Jump to content
Dogomania

Nadzieja Dobermana-aktualne info www.nadzieja-dobermana.pl - POMOZ DOBECZKOM!


BeataJ

Recommended Posts

Jutro mam zawozić dobermana z Tych i prawdopodobnie drugiego z Rudy Śląskiej do Wrocławia gdzie ktoś miał przejąć te psiaki i zawieź dale do Niemiec.

Proszę o ostateczne potwierdzenie tej sytuacji, gdzie mamy się spotkać i czy mam brać dobermana z Rudy Śląskiej


Mój telefon
601-294-064

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w zawiązku z zaistniałą sytuacją związaną z Daga_27 w imieniu osób związanych z ND wklejam nasze stanowisko. bardzo prosimy o skupienie na meritum czyli dalszej pomocy dobciom. wyjaśnienie sprawy pozostawiamy osobom i instytucjom upoważnionym.

[quote]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]W imieniu osób skrzykniętych parę miesięcy temu na Dogomanii po to by ratować dobermany i wielokrotnie wymienianych jako NADZIEJA DOBERMANA chcemy publicznie oświadczyć, że oczekujemy wyjaśnień, faktur i zwrotu nierozliczonych pieniędzy pobieranych przez Dagę_27 ze skarpety Nadzieja Dobermana na AFN oraz przekazywanych przez nas na jej prywatne konto. [/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wpłaty na skarpetę Nadzieja Dobermana pochodziły przede wszystkim ze zbiórek robionych przez nas na allegro(aukcja cegiełkowa), naszych wpłat własnych, co łatwo można sprawdzić w rozliczeniach oraz z bazarów, na których fantami były przedmioty będące nasza własnością a przekazane na ten cel. Tym samym pociąganie do finansowej odpowiedzialności wobec AFN osób, które same na ten cel wpłacały dobrowolnie jest krzywdzące i nie na miejscu.[/SIZE][/FONT][/COLOR]


[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Bardzo nam przykro, że w wielu kontekstach i wypowiedziach jesteśmy stawiani w jednym szeregu z osobą, która okazała się (z sobie tylko znanych powodów) nieuczciwa i zawiodła zaufanie wielu, w tym osób najbliżej z nią poprzez Dogomanię współpracujących [/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]i okazujących sympatię oraz chęć pomocy. Nie ma usprawiedliwienia na oszustwa, wyłudzanie publicznych pieniędzy, nie tłumaczy tego żadna sytuacja finansowa ani życiowa. [/SIZE][/FONT][/COLOR]


[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przez kilka miesięcy wspólnymi siłami i przy pomocy innych Dogomaniaków uratowaliśmy wiele dobermanów - do wglądu wątek Nadzieja Dobermana, portal [/SIZE][/FONT][URL="http://www.nadzieja-dobermana.pl/"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff]www.nadzieja-dobermana.pl[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][SIZE=3][FONT=Times New Roman], zdjęcia psów z nowych domów, również kontakty do domów adopcyjnych.[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Daga_27 pomagała jako dom tymczasowy (DT) zarówno nam jak i „bokserom w potrzebie”, schronisku w Ostródzie, miała kontakt z Fundacją Niechciane i Zapomniane. [/FONT][/SIZE][/COLOR]

[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Teraz jesteśmy odsądzani od czci i wiary - jako „przyjaciółki Dagi” czy jej poplecznicy/ wspólnicy. Każdy z nas mieszka w innej części Polski i może ufać tylko słowu pisanemu lub mówionemu przez telefon. Podobnym zaufaniem obdarzyło Dagę wielu ludzi z Dogomanii.[/FONT][/SIZE][/COLOR]

[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Kwestie finansowe z AFN wyjaśni Fundacja bezpośrednio z Dagą, nas czeka próba odzyskania naszych pieniędzy przeznaczonych na pomoc konkretnym psom oraz odbudowanie wzajemnego zaufania. Drugim zadaniem, z którym będziemy się mierzyć to działanie w taki sposób, aby podobna sytuacja już się nie powtórzyła.[/FONT][/SIZE][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]NADZIEJA DOBERMANA jest inicjatywą osób prywatnych, mającą na celu pomoc dobermanom, które są psami „niewdzięcznymi” z racji swojego charakteru, wielkości oraz złej reputacji w społeczeństwie. Staramy się prowadzić nasze działania w sposób rozważny, skuteczny. Bardzo chętnie przyjmiemy pomoc i konstruktywną krytykę ze strony osób doświadczonych, pracujących w fundacjach, stowarzyszeniach, ułatwi nam to dalsze kroki w trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy.[/SIZE][/FONT][/COLOR][/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='modliszka84']w sprawie Borysa - fundacja Hundenhilfe Polen będzie sie kontaktowała z Waszymi Niemcami od dobermanów w celu uzgodnienia i dostarczenia Borysa w sierpniu do domu.
Przed tym prawdopodobnie Borys przejdzie jeszcze w Polsce operacje oczu.[/quote]
A co jest Bryskowi w oczy? Kiedy operacja? Zdąrzy sie wszystko zagoić i wzmocnic przed drogą?

Link to comment
Share on other sites

Borysek ma coś z powiekami. Jakos mu sie wywijają tak, że oczy ma wiecznie zaropiałe.
Beate z Hundenhilfe Polen, która co miesiąc zabiera od nas kilka psów, chce zasponsorowac tą operację, aby sie pies nie męczył. Ona bedzie w Polsce 9-10 sierpień i wtedy - gdy dogada się w Niemczech kto Boryska chce - to go zabierze.

A dzis Borysek dostał ode mnie duża kość ze ścięgien, schował w budzie i pilnuje jej cały czas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo']A dzis Borysek dostał ode mnie duża kość ze ścięgien, schował w budzie i pilnuje jej cały czas.[/quote]

hihi -100% dobka w dobku jednym słowem-bedzie pilnowal a nie zje(skad ja to znam:evil_lol: )[/quote]

:evil_lol: taa.. a najpierw przez 10 minut stał z tą koscią w zębach przy kracie i wszystkim pokazywał, że ma. Potem schował w budzie, połozył sie obok i tyle.

Link to comment
Share on other sites

serdecznie gratuluje teraz panu co mu bedzie sprzatal!!!!!!!!!!

może bez rączki wyjśc:evil_lol:
jak Beja ma cos takiego jak kosć to ma wzrok zabójcy i lezy i pilnuje
i nie chce wyjsc na dwor
czasem rekwiruje jej taka zdobycz bo boje się ze kogoś kto o tym nie wie capnie jak niechcacy wyciagnie reke-np.dzieci
a ze ona i tak nie ma zębów-więc i tak nie może zjeść a po co komu ryzyko;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karusiap']np wynoszenie z szafy kazdego buta i noszenie caly dzien w pysku wybranego,ewentualne zmiany...oraz radosc jak slyszy "gdzie jest moj but"????to te strony?czy moja dobka jest "inna":oops: :evil_lol:[/quote]

na pewno jest taka sama -ma tylko inne odpały:loveu:
mysłałam jeszcze o takiej stronie dobków:ulubiona zabawa pod tytułem "zamiziaj mnie na śmierc"tzn głaszcz, głaszcz, nie przestawaj, miziaj, miętoś, drap za uszkami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karusiap']np wynoszenie z szafy kazdego buta i noszenie caly dzien w pysku wybranego,ewentualne zmiany...oraz radosc jak slyszy "gdzie jest moj but"????to te strony?czy moja dobka jest "inna":oops: :evil_lol:[/quote]

Oj tak....Spartan tak robil. Z szafy nie wyciagal ale kapcia zawsze w pysku mial na powitanie. Jak mu sie dwoch na raz nie udalo to potem sie mowilo "przynies drugiego". I przynosil ale nie zawsze od pary :-)
Eh...kochane psisko z niego bylo.....

Beata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo']to sprawdź dobrze:)
a tak nawiasem piszc to moja dobermania uwielbia wszelkie psy i suczki rasy labrador:crazyeye: gdzie nie pojdziemy i nie spotkamy takowego to jest wielka przyjaźn i zabawa więc moze cos w tym jest Gonitwa?;)[/quote]


A może i jest... Muszę przestudiować rodowód- może ktoś się pomylił i ma jakąś dobciową krew...
Tylko,że Orientes nie jest przyjazny do psów nad czym ubolewam strasznie bo widok bawiących się futrzaków jest cudowny....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonitwa']Tylko,że Orientes nie jest przyjazny do psów nad czym ubolewam strasznie bo widok bawiących się futrzaków jest cudowny....[/quote]

To sprawdz dobrze ten rodowod ;) Takie zachowanie u psow dobeczkow jest typowe.

Beata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo']
mysłałam jeszcze o takiej stronie dobków:ulubiona zabawa pod tytułem "zamiziaj mnie na śmierc"tzn głaszcz, głaszcz, nie przestawaj, miziaj, miętoś, drap za uszkami[/quote]
bo jak nie to Cie walne lapa??:evil_lol:

Beatko Spartan byl pieknym i na pewno przekochanym psiakiem...a teraz czuwa nad Toba i ciotkami...

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy bardzo fundacji Nothilfe za uratowanie ze schronisk dwóch dobermanów: Dobka i Diany, oraz za przekazanie wspaniałych prezentów!
A oto fotorelacja:
Poznanie się Dianki i Dobka:diabloti:
[IMG]http://images24.fotosik.pl/32/f4bad4e09b6dff25.jpg[/IMG]
[IMG]http://images27.fotosik.pl/33/98fd53c1d12e7e80.jpg[/IMG]
Dobek z "głaszczącą ręka:cool3:":
[IMG]http://images24.fotosik.pl/32/2ba44cfa3f139e53.jpg[/IMG][IMG]http://images25.fotosik.pl/32/9f9ef647ef9ed5a6.jpg[/IMG]
Dianka:
[IMG]http://images24.fotosik.pl/32/23fe1bbfdfea3ea6.jpg[/IMG][IMG]http://images30.fotosik.pl/32/7125b817324b436c.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Moja Dea też koniecznie musi witać domowników z kapciem w pysku:lol: Albo z czymkolwiek, byle można było ponosić. Ale kość mogę jej odebrać bez problemów, w sumie to bym jej mogła z gardła smakołyk wyjąć, i by nic nie zrobiła, gorzej z obcymi:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...