Jump to content
Dogomania

Doberman-Czy to jest pies dla mnie?


Dobermanek

Recommended Posts

[B]Jestem doświadczona i umiem poradzić sobie z psem tej rasy
Dużo czytałam i jestem gotowa na tresury
Także na psie sporty
Mieszkam w bloku ale to nie będzie przeszkodą
Będzie przyjaciółką w naszym domu.
Mieszkam nie daleko lasu kabackiego i mam gdzie spacerować
Mam działkę daleko od miasta.
I nie piszcie że nie dlatego że nie nadaje się do bloku. Nadaje się tylko trzeba zapewnić mu dużo ruchu.'Każdy pies nadaje się do bloku przy wystarczającej dawce ruchu. [/B]

Link to comment
Share on other sites

Ja trochę nie rozumiem sensu wątku, skoro nie pytasz nikogo o zdanie, tylko aż przytłaczasz czytającego przekonaniem, że z pewnością sobie poradzisz :razz:

Ja bym spytała tylko czy masz jakiekolwiek doświadczenie z psami, czy wychowywałaś już kiedykolwiek jakiegoś psa. Ja bym dobka na pierwszego psa nie poleciła, bo to jedna z trudniejszych ras, według opinii wielu szkoleniowców wręcz najtrudniejszych, a zapewniam, że nawet najłatwiejsze rasy potrafią zaskoczyć osobę, która do wychowania psa jest przygotowana tylko teoretycznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dobermanek'][B]Jestem doświadczona i umiem poradzić sobie z psem tej rasy
Dużo czytałam i jestem gotowa na tresury
Także na psie sporty
Mieszkam w bloku ale to nie będzie przeszkodą
Będzie przyjaciółką w naszym domu.
Mieszkam nie daleko lasu kabackiego i mam gdzie spacerować
Mam działkę daleko od miasta.
I nie piszcie że nie dlatego że nie nadaje się do bloku. Nadaje się tylko trzeba zapewnić mu dużo ruchu.'Każdy pies nadaje się do bloku przy wystarczającej dawce ruchu. [/B][/QUOTE]
Skoro wiesz, że sobie poradzisz i piszesz to z taką pewnością... to chyba dla ciebie. Nie wiem, po co zatem pytasz. :)

Blok nie blok - to nie ma aż takiego znaczenia. Tak, jak piszesz, ważne jest, by psu zapewnić ruch, zajęcie itp. Warto też takiego psa szkolić - dobermany są jak żywe srebro, inteligentne, szybkie, trzeba je czymś zająć, by się nie nudziły. No i dobrze jest nad takim psem umieć zapanować, bo jest duży, silny i tak dalej.
No i trzeba brać pod uwagę ewentualnie nieprzyjemności ze strony sąsiadów. Duże i uważane za groźne psy nie zawsze są lubiane przez otoczenie, często słyszy się wówczas właśnie takie opinie, że dużych psów nie powinno się trzymać w mieście/bloku etc.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem.
Po co ten wątek, czy to jest pytanie, pytanie retoryczne, oświadczenie?
Aha, a skoro wychowałaś 4 psy, to jakie, jakiego typu itd.
Warto wejść na forum o dobermanach i popytać ludzi, poczytać ich doświadczenia.
Planujesz psa wystawowego, sportowego, zwykłego domowego?

Link to comment
Share on other sites

Ja także mieszkam w bloku i mam dobermana, nie uważam, żeby to była jakakolwiek przeszkoda w trzymaniu psa tej rasy. Jeżeli zdecydujesz się na tę rasę, to pamiętaj, żeby wybrać dobermana z dobrej hodowli, tj. zarejestrowanej w ZKwP. Absolutnie nie kupuj bez rodowodu. Dobermany to psy z twardą ale także delikatną psychiką. Psy mnożone bez kontroli w "domowych hodowlach" za 300 zł to często niezrównoważone osobniki już na starcie. A nie ma nic gorszego niż agresywny doberman.

Jesteś z Warszawy? Jeżeli zdecydowałabyś się na tę rasę to służę ci jakby co pomocą, znam dobrych szkoleniowców, trochę wiem o wystawianiu, mam kontakt z innymi miłośnikami rasy. Polecam ci także zarejestrować się na dobermanim forum. Nie chce oberwać od moda za wklejanie linków, więc wpisz w google "forum miłośników dobermanów" a wyskoczy ci ta strona.

Zapraszam też do mojej galerii (a raczej Jariego ;) ), jeśli miałabyś jakieś pytania :)

Link to comment
Share on other sites

Pies żyje około 16 lat. Jak ktoś pisze, że wychował cztery a mieszka w bloku (mało kto ma tyle psów na raz), to powiedzmy 15 x 4 =60. Sądząc po bzdurach jakie pisałaś na wątku o kopiowaniu uszu, nie jesteś starszą panią . Tamten wątek został uznany za prowokację i chyba usunięty. Dlatego pytam, bo coś mi tu nie gra.

Link to comment
Share on other sites

Jak do tej pory nie widziałam zastrzeżeń, tak teraz z kolei zaczyna niepokoić mnie "zaczepno-obronny" ton tych postów :roll:
Ja bym się jednak zastanowiła jeszcze nad tym dobermanem, bo to jest pies dla osób spokojnych, bardzo cierpliwych, zrównoważonych, nie dających się wyprowadzić z rownowagi, a nie apodyktycznych, przewrażliwionych i szukających zaczepki, a taki rysik charakteru zaczyna mi się wyłaniać z tonu wypowiedzi. To trudniejszy pies niż owczarek, przy nieodpowiednim podejściu łatwo zrobić z niego nerwowego agresora.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam, tamten wątek "Gdzie teraz skopiuję psu uszy ?", został usunięty jako prowokacja. Ta osoba nie potrzebuje rady tylko trolluje.

[URL="http://www.google.pl/url?q=http://www.dogomania.pl/threads/213505&sa=U&ei=Ym9XTtrTI4P5sgb1juWhCw&ved=0CA0QFjAA&usg=AFQjCNHNfI4lEqvzDAaS7HD7J9SVdOrKdg"][SIZE=3][COLOR=#1111cc][B]Gdzie teraz[/B] skopjuje psu [B]uszy[/B]? - [B]Dogomania[/B][/COLOR][/SIZE][/URL]
[B]Gdzie teraz[/B] nielegalnie [B]skopiuje[/B] psu [B]uszy[/B]? Wie że to dziwne [B]...[/B] Na pewno
możecie polecić jakiegoś weta który za odpowiednią cenę skopjuje uszki
[B]dobermanicy[/B].
[COLOR=#0e774a]www.[B]dogomania[/B].pl/threads/213505[/COLOR] - [URL="http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&tbo=1&q=related:http://www.dogomania.pl/threads/213505+%22Gdzie+teraz+skopiuj%C4%99+uszy+dobermanicy+dogomania&sa=X"][COLOR=#4272db]Podobne[/COLOR][/URL]

Taki wątek założyła Dobermanek. Nic dodać, nic ująć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Ja także mieszkam w bloku i mam dobermana, nie uważam, żeby to była jakakolwiek przeszkoda w trzymaniu psa tej rasy. Jeżeli zdecydujesz się na tę rasę, to pamiętaj, żeby wybrać dobermana z dobrej hodowli, tj. zarejestrowanej w ZKwP. Absolutnie nie kupuj bez rodowodu. Dobermany to psy z twardą ale także delikatną psychiką. Psy mnożone bez kontroli w "domowych hodowlach" za 300 zł to często niezrównoważone osobniki już na starcie. A nie ma nic gorszego niż agresywny doberman.

Jesteś z Warszawy? Jeżeli zdecydowałabyś się na tę rasę to służę ci jakby co pomocą, znam dobrych szkoleniowców, trochę wiem o wystawianiu, mam kontakt z innymi miłośnikami rasy. Polecam ci także zarejestrować się na dobermanim forum. Nie chce oberwać od moda za wklejanie linków, więc wpisz w google "forum miłośników dobermanów" a wyskoczy ci ta strona.

Zapraszam też do mojej galerii (a raczej Jariego ;) ), jeśli miałabyś jakieś pytania :)[/QUOTE]

Co do tych domowych hodowli to ostatnio widziałam na allegro " dobermany - czysta rasa!!" (300zł) , no bez komentarza normalnie...
Najgorsze jest to że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co kupują...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tamb']
[B]Gdzie teraz[/B] nielegalnie [B]skopiuje[/B] psu [B]uszy[/B]? Wie że to dziwne [B]...[/B] Na pewno
możecie polecić jakiegoś weta który za odpowiednią cenę skopjuje uszki
[B]dobermanicy[/B].
[/QUOTE]

Nic dodać nic ująć, nie ma to jak gadżeciarskie podejście do zwierząt - zero refleksji DLACZEGO jest to nielegalne, że to krzywda dla zwierzaka, tylko publiczne pytania jak zlamać prawo i cichaczem okaleczyć psa... Bez komentarza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Jak do tej pory nie widziałam zastrzeżeń, tak teraz z kolei zaczyna niepokoić mnie "zaczepno-obronny" ton tych postów :roll:
Ja bym się jednak zastanowiła jeszcze nad tym dobermanem, bo to jest pies dla osób spokojnych, bardzo cierpliwych, zrównoważonych, nie dających się wyprowadzić z rownowagi, a nie apodyktycznych, przewrażliwionych i szukających zaczepki, a taki rysik charakteru zaczyna mi się wyłaniać z tonu wypowiedzi. To trudniejszy pies niż owczarek, przy nieodpowiednim podejściu łatwo zrobić z niego nerwowego agresora.[/QUOTE]
Haha no ja nie wiem czy jestem osobą taką jaką opisujesz, a jakoś sobie z dobkiem radzę ;). Powiedziałabym raczej, że oboje z Jarim mamy podobny charakter :p. Doberman jest moim zdaniem psem bardzo łatwym do szkolenia, bo uczy się momentalnie, tylko trzeba przy jego prowadzeniu wykazać się konsekwencją i dyscypliną.

Link to comment
Share on other sites

No ale chyba nie chodzisz nabuzowana cały dzień i nie patrzysz kto Ci coś zrobił albo kto się śmie postawić? :p
Wiesz, jest niby łatwy, bo mega inteligentny, jak ktoś ma pojęcie o układaniu psów - ale laik pewnie doświadczy gorszych stron tej inteligencji :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dlatego jeśli Dobermanek zdecyduje się na dobka, to w razie czego służę pomocą. Ja mimo, dość dobrego by się wydawało przygotowania do rasy (19 lat czekania :evil_lol: ) i tak byłam w pewnym momencie zupełnie zaskoczona. Doberman weryfikuje wiedzę wcześniej nabytą. Tak naprawdę przy dobku człowiek uczy się wszystkiego od początku. Ważne, żeby tylko w pewnym momencie się nie pogubił. Dlatego po jakiś 2 tyg. zapisałam się na lekcje ze szkoleniowcem. Bez tego ani rusz przy dobermanie. To dało mi solidne podstawy do dalszej pracy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...