Jump to content
Dogomania

Połamana pinczerka w swoim domku:)


ocelot

Recommended Posts

Małgosiu duży, kilkustronicowy artykuł był w tegorocznym o Prazsky Krsarik/Prager Rattler, nie pamiętam którym numerze, magazynu Związku Kynologicznego, u Kago na tymczasie była Hesia (miała zmiażdzóne łapki, teraz już OK) i Tekilka u mojej koleżanki Doroty (mała ma super DS), to bardzo wrażliwa na urazy rasa, może mała komus upadła i takie nieszczęście gotowe :(
[B][B][/B][/B]

[quote name='malagos']Napisałam na tamtym watku, moze inga bedzie mogła poprowadzić go dalej?.....
A tak dla podniesienia tematu, skad masz Basiu te wiadmości o ratlerkach? Bo do tej pory w literaturze jest (i mnie tak na studiach uczyli) ze pinczer miniaturowy to to samo co ratlerek, ze to Niemcy zrobili taka "wynaturzoną" bo maleńką formę, a tu dzis znalazłam potwierdzenie:
[B]Pinczer miniaturowy (ratlerek)[/B]


Nr wzorca wg FCI
Grupa II, Sekcja 1.1, nr wzorca 185

Wzrost
25-30 cm (psy), 25-28 cm (suki)

Waga
4-6 kg (psy), 4 kg (suki)

Długość życia
ok. 16 lat




( ze strony : [URL]http://animalpedia.pl/rasy/psy/pinczer-miniaturowy-ratlerek/[/URL]

oraz pierwszy z brzegu z googli:

[URL]http://www.psy.elk.pl/rasypsow/233,opis-rasy-ratlerek.htm[/URL]:

Pinczer miniaturowy (nazywany także [B]Ratlerek[/B]), to popularna rasa psów, coraz częściej kupowanych jako „maskotki” głównie ze względu na swoje charakterystyczne niewielkie rozmiary. W rzeczywistości, ratlerki to bardzo energiczne i żywiołowe psy, lubiące towarzystwo ludzi i innych zwierząt. Są to zwierzęta ciekawe świata i otoczenia, bardzo lubią podróżować ze swoim właścicielem, źle znoszą samotność, stąd niezwykle istotnym w hodowli tej rasy staje się zapewnienie psu dużej ilości ruchu. Pinczery miniaturowe są czujne, bystre i odważne dlatego, pomimo małych wymiarów ciała sprawują się doskonale jako psy pilnujące. (...)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zawsze otwarta jestem na wiedzę :cool3: , a wielu rzeczy dowiaduje sie z dogo :lol:

To moja Nutka, wagi 4 kg i wysokosci 25 cm, to co, ratlerek? I do tego szczekajacy tak, ze w zyciu nie przypuszczałam, zę pies moze tyle czasu szczekać (np. jak są goście, to pyszczy 2 godz. bez przerwy :crazyeye: :diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

Sunia została dzisiaj oddana do adopcji.Trochę nas ta wiadomość zaskoczyła. Nowy właściciel jest z Tomaszowa i mieszka niedaleko mnie i ocelot, więc wizyta poadopcyjna będzie na pewno.Podobno nowa właścicielka była bardzo poruszona stanem suni.Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='managua']Sunia została dzisiaj oddana do adopcji.Trochę nas ta wiadomość zaskoczyła. Nowy właściciel jest z Tomaszowa i mieszka niedaleko mnie i ocelot, więc wizyta poadopcyjna będzie na pewno.Podobno nowa właścicielka była bardzo poruszona stanem suni.Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze.[/QUOTE]

nic nam nie pozostaje innego, jak mieć tę nadzieję...
Może tej pania z Łodzi pokazać maliznę z Opoczna?

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/213445-Wiki-ratlerkopodobna-maleńka-suczka-potraktowana-jak-zabawka-wyrzucona-z-domu[/URL]..

Link to comment
Share on other sites

Niech się sunieczce wiedzie jak najlepiej w nowym domku-powodzenia maleńka:smile:

Ja tez mam takie cudo w domu:loveu: Adoptowałam Ją z dogo 2 i pół roku temu,była w schronisku w Katowicach.Tylko,że moja Niunia ma już naście latek,nie ma ząbków,wzrok kiepski,cycuszki do ziemi,bo pewnie rodziła co chwilę:shake:,a jak się zepsuła,to fru do schronu,takie stareńkie maleństwo-ona ważyła wtedy 1,2kg.Była chora,kaszlała,smarkała i w ogóle taka była sirotka.Kulała na 2 łapki i po zdjęciu rtg okazało się,że miała je połamane i się krzywo same zrosły...ech ludzie,aby walić takich po łbie i patrzeć czy równo puchnie:mad:
A oto moja pięknotka:)
I to też nie jest ratlerek,tylko albo w typie praski ratler,albo rosyjski toy krótkowłosy,bo te rasy są do siebie podobne
[IMG]http://img691.imageshack.us/img691/3085/niunial.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='managua']Sunia została dzisiaj oddana do adopcji.Trochę nas ta wiadomość zaskoczyła. Nowy właściciel jest z Tomaszowa i mieszka niedaleko mnie i ocelot, więc wizyta poadopcyjna będzie na pewno.Podobno nowa właścicielka była bardzo poruszona stanem suni.Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze.[/QUOTE]

[quote name='managua']Pani nie zrezygnowała. Niestety nasze schronisko wydało sunię do adopcji mimo wcześniejszych ustaleń.[/QUOTE]


Wiecie co to jest śmieszne po co my szukamy dla psiaków domy ,
znajdujemy je jak i tak schronisko wydaje psy zupełnie innym osobom.
Widać schronisko w Tomaszowie Mazowieckim nie potrzebuje naszej pomocy w szukaniu domów dla psiaków.
Może teraz schronisko znajdzie dom dla Oczki która jest też z Tomaszowskiego schroniska a przebywa w DT ?

Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj eksplodowałam naprawdę. Takiej awantury dawno nikomu nie urządziłam, jeszcze na rozmowę poważną się szykujemy.
mshume dopilnujemy. Jeśli ja nie spotkam, co jest niemożliwe praktycznie to managua zobaczy. Zresztą ja mam córkę 13-letnią co siedzi godzinami na dworze:diabloti:
a za jakiś tydzień się do pani wybierzemy.

Link to comment
Share on other sites

Życzę szczęścia małej kruszynce :) Oby domek okazał się troskliwy i kochał maleńką :)

Zainteresował mnie temat ratlerków. Cały czas myślałam, że jest to dokładnie to samo co pinczer miniaturowy. W tych linka, które podała Basia oglądałam zdjęcia i niczym się chyba te psiaki nie różnią od pinczerków.

Link to comment
Share on other sites

tu masz ciekawy artykuł:
[URL]http://www.naszepsiaki.ovh.org/prazsky_krysarik.html[/URL][quote name='joanna83']Życzę szczęścia małej kruszynce :) Oby domek okazał się troskliwy i kochał maleńką :)

Zainteresował mnie temat ratlerków. Cały czas myślałam, że jest to dokładnie to samo co pinczer miniaturowy. W tych linka, które podała Basia oglądałam zdjęcia i niczym się chyba te psiaki nie różnią od pinczerków.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']Ciekawy artykuł. A jakie są Wasze psiaki tej rasy? Czy faktycznie mają te negatywne cechy pinczerków szczekliwość, nieufność, nadpobudliwość?[/QUOTE]
Dokładnie takie cechy ma moja 8-letnia ratlerka, ale ją kocham bardzo!

Link to comment
Share on other sites

Aniu,
byłyście może odwiedzić sunię? Ważne,żeby maleńka była pod opieką dobrych wetów...[quote name='ocelot']Ja dzisiaj eksplodowałam naprawdę. Takiej awantury dawno nikomu nie urządziłam, jeszcze na rozmowę poważną się szykujemy.
mshume dopilnujemy. Jeśli ja nie spotkam, co jest niemożliwe praktycznie to managua zobaczy. Zresztą ja mam córkę 13-letnią co siedzi godzinami na dworze:diabloti:
a za jakiś tydzień się do pani wybierzemy.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Nie.
Rozmawiałyśmy z panią co codziennie jest w schronisku. Pomaga tam bardzo. Okazalo się, że malutka trafiła do jej znajomej.
Niunia sikala w domu, nie chce się na razie nauczyć sikać na dworze, ale pani nie robie problemu z tego. To male kałuże.
Mala kica, nie chodzi, ale na łóżko wskakuje na jednej lapce bez problemu:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...