Jump to content
Dogomania

DORA - cudowna amstaffka wyrzucona na ulicę, znalazła dom


cavani

Recommended Posts

[quote name='jostel5']Buuu....nie widzę zdjęcia,,,,:([/QUOTE]
Może spróbuj na innym komputerze? Albo kliknij tutaj: [url]http://dropek.hostcenter.pl/images/phocagallery/2010/od_polowy_marca/2_afera/thumbs/phoca_thumb_l_IMG_4534_resize.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 496
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Muzzy - piękne zdjęcie!
Ech, żeby tak Dora mogła sobie biegać szczęśliwa z innymi psami... :roll:

[quote name='Kana']Poproszę tekst do ogłoszeń. Kontakt tel i meilowy.[/QUOTE]
Witaj Kana!
Dziękuję, że do nas dołączyłaś!
Do ogłoszeń są wykorzystywane teksty z 1 i 2 postu. Tam też są podane telefony i maile.

Przeglądałam dzisiaj portale ogłoszeniowe. Ogłoszenia Dory bardzo już daleko pospadały. Przydałoby się je odnowić.
Zamówię też dla niej pakiet na bazarku ogłoszeniowym.
Ale też dużo jest ogłoszeń z amstafami do adopcji. Zastanawiałam się, co mogłoby zwiększyć szanse Dory. Może zdjęcia właśnie takie z ludźmi w różnym wieku, z innymi psami - żeby pokazać, jaki to łagodny piesek... Trzeba będzie dorobić trochę w tym stylu.

Pamiętacie, że do pana Pawła dzwonił kiedyś człowiek z Radzynia Podlaskiego, zainteresowany adopcją Dory. Dostał telefon do mnie, ale nigdy nie zadzwonił.
Pan Paweł wspominał, że może ten człowiek zrezygnował, kiedy dowiedział się, że Dora jest wysterylizowana. Chyba miał rację.
Właśnie na portalach ogłoszeniowych ukazały się ogłoszenia dwóch miotów amstafów bez rodowodu z Radzynia Podl. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiedziałam że Dorka ma wątek, cieszę się że go znalazłam :)
Ona jest CUDNA! Przepiękny pies ze wspaniałym charakterem. Jak mogę pomóc? może małej allegro potrzebne?

Mam szczególną słabość do astków :loveu: to niesamowicie inteligentne i mądre psy.

Link to comment
Share on other sites

Aniu,może tak-zmian bardzo tu niewiele:


[B]Dora to około 2-letnia amstaffka, która trafiła do schroniska we wrześniu 2011 r. Podobno jej właścicielka wyjechała za granicę, a przedtem ,nie przejmując się losem suni,po prostu wyrzuciła ją na ulicę. Dorusia nie rozumiała co się stało, dlaczego nagle straciła dach nad głową,kanapę i opiekę człowieka,którego uważała za najważniejszą dla niej istotę na ziemi?
Pewnego dnia kierownik schroniska został zawiadomiony, że jedną z ulic miasta biegnie duża wataha psów, która może być zagrożeniem dla ludzi. Okazało się, że wszystkie psy biegły za tą bezdomną, przerażoną suczką,która właśnie miała cieczkę...Kiedy trafiła do kojca ,była tak wyczerpana, że na widok człowieka nie miała nawet siły podnieść głowy. Leżała w budzie i patrzyła bezradnie. Była bardzo dotkliwie pogryziona - poważnie ucierpiała na skutek walk, jakie toczyły o nią psy między sobą.
Kiedy doszła do siebie, okazała się psem niewiarygodnie łagodnym i przyjacielskim. Kocha ludzi i każdego uważa za swojego przyjaciela. Pozwala się przytulać ,głaskać- i dorosłym i dzieciom. W jej oczach jest morze ufności i pragnienie przywiązania się do tej jednej, własnej, wyjątkowej osoby.

Dora szuka domu z człowiekiem, który rozumie czym jest odpowiedzialność za najwierniejszego przyjaciela człowieka - psa. Człowieka, który pokocha ją tak, jak ona kocha ludzi.
Dora jest już wysterylizowana.

Kontakt do wolontariuszy w sprawie adopcji:
[email][email protected][/email], tel. 506 166 714
[email][email protected][/email], tel. 505 572 846[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cavani']
Pamiętacie, że do pana Pawła dzwonił kiedyś człowiek z Radzynia Podlaskiego, zainteresowany adopcją Dory. Dostał telefon do mnie, ale nigdy nie zadzwonił.
Pan Paweł wspominał, że może ten człowiek zrezygnował, kiedy dowiedział się, że Dora jest wysterylizowana. Chyba miał rację.
Właśnie na portalach ogłoszeniowych ukazały się ogłoszenia dwóch miotów amstafów bez rodowodu z Radzynia Podl. :shake:[/QUOTE]

może to ten

[quote name='fioneczka']przeglądając aukcje na allegro natknęłam się na zdjęcie suni za "jedyne 350 zł" ... zobaczcie w tle :angryy:

[IMG]http://img11.allegroimg.pl/photos/400x300/18/56/08/30/1856083055_3[/IMG]

[url]http://allegro.pl/amstaff-amstaf-amstafy-mocna-suczka-4-msc-i1856083055.html[/url][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Tak - jest podany ten sam numer komórki! :angryy:
Specjalnie zapisałam sobie na kartce, bo chciałam zapytać pana Pawła, czy to z tego numeru dzwonił do niego facet w sprawie Dory.
Na wielu portalach ogłoszeniowych są porobione dwa oddzielne ogłoszenia, na szczeniaki z dwóch różnych miotów.
Przy jednym z ogłoszeń napisał, że rodzice są z renomowanych hodowli i podał ich nazwy. To jest początek tego drugiego ogłoszenia:

"Sprzedam odpowiedzialnym osobom 3 pieski białe z błękitnymi plamkami.
Urodzone 11 września 2011 ,czyli mają 3 tygodnie.
Po pięknych błękitnych rodzicach -mocnych i zrównoważonych .Zarówno mama jak i ojciec szczeniaków są po rodzicach z rodowodami z najlepszych hodowli w Polsce(SAMOTNIA CHRISTA ,SENTINEL)..."

Jeśli to prawda, to pewnie hodowcy nie wiedzą, gdzie trafiły ich ukochane szczenięta.
A te psiaki w tle - straszny widok! :-(

Jostel - dziękuję za rzucenie fachowym okiem na tekst i poprawki. :calus:

As_ko - dziękuję za allegro dla Dory! Działasz błyskawicznie. Imię się wyświetla. :loveu: Fajnie też połączyłaś poezję z prozą.

Fioneczko - a może zrobić jeszcze dodatkowo takie zwykłe allegro? Nie wiem, czy to ma sens. Tak bym chciała zarzucić internet ogłoszeniami Dory, żeby się komuś dobremu rzuciła w oczy.
Żeby znalazła się na czyjejś kanapie, zanim przyjdą minusowe temperatury :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cavani']Tak - jest podany ten sam numer komórki! :angryy:
Specjalnie zapisałam sobie na kartce, bo chciałam zapytać pana Pawła, czy to z tego numeru dzwonił do niego facet w sprawie Dory.
Na wielu portalach ogłoszeniowych są porobione dwa oddzielne ogłoszenia, na szczeniaki z dwóch różnych miotów.
Przy jednym z ogłoszeń napisał, że rodzice są z renomowanych hodowli i podał ich nazwy. To jest początek tego drugiego ogłoszenia:

"Sprzedam odpowiedzialnym osobom 3 pieski białe z błękitnymi plamkami.
Urodzone 11 września 2011 ,czyli mają 3 tygodnie.
Po pięknych błękitnych rodzicach -mocnych i zrównoważonych .Zarówno mama jak i ojciec szczeniaków są po rodzicach z rodowodami z najlepszych hodowli w Polsce(SAMOTNIA CHRISTA ,SENTINEL)..."

Jeśli to prawda, to pewnie hodowcy nie wiedzą, gdzie trafiły ich ukochane szczenięta.
A te psiaki w tle - straszny widok! :-(

Jostel - dziękuję za rzucenie fachowym okiem na tekst i poprawki. :calus:

As_ko - dziękuję za allegro dla Dory! Działasz błyskawicznie. Imię się wyświetla. :loveu: Fajnie też połączyłaś poezję z prozą.

Fioneczko - a może zrobić jeszcze dodatkowo takie zwykłe allegro? Nie wiem, czy to ma sens. Tak bym chciała zarzucić internet ogłoszeniami Dory, żeby się komuś dobremu rzuciła w oczy.
Żeby znalazła się na czyjejś kanapie, zanim przyjdą minusowe temperatury :-([/QUOTE]

a ogłoszenia na portalach ma ??


Poślij mi jesli możesz linki do tych ogłoszen na PW , dam znac Ance Sentinel

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cavani']Tak - jest podany ten sam numer komórki! :angryy:
Specjalnie zapisałam sobie na kartce, bo chciałam zapytać pana Pawła, czy to z tego numeru dzwonił do niego facet w sprawie Dory.[/QUOTE]

sq*****n od wczorajszego popołudnia normalnie kipię ... chciałabym tego du*ka dorwać a właściwie nawet nie, nie ja ... chciałabym żeby zrobili to panowie ze Zgorzelca

[quote name='cavani']Fioneczko - a może zrobić jeszcze dodatkowo takie zwykłe allegro? Nie wiem, czy to ma sens. Tak bym chciała zarzucić internet ogłoszeniami Dory, żeby się komuś dobremu rzuciła w oczy.
Żeby znalazła się na czyjejś kanapie, zanim przyjdą minusowe temperatury :-([/QUOTE]

mogę zrobić, nie ma problemu ... tylko nie wiem czy nie wywalą
spróbujemy - zrobię wieczorkiem

Link to comment
Share on other sites

Dostałam dzisiaj telefon do młodego chłopaka - studenta, który jest zainteresowany adopcją Dory. Odbyliśmy sobie ciekawą rozmowę.
Chłopak ma 9-miesięcznego astka w typie rasy. Bardzo spodobała mu się Dora i chciałby jej pomóc. Byłaby kanapowcem, podobnie jak nieletni astek - podrostek :lol:
Wie, że Dora jest wysterylizowana.
Problem polega na tym, że chłopak mieszka z rodziną, a rodzina nic nie wie o jego planach. Według niego, "jak ją zawiezie i będzie - to już będzie". Uświadomiłam go, że to absolutnie nie wchodzi w grę. Dora to pies po przejściach i trafi tylko do rodziny, w której będzie przez wszystkich chciana i kochana.
Jutro spotkamy się w schronisku, bo bardzo chce zobaczyć Dorę na żywo. Potem ma porozmawiać z rodzicami, a jeśli oni wyrażą chęć adopcji suni, to przyjadę z nią na wizytę przedadopcyjną i wtedy zapadną decyzje. Warunkiem jest jednak akceptacja suni przez wszystkich członków rodziny. Bez tego nie ma mowy o adopcji.
Wiem, że to wszystko brzmi mało obiecująco, ale spotkam się z nim jutro. Uświadomię mu jeszcze to i owo :roll:
Zobaczymy co z tego wyniknie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cavani']
Problem polega na tym, że chłopak mieszka z rodziną, a rodzina nic nie wie o jego planach. Według niego, "jak ją zawiezie i będzie - to już będzie". Uświadomiłam go, że to absolutnie nie wchodzi w grę. Dora to pies po przejściach i trafi tylko do rodziny, w której będzie przez wszystkich chciana i kochana.
Jutro spotkamy się w schronisku, bo bardzo chce zobaczyć Dorę na żywo. Potem ma porozmawiać z rodzicami, a jeśli oni wyrażą chęć adopcji suni, to przyjadę z nią na wizytę przedadopcyjną i wtedy zapadną decyzje. Warunkiem jest jednak akceptacja suni przez wszystkich członków rodziny. Bez tego nie ma mowy o adopcji.
Wiem, że to wszystko brzmi mało obiecująco, ale spotkam się z nim jutro. Uświadomię mu jeszcze to i owo :roll:
Zobaczymy co z tego wyniknie.[/QUOTE]

Może chłopak zna swoją mamę i wie ,że kocha psy i jeszcze tego nie wie ,,że bardzo przydałoby się ich psu towarzystwo".Rozmarzyłam sie ale wiem to z autopsji bo ze mną było tak samo.Zostałam postawiona przed faktem dokonanym jak z Basterkiem tak samo i z Lusią.A teraz kocham je tak że za nic w świecie bym ich nie oddała.Mój synuś wiedział że mamusię można przekabacić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...