Jump to content
Dogomania

Lucjan - dog niemiecki podróżujący koleją ma swój Wspaniały Dom !


joanka40

Recommended Posts

[quote name='dorobella']Może zapytać w Straży Ochrony Kolei (SOK) czy nikt nie zgłaszał,ze w pociągu jeździ taki pies, może go odłowiono ?

Znalazłam jeszcze takie zdjęcie


[URL=http://wstaw.org/h/b16a857993b/][IMG]http://wstaw.org/m/2011/09/24/dog1_jpg_300x300_q85.jpg[/IMG][/URL]

Pies z tego wątku

[url]http://www.dogomania.pl/threads/173040-Chory-zabiedzony-Dog...-Szafir-ju%C5%BC-bezpieczny!Szukamy-Domu-Sta%C5%82ego/page4[/url][/QUOTE]
Ten psiak został umieszczony na plakatach bo jest łudząco podobny....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 710
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jak dzwoniłyście po dworcach to mówiłyście żeby psa łapali i dzwonili czy tylko dawali Wam znac? Może podzwonic jeszcze raz z prośbą o złapanie jak się pojawi i podac numer do osoby która na ten dworzec ma najbliżej i pojedzie psa przejąc. Ja jak coś do Częstochowy mam 50km, mój numer 517690636

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rzenia']A jak dzwoniłyście po dworcach to mówiłyście żeby psa łapali i dzwonili czy tylko dawali Wam znac? Może podzwonic jeszcze raz z prośbą o złapanie jak się pojawi i podac numer do osoby która na ten dworzec ma najbliżej i pojedzie psa przejąc. Ja jak coś do Częstochowy mam 50km, mój numer 517690636[/QUOTE]

Szczerze mówiąc nie mówiłam żeby łapali, bo tak naprawdę nie wierzę ani żeby łapali, ani żeby zadzwonili jak dostaną informację - do pomocy skory był tylko jeden pan, z Zawiercia z tego co pamiętam, i jako jedyny przekartkował księgę zgłoszeń by sprawdzić czy były takie informacje, reszta kręciła nosem, że to nawet nie na ich terenie... i tak dobrze, że w ogóle sobie numer kontaktowy zapisali, pomijam fakt, że z informacją że szukam psa, bo co się rasą przejmować w końcu pies to pies, a jak niemiecki to musi być owczarek i kropka

Link to comment
Share on other sites

Możecie mi wysłać na maila w profilu projekt plakatu, lub wstawić JPG tu na wątek, wydrukuję sobie i jak w piątek będę w Kato to podskoczę na peron 5 (stamtąd odjeżdżają pociągi na Częstochowę, może ktoś kursować cyklicznie i psa kojarzyć). Postaram się także dokleić plakat na uczelni mojej i w akademikach na Ligocie.

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś na dworcu w Dąbrowie zawiesić ogłoszenia /robiłam je w pośpiechu i wyszły tak sobie -ale jest już info dla pasażerów. Jak przyklejałam ogłoszenie na tablicy, to podczytywały je sobie panie i jedna z nich też widziała w piątek zwierzaka między 14.30, a 15.00 ale stwierdziła,że jej zdaniem pies był jaśniejszy niż na zdjęciu, które zamieściłam /mnie też się tak wydawało ale istotne jest głównie podobieństwo jeśli chodzi o sylwetkę, wielkość i kolor w sumie też bardzo podobny/ i jeszcze jeden ważny szczegół, na jednym z boków ponoć miał dwie plamy, czy też łaty ciemniejsze / ja ich nie widziałam ale ja czasami nie widzę takich szczegółów /mam wadę wzroku i niby w soczewkach jest super widoczność ale szczegóły mi uciekają/.
W Zawierciu jest dworzec i perony w remoncie ale i tak jest tam bardziej cywilizowanie niż w Dąbrowie - ogłoszenia dwa przypięte /tu już miałam sporo czasu i ogłoszenia są zrobione szczegółowo/. W kasach dopytywałam się , czy Panie nie znają tej charakterystycznej konduktorki /ale niestety nie/.
Podaję jeszcze raz opis konduktorki, która na 100% jechała w piątek w tym pociągu na Częstochowę - bardzo ładna blondynka, włosy długie, upięte w kok, zgrabna sylwetka, wiek około 30 lat ale może też być starsza - trudno mi określić. Kiedyś jechałam z Nią pociągiem jadącym w kierunku na Gliwice - może Ją spotkacie na trasie i będzie coś wiedziała o psie.
Jeśli pies się znajdzie to przytrzymamy go w domu, dopóki nie znajdzie się DT - obiecałam to Oldze .

Link to comment
Share on other sites

To zależy od światła, aparatu

to ten sam pies Szafir z tego wątku

[url]http://www.dogomania.pl/threads/173040-Chory-zabiedzony-Dog...-Szafir-ju%C5%BC-bezpieczny!Szukamy-Domu-Sta%C5%82ego/page6[/url]

wychudzony i w nowym domu,

[URL=http://wstaw.org/h/c16dc624364/][IMG]http://wstaw.org/m/2011/09/25/dog1__jpg_300x300_q85.jpg[/IMG][/URL]


[URL=http://wstaw.org/h/20b10c253a8/][IMG]http://wstaw.org/m/2011/09/25/dog2_jpg_300x300_q85.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Sądzę, że zdjęcie /to pierwsze zamieściłam na ogłoszeniach / jak najbardziej spełnia swoją rolę. Po pierwsze pasażerom nie pomyli się już raczej dog niemiecki z owczarkiem niemieckim lub jeszcze jakimś innym dużym rasowcem, kolor- napisałam, że jest szary, prawie stalowy, więc wszystko się zgadza. Jutro też będę na dworcu , bo te ogłoszenia dąbrowskie pisałam w pośpiechu i trochę im brakuje /dokleję zrywane karteczki z numerami telefonu/.
Dopisałam też trochę informacji na wątku ogólnym, bo nie wiadomo, czy zwierzak jest wierny jednej trasie - śląskiej.
Taki duży pies, a tak trudno go znaleźć. Ale ludzie też giną bez wieści, zawsze wtedy zastanawiam się jak to możliwe...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgusiaP']Jestem na zaproszenie Olga7 zapisuje jak tylko będę miała chwilkę wrócę[/QUOTE]
Agusiu,jesli tylko mozecie -moze z Monicą -pomoc w czyms joance i innym -nie tylko osobiscie ,ale choc przez net ,to bardzo chyba przyda się ta wasza pomoc.Pisalam do Mysza1, ale nie wiem ,czy to dobry nick a chodzilo o ciotkę mysia_? Ta Mysza1 miala byc zwiazana ze schronem,wolontariatem chyba.

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie dzwoni,żadnych informacji. Pies zapadł się jak kamień w wodę. Założyłam jeszcze raz wątek na INFO KOLEJ /w dziale przewozy regionalne - śląsk/ oraz na ForumKolejowe , też w dziale przewozów regionalnych. Niestety nie umiem kopiować poszczególnych wątków, tak aby można kliknąć np.na ForumKolejowym na wątek zamieszczony na dogomanii.
Ewunian już chyba w sobotę zamieściła na INFO KOLEI ogłoszenie o tym biedaku ale w innym dziale.
To forum kolejowe ogólnopolskie znalazłam dopiero dziś-www.forumkolejowe.pl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanka40']Nikt nie dzwoni,żadnych informacji. Pies zapadł się jak kamień w wodę. Założyłam jeszcze raz wątek na INFO KOLEJ /w dziale przewozy regionalne - śląsk/ oraz na ForumKolejowe , też w dziale przewozów regionalnych. Niestety nie umiem kopiować poszczególnych wątków, tak aby można kliknąć np.na ForumKolejowym na wątek zamieszczony na dogomanii.[/QUOTE]
Moze wysadzono go gdzies na trasie i blaka sie teraz po wsiach ? Oby tylko ktos go nie zlapal i nie uwiesil na lancuchu przy godpodarstwie albo jeszcze gorzej -na polach ,zeby np.odstraszal dziki od kartofli itp. -moze tam prędko pasc taki wycienczony i chory moze a tam zostawiony i rzadko byle czym karmiony albo wcale ...:shake: [B]Miejmyy jednak nadzieję ,że wroci na tę stacje albo inną czy w okolice pkp gdzies ,chocby na tych stacjach i ktos zawiadomi dyzurnego ruchu albo jakis kolejarz-konduktor zglosi ,gdzie akurta go widzial ..Gdyby tak ci kolejarze wiedzieli o nim i przetrzymali go w wagonie pocztowym albo slużbowym i odstawili do tych,ktorzy chcą mu pomóc !! Moze poprosć Joanko o taką wersję -takie przetrzymanie doga w danym pociągu ? Nieraz ten sam pociag wraca tego samego juz dnia . A moze obiecac jakąś nagrodę za zlapanie tego doga ?? chocby np.100 zl ?
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorobella']A może ktoś z Gliwic dowiedziałby się na jakiej trasie jeżdżą drużyny konduktorskie, z Gliwic dokąd. Może ta ładna blondynka była kierownikiem pociągu i może wie co się z psem stało. Oni pracują w turnusach, jest szansa spotkania.[/QUOTE]...
Najlepej osobiscie udac sie do dyz.ruchu na tej stacji gdzie byl dog i podając datę i godz. oraz trase pociągu ustalic nr pociągu i namiary na tych kolejarzy -konduktorow i kier. pociągu .. No i pkp przez tel. swoje sluzbowe i krótkofalowki chyba /tel/ mogą zaraz porozumiec się na wet przy was -joanka ,czy cos wiedzą o tym dogo albo do innych niech dzwonią po linii kolejowej i sluzb. -do tych w trasie jadacych takze..

Link to comment
Share on other sites

Od razu zapiszę tu,gdzie dzwoniłam, bo potem wykasuję numery albo zapomnę co to za numery, a kiedyś mogą się jeszcze przydać. No więc najpierw na Dworcową 3 w Katowicach -Związki Zawodowe Kolejarzy Śląskich-32/710-63-40. Potem Pan ze związków zasugerował, żeby zadzwonić do Przewozów Regionalnych-32/710-54-00 i jeszcze 32/710-55-00 /chyba nic nie pomyliłam/ i na koniec dodzwoniłam się do Pani, która przyjmuje różne, dziwne zgłoszenia z PKP -782 55 44 41. To tyle-żadnych zgłoszeń nie mieli, nic nie wiedzą. Nie mam więcej pomysłów, oprócz rozwieszania ogłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny jeśli mogę doradzić: nie umieszczajcie informacji o nagrodzie. Jak szukaliśmy naszego błękita to po pojawieniu się info o nagrodzie cięgle ktoś widział psa, czasem było tak że jechaliśmy jak wariaci na miejsce bo JEST! a okazało się że to owczarek. Ludzie nas tak bujali przez 2 tyg po 20 stopniowym mrozie a pies od 2 tyg już nie żył.
Możecie też podac nr do fundacji : 722 394 983 jestem z Sosnowca jak coś to podjadę odbiorę psa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...