Jump to content
Dogomania

Saba ma domek stały ;)


paulina02

Recommended Posts

  • Replies 577
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pani Paulino jak dlugo Saba była u pani, że tak dobrze ją pani poznał. Do tego pani insynuacje, są zgoła żenujace, rozumię,ze pani opinia poparta jest szeroką wiedzą behawiorystczną. U nas na początku też było super, Saba Andzi oddawała wszystko, bez problemu, poddawała się, jak tylko poczuła się u siebie, zaczeła być pewna wtedy, zaczely się kłótnie Saby z Andzią. Była u nas na pani behawiorystka i widziała Sabe. To co pwiedziała, pani to to, że Saba została zbyt wcześnie odebrana od matki i nie rozpoznaje sygnałów, ktore dawała jej Andzia, zresztą jest wcześniej też opis, pana behawiorysty, który widział filmik Saby i Andzi. Do tego pani behawiorystka już wtedy jak u nas była, widząc jak Saba do mnie lgnie, ostrzegała, przed tym, ze psy po przejściach czesto nadmiernie przywiązują się do jednej wybranej osoby. I u nas chyba chodzi głównie o zadrość, bo do scysji dochodzi w mojej obecności, przy męzu Saba się jeszcze nie odważyła, najczęściej też dochodzi, do spięć, przy drzwiach wejściowych do domu, Saba chce się na siłę wcisnąć a Andzia jej nie pozwala, tylko, ze Saba tego nie rozumie.

Niestety w tej chwili większosć czasu jest zamknięta i to mnie wkurza, bo włożyłam już ogrom pracy a na dzień dzisiejszy Saba zaczyna się cofać. A ja zwyczajnie nie mam czasu aby popołudniami siedzieć z nią na dworze, bo w przeciwieństwie do pani Pauliny pracuję i mam do tego swoje psy. Do tego po wczorajszej akcji moje psy zwyczajnie bały się wyjść popołudniu na dwór. Na dzień dzisiejszy najlepszy dla Saby byłby nowy dom i z moich obserwcji lepiej by było, żeby to był dom bez psa, ponieważ sytuacja moze się powtórzyć.

Do tego wszystkiego proponuję pani Paulino poczytać od początku sobie temat Saby i przypomnieć sobie co wcześniej pani pisała o sabie bo jak widze z pamięcią u pani kiepsko, proszę wyjaśnić wszystkim dlaczego Saba nie mogla u pani zostać, skoro bierze pani następne psy do siebie,tylko rozważała pani oddanie Saby do schroniska, mam nadzieje, ze w końcu będzie panią stać na uczciwośc i będzie pani miała choć odrobinę cywilnej odwagi aby napisać, prawd,ę całą prawdę a nie pani prawdę albo taką która pani w odpowiedniej chwili pasuje. Chyba musiał, być jakiś poważny powód, ze Saba nie mogła u pani czekać na DS, bo chyba nie brak miejsca, skoro znajdują miejsce następne psy u pani. mąż powiedział, ze jeśli się jeszcze raz się pwtórzy sytuacja z wczoraj, odwiezie Sabe do schroniska, poniewaz, nie możemy pozwolić aby Saba terroryzowała nasze psy, aby nasze psy bały sie wyjść z domu bo nie wiedzą, skąd nastąpi atak.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] teraz jak wejdzie do budy to już tak siedzi innego pieska do siebie nie wpuści [/QUOTE] Prosty przykład jak pani nagina prawdę, próbujac się wybielić, lub jak niewielka jest wiedza pani o zachowaniu psow, dlaczego Saba nie chciała wpuścić innego psa, bo na niego warczała,( o tym warczeniu sama mi pani mówiła) już po kilku dniach u pani Saba pokazała, ze ma zapędy terytorialne i ze broni swojego terytorium, to niech pani sobie wyobrazi jak po takim czasie jak jest u mnie moze się zachowywać Saba. To jest jeden z przykladow, których mogła bym tu cytować, ale zwyczajnie nie mam czasu na bezsensowne kłótnie z panią, bo to nic nie wnosi, ja o jednym, pani o drugim, a jedynie może to przynieśc szkode Sabie. Moze zamiast skupiać się tak na własnej osobie i na wybielaniu się w końcu niech pani pomyśli o Sabie. Bo jedno jest pewne ze siedzenia w zamkniętym kojcu dla Saby nic dobrego nie wyjdzie, a wypuszczenie jej, żeby biegała swobodnie po podwórku nie wyjdzie na dobre moim psom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina02']Jak tak pisania dużo a teraz cisza ....[/QUOTE]

No wielka szkoda, że nastąpiła taka cisza..... Insynuując, że Saba u mnie stała się agresywna, to już pani przesadziła, miała pani Sabe raptem u siebie tydzień, miała pani ją na jakiejś działce gdzie pani nie mieszka ile w tym czasie pani ją razy widziała. Pisze pani, też, że jeden z psów jak Sabe potrząsnoł to Saba odpuściła i nie wchodziła mu w drogę, a co z tym mniejszym pieskiem który nie dawał sobie rady z Sabą, czemu pani wspomni teraz o tym. Dlatego, że mój pies jest mniejszy od Saby, nie daje sobie z nią rady dlatego Saba poczuła się pewniej.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]Pisząc, ze Saba jest agresywna nie pomoże jej pani w znalezieniu DS, chyba, ze już dawno pani postanowiła, że Saba zostanie u mnie na stałe i robi pani wszystko aby się tak stało. Zachowanie Saby wynika z tego, że gdy ona pokocha człowieka to uważa, go za swoją własność, do tego dochodzi to jej nadmierne poczucie terytorialności. Wie pani, że miałam już psa lękliwego u siebie, o tym też pani nie wspomni bo jest w tej chwili pani to nie na rękę. W przeciwieństwie do pani ja nie muszą codziennie pisać na forum jak i kiedy pomagam, zwierzętom, nie muszę się w ten sposób dowartościowywać, uważam, że to w jaki sposób i kiedy pomagam to wyłącznie moja prywatna sprawa. Dalszą dyskusję z panią uznję za bezsensowną, ponieważ niczego ona nie wnosi w sprawie Saby a wręcz może jej zaszkodzi, szkoda, ze nie potrafi pani tego zrozumieć. Szkoda, że nie stać panią na odwagę, żeby odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytania. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yv1958']Znam cudowna wolontariuszke ze Schroniska w Kaliszu.

Pani Moniko moge sie zapytac o behawioryste.

Tak, jak jest obecnie - rozumiem, ze pies stale przebywa w boksie? - nie moze byc.

/Pragne zaznaczyc, ze ja tu nikogo nie oceniam, nie oskarzam/.[/QUOTE]

Bonsai napewno moze polecic kogos sprawdzonego z tamtych rejonow.
Napisac do niej czy nie ma takiej potrzeby, bo doczytalam ze byla przeprowadzona juz konsultacja.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Szybko pozbyłam - co to ma być gdyby jej pani nie oferowała domku to by u mnie była [/QUOTE]czyli co ja zaproponowałam najpierw DT a potem się pani do mnie zgłosiła. Proszę się zastanowić na tym co pani pisze. To pani szantarzowala emocjonalnie innych pisząc, ze jeśli się dom nie znajdzie dla Saby to Saba wyladuje w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Furciaczek dziękuje za chęć pomocy ale to decyduje dt [/QUOTE]Po raz klejny wprowadza pani innych w błąd nie DT jest odpowiedzialny za Sabę TYLKO I WYŁĄCZNIE PANI. Dalszy ciąg dyskudji z panią uważam za bezensowny, co oczywiście pani Paulinie jest na rękę bo o niczym więcej nie marzy jak o tym aby wszyscy zapomnieli o Sabie. Szkoda, że nie stać panią żeby odpwiedzić na moje wcześniejsze pytania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina02']Nie będe komentowała wypowiedzi powyżej na mój temat ........Ja mam siedem psów i daje niektórym coś na uspokojenie i jakoś sylwestra przeżywają , nikt nie mówi że jest łatwo ...........Saba ma problemy bo ma , nikt jej nie chcę , ja jej nie mogę do siebie zabrać bo na jej miejscu jest już inny pies , może należy zapytać się weta co by było dla niej najlepsze ,po co ma sie dłużej męczyć ........Ja nie jestem Bogiem i nie wyczaruje jej domku .............[/QUOTE]czyli co mam uśpić Sabę, bo tak dla pani by było lepiej

Link to comment
Share on other sites

Pani Paulino, zaczynam mieć wrażenie, że albo piszemy o dwóch różnych psach albo w tej chwili pisze z inną Paulią niż ta która zakładała wątek Saby z pilnym apelem o DT. Czy to nie pani założyła watek Saby z apelem o dom, czy w temacie nie było, ża albo dom albo schronisko, czy to nie pani pisze na poczatku,ze Saba nie moze być u pani bo zamecza pani psy, że jeśli nie znajdzie DT to wyląduje w schronisku. A teraz pani pisze, ze gdybym nie dała jej domu to mogła by być u pani. Co jest tu grane. Mam wrazenie, że pani straciła kontrole nad tym co pani pisze. Skoro tak pani ze mną pogrywa, to do pani wiadomości albo do końca miesiąca znajdzie pani dom dla Saby albo bedzie pani musiala ją zabrać odemnie. Mam tylko nadzieje, ze nie dostanie pani nagłej amnezi i nie zapmniała pani gdzie zostawiła pani saby. To jest moja ostatnia wypowiedź w tym temacie. Czekam na pani odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Paulina popros kogos o zrobienie Sabie wydarzenia na Facebooku. /Ja tam juz konta nie mam/.

Saba jest idealnym psem dla kogos, kto duzo chodzi, biega. Jest bardzo kochanym psem. Potrzebuje domku, gdzie raczej nie ma innych psow. To trzeba zaznaczyc w tekscie.

/Jezeli w tym opisie jest jakis blad, to prosze Pani Moniko mnie poprawic/

Potrzebny jest tez na cito banerek, by moc Sabe "reklamowac" na innych watkach.

To piekny pies.
Biorac pod uwage jej potrzeby - duzo ruchu - jezli wyladuje u Ciebie na dzialce, albo w schronie, to bedzie to dla takiego psa tragedia.

Jezeli DT nie moze dluzej trzymac psa, Twoim obowiazkiem bedzie go zabrac. Takie sa zasady.

Link to comment
Share on other sites

Najpierw trzeba ustalic kto jest osoba decyzyjna w sprawie psa, bez tego zrobi sie bajzel i problem z podejmowaniem konkretnych decyzji.

Jak ktos napisze mi tu tekst do wydarzenia to wrzuce na FB.

Potrzebny tresciwy tekst do ogloszen, zdiecia i namiary kontaktowe...zrobie Allegro, na wiecej ogloszen nie mam czasu niestety.

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=6]:multi:[/SIZE]
[/B]
Pani Moniko prosze nie wracajmy juz do Pauliny bo guzik z tego bedzie:-( Szkoda psa!! [SIZE=4][B]Trzeba wykorzystac, ze Furciaczek Kochany chce pomoc!!![/B][/SIZE]:Rose:

Prosze Pani Moniko goraco /dla dobra psa/, o napisanie tekstu do ogloszen i podanie swoich danych [B]na priv[/B]. do Furciaczka

Zdjecie Furciaczku moze byc to co jest?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...