Jump to content
Dogomania

Saba ma domek stały ;)


paulina02

Recommended Posts

  • Replies 577
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Iwor']Niestety nie. Wklejam wypowiedź z Fioletowego Forum:
już po spotkaniu...

mam dużo do napisania, postaram się nic nie przeoczyć.
Według Pana, który był na spotkaniu ( specjalisty od owczarków ), Saba powinna trafić do domu bez psa lub do domu z psem w pełni zsocjalizowanym w podobnym wieku albo dużo starszym.
Co ważne pies z którym miałaby zamieszkać Saba musiałby być większy i silniejszy, gdyż Saba potrzebuje przewodnika stada. Zachowania które przejawia z stosunku do Andzi pokazują, że Saba bardzo potrzebuje mamy, opiekuna. Andzia gdyby była większa od Saby z pewnością potrafiłaby Sabę ustawić w stadzie, gdyż próbuje ją odpędzać, w odpowiednich momentach atakuje, ale działa raczej jak matka niż wróg. Relacje między dziewczynami są dobre tylko złe proporcje w rozmiarach.

Niuniek jako pies znerwicowany, po podobnych przejściach ( w dodatku prawie niewidomy ) mógłby się Saby zwyczajnie bać :(
Pan wykluczył wprowadzenie Saby do domu Niuńka. Z resztą aktualnie żaden pies nie powinien z nim zamieszkać. Skutki mogą być zbyt duże.
Właścicielom Niuńka jest bardzo przykro. Obiecali, że postarają się w swoim zakresie poszukać domu dla Saby. Pan behawiorysta również obiecał popytać.

Myślę, że to są cenne uwagi i trzeba je zamieścić w sabowym ogłoszeniu[/QUOTE]

To jest wypowiedź pana behawiorysty, który oglądał filmiki Andzi i Saby, nagrałam je dla państwa, ktorzy chcieli przygarnąć Sabę, ale oni już mają psa po przejściach

Link to comment
Share on other sites

Pani Jola, która byla u nas i widziała Sabę, mowiła, ze najprawdopodobniej Saba zbyt wcześnie została zabrana od matki przez to nie rozumie sygnałów dawanych przez Andzię. Na początku jak Andzi się nie podobało zachowanie Saby i wrkła na nią to Saba nie reagowała, teraz od razu jest walka, do tego jak ktoryś z mioch psów jest w moim poblizu to samo, a najgorzej jest ja dziewczyny spotkają się na schodach przy drzwiach wejsciowych

Link to comment
Share on other sites

Otrzymałam PW od Yv1958,weszłam więc na wątek(którego niestety nie znałam,choć w subskrybcjach mam ich ponad 700) i przeczytałam kilka stron.Myślę,że źle się stało,że z Sabcią behawiorysta nie pracował od początku,ale rozumiem że to też są niemałe koszty.Cóż mogę teraz pomóc?Mam psy ze schroniska,więc niestety przyjąć jej nie mogę(jedna sunia jest też nadpobudliwa,ale była u osoby która ją biła i dręczyła).Finansów nie mam zbyt wiele,ale obiecuję wspomóc sunię.Trzymam mocno kciuki,oby jej się powiodła i żeby znalazła odpowiedni,kochający dom,no i będę teraz zaglądała na wątek.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziekuje, ze przyszlas na watek Azalka!

Saba bardzo potrzebuje domku. Bylo wiele ogloszen robionych przez Ivorka. Na razie cisza.

Jak Ona wyladuje w schronie, to ja sobie w leb strzele!:flaming:

Blagam Was, pytajcie, gdzie sie da!:modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina02']Jest tak dużo psów w potrzebie że często bardzo długo się czeka za domkiem dla psa , ale moze być też tak że nikt nie zadzwoni ...........miejmy nadzieje ze wszystko dobrze się skończy i ktoś ją przygarnie ..[/QUOTE]

Na mnie pani wypowiedzi nie robią wrażenia, termin zabrania Saby ode mnie jest dla dla pani ostateczny

Edited by monikaw
Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Wydarzenie na FB
[URL]http://www.facebook.com/events/132191216897503/[/URL]

Allegro jutro bo cos nie moge dodac ogloszenia ;/[/QUOTE]


przyszłam na zaproszenie Yv1958, biedna sunia musimy jej pomóc :(
mogę pomóc w ogłoszeniach i porozsyłać FB ale
nie można zapraszać ani udostępniać wydarzenia obecnie na FB, trzeba zmienić datę wydarzenia i dodać zakończenia np za 2 miesiące, przydała by się tez fotka do wydarzenia bo to przyciąga więcej ludzi

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, nie ma co gdybać, jak wiemy mamy czas do końca miesiąca. Na znalezienie domu mało, ale na uzbieranie środków na hotelik całkiem sporo. W takim razie czy któraś z Was, ze stałym dostępem do netu (ja takiego nie mam) może się zająć rozkręceniem zbiórki na Sabę łącznie z podaniem swojego numeru konta itd...Chyba, że Monika zgodziłaby się aby pieniądze wpływały bezpośrednio do niej.......Na dobry początek ja daję 20 złotych. Na forum jednej fundacji ktoś ma świetny podpis "zamiast gadać wolę działać" więc cioteczki do roboty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monikaw']Na mnie pani wypowiedzi nie robią wrażenia, termin zabrania Saby ode mnie jest dla dla pani ostateczny[/QUOTE]

Na mnie WSZYSTKIE wypowiedzi robia wrazenie! Dlaczego? [B]Bo dotycza nieszczesliwego Psa!![/B]

Dziekuje Wszystkim, ktorzy tu przybyli! Dziekuje Diana79!!:bluepaw:




[B]Pani Moniko czy moglaby Pani zrobic ladne zdjecia Saby, ktore sa potrzebne do ogloszen? To pomoze Dianie.[/B]

Edited by Yv1958
Link to comment
Share on other sites

Najlepiej jak by był to domek tymczasowy z forum , jak kiedyś szukałam to mi ktoś tak napisał bo tańsze ...Bo jak wtedy dzwoniłam to żądali 600zł , a tu na forum znajduja nie raz za 300zł .Nie wiem do kogo napisać po szperam w necie zobaczymy , a może ktoś z obecnych na wątku wie o jakimś dt ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana79']odnośnie ogłoszeń mam pytana czy sunia mogła by zamieszkać z psem (nie sunią) czy raczej powinna być sama
nie jest nauczona czystości w domu?[/QUOTE]

Diana zajrzyj prosze na post nr 403./powyzej/. Tam jest opisane zachowanie Saby.

Link to comment
Share on other sites

Od 20 stycznia podobno w nocy ma temperatura dochodzić do minus 22 stopni :shake: szok oby się mylili , te psy w budach na łańcuchach dopiero będą miały ciężki los ..Ja swoim też muszę po dokładać słomy chociaż już maja ale to i tak zimno , ile ich znów zamarznie :shake:.Jak mówią szczęśliwy ten co w domu .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...