Jump to content
Dogomania

Cuda ,cudeńka ze schroniska w Radysach


kasiaprodex

Recommended Posts

Po pierwsze nigdzie nie napisałam, że jest pięknie ani wspaniale.
Jest źle. I ciężko. I chodzi mi tylko o to, że ta dyskusja na tym konkretnym wątku spowodowała, że zrobiło się jeszcze trudniej.
Po drugie jak już pisałam, gdybym szukała swojego psa wiedziałabym o nic coś więcej niż "że kilka miesięcy temu był odłów w jednej konkretnej wsi w gminie Zabłudów i że ludzie widzieli, że została odłowiona suka – średniej wielkości do kolana, 6-8 lat, szara, po wielokrotnych porodach ".
Po trzecie wszyscy wkurzeni na to, że schronisko powinno pomagać przy adopcjach a tego nie robi też mają rację. Tylko co z tej racji wynika dobrego dla psów?
Po czwarte jestem jak najbardziej za tym, żeby pisać tutaj tylko o psach. To nie ja zaczęłam dyskusje na inne tematy, która spowodowała, że właściciele już w ogóle do wszystkich podchodzą jak do jeża.
Po piąte i ostatnie jeśli tylko jest szansa, że coś w Radysach się zmieni na lepsze to ja się pod tym podpiszę wszystkimi dostępnymi rękami i łapami, tylko nie rozumiem jak ta nasza dyskusja tutaj może pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 481
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Państwo D. prowadzący schronisko wcale nie zmienili swego zachowania- jak się zachowują w stosunku do osób postronnych możesz przeczytać w relacji Randy ( po zapewnieniach paniD jechała 120 km w jedna stronę...te zapewnienia świadczą o kompletnym olewaniu..).To był jej pierwszy kontakt z tymi ludźmi.
Poczytaj sobie wypowiedzi forumowicza schroniskoradysy....
To co piszesz,to trochę odwracanie kota ogonem- to ludziom prowadzącym schronisko powinno zależeć na jak najlepszych kontaktach i ludźmi i adopcjach.A jak jest- wiemy.
Trzeba być grzecznym,kłaniać się w pas -to może jakiegos psa wydadzą...Oszołomstwo jednym słowem.
Nie chce mi się wiecej pisać,ale jeszcze jedno.
Dyskusja na tym wątku ma charakter informacyjny,to wcale nie jest głupie,żeby jak najwięcej ludzi dowiedziało się o tym,co się dzieje.

Liczby mówią same za siebie.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem jak się zachowują właściciele, bo tam byłam. I wiem że to co robią jest co najmniej dziwne bo to im najbardziej powinno zależeć na wydawaniu psów. Ale niestety tak nie jest. Jeśli uważacie że nasza dyskusja może ten stan rzeczy zmienić to mogę tak dyskutować jeszcze długo:)
Tymczasem przypominam wszystkim o Jani, która szuka domku.

Pomóżcie znaleźć jej człowieka
.[IMG]http://images45.fotosik.pl/1202/fbda03d2c24c1a3bm.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaprodex']Ciotki

oto sunia która przyjechała tydzień temu z Radys.
Patrzcie i podziwiajcie bo jest co.

sunia była w dobrym stanie zdrowotym wiec lekarz zezwolił na sterylke. I pojechała . jak sie pożniej okazało pojechała drugi raz.

dostała imie Zoja. gdyb ktoś chciał do ds takie cuda to oto prosze Zoja w pełniej okazałości.

[IMG]http://images37.fotosik.pl/1092/c59907f8c83a3f49med.jpg[/IMG]


[IMG]http://images47.fotosik.pl/1130/e00176583511b753.jpg[/IMG]

[IMG]http://images37.fotosik.pl/1092/90e69d8d93c3463bmed.jpg[/IMG][/QUOTE]


a ta cudna sunia znalazła swoj domek stały

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam wszystkich do odwiedzenia Maszy - przyjechała miesiąc temu z Radys, jak się okazało z niespodzianką.
Szczegóły na wątku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/216199-Prezydencja-i-Jania-jamnikowate-radys%C3%B3wny-i-Glinka-%29?p=18043231#post18043231[/url]
posty 58 i 59:)

Link to comment
Share on other sites

poszukiwana jest pomoc osób z podlaskiego:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/218661-Pi%C4%99kna-m%C5%82oda-ruda-sunia-od-3-miesi%C4%99cy-MIESZKA-PRZY-DRODZE-ok.-%C5%81om%C5%BCy-DT-lub-DS-PILNE%21"]http://www.dogomania.pl/threads/218661-Pi%C4%99kna-m%C5%82oda-ruda-sunia-od-3-miesi%C4%99cy-MIESZKA-PRZY-DRODZE-ok.-%C5%81om%C5%BCy-DT-lub-DS-PILNE%21[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='tanitka']Ano umarł, bo przecież zostałyśmy zakrzyczane, ze pomagmy w adopcjach psom z tego schroniska, więc teraz wszystkie pieski tam szczęśliwe siedzą.[/QUOTE]
aż nie daruję sobie też komentarza: wszyscy pogadali, dyskusja była potrzebna, ale pomagać nie ma kto...a w schronie jak było tak jest....

Link to comment
Share on other sites

Dawajcie dalej w ten sam sposób....znów zaczynacie? Po co?
Czy Randa nie miała prawa napisać o tym co ją spotkało? Miała i napisała...Nie ma powodu ukrywać i udawać,że jest wszystko ok
.
Nikt Wam niczego nie zabrania,kazdy wyrwany pies to zwycięstwo...Nikt nie mówił o tym,żebyście przestały robić,co robiłyście do tej pory.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tanitka']Ano umarł, bo przecież zostałyśmy zakrzyczane, ze pomagmy w adopcjach psom z tego schroniska, więc teraz wszystkie pieski tam szczęśliwe siedzą.[/QUOTE]

Tanitko, dlaczego tak piszesz? chyba sprawiedliwa nie jestes. Nikt nie zakrzykiwal i nie o to szlo absolutnie, dobrze to wiesz. No, a gdyby nawet, to sie przestraszyłaś, dlatego nie pomagasz tam dalej? czy raczej sie przekonalyscie, ze wspolpraca z wlascicielami schroniska zniecheca.
Tez myslami jestem z psami schroniskowymi. Tam potrzebna jest pomoc, to nie ulega watpliwosci. Zaczelyscie, to robcie swoje. Tak jak napisala Evelin, kazdy wyrwany pies to zwyciestwo.
Rande spotkala ogromna krzywda, wiec napisala o tym i bardzo dobrze, ze napisala. Trzeba pisac zawsze prawdę. Prawda jest tez, ze nie prawda, ze pies umarl, bo zostalyscie zakrzyczane. Pies umarl, bo wlasciciele nie zrobili co trzeba, bo im zwyczajnie nie zalezy i tyle.

Link to comment
Share on other sites

A ja te słowa Randy zrozumialam, ze zabierając psy z Radys jestem wspólniczką w "interesie" Państwa D., może źle zrozumialam?:
[QUOTE]Tanitka uratuje dziś 6 psów , ale to błędne koło...ciekawe ile na te 6 uratowanych przypada psów zaginionych, jak ta suka której szukałam... A oni przy każdej kontroli pochwalą się, że sa adopcje. Na te 6 zwolnionych miejsc znowu można łapać i ZARABIAĆ. Tak naprawdę to napędzanie ich interesu.
[/QUOTE]

[QUOTE]gratuluję, pomyślcie co firmujecie....ile psiaków zginie, a oni wykażą się współpracą w sprawie adopcji...tutaj trzeba myśleć o całości

[/QUOTE]


I nie przestraszyłam się Pipi tych słow, tylko atmosfera tego wątku nie posłużyła zbudowaniu ekipy, która zajęła by sie adopcjami w tym schronisku. Skutecznie to storpedowałyście. Sama wiesz, że samemu to niewiele można zrobić. Ale jak teraz zachęcić kogoś do pojechania tam i zabrania psa?

Link to comment
Share on other sites

Ale przeciez ci panstwo tacy fajni, mili itd. to dlaczego sie zniecheciłyscie. Mysle, ze nie masz racji. Jesli lezy Wam na sercu dobro zwierzakow a macie taka mozliwosc, to pomozcie.
Randa nie ma tu nic wspolnego. A jesli sie zniechecilyscie to znaczy, ze Randa ma racje co do tych ludzi. To tak na chlopski rozum.

Link to comment
Share on other sites

A ja dalej uważam ,że dziecko zostało wylane z kąpielą. I zgadzam się w dużym stopniu z Tanitką.
Nieważne czy właściciele są mili czy nie.Pomoc jest skierowana do psów ,a nie ludzi.
Istnieje chyba więcej gorszych miejsc i są całe wielkie akcje wyciągania z nich psów.
Czy chodziło o to ,że by zniechęcić do pomocy psom z tego schronu?
Był szum ,że nie zostawicie tego schronu w spokoju i będzie działać.Czy ktoś działa?
Jak wyadoptuję Braszkę, to postaram się wziąć kolejnego psa.

Link to comment
Share on other sites

Chyba Was powaliło, zostałam zjechana, że prawdę napisałam, nawet nie próbowali wyjaśnić co się z sunią stało, co ewidencji nie prowadzą??? Czemu wątek zamarł??? Psów nie wydają? musicie stokrotnie się kłaniać i za mnie przepraszać???-piszcie ciekawa jestem. I piszcie prawdę przede wszystkim i nie atakujcie tych, co o prawdzie piszą.Powiem tak, kto choć raz zetknął się z tymi ludźmi, wie z kim ma do czynienia, a statystyki świadczą same za siebie.

Link to comment
Share on other sites

Evelin, a co TY oprócz pisania robisz w sprawie psów z tego schroniska? Ja nie każę Ci pisać ,że jest wszystko OK i wiem ,ze 4 osoby nie są w stanie zająć się tyloma psami . Poczytaj moje poprzednie wypowiedzi ,a potem pisz... I co z tego ,że to wiemy? Czy to coś psom pomoże? Nie wiem na czym polega moje wylewanie dziecka z kąpielą.
Napisałyście co uważałyście za słuszne, pisałyście ,ze się zajmiecie sprawą tego schronu? I co ? robicie coś?
[COLOR=darkred]" Istnieje chyba więcej gorszych miejsc i są całe wielkie akcje wyciągania z nich psów.
Czy chodziło o to ,że by zniechęcić do pomocy psom z tego schronu? " [/COLOR][COLOR=black]Napisałam jeszcze to w moim poprzednim poście,ale tego nie zauważyłaś?
Ja nikogo nie atakuję tylko jak się coś robi , to musi mieć to sens i ciąg dalszy. I nie twierdzę ,że nie napisałyście prawdy. Tylko pisanie prawdy tylko dla prawdy psom nie pomaga.

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...