystaw, a rudzielce pochodzą raczej z linii wystawowych :-?

Link to comment
Share on other sites

...no i jeszcze nieubłagane prawa genetyki...

aby pies był rudy oboje rodzice muszą być conajmniej "nosicielami" genu rudego, bo jest on recesywny :)

Większość psów ze starszych, czeskich linii nie nosi w sobie tego genu więc ich szczenięta są zawsze czarne, szare lub wilczaste ( szaroczarne z kremowożółtym podszerstkiem ) nawet jeśli kojarzyć je z rudymi partnerami :)

Link to comment
Share on other sites

hmm. a u mnie w zaprzegu tes jest rudawo... i te rude wcale nie sa takie zle jak sie to zawsze mowi.. ;P a kurcze.. wolalabym miec stado bialasow albo takich prawie bialasow niz rudzielcow :P a rudych mam 3 [w porywach nawet 5 - 2 maluchow] 3 czarnuchy i wilczka :)) znaczy i jeszcze jedna czarna i biiielti male. ale podoba mi sie ze male maja ozka niebiesdkie. mama na jedno takie drugie takie.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Manu. :D Jestem ci dozgonnie wdzieczna.

A teraz male sprostowanie.

Na zdjeciach z wystawy jest moja mama a nie ja.Anuk na tych 2 fotkach ma rok.

Zdjecie z malym Anuczkiem jest wybitnie nieaktualne.Mial wtedy 2 miechy. :)

Zdjecie znad morza jest aktualne,tak samo jak zdjecie w biegu z drugim husky.

A ja na swoim zdjeciu wyszlam fatalnie,mam mine po prostu genialna.To zdjecie jest aktualne,bo sprzed 2 miesiecy.

No,to by bylo na tyle.

Wiem ze moj anuk nie jest moze tak ladny jak wasze husky,ale dla mnie jest 8 cudem swiata.I tak bedzie zawsze.

POzdrawiamy Ula&Anuk

Link to comment
Share on other sites

no niestety te dwa hasiory nie sa papierowe.Ta czarna co sie z anukiem obsciskuje to dina(kolezanka),a ta siwa to heidi.Heidi byla troche za gruba i na zdjeciu jest w trakcie kuracji odchudzajacej.

To fajnie ze wam sie podoba.Mi sie wasze psiulki bardzo podobaja.

HUsky are the best.Wszystkie.

Link to comment
Share on other sites

Ponownie ruszam topik, już tradycyjnie... :D

Możecie się dziwić, ale ja naprawdę to lubię !... 8) Czyli, jak już się większość domyśla, umieszczę za chwilę następne fotki. :angel:

Tym razem przedstawiam Yukiego należącego do Asi. Jej akurat nie będzie kilka dni na necie, więc się nie odezwie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...