Jump to content
Dogomania

Pusia Jamniczka w swoim domu , Zuzka tez ma swoj dom :)


kkasiiiar

Recommended Posts

napisałam tak:

Witam serdecznie,

zgodnie z rozmową telefoniczną przesyłam Panu opis całej sprawy.

Dziewczyna, która założyła wątek na Facebooku, napisała, że w starej szklarni jest zamknięty około 4 miesięczny szczeniak (suczka), który nie ma miski z wodą, posłania i kontaktu ze światem zewnętrznym. W okolicy jest również mama tego szczeniaka, ale jest poza szklarnią i jest dokarmiana przez pracowników okolicznego zakładu. Podobno szczeniak gdy tylko podeszło się do okna szklarni, przybiegał i piszczał próbując wydostać się ze środka. Właścicielka uznała, że nie chce tego psa i że można go zabrać. Nie interesowała się również losem mamy tego szczeniaka. Tak więc oba psy zostały pozostawione same sobie.

Po ogłoszeniu sprawy na facebooku zgłosiły się osoby zainteresowane adopcją, jednak wczoraj podczas akcji wyciągania szczeniaka ze szklarni, osoba, która chciała adoptować szczenie stwierdziła, że jest za duży...wiec dziewczyny, które go wyciągnęły zostały wieczorem z dwoma psami bez domu. Znalazły im szybko dom tymczasowy u jednego pana, ale psy mogą być u tego Pana nie za długo, bo wkrótce spodziewa się innych psów u siebie. Szukany jest wiec inny dom stały lub chociaż tymczasowy dla obu psów.

Ja wysłałam maila do kilkunastu osób i nie sądziłam, że mail pójdzie tak daleko :). Wczoraj zadzwoniło 6 osób zainteresowanych adopcją, wiec dzis wysłałam wszyskie namiary na te osoby do dziewczyny z Poznania. Dostałam też informacje, że sprawą adopcji zajęła się teraz Pani, która ma duże doświadczenie w szukaniu domów dla bezdomnych psów i jest blisko domu tymczasowego, w którym są teraz psy. Wczoraj podczas podróży psy były przestraszone, mała popiskiwała, ale później uspokoiła się i spała grzecznie.

Boimy się tego, że pies po kilku miesiącach odosobnienia (zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia) będzie lękliwy i wycofany. Dlatego potrzebuje osoby, która będzie w stanie poświęcić mu dużo czasu, pracować z nim i najlepiej z doświadczeniem.

Podaję też numer do Pauliny z Poznania, która założyła wątek na Facebooku i jest najbardziej zaangażowana w akcję.
tel: 516 239 246
mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Strona na facebooku: [URL="http://www.facebook.com/event.php?eid=114786748631035#%21/event.php?eid=301267809890701"]http://www.facebook.com/event.php?eid=114786748631035#!/event.php?eid=301267809890701[/URL]

W załączniku przesyłam zdjęcia zarówno szczeniaka jak i jego mamy :).

Tak więc szukany jest dom stały lub dom tymczasowy i fundusze na dom tymczasowy.


Jeśli coś przeoczyłam to można dopisać jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='paula91']Wczoraj miałam akcję z kolejnym szczeniakiem, taki biedny, teraz nie mam czasu pisać co z nim dokładnie, bo zaraz lecę do pracy. Wysłałam jego zdjęcia do faceta, który był zainteresowany adopcją szczeniaka, odpisał mi:

[FONT=Arial][SIZE=2]"witam.niestety pies mi sie nie podoba -tylko uspic .pozdrawiam[/SIZE][/FONT]"

Masakra!!![/QUOTE]

Paula91, zgłoś tego typa na czarne kwiatki, bo pewnie jeszcze będzie szukał szczeniaka.

Super,że jest szansa dla suniek:).

Link to comment
Share on other sites

Właśnie myślałam, żeby go wpisać na te czarne kwiatki, ale co mam podać, bo nie wiem czy mogę maila podać całego? Jak to się robi? Bo chyba nie można tak po prostu danych publicznie dawać? Wybaczcie pytania, ale na dogo jestem nowa, mimo, że psiakom pomagam już od dawna.

Link to comment
Share on other sites

Nowe wieści w sprawie psiaków, lada moment mamy rozmawiać z potencjalnym domem tymczasowym w Poznaniu :) Zgłosiła się też pani z Warszawy po Pusię, ma przyjechać w przyszłym tygodniu na zapoznanie ze swoją sunią (którą wyratowała z łańcucha), więc trzymajcie kciuki!

Dziękuję wszystkim za pomoc, ale jeszcze nie odpuszczamy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula91']Właśnie myślałam, żeby go wpisać na te czarne kwiatki, ale co mam podać, bo nie wiem czy mogę maila podać całego? Jak to się robi? Bo chyba nie można tak po prostu danych publicznie dawać? Wybaczcie pytania, ale na dogo jestem nowa, mimo, że psiakom pomagam już od dawna.[/QUOTE]
Nie można całego, kawałek wykropkuj najlepiej środek. Jeśli będzie pisał o inne psiaki to zostanie rozpoznany.

[quote name='paula91']Nowe wieści w sprawie psiaków, lada moment mamy rozmawiać z potencjalnym domem tymczasowym w Poznaniu :) Zgłosiła się też pani z Warszawy po Pusię, ma przyjechać w przyszłym tygodniu na zapoznanie ze swoją sunią (którą wyratowała z łańcucha), więc trzymajcie kciuki!

Dziękuję wszystkim za pomoc, ale jeszcze nie odpuszczamy :)[/QUOTE]
Fajnie by było - bardzo trzymam za Pusie - bardzo, bardzo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula91']Okazało się, że ta pani z Wawy po Zuzkę ma przyjechać jak już, a nie po Pusie, nieporozumienie zaszło.

A dom tymczasowy w Poznaniu nie wypali, bo ta pani może wziąć psy w środę dopiero, a w piątek gdzieś wyjeżdża...[/QUOTE]
To co będzie z Pusią? Macie coś alternatywnego?

Link to comment
Share on other sites

Na razie będzie w tym dt co jest teraz, nie mamy ani innych dt ani ds dla niej. W ogóle powiem szczerze, że kiepsko jest, nikt nie oferuje dt ani ds, dużo osób chciało pomóc, ale niestety nie wiele może, a my zostaliśmy z dwoma psami, modlę się tylko, żeby mogły być jak najdłużej w tym dt gdzie są teraz, bo inaczej to nie wiem co będzie :(

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie były, jutro będą odrobaczone, bo mają okropne robaki, później do weta zostaną zabrane, ale ogólnie wyglądają na zdrowe psiaki.

Nie wiem czy tu pisałam, (ale chyba nie pisałam), sunie lgną do pana, u którego są na tymczasie i pchają się na tapczan :)

Link to comment
Share on other sites

Nasza "inicjatywa baloniarska" przyznała pomoc żywieniową na 100 zł. Jeśli Pusia mogłaby zostać tam gdzie jest to dołożyłabym i mogę kupić ok 12-15 kg karmy. Jeśli natomiast ten DT nie jest na długo to kupiłabym karmy odpowiednio mniej, ale bardzo nadal napieram na zdjęcia, bo trzeba z ogłoszeniami ruszyć. Mogą być na mój mail, wstawię na wątek zrobię gumtree i zamówię ogłoszenia.
Będzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...