Jump to content
Dogomania

Porady co do pierwszego psa.


pusia1969

Recommended Posts

Pusia 1969, myślę że mądra z Ciebie dziewczyna, poczytasz i będziesz próbowała pracować z pieskiem. To duża odpowiedzialność, prawdziwe wyzwanie, ale jaka satysfakcja, gdy przychodzi czas na efekty pracy ;)

Jeżeli masz wpływ na rodziców, to przekonaj ich, żeby nie wydawali pieniędzy na psa bez rodowodu. To tak, jakby Was ktoś oszukał. Sprzedawał ciuchy, albo buty bezfirmowe, jako np. Nike i oczywiście za cenę Nike... no, może trochę niższą.

"Jakość" pieska to jedna sprawa. Nawet zwierzaka kalekiego, czy z defektami można pokochać (obecnie mam w fundacji jedną sukę z achalazją przełyku i dwie z wadą serca - są i będą moje, nawet gdy pójdą w adopcję), ale jako właścicielka pieska musisz być odpowiedzialna i nauczyć się odróżniać prawdziwą hodowlę od pseudo-hodowli, czy wręcz rozmnażalni nastawionych na zysk.

Jak już pisałam, widzę że jesteś mądrą osobą. Poczytasz, pomyślisz, dasz te tematy do przeanalizowanie mamie i tacie. Mam nadzieję, że wybierzecie szczeniaka z hodowli, lub potrzebującego psa ze schroniska.

Pozdrawiam,
Sandra

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Brakuje mi tu ważnego elementu: rodziców. Jak dziecko ma 9 lat to wszystko widzi w jasnych kolorach, ma zapał , chęci i wierzy , że da radę, mówi szczerze. Tylko na jak długo? Odpowiedzialny 9 latek zdarza się, jak najbardziej, ale trzeba wsparcia rodziców. Ja sama miałam pierwszego psa mając 8 lat, ile razy wyłam jak miałam rano wstawać aby z nim wyjść, albo pogryzł go pies a byłam sama w domu albo wyjazd na wakacje był dla mnie koszmarem, bo pies zostawał u sasiadów itp, itd.A tu nic nie wiadomo. Czy rodzice lubią psy, czy "coś" o nich wiedzą itp. Czy naprawdę Go chcą, czy spełniaja dziecięca zachciankę? A i tak bywa. Jesli miałby być rodowodowy to jeszcze po cichu można mieć nadzieję, że hodowca ich "prześwietli", a tak jedna wielka niewiadoma. Może niech forum odwiedzi mama pusi, to w końcu bedzie też jej piesek a informacji i porad nigdy za wiele. Lepiej rozwiać swoje wątpliwości "przed" niż żałować "po". Schroniska w szwach pękaja od "pomyłek"

Link to comment
Share on other sites

Święte słowa! OK. rodzice obiecali, co prawda nie rozumiem dlaczego pies ma być TYLKO od znajomych i innego nie można kupić, ale szanuję tą decyzję. Bez wsparcia i pomocy rodziców 9-letnia osoba nie da rady. Te wszystkie porady powinny trafić również do nich. Teoretycznie mój pies był zakupiony dla mojego syna, ale od początku było wiadomo, że wszystkie obowiązki spoczną na mnie, ale nasza sytuacja jest dość nietypowa. To była moja świadoma decyzja, mam nadzieję, że rodzice zapoznali się ze specyfiką rasy i równie świadomie obiecali dziecku psa. Nie znam sie na sznaucerach, ale z moich obserwacji wynika, że to dość hałśliwe i niesforne stworzenia. Zakładam, że znajoma zapoznała przyszłych "rodziców" ;) ze wszystkimi plusami i minusami tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

[B][I]Pusiu czy zdecydowałaś się już na jakiegoś psa ze schroniska :razz:. [/I][/B]
[B][I]Pamiętaj albo pies z rodowodem albo pies schroniskowy . Albo zresztą zrób jak chcesz ... My cię tu tylko ostrzegamy :razz:. [/I][/B]
[B][/B]
[B][/B]
[B][I]Pzdr .Kika . [/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

[B][I]Pusiu jeśli naprawdę myślisz o psie ze schroniska to napisz do mnie na gg. [/I][/B]
[B][I]Zaproponuje ci kilka piesków :razz:. [/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamcia_14'][B][I]Pusiu jeśli naprawdę myślisz o psie ze schroniska to napisz do mnie na gg. [/I][/B]
[B][I]Zaproponuje ci kilka piesków :razz:. [/I][/B][/quote]

Moim skromnym zdaniem, powinniście wybrać się do schroniska w waszym mieście tam napewno będą jakieś szczeniaki potrzebujące pomocy. Jeżeli natomiast nie chcecie znosić widoku psów za kratami weź rodziców i pooglądajcie szczeniaki które są prezentowane w naszym dziale "Psy w potrzebie".

[QUOTE]Rybcia, to jest ich pierwszy pies i jak zrozumiałam najwięcej będzie się nim zajmować 9-letnia dziewczynka.[/QUOTE]
Czyli co, nie może to być pies ze schroniska ze względu na wiek dziewczynki?

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem najlepsza karma to puffi.Mam dwa psy i zawsz daje im te karme.Posiłek należy dawać(oczywisce psu do 6 miesionsa),a nawet wystarczy 3 razy dziennie.Rano,w południe i wieczorem.Rano suco karme,a w południe i wieczorem namoczono w gorocej wodzie z kostkami miesa dla psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oczarek_n']Moim zdaniem najlepsza karma to puffi.Mam dwa psy i zawsz daje im te karme.Posiłek należy dawać(oczywisce psu do 6 miesionsa),a nawet wystarczy 3 razy dziennie.Rano,w południe i wieczorem.Rano suco karme,a w południe i wieczorem namoczono w gorocej wodzie z kostkami miesa dla psa.[/quote]

Karma Puffi to ta z biedronki?
Takie samo świnstwo jak Pedigree, Chappi, Friskies.
Smacznego ;)

Link to comment
Share on other sites

te w/w powyzej karmy z biedronki sa bardzo zle,nie dlatego ,ze pies je lubi czy nie .karmy te posiadaja za duzo bialka,chemicznych skladnikow,malo zawartosci miesa.Robia psa tylko grubego,niszcza watrobe.przeciez nie o to chodzi ,zeby wypelnic psu zoladek.Pies musi nie tylko jesc tluszcz ,potrzebuje innych skaldnikow niezbednych dla jego zdrowia np.mineralow,wapna ,mikroelementow itd.

[COLOR=red][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Puszki nie są zbyt zdrowe.
Najlepiej w sumie było by podawać gotowane, ale latwo mozna psa utuczyc.
Wies suche typu : Hills, Rolay Canin, Eukanuba...

Jeśli chodzi o kupowanie psa na allegro.
Jestem przeciwna.
Hodowle trzeba sprawdzić, trzeba poznać rodziców szczeniaków, ich tytyuły, uprawnienia hodowlane sprawdzić ect.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sznurkami można się bawic, ale delikatnie żeby nie nadwyrężać szczęk, żeby zgryz był prawidłowy. Zabawki najlepiej dobierać do psa, bo jeden pies woli gryźć gumowe gryzaki, a drugi będzie wolał biegać za piłką.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jak myślicie czy takie rzeczy będą dobre?
Adresówka: [URL]http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=3053[/URL]
Smycz: [url]http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=2830[/url]
Miski x 2 :[url]http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=4408[/url]
Legowisko:[url]http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=3823[/url]
Szczotka: [URL]http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=3612[/URL]
Zabawki, szampon, karmę i przysmaki kupię u nas w mieście.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...